Keresés

Részletes keresés

Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 243
marhaság.

kollégium 10 ezer, albérlet havi 20 körül kihozható. jegyzetek összesen 20-30 ezer félévente, ugyanis jellemzően nem szokás megvenni mindent, mert minek. egyéb egyetemi pénzek minimálisak.
megélhetés havi 20-30 ezerből bőven megvan.
Előzmény: nekemj (238)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 242
Szerintem is túl sokan járnak felsőoktatási képzésre, ebben nincs vita.
Előzmény: Joranne_Sutt (237)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 241
Talán nem kell pizzát rendelni a futárral, hanem neki lehet állni főzni egy egytálételt.
Előzmény: nekemj (238)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 240
"Ma, ha valaki az előirt időn tul van a rendszerben, akkor tandíjat kel fizetnie, ami magasabb mint az alaptandíj, van ahol extrém magas. Ez már így van olyan 15 éve."

ez nem így van. 11-12. félévért még nem kell fizetni és utána is csak minimálisat.

"A mai magyar felsőoktatás nem ingyenes, ennek sok oka van, egy átlag diáknak a kimutatások szerint olyan havi 30-40 ezer ft-ba kerül"

ez a kimutatás olyasmit is beleszámolt, amely nem közvetlenül a felsőoktatással kapcsolatos.

"A felsőoktatási intétmények már most tudják, hogy a teljesen fizetős nappalis szakukra gyakorlatilag nincsen jelentkező."

ez így ebben a formában szintén nem igaz, szakja válogatja. máshol meg a költségtérítéses keret is tele van. és ennek nem a költségtérítés léte az oka, hanem az, hogy a szakok 90%-a nem piacképes, és ha csak papírt akarok, akkor nem fizikatanár szakra fogok menni, hanem olyanra amit könnyen elvégezhetek.
Előzmény: nekemj (232)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 239
"Ingyen egyetemet mindenkinek!"
"Ingyen BMW-t mindenkinek!"
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 238
Ja egy 35 kg-os lánynak, aki elél a híd alatt elég a fele.
Előzmény: Skorpió (235)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 237
stratégiai szakokon meg lehet határozni alacsonyabb tandíjat. de ha ott ingyenes, akkor boldog-boldogtalan oda fog jelentkezni. az hogy korosztályonként 50% egyetemre megy az nonszensz. fel kell pörgetni a felsőfokú szakképzéseket, annak kell felszívnia a többséget.
ösztönzés: ha bukott valaki, évet ismételt, vagy átjelentkezett másik szakra. megtehette, ingyen volt.
Előzmény: Magic Horse (229)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 236
a lehetősége mindenkinek megvan hogy a fizetős felsőoktatást elvégezze. aki ezeket a lehetőségeket nem tudja kihasználni, az nem is való a felsőoktatásba.

ja, csak hogy a tandíjjal éppen mélyítjük a lehetőségek közötti különbséget

eddig se volt olcsó mulatság az egyetem, eddig is a gazdag csemetéknek volt könnyebb, akinek nem kellett dolgozni, akinek tökmindegy volt hány félév alatt végzett, mert tudta finanszírozni. A tandíjjal csak belerúgunk még egyet a fekvő emberbe, bár tudom, téged a szociális része a dolognak nem hat meg.
Előzmény: Joranne_Sutt (227)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 235
"A sok statisztika szerint olyan 70-80 ezer ft kell egy diáknak, hogy megéljen."

Sokallom. Talán a fele...
Előzmény: nekemj (232)
GuMiSZu Creative Commons License 2008.01.25 0 0 234
Én nem értem, ha akartok ilyen szociális hálót, akkor fizessétek meg adó formájában.
Ha nem lenne ilyen értelmetlen támogatási rendszer, akkor nem kicsit kevesebb adó is elég lenne de van:
-mindenki ingyé lehet föci-töri tamár (mindenkit felvesznek a fejkvóta miatt) vagy bölcsész esetleg népművelődés szervező(gépészmérnök nincs elég, mee oda tanulni is kéne...)
-nyugdíjasok 13. nyugdíja (mindegy mekkora az alap nyugdíj)
-ésatöbbi

lehet ezt, de ne az én adómból...

nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 233
Azt kellene látnod, amit a tanárok látnak az egyetemeken, hogy a diákok a melót hajtják folyamatosan, mert arra sincsen pénzük, hogy a tandíj nélkül meg tudjanak élni.
Előzmény: Joranne_Sutt (228)
nekemj Creative Commons License 2008.01.25 0 0 232
Ingyenes a felsőoktatás a régi időkben volt, akkor gyakorlatilag mindneki elvégezte egy elenyésző kis százaléktól eltekintve.

Ma, ha valaki az előirt időn tul van a rendszerben, akkor tandíjat kel fizetnie, ami magasabb mint az alaptandíj, van ahol extrém magas. Ez már így van olyan 15 éve.
A mai magyar felsőoktatás nem ingyenes, ennek sok oka van, egy átlag diáknak a kimutatások szerint olyan havi 30-40 ezer ft-ba kerül és emellett még meg is kell élnie, mert egy diák nem az egyetem tövébe születik. A sok statisztika szerint olyan 70-80 ezer ft kell egy diáknak, hogy megéljen.
MOst jöhetne valaki, hogy ne csusszon túl az előírt időn, mert régen, ha nem sikerült egy vizsgád, akkor mehettél a következő évben, vagy a következő félévben rengeteg alakalmad volt javítani, most viszont a kreditenndszerben a tárgyak egymásra épülnek, alig van olyan tárgy, hogy ha éppen nem sikerül a vizsga, akkor automatikusan ne csusszál egy évet legalább.
Rengeteg olyan phd-st ismerek, akinek nem jött össze az 5 év alatt az egyetem. :D

"a szociális érvrendszert meg hamisnak tartom. a lehetősége mindenkinek megvan hogy a fizetős felsőoktatást elvégezze. aki ezeket a lehetőségeket nem tudja kihasználni, az nem is való a felsőoktatásba."
A felsőoktatási intétmények már most tudják, hogy a teljesen fizetős nappalis szakukra gyakorlatilag nincsen jelentkező.
Előzmény: Joranne_Sutt (227)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 230
nem tudom, ha így van, az rendben van
Előzmény: hoppaaa (225)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 229
szerintem nem értelmetlen az ingyenes felsőoktatás "stratégiai" szakokon

Én egyáltalán nem éreztem azt, hogy ne lettem volna ösztönözve a minél hamarabbi végzésre, mint mondtam, nálunk egyszer lehetett adott félévet ismételni, aztán kampó, úgyhogy kellően be voltunk csokizva a vizsgáktól, mert volt tétje.
Előzmény: Joranne_Sutt (227)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 228
ez abszolút nem így van, rengeteg lehetőség van arra, hogy a tandíjhoz szükséges pénzt egy kevésbé tehetős megszerezze, kezdve az egyetemi jutattásokkal, a diákhitelen vagy egyéb hitelfelvételen át a diákmunkáig, ráadásul ha nagyon nincs pénz, akkor nem tilos pár évet dolgozni ahhoz hogy a szükséges pénzt az ember előteremtse. szóval a szociális érvek az ingyenes oktatás fenntartása mellett teljesen hamisak.
Előzmény: Törölt nick (221)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 227
nézd, ugyanazokat a köröket futjuk.
én azt mondom, hogy a kvázi ingyenes felsőoktatás nem tartható és értelmetlen. de azt is mondom, hogy a költségtérítést nem tandíjjal, hanem utólag, a jövedelemből visszafizetendő hitelként képzelném el.
az egy másik kérdéskör, hogy mik azok a dolgok, amelyeken változtatni kellene a felsőoktatási rendszeren belül, ebben természetesen annak a szabályzása is beletartozik hogy mit lehet és mit nem. de az ingyenes felsőoktatás már önmagában nem ösztönöz arra, hogy egyrészt a delikvens azt a szakot és képzést válassza amelyet el is tud végezni és hasznosítani is tud, másrészt, hogy a lehető legrövidebb időt töltse a rendszerben. ezen szerintem nincs mit vitatni.
a szociális érvrendszert meg hamisnak tartom. a lehetősége mindenkinek megvan hogy a fizetős felsőoktatást elvégezze. aki ezeket a lehetőségeket nem tudja kihasználni, az nem is való a felsőoktatásba.
Előzmény: Magic Horse (216)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.01.25 0 0 226
igen, ez kérdés, és nem tény.
Előzmény: mac.m (217)
hoppaaa Creative Commons License 2008.01.25 0 0 225

Nem teljesített kredit után így is fizetni kell, nem?

Előzmény: Magic Horse (216)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 224
"Fogalmam sincs, de ha mondunk egy nevet, akkor el fogod hinni? :DDDD"

Nem így működik, hanem úgy hogy ha valóban jelentős számú fiatal nem került volna be az egyetemre a tandíj miatt, akkor itt tucatjával lennének hozzászólások, hogy "én is ismerek meg én is ..." De csak a csönd van, azaz egyetlen egy nick írta hogy ismer.

Hát mit mondjak, nem meggyőző....
Előzmény: Magic Horse (220)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 223
Nyílván... (:-)
Előzmény: mac.m (222)
mac.m Creative Commons License 2008.01.25 0 0 222
Én egyet tudok, de ugye nem muszáj névvel címmel. Nyilvánvalóan ezrével vannak mások.
Előzmény: Skorpió (219)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 221
Szerintem igenis kell fenntartani államilag finanszírozott helyeket, a számokon meg, hogy milyen szakokon, lehet vitatkozni. Egy olyan gyereknek akit a szülei nem tudnak támogatni elég nehhéz a megélhetéshez is kitermelni a pénzt. Amúgy biztosan szegény-e az ma Magyarországon, akinek mondjuk két gyerek tandíja már nem elviselhető többletköltség? Nem feltétlenül, lehet, hogy csak mondjuk nem keres fényesen, vagy egyedül tartja el a gyerekét. Szóval nemcsak a szegényeket szopatja...
Előzmény: Joranne_Sutt (203)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 220

Kovács Pistike?

 

Fogalmam sincs, de ha mondunk egy nevet, akkor el fogod hinni? :DDDD

Előzmény: Skorpió (219)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 219
Kösz, de ismertem a viccet. (:-)
De én csak egyet kértem.... :)
Előzmény: Magic Horse (218)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 218
Felvételizik három diák. Bemegy az első, akinek hatalmas protekciója van. Megkérdezi a bizottság:
- Mikor fejeződött be a második világháború?
- Hát talán a század közepe felé - mondja a felvételiző.
- Zseniális, fel van véve!
Bemegy a második jelentkező, akinek van egy kis protekciója. A kérdés ugyanaz:
- Mikor fejeződött be a második világháború?
- 1945.
- Egy kicsit pontosabban esetleg?
- Valamikor tavasz vége felé, tán májusban.
- Rendben. Felvettük.
Bemegy a harmadik jelentkező, akinek egyáltalán nincs protekciója. A kérdés ugyanaz:
- Mikor fejeződött be a II. világháború?
- Európában, 1945 május 6.-án lépett érvénybe a fegyverszünet, a japánok 1945 szeptemberében kapituláltak.
- Hmmm. Hány embert vesztett a Szovjetúnió?
- Huszonkétmillió-hétszázezer-százkettő.
- Hmmm. Név szerint?
Előzmény: Skorpió (215)
mac.m Creative Commons License 2008.01.25 0 0 217
kevés. több embernek kéne kimaradnia.

Kérdés, hogy az emiatt kimaradottak közt mennyi a tehetséges, és a bejutott gazdagabbak közt mennyi a tehetségtelenebb...
Előzmény: Joranne_Sutt (207)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 216

Na várjál már : tehát az bizonyitott, hogy a hallgatók lébecolnak?

 

Egyébként legyenek fizetősek a plusz félévek, pl. kredit alapján.

Előzmény: Joranne_Sutt (212)
Skorpió Creative Commons License 2008.01.25 0 0 215
Csak egyet mondj, aki a tandíj miatt nem lett egyetemista. Csak egyet!
Előzmény: Törölt nick (206)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 214

Nyilván nem, de költségtéritéses szakon sem 10 félév, arra mérget vehetsz.

 

Főleg kreditrendszerben nem.

Előzmény: Joranne_Sutt (212)
Magic Horse Creative Commons License 2008.01.25 0 0 213

Hol érdekel engem a fidesz?

 

Szerintem meg lesz, aki emiatt marad ki. Ami miatt ezt mondom : jártam egyetemre, van tapasztalatom.

 

Más meg mást mond, attól még ez a véleményem.

Előzmény: Joranne_Sutt (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!