Keresés

Részletes keresés

dos48 Creative Commons License 2019.04.05 0 0 4822

 

Gugli-kereséssel találtam ide, Xiaomi légtisztító-fórum keresőszóval. Ha más xiaomis is idetalál akkor értekezhetnénk a 2S tipusú okoskészülék 145 napos kényszer-szűrőcseréjének a kiiktatásáról.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 0 0 4821
Na értem már, ezek mind egyéni problémák, minden ember más, mert más-más a környezet, a kor, na meg az immunrendszer,+külső környezeti hatások, egyéni összefüggések.
Nem tudunk segíteni, látatlanban, másokon, azt hiszem.
Előzmény: Axióma (4819)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.30 0 0 4820

 Akkor most nem akarlak fárasztani, azzal hogy én anno, 86tól-2002-ig súlyos légzési gondokkal küszködtem a pollenalergiás időszakban, meg aztán kerékpár túrázóként, amikor 10-15kamion megelőzőtt a főúton,oda voltam a dízel trutyitól, amit belélegeztem.

   Krónikus beteg lévén, 2018év márc.ban, gyógyszerek helyett elkezdtem 4féle algát tartalmazó alga kapszulát szedni,ezt kibővítettem a rossz idő megjelenésekor astaxanthinnal,  napi 4mg, a szokásos szelén tabletta mellé,reggeli időszakban, és elmondhatom, hogy az idén még nem voltam megfázva, lázas 2éve nem vagyok már,  az immunrendszerem könnyedén veszi fel a harcot a betolakodókkal a légutak pedig gyorsan kitisztulnak, minimális nyáktermelődés van, amikor az esti, v.reggeli órákban kimegyek pl. sétálni, a ködös füstös levegőben, miatt/.

   A munkatársaim, mind elkaptak valami nyavaját egymástól, prüsszögnek, taknyosodnak, kapar a torkuk, xarul érzik magukat, én pedig köztük vagyok, járok kelek, mint a gyüt-ment semmi bajom.

 Azt azért megérzem, ha egy helységben és/vagy lakásban rossz a levegő, pl. elhasználódott , ill.tele van bacikkal, ilyenkor a pulzusom is fel egy, és kimegyek mielőbb, onnan..

   Odahaza egy levegő ionizátort használok mindösszesen, és egy Co-60, Voltcraft levegő min.műszert raktam be , a szobámba, ami preciz, pontos eredményt mutat, mindig

Előzmény: Axióma (4818)
Axióma Creative Commons License 2018.12.28 0 0 4819

(Amiket felsorolsz felteszem az immunrendszert segitik. De itt pont lenullazott vagy megszuno immunrendszerrol van szo... szoval mas kategoria. Nem en vagyok az erintett beteg, sot nem is az en lakasomban van, de probalnek neki, nekik segiteni.)

Előzmény: Törölt nick (4817)
Axióma Creative Commons License 2018.12.28 0 0 4818

Nem minden, ez igaz. De ha a korhaz elvileg sterilizalt szobajanak furdojeben penesz van es kozben a szomszed agyon meg nem sikerult kideriteni milyen korokozoval kuzdo beteg fekszik, ha a lakas ahova hazaengedik ugyan frissen peneszmentesitett de me'g nem tudhato hogy mi van a levegoben es a csaladtagok meg viszik haza a tomegkozlekedes es a boltok vegyesfelvagottjat, akkor a legtisztitoval lehetne csokkenteni a veszely eselyet. Mindket helyen. 

Előzmény: Törölt nick (4817)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.27 0 0 4817

    Üdv. Nem minden a Daikin légtisztító, fogyasztani kell napi rendszerességgel, Basica intant-port, szeléntablettát, és Astaxanthint, D-vitaminnal kiegészítve,  krónikus betegségben szenvedőknek, pedig savak,méreganyagok kitakarításához, 4fajta algát tartalmazó algakapszulákat, 600-800mgx3db./4db. és  nincs többé megfázás, takonykór, de a vírusok is elkerülik az ember, légzőszerveit.

Előzmény: Axióma (4816)
Axióma Creative Commons License 2018.12.22 0 0 4816

Tud valahol me'g a napokban atveheto daikin legtisztitot? Budapest es kornyeke. Nem a karacsony az apropo, hanem immunrendszert erinto betegseg miatt kellene mielobb...

Guglizok is, de hatha van valaki vonalban aki meg ugyis eladni akarna, vagy ismer ilyet.

Zeki_ Creative Commons License 2018.11.22 0 0 4815

Lehet venni használtat, meg bele új szűrőket. Csak mielőtt azokat beleteszed, tudd szétszedni a készüléket és alaposan eltakarítani, fertőtleníteni. Aztán persze összeszerelni. És akkor mehetnek bele az új szűrők.

Előzmény: Eradamus (4814)
Eradamus Creative Commons License 2018.11.22 0 0 4814

Üdv ! Igyekeztem végigolvasni a topicot. Légtisztító vásárlás előtt állok, hálóba kellene. Olvastam itt egy hozzászólótól, hogy ha tudunk olcsón venni használtat, és abba egy új szűrőgarnitúrát, akkor az teljesen jó, mert a többi része nem nagyon szokott elromlani. Szívesen meghallgatom a tapasztaltak véleményét !

staiger Creative Commons License 2018.11.20 0 0 4813

nekem csak légtisztítóm van úgyhogy ebbe tanácsot nem birok adni viszont az a 34 db hangszint mellett garantáltan nem alszol de még tévénél is zavaró lesz . Annak járjál utána hogy ennél kevesebb hanggal is tud e működni. a daikin légtisztítónál állandó üzemre a 24 db az az érték ami még nem zavaró tehát bármit lehet közbe csinálni

Előzmény: QQ (4812)
QQ Creative Commons License 2018.11.12 0 0 4812

Sziasztok. ez egy nem ultrahangos parasito a xiaomitol. Ha jol latom ez ugy mukodhet mint egy legmoso? Vagy ez csak parasit es nem tisztitja a levegot? Ultrahangost parasitot nem szeretnenk ennek milyen alternativajat tudnatok ajanlani? https://www.gearbest.com/air-purifier/pp_1650027.html?wid=1433363

 

staiger Creative Commons License 2018.09.09 0 0 4811

köszi már megoldottam a kérdést elméletben és megrendeltem egy 5 dolláros digitális cuccot. Nekem az kell hogy másodperces vagy perc felbontásban üzemeljen erre kevés az itthon lévő somogyi időkapcsoló 16 programjával. Az kell hogy minden órában dolgozzon de úgy hogy pl fél perc működés és 3 perc szünet és ezt a  nap 24 órájában végezze. Máskülönben nem jó mert vannak órák amikor egyáltalán nem megy még a másik órában túlnyomja a pici konyhát és folyosót szaggal. Most így megy de már nem sokáig. Bár hagyományos relés de ha nem jó veszek szilárd testet bés bevezetékelem a panelba. Ez lesz : https://www.aliexpress.com/item/12V-Dual-LED-Display-Digital-Time-Delay-Relay-Module-Cycle-Timer-Relay-Timing-Control-Switch-Relays/32813454950.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.18504c4dYu8Xs2

Előzmény: Törölt nick (4810)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.08 0 0 4810
nekem egy 8programos időzítő van,előre beállitva, ez 8on,és 8off, ma már mindegyik digitális időzítő tudja ezeket,
Tehát bekapcs. Kikapcs. +hétköznap,+hétvége, külön is variálható, programozható.
Egy 25amperes kisrelé kapcsolgat belül, de ez olyan csendes,hogy a ventillátor motorja, lapátzaja hallatszik inkább,
Muszály használni, mert az elhasznált levegő, CO2, nem megy ki csak úgy magától, nyitott ablaknál sem.
Sajnos ez van..még mindig jobb mint a reggeli fejfájás, meg az állandó orvoshoz járkálás, feleslegesen.
Előzmény: staiger (4809)
staiger Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4809

az időzítésen külön a konyhában én is gondolkozom mert ott még külön beüzemeltem az ionizátort is. csak még nem találtam az aliexpressen olyan időrelét ami tud t1 és t2 értéket tehát be lehet állítani hogy 3 percig ne menjen és utána félpercig menjen és mindezt hangtalan szilárdtest relével vagy más áramkörrel tudja tehát ne halljam a mechanikus relé csattogását

 

Előzmény: Törölt nick (4808)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.31 0 0 4808

Nálam ez úgy van, hogy akkor használok levegőtisztítót, amikor az indokolt, pl. mikor elhasználódik a levegő, és/vagy szálló por, konyhai egyéb kellemetlen szagok érződnek, de éjszaka akkor kapcsol be, hajnalban a szellőztető venti, az ionizátorral együtt, amikor a CO-2 levegő minőség mérő műszer,  átlépi a 800ppm- küszöböt, és a sárga led világít rajta, 850-900ppm. nél indul a szellőztetés,.

  Ekkor már aludni is alig tudok, csak forgolódom, és ha nincs szellőztetés, levegőforgatás, akkor reggelre marad a fejfájás.

   A műszer egy nagy led-kijelzős Voltcraft, CO-60-as, ez relét is tud kapcsolni már..

Előzmény: staiger (4807)
staiger Creative Commons License 2018.08.29 0 0 4807

csak azért kérdezem mert a daikinben ezt negatívként értékelem hogy úgy csinál friss levegőt és gyűjti össze a szagokat hogy közbe telenyomja a lakást a saját ionizációs szagával. ami akkor nem feltünő ha benne mozog az ember de ha csak félórára is elmegyek a friss levegőre és hazajövök akkor megcsapja az orrom . Szóval megint nem sikerült megoldani a friss levegőt és ebből még csak ki sem lehet kapcsolni mert ez a fő streamer egység szaga. lehet jobb lett volna egy sharp az csak akkor ad szagot ha a plasma clustert is rákapcsolom azzal meg ki lehetne barátkozni hogy néha használom csak amikor jól esik. Ezért a daikint egy kicsit bénának látom

Előzmény: staiger (4806)
staiger Creative Commons License 2018.08.28 0 0 4806

annak szagoltad a plasmaclusterjét ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (4803)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.24 0 0 4805
hát nem, csak azt a fokozatot, amelyik nekem hangosnak tűnik, az esti, ill.délutáni pihenésem során..
Előzmény: staiger (4804)
staiger Creative Commons License 2018.08.23 0 0 4804

de akkor nem csak a második hanem minden fokozatát lassítod ami nem ok vagy nem ?

Előzmény: Törölt nick (4803)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.23 0 0 4803

   Egyébként a Sharp-ot is meg lehet kreálni hogy fele olyan hangos legyen a ventije,egyetlen 1db. alkatrészt kell a motorral sorba kötni,  bevált, már 3éve működik, 80km.re tőlem.

 kis ügy.

Előzmény: staiger (4802)
staiger Creative Commons License 2018.08.18 0 0 4802

így két nap használat után azt már kijelenthetem hogy megszívtam volna a sharp-al zaj szempontjából . Addig nincs is baj még mindkettő gép csendes üzemmódban megy a 16 db az tényleg szuper. De hogy utána ha közepesbe kapcsolnám a sharpot akkor 41db következne. Na most a daikinnál a második lépcső  még  csak 24 db és az már azért hallható . Nem mondom hogy hangos, és lehet mellette tv-t is nézni meg aludni is  de az már lehet egyeseknek zavaró. engem idegesítene a 41 db 20 perc után. Azt viszont remélem hogy a daikin új szaga el fog tűnni pár napon belül mert az tényleg erős (mára már gyengült). erre ügyelhettek volna jobban is. Ha egy full műanyag tv-t vesz az ember annak sincs ennyire erős vegyi műanyag szaga. És ez nem működésbeli szag mert még be sem kapcsoltam és már lehetett érezni.

Zeki_ Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4801

Nem baj, de ha zavar, lekapod a hátulját és jobban meghúzod a tengelyen a csavart. 

Nálam anno évente 2x volt annyira szétkapva, hogy a lapátkereket is leszedtem és beáztattam sima mosogatószeres vízbe.

De falun rosszabb a levegő.

Előzmény: staiger (4800)
staiger Creative Commons License 2018.08.17 0 0 4800

megjött a daikin és be is üzemeltem . azt szeretném kérdezni hogy az baj e hogy a járókerék egy picit imbolyog tehát belevilágítok felülről lámpával és ha nézem a kerék peremét van benne egy kis nyolcas. a hangján nem hallatszik csak látom

Előzmény: staiger (4799)
staiger Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4799

na ma befejeztem a vetyengést és megrendeltem egy daikint. Ha pedig a plasma cluster tecnológia hiányozni fog akkor azt megveszem külön . a sharp az külön is árulja autóba és desktop verzióba is(jó drágán)

staiger Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4798

olvasgattam a plasmacluster-ről amit szabadalmaztatott a sharp. Azt állítják hogy ez nem egy hagyományos ionizátor ami negatív ionokat állít elő hanem olyan eszköz mely ózon termelés nélkül negatív és pozitív ionokat generál. https://www.youtube.com/watch?v=zM2CzWS2l3s  vannak mókás teszt videók is a hatékonyságáról. http://www.sharp-world.com/pci/en/movies/ Na most elvileg ők erre büszkék hogy ezt nem tudja egy vetélytársuk se mert ezt ők levédették.

staiger Creative Commons License 2018.08.11 0 0 4797

ez a te általad gyártott készüléknél ok de egy daikint vagy egy sharpot ne kelljen már átalakítani

Előzmény: Törölt nick (4796)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.11 0 0 4796

 Nincsen a beépített ionizátornak semmiféle ózon szaga, a régi gépeknek van, de az is megoldható, feltalálták-gyártják az  állítható kimeneti feszültségű, kapcsi üzemű adaptereket, 9V-12V-14V, /1Amp. erről a legtöbb elektronika cucc működik.

Előzmény: staiger (4789)
staiger Creative Commons License 2018.08.09 0 0 4795

nem vagyok elégedett a 3 fokozatú ventilátor szabályzással amit kínál a sharp. Az odáig ok hogy a legcsendesebb fokozatnál  tudja a 16 db elt(a drágábbak) . de utána a középfokozat már nagyon hangos. a daikinnek jobban szét van osztva a sebesség fokozatai

Előzmény: Hooti (4794)
Hooti Creative Commons License 2018.08.09 0 0 4794

Jónak néz ki ez a Sharp cucc, lehet én is veszek egyet. Nem is drága sem fenntartani sem megvenni. hmmmm

 

https://www.iceklima.hu/sharp-legtisztito.html

Előzmény: staiger (4793)
staiger Creative Commons License 2018.08.09 0 0 4793

ha csak azt számolom hogy pl évente cserélem a daikinben a szűrőket akkor kb mennyire jön ki az éves fenntartási költség. Már ha évente kell őket cserélni.

Előzmény: Zeki_ (4791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!