Keresés

Részletes keresés

Marosi Peter Creative Commons License 2014.02.14 0 0 3248

Dell UltraSharp 2410FWP hibátlan tip-top állapotban= 75e Ft irányáron 

naquatura Creative Commons License 2013.12.26 0 0 3247

Ez tényleg jó lehet. Állítólag a VMD termékek klasszak. 

Előzmény: futoz (3246)
futoz (X) 2013.12.25 0 0 3246
Előzmény: naquatura (3245)
naquatura Creative Commons License 2013.12.25 0 0 3245

Hagyományos katódsugárcsöves monitor képernyőjének tisztítására van-e valami szakos módszer az ultrás vizes takarításon kívül?
Ami nem erős szagú, ami nem műillatos, ami nemcsak szétkeni a koszt egyenletesen stb.

Haja Creative Commons License 2013.12.15 0 0 3244

Sziasztok!

 

Számítógép csere/frissítés előtt állok, és úgy nézem, hogy a grafikus "kártya", most már többnyire a CPU részét képezi. Annyi kérdésem lenne, hogy ezek a monitorvezérlők ugyanúgy kalibrálhatóak, mint egy különálló kártya (most egy Gforce 7300GT-m van)? A kalibráló egy Spyder3 express. Vagy érdemes beszerezni külön egy monitorvezérlőt?

 

Üdv!

Haja

csiba00 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 3243

Ami lemaradt: Budapest XVI kerületben található.

Előzmény: csiba00 (3242)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 3242

Üdv!

 

Eladó egy Samsung SyncMaster 997MB 19"-os CRT monitor. A monitor újszerű állapotban van, fehéres-vaj színű. A műanyagon nem látható elszíneződés, sárgulás.

SZEMÉLYES ÁTVÉTELLEL (szállítani nem tudom). Érdeklődni: 06-három0-4nulla3-nyolc0-83

 

Ára: 2.000.- Ft

Anyám az Creative Commons License 2013.11.25 0 0 3241

Kis segítséget kérnék:

nézegetek régebbi PVA/MVA/S-PVA illetve S-IPS monitorokat, s felmerült bennem a kérdés, hosszú távon melyik bírja jobban? Értem ez alatt, melyik panelfajta adja meg magát hamarabb adott üzemóra alatt, veszít a teljesítményéből? Erről van valamilyen tapasztalatotok?

Köszönöm!

futoz Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3240

Nálunk pont egy hete ért véget egy akció ahol 27"- os Dell S-PVA monitor volt 55000 Ft-ért 

Mercutio_ Creative Commons License 2013.10.27 0 0 3239

Egyébként ilyet használok, 4 hónapja vettem pixelgaranciával az Oazisban, és gondolkodom nagyobbra váltáson, ha kapok egy jó ajánlatot;)

Előzmény: GA0425 (3237)
Mercutio_ Creative Commons License 2013.10.27 0 0 3238

Dell U2312HM

Nincs tükröző üveglap a kijelzőn, függőlegesen is állítható és tud pivot-ot (90 fokos elforgatás) is az állványa.

Előzmény: GA0425 (3237)
GA0425 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 3237

Sziasztok!

 

Kinéztem a Dell S2340L 23" LED Monitort, elsődlegesen természetesen képfeldolgozásra kellene. Kérdésem az lenne, hogy - itt olvasható, korábbi hozzászólások miatt merült fel - a kalibrálással lehetnek vele problémák? Az 50 ezer forintos árkategóriában van jobb választás? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.02 0 0 3236

Helló

 

Eladó egy datacolor Spyder 3 Pro típusú monitorkalibráló 15.000Ft-ért. Leáraztam 10.000Ft-ra.r nem eladó.

(a kép NEM illusztráció) szinte használatlan, összesen 3 monitor lett bekalibrálva vele.

 

Postai utánvét is megoldható, ami + kb 2.000Ft, vagy Előre utalás is lehetséges, ami kb 1.000Ft plusz költség a vevő terhére.

 

Elérhetőség: laszlojozsef56(kukac)citromail(pont)hu

Előzmény: Törölt nick (3235)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3235

Helló

 

Eladó egy datacolor Spyder 3 Pro típusú monitorkalibráló 15.000Ft-ért. Leáraztam 10.000Ft-ra.

(a kép NEM illusztráció) szinte használatlan, összesen 3 monitor lett bekalibrálva vele.

 

Postai utánvét is megoldható, ami + kb 2.000Ft, vagy Előre utalás is lehetséges, ami kb 1.000Ft plusz költség a vevő terhére.

 

Elérhetőség: laszlojozsef56(kukac)citromail(pont)hu

Előzmény: Törölt nick (3234)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.29 0 0 3234

Helló

 

Eladó egy datacolor Spyder 3 Pro típusú monitorkalibráló 15.000Ft-ért.

(a kép NEM illusztráció) szinte használatlan, összesen 3 monitor lett bekalibrálva vele.

 

Postai utánvét is megoldható, ami + kb 2.000Ft, vagy Előre utalás is lehetséges, ami kb 1.000Ft plusz költség a vevő terhére.

 

Elérhetőség: laszlojozsef56(kukac)citromail(pont)hu

neo446 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 3233

Sziasztok!

 

Vásárolnék dell ultrasharp u2413 monitort. Ha valaki esetleg szeretné eladni, kérem keressen meg!

E-mailem publikus, telefonszámom T 450 64 64.

 

Köszönöm

rubigo Creative Commons License 2013.08.20 0 0 3232

Sziasztok!

 

Van pillanatnyilag egy EIZO FlexScan F77S (CRT) monitorom, amelynek a lecserélésén gondolkodom. Találtam használtan EIZO FlexScan L768-t, de nem tudom képszerkesztéshez mennyire megfelelő, van-e egyáltalán értelme egy öreg jó CRT-t olcsóbb TFT-re cserélni képszerkesztéshez...

 

Tud valaki tanácsot adni?

 

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

KTTech Creative Commons License 2013.08.18 0 0 3231

Így igaz, azt nem lehet erre használni, mert nem alkalmas rá.

Előzmény: ellac1983 (3230)
ellac1983 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 3230

Hello!

 

Tud valaki arról valamit, hogy az Eye One Display 2 nem lehet LED háttérvilágítású monitorok kalibrálásához használni?

ggeszti Creative Commons License 2013.08.16 0 0 3229

Hello kedves erdeklodok, milyen monitort vegyek kepfeldolgozashoz temaban?

 

Hadd segitsek nehanyatoknak a dontesben.

Nos, ha ez a kerdesed felmerult benned, akkor nem hivatasszeruen fotozol, tehat pl. nem kiadoknak adsz le kepeket, amihez a leg-leg-legjobb monitorra van szukseged, pl. egy tobb szazezer forintos Eizora. Mert ha profi vagy, ugyis tudod a szakmai korokbol, mi az a nehany tipus, ami megfelelo es kifizetheto.

Tehat, lelkes amator vagy, kezdo, halado vagy felprofi es szeretned, hogy a kepeid a leheto legszebbek legyenek papiron, es IPS monitoron is. Ha posztert nyomtattatsz, az is legyen nagyon szep, szinhelyes es megfelelo kontrasztu, de nem fogod professzionalis nyomdaban kinyomtattatni nagy penzekert (...elobb elkerned a nyomtato szinprofiljat, az otthoni gepeden installalnad es feldolgozasnal a monitoron a print proofon dolgoznal, hogy tenyleg az legyen a papiron, amit a monitoron latsz...). Hanem, egy jobb webes print servicen rendeled meg a posztert, akik napi 24 oraban nyomtatnak sorozatban es postazzak a kesz kepet.

Illetve webre szeretnel szep kepeket feltolteni es pozitiv visszajelzeseket kapni.

Fotozni zsebpenzbol nem lehet, ezt tudjuk, de ertelmetlenul tul sok penzt beletenni teljesen felesleges...

Sajnos, a felhasznalok tobbsege a regi tipusu technologiara epulo rettenetesen vacak, nemhogy kalibralatlan, de kalibralhatatlan, gamma csuszott monitorokon (uj olcso laptopok pl. fenyes monitorfelulettel) netezik, vagy dolgozik. (Az IPS monitoromon feldolgozott es azon nagyon szep eskuvoi kepeket alig ismertem fel az ujdonsult hazaspar laptopjan, mikor atadtam :( ).

Egy szo mint szaz, mint amator fotos vagy fuggetlenul attol mennyire jol fotozol es ha tobb szaz ezret be is ruhazol egy profi monitorba foleg te fogod csak kivalo minosegben nezegetni a kepeidet.

Ehhez velemenyem szerint egy jo minosegu IPS panellel rendelkezo kelloen nagy meretu nevezzuk felprofi minosegu forgathato (tilt-shift) monitor tokeletesen megfelelo. A felbontas mindenkeppen nagyobb legyen a full HD-nel, mivel az 1080 sor nagyon keves, a PS de a LR is sokat levesz a kep tetejebol es aljabol. Az 1280 sor a minimalis elfogadhato a munkakenyelem szempontjabol. tehat 1920 * 1200 es 24 coll atmero a gyakorlati minimum.

kb 1-1.5 eve jutottam el en is oda, hogy milyen monitort...? tehat nem vagyok hivatasos fotos en sem ;), csak vannak pozitiv visszajelzeseim a webes ill. a papir kepeimet illetoen, ezert merek javaslatot tenni...

Utannaneztem. Ugy talaltam, a DELL U2412M vagy az U2410 (3 ev garival) lenne a legjobb ar ertek aranyu valasztas. Tovabbi informalodas utan ugy talaltam a kb 2x-es aru 2410 csak picivel, talan szamomra nem is erzekelheto mertekben adna jobb kepet. ...Ugyanezek a kepek persze igencsak mashogyan mutatnak igy is ugy is masok monitorain, szoval...

megvettem a 2412-t, elkepedtem a szinein es elessegen meg dinamikajan az elozo monitoromhoz kepest. A jo kepeim feleledtek! Par het utan egy jobb fajta X-rite kalibraloval bekalibraltattam... es nem nagyon lattam kulonbseget, sot, a gyari kalibracio jobban tetszett egy hajszallal, es vissza is allitottam azt nehany honap mulva. Gyakorlatilag a gyari OSD beallitasokkal hasznalom, kiveve a fenyerot, ami tul eros (alap 75), igy masik monitorokon visszanezve a kepeimet masokehoz kepest az enyemek kicsit sotetnek tuntek, tehat levettem 60-ra a fenyerot. Azt nem emlitettem, hogy a panel matt, igy nem a sajat tukorkepemet nezegetem vissza.

Akkoriban 85-90 e ft volt az a monitor, most kb 70 e, ahogyan az U2410 ara is lejjebb ment. Az utodok nyilvan meg jobbak, az aron lehet gondolkodni, hogy megfelelo-e.

Az altalanos gondolatmenet es a konkret tipus ajanlas azt hiszem vilagos, remelem, tudtam segiteni.

(nem dolgozom sem a Dellnek, sem disztributoroknak sem a monitorom nem elado :).

Egyebkent a legtutibb az, ha mindjart 2 monitort veszel es a 2-at fuggolegesbe forditod, mennyivel egyszerubben lehet igy a valtott fekvo as allo kepeket nezegetni?

 

udv. Ggeszti

[Goon] Creative Commons License 2013.08.16 0 0 3228

Célszerű "Custom" módban, vagy a gyári "sRGB", "aRGB" módban kalibrálni!

 

A Win úgy kezeli a színeket ahogy azt a kalibrálás után kapott állományod megmondja neki (CMS). Inkább a hektikus színprofil betöltés a gond a helytelen és "bonyolult" beállítás miatt , de ha ezt jól beállítod akkor nincs szükség egyéb profilbetöltő alkalmazásra!

 

Arra viszont figyelj, hogy ha sRGB-t kalibráltál, akkor csak ez a színtér lesz színhelyes és ebben a színtérben "kell" dolgoznod, értelem szerűen ha  a szélesebb aRGB-t kalibrálod ezt célszerű) akkor aRGB-be dolgozol!

 

A PS-ben a munka színteret add meg, ne a kalibrált állományt! :)

EDIT - Color settings - Working Space (itt legördülő menüből kiválasztod a szükségeset)

... de tele van a net az ilyen jellegű beállításokkal!

Előzmény: ellac1983 (3227)
ellac1983 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 3227

Hello!

 

Segítséget, illetve tanácsot szeretnék kérni! A múlt héten vásároltam használtan egy Dell Ultrasharp 2410-es monitort. Sok helyen azt olvastam hogy érdemes kalibráltatni, ezért úgy döntöttem én is így teszek. Egy Spyder 3 Elite segítségével lett kalibrálva Standard módban. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben az összes preset színhelyes lesz-e? Pl. Ha egy sRGB színterű képet szeretnék színhelyesen látni a monitoron akkor ki kell-e választanom az sRGB presetet vagy ne kapcsolgasam színmódtól függetlenül hagyjam Standard módban ahol kalibrálva lett. Azt is hallottam, hogy a Windows színkezelése nem a legtökéletesebb, úgyhogy érdemes betölteni az ICM fájlt a Photoshopba. Ezt hogy tudom megtenni? Most úgy müködik a dolog, hogy a Spyder szoftvere minden indításkor betöltődik és betölti az ICM profilt a Windowsba. Előre is köszönöm a segítséget! Elnézést ha nagy sületlenségeket kérdeztem :)

smc2 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 3226

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek.
Egyelőre csak a laptopom HDMI kimenetéről tudom meghajtani a Dell 2713H monitoromat. Vagyis a teljes felbontást nem tudom kihasználni, csak full HD-ban működik egyelőre.
Adobe RGB színpalettával láthatóan túlszaturáltak voltak a képeim (amik sRGB-ben vannak). Az egyértelmű, hogy az AdobeRGB képet nem lehet helyesen megjeleníteni egy sRGB színpalettás monitoron, de itt ugye fordított helyzet van. Az sRGB kép miért nem helyes AdobeRGB-re állított monitoron? - Azt hittem, kalibráció kérdése. Nem.
Kölcsön kaptam egy Spyder 4 Pro készüléket, amivel elvégeztem a kalibrálást. Ha "Standard" módba állítom a monitort, akkor automatikusan AdobeRGB módot használ. Bekalibráltam a készüléket, de most is rengeteg a piros. Mármint nem a grafikonok szerint, hanem a képek szerint. Megnézem a saját honlapomat, ami okker-narancs beütésű, és most szinte élénk pirosnak látom. Nézem a fotóimat, és az arcok olyanok, mint ha éppen egy jókora pofont kaptak volna.
Gondoltam, a hiba ott lehet, hogy esetleg a HDMI szabványon nem megy át az AdobeRGB színtér rendesen. Átállítottam mindent sRGB-re. Ez már sokkal barátságosabb, de a kalibrálás után nagyon nem tetszik a monitor képe. Így nem is a piros, hanem a rózsaszín a sok. Ez pl. az ajkakon érhető tetten. Pedig pl. a férfi alanyaim biztosan nem rúzsoztak.
Kérnék tanácsot, ha ez alapján tud valaki segíteni. Köszönöm!
Pár adat még: 6500K, 2,2g. A monitoron a fényerősség: 21, kontraszt 50. Más minden standard.

kttomi Creative Commons License 2013.07.31 0 0 3225

ColorVision Spyder 2 Suite monitorkalibráló eladó.

 

 

8900Ft

Ólomkristály Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3224

Sziasztok,

 

nem nagyon akarok beleszólni a témába, csak a tapasztalataimat szeretném megosztani, mint laikus.

10 évig, egy LG FLATRON F900B 19” [CRT-vel] (alsó kategória) fűtöttem a szobát, de nemrég, megadta magát. Full fényerőn (100% OSD), az abszolút fekete RGB 0,0,0 és az RGB 10,10,10 között, nem láttam különbséget,

(75% OSD) kontraszt mellett.

 

De a lényeg!

A választásom, egy Dell UltraSharp U2413 24” monitorra esett (ill. rosszul esett), amihez szereztem egy x-rite i1 display pro kolorimétert is, csak a próba kedvéért, merthogy a „Konzisztens, pontos színárnyalatok: A gyári kalibrálás révén a dobozból kivéve azonnal lenyűgöző színpontosságot élvezhet.” szöveg, egy középalsó kategóriás monitor esetében, elég nagy pofátlanságnak tűnik.

Mint kiderült, az is volt. A gyári kalibráció +zöldjét, még szemmel is simán ki lehet venni.

 

De ne szaladjunk ennyire előre. Mivelhogy, a már előbbiekben említett műszerrel, állítólag seperc alatt be lehet lőni a színhelyes sRGB / aRGB-t. Itt meg kell hogy említsem azt, hogy a display pro - hoz mellékelt saját szoftverével (i1Profiler) bele se vágjon senki az U2413 – as kalibrálásába, mert nem fog összejönni. Ugyanis ezt a típust, csak a DELL által mellékelt szoftverrel (Dell UltraSharp Color Calibration Solution, továbbiakban: DCCS) lehet, hellyel-közzel színhelyesen belőni. A kalibrálás után, (Már ha sikerül elsőre, de többnyire nem.) egész jó eredményt kapunk, ill. kapnánk, ha az első reboot után, nem állítódna el valahol a cal1 / cal2 OSD kalibráció.

 

Igen. Jól hallottátok. A DELL kalibrációs szoftvere nem vacakol ICC profilokkal, csupán a kalibrációs műveletek kezdetén beállítható, cal1 / 2 preseteket (de utálom a preseteket) lehet beállítani. Röviden annyiról van szó, hogy a kalibráció során nem ICC profilt készít a program, hanem hardveresen állítja az OSD –t, ami a későbbiekben előhívható (presetek formájában) az OSD menüből. Hab a tortán az, hogy a kalibrálás végén elmentet velünk egy ICM fájt, de minek?.. Kérdem én, amikor nem is használja őket. (LUT Manager-el bárki meggyőződhet rólla) Ergo, nyugodt szívvel törölhetőek a profilok közül, mivel, a preset kiválasztásakor rá se szarik, csak állítja az értékeket, gondolom a monitor memójából, vagy honnan a bánatból. Adnak hozzá egy teljesen felesleges programot is ami megül a tálcán, így onnan is állíthatóak a presetek.

 

Egyébként a sűrű preset állítgatásokra szükség is lesz. Ugye már az előbbiekben is említettem hogy reboot után nem tölti vissza helyesen (elfelejti) a cal1/2 preset beállításait. (És nem azért mert töröltem, vagy nem töröltem az amúgy felesleges icm „profilt”) Nos igen, sajnos újra rá kell nyomni a cal1 vagy 2 beállításra (holott éppen ezek valamelyikén van) hogy újból korrekt legyen.

Ennek ellenőrzésre kiválló az Atrise Lutcurve szoftver. Pl. kalibráció (x-rite) után megnézni az eredményt, mondjuk a Lutcurve gamma fülén (korrekt lesz). Eztán reboot, majd újra gamma fül. És láss csodát, hát nem elállítódott a preset? De igen! Úgyhogy lehet újra nyomkodni az OSD-ben.

 

Egyébiránt a DELL kalibrációs (DCCS) szoftverével sem 100%-os az eredmény, mivel ezzel is jócskán hagy zöldet, de a többi nagyjából rendben van.

 

A többi szoftver? Gondolok itt a i1Profiler és basICColor display 5-re. Nos, ezekkel belőhetetlen a monitor.

Hogy miért? Íme egy fórum a dell oldaláról: http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/p/19512342/20392634.aspx

 

Sekélyes angol tudásom ellenére annyit kihámoztam, hogy GB-LED a ludas.

Én azt ajánlom hogy kerüljétek az U2413-at, főleg aki videózni is akar.

Ha valaki meggyógyítja a CRT monitorom feketéjét, az viheti a DELL-t 90K-ért.

Marosi Peter Creative Commons License 2013.07.14 0 0 3223

DELL ULTRASHARP 2711 = 125e 

 

DELL ULTRASHARP 2410F = 100e 

Monya78 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 3222

Elkelt...

Előzmény: Monya78 (3215)
_easton Creative Commons License 2013.07.07 0 0 3221

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni monitor vásárlással kapcsolatban. Elsősorban fényképeim feldolgozásához, szerkesztéséhez keresek egy színhű és megfizethető 23 vagy 24" típust. Emellett ami számomra fontos, hogy legalább 10cm lehessen emelni a gyári talpszerkezet segítségével. Játékra és egyébre minimálisan lesz használva.

 

Összességében két gyártó, három  modelljét néztem ki magamnak: Dell UltraSharp 2412M, Eizo FlexScan EV-2436w és Foris FS2333. Bár a legutolsó kifejezetten játékokhoz készült a gyártó ajánlása alapján, rengeteg pozitív kritikát kapott.

 

A Dell-ről sok jót olvasni, de az Eizo Flexscan monitoráról nem sok mindent találtam. Van e vakainek tapsztalata erről a típusról? A fentieknek megfelelve milyen egyéb más modellt érdemes még fontolóra venni?

 

 

Köszönöm, üdv:

 

Marosi Peter Creative Commons License 2013.07.04 0 0 3220

DELL ULTRASHARP 2711 = 125e 

 

DELL ULTRASHARP 2410F = 100e 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 3219

Sziasztok. 24-27" méretben szeretnék új monitort venni, fényképek gyártásához. Az előrelépés nem nehéz a 19"-os eizo crt monitoromat tenném pihenőre.

Az Eizo grafikus monitorok nagyon drágák, szerintem "túl" is lépik a fényképek kidolgozásához kívánt igény. Ha tudnátok tanácsot adni a témában megköszönöm.

(arra is gondoltam, hogy egy iMac vásárlása jó képernyő, jó számítógép megoldást adhatna)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!