Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.27 0 0 41

Háááát, mai füllel meghallgatva rendkívűl rosszul hangzik. Akkoriban azt hittem, hogy a szórakoztató zene majd csak elmegy az igényesség irányába, majd csak megtanulnak zenélni. Nem ez történt, az idézetthez képest szinte csak romlott a színvonal.

 

Akkoriban a Beatles is förtelmes volt, rendkívűl rosszul és hamisan énekeltek/játszottak.

 

Kövezzetek meg!

Előzmény: Derek (-)
Derek Creative Commons License 2007.12.27 0 0 40
Az Esovarokat ha arra a veszpremi bandara gondolsz,1968-ban egyszer  lattam a Ki Mit tud eloselejtezojeben a bp-i Bolgar Kulturotthonban es nagyon tetszettek,persze nem jutottak tul az eloselejtezon,akkor a Hungaria es a neoton volt favorizalva es a Hungaria nyert is.
Előzmény: S_L (22)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 36

Ez tévedés! Nem tud minden korszak kimagaslót alkotni. A kimagaslóhoz nem elég a tehetség, hanem sokszor a korszak hoz ki valami olyat a potenciális művészből, ami nélkül az megmaradna egy virtuóz iparosnak. A blues pl. a szemünk előtt szűnik meg. Ami van, vagy lesz, egyelőre úgy tűnik, csak másolása valaminek, ami már sohase tér vissza. Pedig mi is a blues John Lee Hooker szerint? "Egy férfi és egy nő, egy megtört szív, egy összetört otthon..." És hiába van ez meg most is, mégse lesz már olyan az a blues...

De ugyanez vonatkozik a beat korszakra is. Sohase fog visszatérni a lázadásnak az a korszaka. Mert az sokkal több volt, mint a mai "alternatívok", punkok" sznob, mű hisztije a drog és az übermenschség szabadságáért.

Lennon fájdalmas üvöltését az anyja után, a honvágy miatt, soha többé senki se tudja megismételni. (I love you, John!)

És a rock and roll 50-es évekbeli Amerikája se lesz soha többé, Little Richarddal, Chuck Berryvel, Elvis Presleyvel.

 

De eről jut eszembe Prince. Tényleg, azért egy-két zseni most is akadt, méghozzá aki tömegeket képes vonzani. Pl. ő, vagy Freddy Mercury (főleg az utolsó lemeze, és a halála utáni), vagy a régi, de egyre jobb Bruce Springsteen (főleg a régmúltba visszanyúló Seeger Session programjával), és a bluest szinte leváltó városi, női sanzon zsenije, Tracy Chapman.

De ez is kevés, és ezek is inkább régiek, és a régiből táplálkoznak.

 

A 80-as években kezdett Bill Laswell, a fantasztikus zenei szervező, producer, kiadó, basszusgitáros, zeneszerző, jobbnál jobb hard rock, progresszív jazz és ambient, drum&bass kísérleti zenék alkotója.

Most fedezten fel Kevin Breit-ot, ő valamivel ifjabb. Iszonyúan jó kanadai gitáros, bendzsós, bluest, rockot, de country-félét is játszik, technikájában Jeff Beckre emlékzetet.

Az amerikai fiatal Craig Harrisben is nagy fantázia van, sajnos nem láttam az A38-on, csak a Blues nyomában Scorsese által produkált filmsorozatban, amint John Lee Hooker nyomában járt Afrikában Ali Farka Toure-nál.

 

Előzmény: Törölt nick (32)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 31
Na, mi fáj, gyere meséjj, tőlem ne féjj! Milyen zenédet becsültem le látatlanban? Sex Pistols, Ramones? Police? Chemical Brothers? Amy Weinhouse? Britney Spears? Vagy a Petőfi Rádió összes "sztárja", incl. Madonna?
Előzmény: Törölt nick (30)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 29

Nem, azt viszont amit te mondasz, azt, jobb esetben az ízlés relativizálói, rosszabb, gyakoribb esetben a rossz ízlésűek mondják.

Vannak abszolút megítélhető dolgok. Ahogy mindenki tudja, hogy Bach jobb, mint Telemann, vagy Mozart mint Salieri.

A mai zenék közül rendkívül kevés olyasmi van, ami akkor volt. Talán a Ministryt tudnám felhozni, ami jó, de bizonyos szempontok miatt még az se olyan mély, mint a régiek. (A jazzt és a világzenét most nem számítanám ide, mert azok eleve nem populárisak. Azok között valóban most is vannak zseniálisak, pl. James Blood Ulmer, Bill Frisell, David Torn, hogy csak azokat említsem, amik tele vannak a modern beat, rock zene hatásaival.) De ne kezdjünk el beszélni a Sziget felkapott "sztárjairól".

Előzmény: Törölt nick (28)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 26

Lehet, de nem ugrik be. Tudom, hogy nemrég meghalt:-(

Előzmény: n0ri (24)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 25

Hogy lehet, hogy egy remek (zenei ízlésű) csajjal én nem találkoztam akkor?:-)

 

1970-71-ben egy-két barátommal "átvettük a hatalmat" (a nagyok átadták) a kollégiumi rádió felett. Attól fogva nyomattuk a jó zenéket Coltrane-ig bezárólag.

 

OFF:

A mi kis bandánk találta ki és szervezte az "egy évfolyam - egy szint" akciót, aminek következtében elértük, hogy megszűnjön a külön fiú és lány szint, látogatási idővel és egyéb nehézségekkel. Cserépszavazás volt róla, és elsöprő győzelmet aratott a kohabitáció:-)

Az egyetem és a kollégium vezetése idegenkedett nagyon az ötlettől, de finoman emlékeztettük őket arra, hogy a párizsi diáklázadás is éppen a szexuális élet egyetemi ellehetetlenítése miatt kezdett kialakulni. Iszonyúan büszke vagyok erre:-)

Előzmény: n0ri (20)
n0ri Creative Commons License 2007.12.27 0 0 24

Nem, pedig jó lett volna, Tóth Attila a sógorom volt, míg el nem vált.

Te akkor Sitkei Ferit ismerted?

Előzmény: S_L (22)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 23

Egy kis Polidili ON:

 

Jack Bruce and Pete Brown)
Hey now baby, get into my big black car
Hey now baby, get into my big black car
I wanna just show you what my politics are.

I'm a political man and I practice what I preach
I'm a political man and I practice what I preach
So don't deny me baby, not while you're in my reach.

I support the left, tho' I'm leanin', leanin' to the right
I support the left, tho' I'm leanin' to the right
But I'm just not there when it's coming to a fight.

Hey now baby, get into my big black car
Hey now baby, get into my big black car
I wanna just show you what my politics are.

:-)

Előzmény: Jethro Gibbs (19)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22
Esővárók koncerten nem voltál? Óriási volt! De ott is hiányoltam a fiatalokat. Nyomasztó volt, hogy a kollégiumból nem néztek át, hogy ennyire nem érdekelte őket a múlt, ez a nagyszerű zenekar.
Előzmény: n0ri (20)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 21
70-ben kezdtem, és 74-ben nem végeztem:-)
Előzmény: n0ri (20)
n0ri Creative Commons License 2007.12.27 0 0 20
72-ben végeztem, te mikor?
Előzmény: S_L (18)
Jethro Gibbs Creative Commons License 2007.12.27 0 0 19
http://www.youtube.com/watch?v=9V77lE6u0a4

:)

In the white room with black curtains near the station.
Blackroof country, no gold pavements, tired starlings.
Silver horses ran down moonbeams in your dark eyes.
Dawnlight smiles on you leaving, my contentment.
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 18
Jé, most látom, azt írod, Veszprémbe jártál egyetemre. Én is, bár én inkább csak járogattam:-)
Előzmény: n0ri (14)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 17
Légy üdvözölve:-)
Előzmény: n0ri (14)
Or Kán Creative Commons License 2007.12.27 0 0 16
Azé az igazsághoz hozzátartozik, hogy a számnak ez a felvétele... hogy is mondjam...nem volt még teljesen kiforrott...:)
Előzmény: Derek (-)
Csillagfürt Creative Commons License 2007.12.27 0 0 15
A Pretty Things sem vitte volna sokra a Ki Mit Tud?-on. Őket talán be is börtönözték volna fasiszta eszméik miatt már 65-ben. 
n0ri Creative Commons License 2007.12.27 0 0 14
Mind a Traffic-on, mind a Spencer Davis Group-on ott voltam!
Előzmény: S_L (13)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 13

Hú, ezt kösz, ez nagyon nagy! Micsoda más világ volt! Abban az időben még óriási tömegek ilyen zenékre jártak, ilyen zenéket szerettek. Ebben a mai eltorzult, primitív világban elképzelhetetlen, hogy a mai fiatal tömegek ilyen zenéket szeressenek, vagy hogy pláne ilyen zenekarok, művészek fejlődjenek ki!

Az egész angol zenei forradalom valszleg egyszeri és megismételhetetlen. Zseniálisak voltak ezek a nagyon fiatal emberek. (Ő pl. ezen a felvételen 21 éves volt!) És nagyon beletrafáltak a világszellembe!

Én 1968-ban láttam Winwoodot a Traffic-kel. (Sajnos 67-ben, amikor a Spencer Davis Group idejött, ő éppen akkor lépett ki belőle, amit 17 évesen ő tett naggyá.) Szinte minden lemeze megvan, ahogy a Creamtől is. Meg persze Hendrixtől:-) 

Előzmény: n0ri (5)
wizes Creative Commons License 2007.12.27 0 0 12

Idióta.

 

A hülye viccnek is van határa, azonfelűl ma már egy balfasz felidegőtt.

Ignore is lett a vége, miután neki is nemi felvilágosítást tartottam!

o)

Előzmény: Or Kán (11)
Or Kán Creative Commons License 2007.12.27 0 0 11
Nem mondod, hogy komolyan vetted?

:)
Előzmény: wizes (10)
wizes Creative Commons License 2007.12.27 0 0 10

Szokás szerint megest hamisítasz:

 

Én már 67-ben is The Who buzi vóttam,

 

Az ugyi nem zavar hogy hazucc, plusz asse hugy megest a jáccótárs pöcsével jáccol a magadé helyett!!

Muszály undorítónak lenned?

Bukj a magadéra az enyém tabu!

 

 

Előzmény: Or Kán (6)
n0ri Creative Commons License 2007.12.27 0 0 9
Az igaz. Erről is szól a topik, a kultúrpolitika bornírtságáról
Előzmény: Or Kán (8)
Or Kán Creative Commons License 2007.12.27 0 0 8
Végül is a polidiliben vagyunk, vagy mifranc?
Előzmény: n0ri (7)
n0ri Creative Commons License 2007.12.27 0 0 7
Nahát, pont erre válaszolsz! És a művészet, az semmi?
Előzmény: Or Kán (6)
Or Kán Creative Commons License 2007.12.27 0 0 6
"Én már 67-ben is buzi vóttam"

Egészségedre.

Előzmény: wizes (4)
n0ri Creative Commons License 2007.12.27 0 0 5

A fenébe, erre ismertem meg a férjem 36 éve, most meg előhozzátok, amikor éppen elválok!

No mindegy, én meg előszedtem nektek a Blind Faith-t:

http://www.youtube.com/watch?v=tfdHNWJ1Xhk

Előzmény: Derek (-)
wizes Creative Commons License 2007.12.27 0 0 4

Nosztalgiázunk, nosztalgiázunk?

o))

Én már 67-ben is The Who buzi vóttam, de ezeket is szerettem.

Előzmény: Derek (-)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 3
Amúgy nem biztos, hogy igazad van. Pernye és Petrovics egyáltalán nem voltak rossz ízlésűek zeneileg. És a Illés "Még fáj minden csókja" az országos, részben politikailag is támogatott műfelháborodás ellenére győzött! Igaz, az akkori politikusok értelmesebb fele azt is tudta, ez bizony tetszik a fiataloknak, ezért nem éri meg lenyomni.
Előzmény: Derek (-)
S_L Creative Commons License 2007.12.27 0 0 2

Jó' van, jó' van! Ez nem is neked való. A te szinted a magyar közszolgálati tv felemelő Krém című műsora...

(Hogy még több politikát vigyünk bele.)

Előzmény: 6k (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!