Keresés

Részletes keresés

Motun Creative Commons License 2008.01.30 0 0 285
"Le cafard" -- légiós betegség?
A francia "cafard" szó csótányszerü bogarat jelöl, amely lassan észrevétlenül rágja be magát mindenbe.
Ez a szó hogy cafard, épp úgy végigkíséri a légió történetét mint a háborús történetek.
Ezzel a szóval illették a légióst ha hirtelen, az addigi megszokott viselkedését feledve megmagyarázhatatlan /hihetetlen/ cselekedetekre ragadtatta magát.
Mélabú, unalom, monotónia és még sok tényező válthatta ki a légiósok hirhedt beteg-
ségét a "cafard"-t. A kemény brutalis kiképzésekhez, élethez mozgalmassághoz szokott légiós nem szerette a helyőrségi élet monotóniáját.
Ezeket a dolgokat hivatalos és nem hivatalos eszközökkel próbálták a parancsnokok kiküszöbölni. Nehéz fizikai munkával terhelték le a helyőrségekben szolgáló légiósokat.
Talán ezért (biztos hogy ezért) fordult elő hogy a légió majd ugyanannyit épített mint harcolt.
Egy másik szemlélet szerint a cafard a természetes kiválasztódás egyik eszköze a
légióban, mert kiselejtezi a gyenge idegzetüeket.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 284

 

Nem azért irtam, hogy ellentmondjak ! Tényleg nem rossz a kivonatod, söt !

 

Csak épitô szàndékkal tettem a megjegyzést, föleg a kitûntetések képei miatt.....

 

Billy

Előzmény: Amerigo Gal (282)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.30 0 0 283
Ne haragudj ,de a képeket nem tudtam ugyanolyan sorrendben bevágni.....
Előzmény: Amerigo Gal (282)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.30 0 0 282
Hello Billy
Tényleg,bocsi ,nem is emlékeztem rá......de az én kivonatom se rossz:)
Na akkor mivel szerény vagy ,ha megengeded átvágom ide is.....az öreg igen megérdemli.
Akartam is kérdezni hogy nem ismerted e,mert rólad tudtam hogy biztosan azezredben
voltál , mikor hazavittétek.Tényleg irhatnál erről,mit keresett az öreg Gabonban?Mit csinált ott?
Tehát itt egy autentikusabb forditás,képekkel Billy főtörzstől:
"Na most nyomok egy kissé nyomaszto témàt :
Az oktoberi Képi Blanc eggyik oldala..........

Meghalt a legöregebb Magyar ex-Légios 2006 augusztus 26.-àn (96 éves koràban).

CCH KOMADI Imre

Született 1910 november 10.-én

1930 januàr 30.-àn jelentkezett a Légio-ba.

Algériàban végezte a kiképzést a 1° RE - 2° Kiképzö szàzad.



1930 juniusàban Maroc-ba (Oudja) vezénylik, a 3° REI - 6° szàzadàba.



1933 szeptemberében visszatér Algériàba, és ott is végzi az elsö 5 éves szerzödését.



1936 màrcius 16.-àn ujra alàir 5 évet, és ujra Maroc-ba szolgàl a 2° REI kötelékében, ahol egy ceremonia alatt tiszteletet ad a General ROLLET-nek, akit a légio attyakén tisztelünk a mai napig.



1938 augusztus 24.-én Saigon-ba vezénylik az 5° REI 3° szàzadàba, akivel résztvesz az egész Tonkin-i hadjàratban.



1941 februàr 14.-én kitûntetik a 39/45-ôs Hàborus Kereszttel.

(Ez az a kitüntetés, amit Nekem adott tavaly..


Es Kambodzsàban megkapja a Csàszàri Dragon d'Annam lovagrendet.



1941 àprilis 1.-én elsö osztàlyu légiossà léptetik elö, és a kôvetkezö honapban megkapja a tizedesi rangot.



1943 màjus 1.-én lessz szakaszvezetö Tonkin-ban.



1945 màrciusàban ellen àll az 5° REI-vel a Japànok tàmadàsànak, és megkezdik a visszavonlàst Kina felé. Majd visszavàgnak 1945 màjusàban, és ujra harcolnak 1946 februàrjàban.



1946 november 15.-én megkapja a Katonai érdemrendet



1947 màrcius 16.-àn szerel le véglegesen.



16 éves szolgàlat, amit végig külföldön tôltött (soha nem szolgàlt Franciaorszàgban...).



Leszerelése utàn még néhàny évig Indokinàban marad, majd Afrikàban (Gabon-ban) telepszik le, ahol a 2° REP 1° szàzada talàlkozik vele 1997-ben, és megkezdôdik a "hazajuttatàs", amit a REP egy màsik szàzada visz véghez 1999 julius 12.-én

Puyloubier (a Légio "öregek otthona") lessz az uj otthona egészen halàlàig, és ott is temetik el 2006 algusztus 29.-én, nem messze Général ROLLET sirjàtol.

Nekem volt szerencsém többször is beszélgetni vele, egy élô legenda volt Imre bàcsi, aki még 95 évesen is ugy beszélte a magyar nyelvet, mint ha vilàg életében otthon élt volna. Pedig sajàt bevallàsa szerint e hosszu évek alatt csak egyszer volt otthon : 1956-ban, de nem sokàig, mert amint hazaért kitört a "forradalom" és vissza kellett jônnie.



Nyugodjék békében, megérdemli a "pihenést"..... Megszolgàlt érte !!!!!!!!




Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 281

 

Hello,

 

A màsik topicban még képek is vannak rola, a kitüntetéseiröl, stb

 

16 986-os hsz.

 

Billy

Előzmény: Amerigo Gal (279)
Motun Creative Commons License 2008.01.28 0 0 280

Itt vagyok.. nem vsztem el. Most tellett le az egy hetes büntim.

Sajnos nem veték jó néven a modik hogy firtattam az iskoláikat.

Előzmény: Amerigo Gal (279)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.27 0 0 279
Szia Motun
A jó kis topik igen elhagyatott,ugyhogy ha megengeded,a másik topikon egy srác betett egy cikket egy ancien légionnaire-ről,aztán szóba került Komádi Imre neve.
Talán nem idegen a topik témájától,ha leirom a történetét,összefoglalva a Képi Blanc
cikkét.....
Az öreg 1910 nov.5 én született(gondolom ez áll a légios papirjain)
A légióba 1930 január 30-án állt be önkéntesnek.A kiképzést Algériában kapta a 1RE
(1. Idegen gyalogezred)2 kiképző századánál.
1930 juniusában utnak indult erősitésként Marokkóba,ahol a 3REI 6 századának lett a tagja,Oudjában......
1933 szeptemberében visszatér algériai területre,ahol a az ötéves szerződése lejártáig szolgál,1935 januárjáig.
1936 márciusában újabb öt évre elkötelezi magát a szolgálatra,és elindul Marokkóba ujfennt a 2 REI-vel,ahol tagja lesz annak az alakulatnak akik diszőrséget állnak
Rollet tábornok szemléjénél(!!!!!!!)
1938 augusztus 24-én áthelyezik a Távol-keletre,és áthajózik Saigonba, 1938 szeptember 27-én érkezik meg.
Itt a 5REI 3 századának lesz a tagja,és részt vesz a "Tonkini ezred"összes nehéz csatájában.Részt vesz a dicsőséges Phum Preva-i csatában az 5-ikkel,a Siam ellen,
február 14-én és részese annak mikor az ezred megkapja a "la Croix de guerre 39/45 avec citation á l'ordre de la brigade".
(Szvsz ez a Háborús érdeméremnek,vagy Hadikerestnek valamely igen magas fokozata,
nem tudom hogy az ezred tagjaként mennyire jelölik egyéni kitüntetésként is,talán ha Sándor erre jár elmondja,esetleg Mabelle,de ő is ritka mostanság)
Egy kambodzsai hadműveletben megkapja az "Annami Sárkány Birodalmi Rendjének
lovagi fokozatát.(chevalier dans l'Ordre impérial du Dragon d'Annam.
1941 ben válik 1 oszt .légiossá(!!!!!!!!!!!!!!),11 év szolgálat után,áprilisban,a következő
hónapban előléptetik tizedessé.
Végül 1943 ban ,májusban,Tonkinban,szakaszvezetői rangra emelkedik.
AZ 5 REI Menetzászlóaljával ellenállva a japán csapatoknak,harcokban vesznek részt
A Tonkini Ezred állandó összeütközések közepette elindul Kina felé és átlépve a határt 1945 májusában,majd ujra elindulnak és harcba kezdenek 1946 februárjában.
Nagy bátorságáért és ellenséges tűzben anusitott nyugalmáért,amit számtalanszor bizonyitott mikor alakulata minden csatájában részt vett,egy ujabb magasrangú kitüntetésben részesül,1946 november 15-én megkapja a Katonai Érdemérmet
(il est décoré d'une citation á l'ordre du regiment,la Médaille Millitaire)

Végleg 1947 március 16-án hagyja el a Légió sorait,16 év szolgálat után amit külföldi
harctereken és szolgálati helyeken töltött le.
Kötődése az Indokinai földhöz ahol harcolt néhány évig ott tartotta a Távol-keleten,aztán átköltözött Afrikába,és Gabonban telepedett le.
Ezen a vidéken végrehajtott rövid küldetése során futott vele össze a 2REP egyik százada,és ők vitték haza a Légióhoz,az Idegenlégió nyugdijas otthonába,1999 julius
12-én.
Az otthon legidősebb tagjaként ,rendkivüli tiszteletnek örvendett mind a bajtársai mind az otthon vezetői által,de a hosszú és viszontagságos,nagyon mozgalmas életut
nem mulhatott el nyom nélkül.
2006 augusztus 29-én visszaadta a lelkét a Teremtőnek,ezentúl bajtársai között pihen a Légio temetőjében,néhány lépésre Rollet tábornoktól.




.
Előzmény: Amerigo Gal (278)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.14 0 0 278
Üdv Motun
Ha jol tudom 76-ban még francia terület is volt ráadásul,77-ben lett "független".
Előzmény: Josic Julien (277)
Josic Julien Creative Commons License 2008.01.14 0 0 277

Tiszteletem Motun...

A mellet, hogy a Légió biztonsági erők szerepét is betöltötte Dzsibutiban, és őrizte a város körül lévő biztonsági kerítést, jelen volt még a légierő és a tengerészet is. Franciaországnak Dzsibuti egy fontos stratégiai pont Afrika és a közel Kelet felé. Szükség esetén lezárhatja az ádeni szorost, ezzel pedig kiiktathatja a szuezi csatornát.

Üdv... Josic...

Előzmény: Motun (271)
Josic Julien Creative Commons License 2008.01.14 0 0 276

Tiszteletem....

A Josic és társai honlapja nem fog megszünni. Voszont az új címéről még folynak az egyeztetések...

Üdv... Josic...

Előzmény: M.Zoli (275)
M.Zoli Creative Commons License 2008.01.14 0 0 275

Udv.

 

Sajnos nem tudtam nagyon kovetni a fejlemenyeket, mert egy kicsit zsufolt volt december kozepetol a programom. Remelhetoleg honap vegetol jobban tudom tervezni az idomet, aztan beszallok a gyozkodesbe en is. ( szemelyesen. Ez Josicnak szol, remelem olvass minket azert. ) Amugy nekem is hianyzik, bar bevallom sok temaba bele sem szagoltam.

 

Udv.

Előzmény: Amerigo Gal (273)
Motun Creative Commons License 2008.01.14 0 0 274
Én magam csak olvasó voltam Josic lapján, és nagyon jónak tartom.
Ha végleges a döntése azt sajnálom, reménykedek hogy megengesztelhető.
Véleményem szerint egy színnel kevesebb nélküle.
Előzmény: Amerigo Gal (273)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.01.14 0 0 273
Bocs Motun
Off
Tiszteletem
Azokhoz intézném,akik tagjai vagy olvasói voltak Josic lapjának.
Ugy veszem ki hogy nagyon a szivére vette azt,hogy a lap hirtelen bezárása miatt esetleg mi rossz szájizzel jöttünk el,hiszen tudjuk hogy mennyire szivvel lélekkel csinálta.
Arra gondoltam hogy ha esetleg titeket érdekel a dolog,megkérhetnénk hogy gondolja át a döntését,tudom hogy mennyire makacs a döntéseiben,de azt is tudom hogy a barátaiért mindent megtenne és azt viszont biztosan tudom hogy minket annak tart.
Szóval kiváncsi lennék a véleményetekre.....
Köszönöm
On
M.Zoli Creative Commons License 2008.01.08 0 0 272

Udv.

 

Na errol kerdezd Josicot, o akkoriban szolgalt ott.

 

Udv.

Előzmény: Motun (271)
Motun Creative Commons License 2008.01.08 0 0 271

  az idegenlégió 1976-ban, Dzsibutiban..

Itt csak rendfentartó erőként működtek???

Motun Creative Commons License 2008.01.03 0 0 270
1897-ben az I.Idegen ezred nemzetiségi összetétele....
1612 francia
1551 elszászi / elszászi és lotaringiai
1441 német
1007 belga
573 svájci
853 olasz,spanyol,holland,osztrák stb.. lehet hogy még magyar is...

én azt hittem francia állampolgárt nem nagyon vetek be a légióba... itt pedig a franciák aránya nagyon érdekes, és még nem tudni hány fő mondta magát elszászinak francia és német helyett...
Josic Julien Creative Commons License 2008.01.02 0 0 269

Tiszteletem Böqöy...

A horvát polgárháború kezdetén (még az ország elismerése előtt) több javítóintézetből kikerült fiatalt, helyi bandák vezéreit tagjait - akik szintén nem voltak makulátlan előéletűek - és piti bűnözőket is láttam fegyvert fogni és önfelálldozóbban harcolni Hazájáért. Mint a több 100 000 honfitársát akik hátrahagyva vagyonukat, néha családjaikat is menekültek biztonságos helyekre...

Úgy gondolom az említett emberek jó, hogy nem munkatáborokba, vagy aknaszedőknek kerültek, mert sokat tettek Hazájukért, amit az csak pár éve ismert el Nékik...

Még valami, kérdem én - Milyen Haza az aki munkaszázadokba vagy aknaszedésre használja népét? - Még, ha azok a bűn utjára is tévedtek...

Üdv...Josic...

Előzmény: Törölt nick (267)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.01 0 0 268
Sőt, büntetésekről. Kisebb-nagyobb kihágásokért az oroszoknál volt bírósági ítélet: ,,katonának adni".
Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 267
Küldhetnék őket munkásszázadokba aknaszedésre vagy más veszélyes feladatra, nem kell mindjárt fegyvert adni nekik...
Előzmény: qru qrx (266)
qru qrx Creative Commons License 2008.01.01 0 0 266
sziasztok! haboru idejen miert etethetnenek ingyen, biztonsagos helyen rabokat?
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 265
Mármint toborzásnál.
Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 264
Nem tudom, megvan-e neked a tanulmánykötet, de nézd meg, arról van szó, hogy a Harmadik Birodalomban nem volt törvény arról, hogy a büntetett előéletűek mentesülnének a sorkötelezettség vagy a tartalékos szolgálat kötelezettsége alól.

Csak arra akartam rávilágítani, hogy, mivel szerintem ez így volt a Kaiserreichban és Poroszországban is korábban, nem a LE az egyetlen hadsereg, amelyik a XIX. században nem tartotta a legénységi állomány számára kizáró oknak a büntetett előéletet. Véletlenül pont emlékeztem erre, és Showtimes a porosz tiszteket hozta ellenpéldának. Nem hiszem egyébként, hogy a Wehrmacht egyedül lett volna ezzel, szerintem más országokban is hasonló törvények lehettek, azaz nem törődtek a büntetett előélettel. Eleve a XIX. századig nem voltak olyan bürokráciák, amik ezeket nyilvántarthatták volna, és csak később kezdték el használni ezeket az adatokat.

Azzal egyetértek, hogy ne ez legyen a legfőbb szempont a sorozásnál.
Előzmény: Of (263)
Of Creative Commons License 2008.01.01 0 0 263
Azért nem sportszerű összehasonlítani egy élet-halál harcot vívó hadsereget egy békebelivel.
Abban meg egyetértek a LE-vel, hogy nem meszel valakit el örökre néhány múltbéli botlás miatt. Háborúban inkább fedezzen egy garázda vagy egy holokauszttagadó, mint egy 100 kilos katonanő a MH-ből.
Előzmény: Törölt nick (260)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.12.31 0 0 262
Köztörvényesekből és bűncselekményeket elkövetett katonákból állították össze az Oscar Dirlevanger által vezetett Waffen-SS ,,Dirlevanger" hadosztályt. Maga Dirlevanger sem volt éppen fedhetetlen előéletű.
Előzmény: Törölt nick (260)
Motun Creative Commons License 2007.12.31 0 0 261
1835.július.30-án, négyezer légióst adott "kölcsön" Franciaország, Mária Krisztinának
a spanyol trónért vívott harcának az idejére.
1835.aug.19-én olvasztották be a spanyol földre érkezett idegenlégiósokat a spanyol királyi hadseregbe.
Pár csata után alig három zászlóaljra olvadt az eredeti létszám.
1837.július 2-án Barbastrónál nagy harcban csapott össze a maradék idegenlégiós egység, az Ausztriából és Oroszországból küldött idegen csapatokkal, akik németekből és svájciakból álltak. Fél zászlóalj élte túl.
1838.dec.08-án lemondanak a spanyolok az idegenlégiósok segítségéről. 400 ember
Franciaország felé veszi az irányt, ahol már korábban megkezdték az Idegenlégió ujabb egységeinek a toborzását.
159-en jelentkeznek az új zászlóaljakba.
A francia Idegenlégió spanyol földön is harcolt (légiósok a légiósok ellen)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.28 0 0 260

a német Wehrmachtba még a második világháború idején is behívták a büntetett előéletűeket (most nincs nálam, de A Wehrmacht katonái c. tanulmánykötet katonai igazságszolgáltatással foglalkozó tanulmányában olvastam),

 

A 330. oldalon, a masodik bekezdesben, ha pontos hivatkozasra van szukseged, legkozelebb ha otthon leszek folirom. A forras szerint a fegyhazak kivetelevel meg a buntetes-vegrehajtasbol is behivtak a megfelelo korosztalyokat. Feltetelezem, hogy a nacik nem valami korabbi, ezt kizaro torvenyt toroltek el, hanem ez Poroszorszagban es a Kaiserreich-ben is igy volt, tehat a LE nem unikum abban a tekintetben, hogy buntetett eloeletuek is szolgaltak benne. :)

Előzmény: Törölt nick (243)
qru qrx Creative Commons License 2007.12.26 0 0 259

          Bonjour,

      a XVII es a XIX. szazad kozotti idoszak egyik jellemzo vonasa, hogy az europai hatalmak egyre tobb expediciot inditottak  a terkepeken feher folttal jelolt teruletekre. A tudomanyos terkepeszet,  az allat es novenyvilag feltarasa mellett mas feladatokat is kaptak ezek a tropusi sisakos"kivancsiskodok". Tobbek kozott tanulmanyozni a bennszulott lakossag viselkedeset, felfedezni  a letezo nyersanyagot, kulonos figyelemmel az arany, a gyemant irant, egyszoval olyan  ertekes termekek irant amelyek azonnal nagy erteket jelentenek. Miutan megtortent a tukros, csecsebecses elso bemutatkozas,a felfedezoket misszionariusok kovettek, ugyancsak bekes szandekokkal, akik elhelyeztek az elso kolostorokat,hitteritok voltak, kezdodott a "civilizacios" idoszak. Az europai hatalmak ezalatt mar megosztottak egymas kozott ezeket a teruleteket, kijeloltek a hatarokat, hogy mi kie. Ez azt jelentette, hogy egy -egy orszag mar magaenak tulajdonitott bizonyos teruleteket.A kovetkezo lepes, a prefektusok, az allami iranyitas elhelyezese volt,  amit kovetett a katonasag. Rohamos tempoban epultek a katonai eroditmenyek,tamaszpontok szama, az erodok sokasaga tenyleg lapatos es csakanyos katonasaggal, valamint a bennszulott munkaero onkentes vagy eroszakos bevonasaval. Miutan  elhelyekedett a gyarmati rendszer, bizony a szerszamokat fegyverek valtottak fel. Hasolo volt az eljaras ugy a franciaknal, mint az angoloknal, nemeteknel, spanyoloknal, olaszoknal  ....A haracsolasok erteket, mely felmerhetetlen ,napjainkig lathatjuk csodalatos fovarosainkban......

 

Motun Creative Commons License 2007.12.26 0 0 258
Amig az alagút fúrási nehézségeinek problémáival vagyunk elfoglalva, addig a légióról
mint katonai alakulatról alig esik szó.
A a dolog hogy az idegenlégiót feltöltő toborzó irodákban az elején meghatározott irányelveket már a kezdetekben sem tartották be, és ezáltal nehezen kezelhető elemek kerültek a légióba, ez vezetett odáig hogy a légió nem fegyverrel hanem lapáttal, csákánnyal a kézben lépett elösször Afrika földjére.
De... ettől még a légió az ami.... katonai célokra létrehozott alakulat....
A légió építő munkájáról szóló hsz-ek az alagút problémáját alaposan kivesézték.
Köszönet érte.
De mint minden katonai alakulatnak a légiónak is van egy olyan pillanata amikor elösször vetik harci cselekménybe.
1832.-ben az Idegenlégió még Franciaországban tartózkodik. A francia parlamenti képviselők kimondták hogy a légió csak az anyaország határain kivül vethető be.
Hogy miért ez egy másik dal...
Algéria kezdődő meghódítása megoldást kínált a problémára( meg hisz ezért hívták életre a légiót)
1832. áprilisában a légió még Franciaországban állomásozó egységei behajóznak, és átkelnek a tengeren Afrikába.
1832.április 27.
Egy légiós és egy gyarmati zászlóalj megtámadja az el-uffia nevü törzset. Elörenyomul-
lásuk közben harcolnak az arab lovasokkal, felégetnek falukat, szomjaznak és mene-
telnek.
Egy Maison Carreé nevü erőd az úti cél. Az erőd elérése elött arab támadás éri az oszlopot. Négy hullámban támadnak az arab lovasok majd amilyen gyorsan feltüntek olyan gyorsan eltünnek.
A légió vesztesége hét(7) fő, 2 halott és öt sebesült.
A légió krónikásai szerint ez az összeütközés az arabokkal nevezhető a francia
Idegenlégió tűzkeresztségének.
qru qrx Creative Commons License 2007.12.26 0 0 257

         

       Szia Josic,egyetertunk. Talan abban is  hogy mind a kettonk folott mulnak az evek. Ez a biologiai normalis jelenseg kulonbozo modon nyilvanul meg az emberek termeszete szerint. Vannak akik mar csak sohajtoznak,masok bizonygatjak hogy"nem vagyok meg oreg", vannak akiket mar nem erdekel semmi, es olyanok is akik ujra akarjak teremteni a vilagot. En inkabb oda sorolnam magamat,akik tehetetlensegukbol mar csak rohogni tudnak a mai vilag marhasagain, neha akkor is mikor nem illene.

         Egy "iskolat" jartunk, ahol megtanultuk megjegyezni a dolgok lenyeget, hogy mi az ami fontos, mit hogyan kell erteni, ertelmezni, hogyan lehet vegrehajtani a leheto legjobban¨, Kiszurni a dolgok lenyeget, mindezt sokszor hianyos nyelvtudassal is.Gyakran hallottad te is biztos az "EFFICATION" jelszavat ami eredmenyesseget vagy hatekonysagot jelent.

         Gyakran emlitem peldakent egy nagyon jo szilveszteri musornak megfelelo "show"-t,amit mindig elvezettel nezek. Az orszaggyulesi  vitak kozvetiteset. Nagyszeru  a szereposztas, nagyon jo szineszek mind. Nem is ertem, hogy tudnak ilyen komolyan,magabiztosan, meggyozoen ,hosszu zakoban, majdnem diszmagyarban neha, vagy csak  ugy egyszeruen vallon lazan atdobott selyem sallal gyerekes temakat szonokolni,rohoges nelkul.Az atlagember elveszik a szoaradatban,nem ertem hogy lehet beszelni harom percig egyfolytaban a nelkul hogy valahova azert megis kene egy pontot tenni. Mint alapos megfigyelo, ajanlom, hogy nezd meg egyszer  azt az elismeresre vagyo tekintetet amit elvar a szonok mielott leul!....  Mint a huseges kutya, mikor varja a csontot......

         Szoval az egeszbol azt szerettem volna csak kihozni, hogy eletemben  volt lehetosegem ugy egyszeru emberek kozott elni, intellektualis korokben,arisztokratak kozott, vezerkari tisztek tarsasagaban ugyanugy mint a "foyer" pult mellett ot perccel zarora elott. Soha sem probaltam tudasommal csillogni, elkulonulni, viszont gyakran probaltam butasagomat kissebb nagyobb sikerrel alcazni. Azt hiszem ebben is egyetertunk, legalabb is mi kettenTe talaltad meg a kulcsszot:Mi EMBEREKNEK beszelunk...........es tudom azt , hogy vegul is.... nem tudok semmit.....

Előzmény: Josic Julien (256)
Josic Julien Creative Commons License 2007.12.26 0 0 256

Szia Gru Grx...

Köszönöm írásodat, faltam minden betűjét, nagyon is érthető volt, csak a billentyű huszárok nem értenek belőle.

Sajnos.

Tőlem pedig lehet valaki történelem profeszor, de "Atya Úr Isten" is, nem tudom értékelni tudását. Sowtimes ugyanis elrejtőzik a tonnák, köbméterek, kilóvattok, dátumok, évszámok, bizonyítékok stb labirintusában és nem látja a legfontosabbat a száraz adathalmaztól.

AZ EMBERT!

Üdv... Josic...

Előzmény: qru qrx (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!