Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 74

természetesen nem vetted figyelembe, hogy milyen az orvosi ellátás színvonala kubában meg chílében. fuss ezen még egy kört.
Saját kicsi forrásod, a CIA Factbook:

 

Chile:
Life expectancy at birth:   
total population: 76.96 years
male: 73.69 years
female: 80.4 years (2007 est)

Infant mortality rate:   
total: 8.36 deaths/1,000 live births
male: 9.09 deaths/1,000 live births
female: 7.59 deaths/1,000 live births (2007 est.) 

 

 

Kuba:
Life expectancy at birth: 
total population: 77.08 years
male: 74.85 years
female: 79.43 years (2007 est.)

Infant mortality rate:   
total: 6.04 deaths/1,000 live births
male: 6.76 deaths/1,000 live births
female: 5.26 deaths/1,000 live births (2007 est.) 

 

Említettem már, hogy halál a kapitalizmusra, halál a fafejű rendpártiságra? :)

 

ÜdV

Előzmény: Joranne_Sutt (70)
Powersystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 73
Ettől még venezuelának nem lesz rosszabb! Tudom hogy számodra elsődleges hogy inkább egy fél diktátor aki már erőssen halad az újjabb fokozat felé mintsem az hogyamcsik vegyék az olajat vagy sem!
Előzmény: Törölt nick (60)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 72
lenne egy indiszkrét kérdésem, akkor miért nem emigrálsz kubába? ott sokkal jobban éreznéd magad. : )
Előzmény: Antisystem (67)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 71
nem, számomra ez egy meglehetősen nevetséges állítás :DD
Előzmény: Törölt nick (69)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 70
"Természetesen csóróbb, hisz pl. Kubában jár neki az orvosi ellátás, Chilében meg csak erősen korlátozott módon. Például."

természetesen nem vetted figyelembe, hogy milyen az orvosi ellátás színvonala kubában meg chílében. fuss ezen még egy kört.

"Jaj, meghasad a szívem...amikor naponta írom le, hogy leginkább marxista vagyok..."

neonácik is vannak, ők sincsenek sokan, nagy ügy.

"Szerintem inkább csak kényelmetlen a kapitalizmus haszonélvezőinek."

nem kényelmetlen, mert GDP esetén nincs értelme szórást vizsgálni, mivel az nem utal jövedelmi adatokra. többek között ezért jeleztem hogy ne okoskodj.

"Látod, ezt a fajta zárójelezéses hangulatkeltést köszöböli ki a dolog. Persze valójában tényleg inkább a felső és alsó decilis életkilátásait kellene összehasonlítani."

egyelőre volt egy megalapozatlan állításod (chílében a szegények sokkal rosszabbul élnek mint kubában), leszel szives bizonyítani, vagy ellenkező esetben úgy vesszük hazudtál egyet.
Előzmény: Antisystem (62)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 69

 az usa képes választásokat manipulálni egy ellenséges országban

 

Természetesen. Számodra ez kérdés?

Előzmény: Joranne_Sutt (66)
pindiy Creative Commons License 2007.12.03 0 0 68
Ez a bukás nem számit, majd ha szükségét látja megpuccsolja magát és átmegy diktátorba....
Előzmény: Don Alfonso (15)
Antisystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 67

az meg külön lol, hogy a kuba és chavez fanok kivetnivalót találnak egy terrorellenes intézkedésben. ha tetszik kuba legyél rendpárti. ha meg nem vagy rendpárti miért tetszik kuba? :DD

 

Nézd, ha én szeretném a jelszavas pólókat, azt írnám magamra, hogy "halál a kapitalizmusra, halál a fafejű rendpártiságra"

Ebből Kubában legfeljebb csak az egyiket kellene elviselnem, ami azért lényegesen jobb, mint ahol mindkettőt, nem???

 

ÜdV

Előzmény: Joranne_Sutt (61)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 66
mármint te elhiszed, hogy az usa képes választásokat manipulálni egy ellenséges országban...
te figyu. van egy tuti üzletem a számodra.. sok pénzt kereshetsz vele, érdekel? : DDD
Előzmény: Törölt nick (64)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 65
nincs már szovjetunió, és már nem annyira menő a kommunizmus se. a nép meg rájött, hogy chaveztől jobb nem lesz.
Előzmény: Powersystem (56)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 64

Bizony. És ez számomra csöppet sem vicces, inkább ijesztő.

Előzmény: Joranne_Sutt (54)
Or Kán Creative Commons License 2007.12.03 0 0 63
Mit látok? A reformok idézőjelben??? :D

(Persze ez csak Dél-Amerika...:o) )
Antisystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 62

természetesen a chílei csóró nem csóróbb, mint a kubai,

Na látod, ez a vegytiszta demagógia. Természetesen csóróbb, hisz pl. Kubában jár neki az orvosi ellátás, Chilében meg csak erősen korlátozott módon. Például.

 

az a helyzet, hogy azon túl hogy ez egy irígy kommunista duma

Jaj, meghasad a szívem...amikor naponta írom le, hogy leginkább marxista vagyok...

 

a szórás GDP/fő esetén amúgy is hülyeség,

Szerintem inkább csak kényelmetlen a kapitalizmus haszonélvezőinek.

 

ha arra lennél kíváncsi, hogy mennyiből él egy kubai csóró (a lakosság 95%-a), és egy chílei (kb. 20%) akkor ezt kéne összehasonlítani.

Látod, ezt a fajta zárójelezéses hangulatkeltést köszöböli ki a dolog. Persze valójában tényleg inkább a felső és alsó decilis életkilátásait kellene összehasonlítani.

 

ÜdV

Előzmény: Joranne_Sutt (52)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 61
kedves egészségedre. látod egy demokrácia megengedi azt is hogy valaki hülye legyen, kubában már lehet hogy munkatáborban lennél.
az meg külön lol, hogy a kuba és chavez fanok kivetnivalót találnak egy terrorellenes intézkedésben. ha tetszik kuba legyél rendpárti. ha meg nem vagy rendpárti miért tetszik kuba? :DD
Előzmény: Antisystem (57)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 60
Teszámodra nagyon fontos, hogy az amerikai olajtársaságok extraprofitja a venezuleai vagyon kirablásával ne kerüljön veszélybe? Miért?
Előzmény: Powersystem (56)
Powersystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 59
Gondolkozhat másik lépésen higy a diktatúráját hogyan kezdje kiépíteni!
Előzmény: Antisystem (58)
Antisystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 58

Nekem nem tűnik úgy, hogy elbukott volna. Az bukott el, hogy élethosszan elnök lehessen.

 

ÜdV

Előzmény: Powersystem (56)
Antisystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 57
Előzmény: Joranne_Sutt (51)
Powersystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 56
Jaj szegény Castró másolat csak nem elbukott? :-)) Végül is a reformjai nagyrészben saját magáról szóltak :-)
Előzmény: Törölt nick (53)
Linux fan Creative Commons License 2007.12.03 0 0 55
"Kezdenek ébredezni."

Nézőpont kérdése. Az itt leírt adatok szerint a részvételi arány 51-55% közötti volt (kétféle kérdésre kellett szavazni), ez elég sok távolmaradót jelent. A Chavezt ellenzők mindössze százezerrel voltak többen, mint a tavalyi elnökválasztáson. Az eltérő eredményt az adja, hogy a tavaly Chavezre szavazók közül most 2,8 millióan otthon maradtak.
Hogy ez passzív ellenállással magyarázható, vagy inkább kertészkedni volt kedvük, az majd a következő években derül ki.
Előzmény: lektor (19)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 54
ja, manipulálják a választásokat ott ahol chavez az elnök.. lol
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 53
Persze, simán belefért, hogy manipuláták a számokat. Az ilyen kis különbségeknél, ez a gyanú mindig felmerül. Lásd Bush megválasztását Irak lerohanásához.
Előzmény: Nem tudom. (49)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 52
"Igen. Ha mindenkinek jut lóden, az jobb, mint ha egyesek armaniban járnak, mások meg megfagynak. Ha mindenkinek csak Doxycyclin jut, az jobb, mint ha egyeseknek magánklinika, másoknak meg a tüdőgyulladásba felfordulás. Ha mindenkien jut egy trabi az jobb, mint ha minden tizediknek egy maserati, a 9 meg mehet gyalog. Egyéb?"

az a helyzet, hogy azon túl hogy ez egy irígy kommunista duma (dögöljön meg a szomszéd tehene is, illetve ha én csóró vagyok, akkor más is legyen az), még hülyeség is. természetesen a chílei csóró nem csóróbb, mint a kubai, ámde ott nem mindenki csóró, ami józan paraszti ésszel nézve mindenképpen jobb, mintha mindenki az lenne.

a szórás GDP/fő esetén amúgy is hülyeség, ha arra lennél kíváncsi, hogy mennyiből él egy kubai csóró (a lakosság 95%-a), és egy chílei (kb. 20%) akkor ezt kéne összehasonlítani.
Előzmény: Antisystem (47)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 51
mellébeszélsz. komolyan szívesebben élnél a kubai elnyomásban és nyomorban, mint az USA-ban? igen / nem?
Előzmény: Antisystem (50)
Antisystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 50

 te szívesebben élnél egy állampolgárait elnyomó diktatúrában, mint egy demokráciában...szívesebben élnél szigorú szabályok között, ahol nincs jogállam, mint egy jogállamban...

http://index.hu/politika/kulfold/tuz071125/

Ja...

 

szívesebben élnél nyomorban, mint jólétben

Tudod, a lódent nem önmagában az teszi elviselhetetlenné, hogy az ember nem szeret lódenben járni, hanem az, hogy közben mások armaniban járnak...

 

Üdv

 

 

Előzmény: Joranne_Sutt (45)
Nem tudom. Creative Commons License 2007.12.03 0 0 49
Alapvetoen eleg gyanus a 51%-49%. USA-ban az uralkodo Gestapo szeru intezmeny, az AIPAC rendszeresen segit a valasztasi csalasokban (ugyis, hogy a politikusokat lepenzeli, ugy is, hogy a mediat kontrollalja, es ugy is, hogy ahol lehet meg hamisitja a szamokat).
Előzmény: Törölt nick (20)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 48
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ci.html#Econ
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Chile_GDP_growth.png
http://en.wikipedia.org/wiki/Chile#Economy

demokrata helyett ezt tanulmányozd.
Előzmény: Törölt nick (46)
Antisystem Creative Commons License 2007.12.03 0 0 47

figyelj, rendben van hogy te nem tudod hogy ezekből a számokból milyen következtetéseket lehet levonni, de legalább ne okoskodj, ha nem értesz hozzá.

Parancsolsz?

 

kit érdekel a szórás?

Engem például.

 

kubában nincs nagy szórás és a béka segge alatt él mindenki. szerinted ez a jobb?

Igen. Ha mindenkinek jut lóden, az jobb, mint ha egyesek armaniban járnak, mások meg megfagynak. Ha mindenkinek csak Doxycyclin jut, az jobb, mint ha egyeseknek magánklinika, másoknak meg a tüdőgyulladásba felfordulás. Ha mindenkien jut egy trabi az jobb, mint ha minden tizediknek egy maserati, a 9 meg mehet gyalog. Egyéb?

 

mert ez az alternatívája a chílei útnak, ezt akarja elérni chavez.

Ja, szerinted. Én egyébként nagy Chavez-fan vagyok, spec ezzel a bebetonozással nem értettem volna egyet, és örülök, hogy ezt elbukta.

 

ÜdV

Előzmény: Joranne_Sutt (43)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.03 0 0 46

Chilében a helyzet rohadt. A magánnyugíjpénztárak, magánbetegbiztosítók bedőltek, milliók maradtak biztosítás nélkül. A véres CIA puccs után egy olyan játékba kezdtek, ami totális csődbe torkollott. Olvass! Olvass bárhol bármit Friedmann elsőszámú kísérleti terepéről, és keserűen meg fogsz lepődni. Amúgy lehet bármily negatív véleményed a Demokratáról, az abban leírtak tények. Függetlenül attól, hogy hol jelentek meg.

Előzmény: Joranne_Sutt (36)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.03 0 0 45
de nézzük: te szívesebben élnél egy állampolgárait elnyomó diktatúrában, mint egy demokráciában, szívesebben élnél nyomorban, mint jólétben, szívesebben élnél szigorú szabályok között, ahol nincs jogállam, mint egy jogállamban...
hát ez elég furcsa perverzió :D
Előzmény: Joranne_Sutt (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!