Keresés

Részletes keresés

apiszok! Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1420
Ne hülyéskedj, nem látod, itt is mekkora társasága van???
Előzmény: DOPOL (1419)
DOPOL Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1419
Én nem kívánok hozzászólni ehhez a rengeteg bizonyított tényhez. de egy biztos. IGe, te rettenetesen magányos ember vagy!
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1418

Pont ezt az űrt igyekszem betölteni,

hogy nincs és a jövőben már legyen.

Mert lehet ez nem kétséges

csak sokan meg sem próbálták

mert elhitték, hogy

nem is lenne lehetséges.
Előzmény: Törölt nick (1417)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1417
"Nos az Általános Isten definiciója levezetésem egy idézettel indul:

Annie Wood Besant (1847-1933)

”Eddig soha nem definiáltak egy olyan Istent, amely ne lett volna nyilvánvalóan önellentmondásos és képtelen, soha nem írták le Istent olyannak, hogy a fogalom róla az emberi gondolkodás számára lehetséges lenne.”

Nos egyesek állítása szerint akkor Annie Wood Besantnak nincs igaza és az én Általános Isten fefiniciómat megelőzően van, volt önellentmondásmentes és képes Isten definició????"

Gabi! Utána sincs! Tudtad? :)

Besant a miszticizmus egyik ikonja, agnosztikus ateistaként, nem szerencsés őt idézned amúgy...
Előzmény: Iván Gábor (1410)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1416
Egyesek mennyire félreértettek téged. Ne az olvassák, amit írtál, hanem amit szerették volna, hogy írtál.

Te gyakorlatilag azt írtad, hogy eddig nem akadt épeszű vitapartnerem.

Lényegében egyetértek veled, régi cimbora.

Előzmény: Törölt nick (1412)
stor Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1415
"Te sem veszed az adást, az emberek, mint létező lényt képzelik el, és nem mint érzést."

ébresztő. a defi erre a képre vonatkozik, nem pedig valamilyen lényre.
Előzmény: szegyenloske (1391)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1414

"Nos egyesek állítása szerint akkor Annie Wood Besantnak nincs igaza és az én Általános Isten fefiniciómat megelőzően van, volt önellentmondásmentes és képes Isten definició."

 

  1. Nem láttam olyan bejegyzést, amely azt állítaná, hogy "Annie Wood Besantnak nincs igaza".
  2. Ki mondta, hogy egyáltalán szükség van egy általános isten-definícióra?
  3. A te "Általános Isten fefiniciód" minden, csak nem értelmes és "helyes" definíció (hanem csak egy üres, jelentés nélküli szóhalmaz).
  4. Fogalmad sincs róla, hogy "mi fán terem" a definíció.
  5. Már arra sem vagy alkalmas, hogy  helyesírási és értelmi hiba nélkül leírj egy magyar mondatot.

A többi stimmel.

 

:-(

Előzmény: Iván Gábor (1410)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1413

Kösz, ez jólesett!

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (1412)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1412
Nem akad, így nem is csodálkozom.
Előzmény: szeminarista (1411)
szeminarista Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1411
Én azon csodálkozom, hogy akad épeszű ember, aki eddig is vitatkozott vele. :))
Előzmény: Törölt nick (1401)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1410

Nos az Általános Isten definiciója levezetésem egy idézettel indul:

Annie Wood Besant (1847-1933)

”Eddig soha nem definiáltak egy olyan Istent, amely ne lett volna nyilvánvalóan önellentmondásos és képtelen, soha nem írták le Istent olyannak, hogy a fogalom róla az emberi gondolkodás számára lehetséges lenne.”

Nos egyesek állítása szerint akkor Annie Wood Besantnak nincs igaza és az én Általános Isten fefiniciómat megelőzően van, volt önellentmondásmentes és képes Isten definició????



Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1409
Azért majd nézd meg a definició definicióját :-)

Előzmény: Törölt nick (1403)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1408
Ird be a goggléba, hogy Isten tesz

Előzmény: Törölt nick (1402)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1407
Te írsz mellé.

Van egy rakás Isten, ami se nem lény, se nem személy, még is Isten.

Előzmény: szegyenloske (1400)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1406
Akkor nem vitázom veled, mert tényleg nincs értelme.

Előzmény: Törölt nick (1399)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1405
Ja és GO TO (1330)
Előzmény: Törölt nick (1398)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1404
Akkor helyettesisd még be a mondjuk a Jaguárt és Fallosz, amelyet több helyen Isten.

Előzmény: Törölt nick (1398)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1403
Nem kell feladnod! Megtetted, amit lehetett és minden értelmes ember számára végérvényesen kétségtelenül nyilvánvalóvá tetted (persze eddig is az volt), ill megerősítetted, hogy ez az iromány, amit Gábor definíciónak nevez, NEM DEFINÍCIÓ.

Így a felhívás ill "pályázat" vagymi, is tökéletesen és végérvényesen, cáfolhatatlanul érvénytelen, hiszen egy definíció cáfolatát kéri, ad absurdum, mely definíció, mint olyan nem létezik!!!

Tehát teljesen mindegy, mit válaszol Gábor, nevetséges, komolytalan és komoly figyelmet nem érdemlő az egész (csakis szórakozás, bolondozás szintjén - mellesleg Gábor belátottan maga is ilyesmit akar).
De persze ez eddig is tudott volt, mindenki számára, aki foglalkozik ezzel egyáltalán...
Előzmény: Törölt nick (1401)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1402
Mi az, hogy az általános Isten definíciója levezetése? Levezetést nem látok, csak egy kijelentést, egy definíciót. Egy definíció az definíció, azt nem lehet cáfolni. Ha én arra kérek valakit, hogy cálfolja a definíciómat, miszerint a harcsuk olyan létezők megnevezésére szolgál, melyeknek valamilyen fizikai lábuk van, akkor az tudja cáfolni? Ez marhaság. (Egyébként milyen alapon jelented ki egyes gondolkodású emberekről, hogy torzultak, s nem torzultak? További kik a nem torzult gondolkodásúak?)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1401

Kedves big4!

 

Ez az ember oly annyira következetes az ostobaságában, hogy ezt megjátszani már lehetetlen.

 

Ez az ember beszűkült, beszorult a rögeszméjébe. Egyszerűen elhülyült.

 

Márt azt sem tudja megkülönböztetni, hogy ki ad, illetve ki nem ad neki igazat.

 

Én feladom!

Előzmény: Törölt nick (1398)
szegyenloske Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1400

 

 Mellébeszélés.

 

 Némelyek Maradonát is istennek tartották.

 

 Az energia definiciója, az energia, Maradona is focista, és Maradonának hivják.

Előzmény: Iván Gábor (1395)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1399

Gáborka!

 

Te ismét a korlátoltságig félreértesz mindent (és most már biztos vagyok benne, hogy nem tudatosan).

 

"Tehát valótlant állítassz, hogy szerinted mindenki számára ismert definicióról lenne szó."

 

Hol állítottam én, hogy Isten definícióját ismeri mindenki?

 

Sehol. Azt állítottam, hogy Isten fogalmát ismeri mindenki. Óriási különbség van fogalom és annak definíciója között!!!! De - látom - te ezt sem érted.

 

A gyengébbek kedvéért egy hasonlat. Nem hiszem, hogy létezik ember, aki ne ismerné a kör fogalmát. És a definícióját vajon hányan?

 

Úgy tűnik, te már ezt sem tudod felfogni.

 

 

Gábor! Ezt írod:

 

"Istent nem lehet sem bizonyítani, sem tagdni, sem definiálni, mert a tudományon kívül esik.

Jelenleg én ezt a dogmát morzsoltam szét írásaimmal.


Istent igen is lehet tudományosan definiálni.
"

 

Első mondat: nem lehet definiálni. Harmadik mondat: lehet definiálni.

 

Te tényleg nem veszed észre, hogy a "tudományos definíció" (vajon mi a bánat lehet az?) részhalmaza a "definíciónak" (azaz, ha egyáltalán létezik olyan, hogy tudományos definíció, akkor az is definíció)?

 

Tényleg nem érted?

 

"Ja és nagy hiba a részedről, hogy Jung, Freud, Marx, Dawkins és számos más gondolkozó Isten definicióját ne tekinted definiciónak, pedig az."

 

Ezt miből következtetted ki? Hol írtam én ilyet?

 

Nézzük Jungot!

 

Istenképről beszél, ami lélektani tény, és ami nem érzelem, sem nem érzés. Képe pedig csak egy entitásnak lehet (legyen az virtuális vagy reális).

 

Nézzük Freud-ot!

 

Istenről, mint alkotott absztrakcióról (virtuális entitásról) beszél, ami sem nem érzelem, sem nem érzet, csak vele kapcsolatban lehetnek érzetei, érzései, gondolatai, hiedelmei stb. az embernek.

 

Marx nem Istenről, hanem vallásról beszél, mint a nép ópiumáról.

 

Stb. Mindennek, mindezeknek az embereknek közük nincs ahhoz, amiről te hablatyolsz össze-vissza.

 

Minden normális gondolkodó Istent (legyen az bármelyik konkrét isten a sokezer körül), absztrakcióként, valós vagy virtuális entitásként értelmezi, amelyet a hívők mindenféle tulajdonsággal ruháznak fel, amellyel kapcsolatban vannak hiedelmek, érzetek, érzelmek. 

 

Te vagy az egyetlen, aki az absztrakciót, a valós vagy virtuális entitást kihagyod, és ezzel egy tökéletesen értelmetlen, használhatatlan "definíciót" alkottál.

 

 

 

Nos, Gábor!

 

Ünnepélyesen kijelentem, hogy valóban nem lehet, nem érdemes veled vitatkozni. Te annyira beszűkültél, rólad olyan hatástalanul peregnek le a mindenki más által elfogadott, vagy legalább is megfontolás tárgyát képező érvek, hogy az már patologikus (én a helyedben pszichiáterhez fordulnék).

Előzmény: Iván Gábor (1392)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1398
No akkor nézzünk még párat!

Kezdésnek idézzük Gabi kedvencét!

- Isten nem kockajátékos.
- Egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus nem kockajátékos.

- Nem létezhet sem olyan emberi, sem olyan isteni szabály, amely önmagában a természeti jelenségek független oka lehetne.
- Nem létezhet sem olyan emberi, sem olyan egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípusból származó szabály, amely önmagában a természeti jelenségek független oka lehetne.

- Az emberarcú Isten puszta tagadása nem filozófia.
- Az emberarcú egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus puszta tagadása nem filozófia.
(talán ez értelmezhető)

- Én Spinoza Istenében hiszek, aki minden létező harmóniában megnyilvánul
- Én Spinoza egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésformájában, érzelemtípusában hiszek, aki minden létező harmóniában megnyilvánul.

- Nem tudok elképzelni egy olyan Istent, aki jutalmazza és bünteti teremtményeit
- Nem tudok elképzelni egy olyan egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus, aki jutalmazza és bünteti teremtményeit.

(na eddig Einstein, menjünk tovább)

- Istenem segíts rajtunk!
- Egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésformám, érzelemtípusom segíts rajtunk!

- Isteni finom az ebéd.
- Egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésformai, érzelemtípusi az ebéd.

- Istentelen bűnöket követtek el.
- Egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípustalan bűnöket követtek el.

- Az ókori görögök vallása többistenhit volt.
- Az ókori görögök vallása több egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus - hit volt.


Előzmény: Iván Gábor (1394)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1397

Gáborka!

 

Te már olyan bezsűkült vagy már, hogy nem tudod megkülönböztetni, hogy ki kinek ad igazat... Tényleg féletlek, Próféta Koma! 

 

Te csak képzelted (mert képzelni akartad), hogy big4 "melletted áll".

 

"Éppen én hivtam fel a figyelmét, hogy mekkora hülyeséget próbál bizonyítani."

 

No, mi az az "akkora hülyeség", amit állítólag állítottam?

 

Felhívnám a figyelmet, arra, hogy akármekkora Próféta vagy, az, hogy te hülyeségnek tartasz valamit, attól az még nem feltétlenül az.

 

Sőt, valószínűsíthető, hogy nem az...

 

 

Előzmény: Iván Gábor (1394)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1396

A különféle pszichés betegek is létezőnek élik meg betegségük kivetődéseit.

Nass például létezőnek élt meg körülötte lévő embereket, akik a valóságban nem voltak ott.

Ennyi.

Előzmény: szegyenloske (1391)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1395

Nos felsorolok néhány Istent, amelyek nem lények:

A panteizmus Istene

GAIA

A különféle energiamezők, energiák, amelyet egyesek Istenként tisztelnek

Tehát ezért rossz a Wikipédia leírása.



Előzmény: szegyenloske (1389)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1394
big 4.

Vedd már észre, hogy az adott kifogásod mozzanatát nem én követtem el, hanem lasissza. Éppen én hivtam fel a figyelmét, hogy mekkora hülyeséget próbál bizonyítani.

Tehát őt kritizáltad és nem engem. Velem egyetértettél.
Előzmény: Törölt nick (1387)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1393
Egyszerű.

A dogmatikus Isteneket nem lehet kitenni kritikai próbának, mert azt nem állják ki. Azt a tudományos próbát sem állják ki, hogy csak az tudományos, ami bizonyított.


Tehát a dogmatikus Istenek nem müködnek és nem léteznek a leírásuknak megfelelően.

A tudományos, azaz az Általános Isten meg leírásának megfelelően működik.

Vannak az emberek fejében, teistákéban és ateistáékéban ilyen érzésformák, amelyek összezavarják a logikai érzéküket az adott területen???

Igen van.

Ez bizonyatható és bizonyított?

Igen bizonyított.


Előzmény: Törölt nick (1386)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1392
Te nem értel semmit sem, mert ahogyan a definicióm kimondja a logikai érzéked sérült ezen a területen. A különféle Isteneket a különféle vallások, ateizmus, más világnézetek, pszichológusok és az áltudományos teológia is különbözőképpen definiálta.

Ezek a definiciók ütköznek egymással.


Tehát valótlant állítassz, hogy szerinted mindenki számára ismert definicióról lenne szó. Sőt egy olyan definiálási folyamatról van szó, ahol éppen az történt, hogy nem történt meg eddig a tudományos defniálás. Azért nem mert egyes tudósok és gondolkozók elfogadtak egy dogmát, hogy

Istent nem lehet sem bizonyítani, sem tagdni, sem definiálni, mert a tudományon kívül esik.

Jelenleg én ezt a dogmát morzsoltam szét írásaimmal.


Istent igen is lehet tudományosan definiálni.

Engem a dogmatikus speciális vallási definiciók csak mellékvágányon érdekelnek. A monoteista Istenek sem cserélhetők fel egymással, hiszen ott is vannak harmadolt meg három az egyben Istenek is. Meg Isten királyok, meg verzérIstenek, amely már eleve megkérdőjelezi a valódi monoteista jelleget.

Ja és nagy hiba a részedről, hogy Jung, Freud, Marx, Dawkins és számos más gondolkozó Isten definicióját ne tekinted definiciónak, pedig az. EWzeket eleve kiveszed kihagyod az elemzéseidből, ami miatt már eleve nem lehetsz tudományos igényű.


Előzmény: Törölt nick (1385)
szegyenloske Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1391

 

 Azt, hogy IGe nem ért semmit, azt eddig is tudtam.

 

 Te sem veszed az adást, az emberek, mint létező lényt képzelik el, és nem mint érzést.

Előzmény: stor (1390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!