Keresés

Részletes keresés

Lion Kenkra Creative Commons License 2016.11.16 0 0 13760

Sziasztok! Nincs valakinek eladó compója illetve aranykárásza? 180 literes akvárumban tartanám,

de tavasszal kitelepíteném a 3,5 köbméteres tóba.

60Zoli Creative Commons License 2016.11.04 0 0 13759

Sziasztok! Compókat, pontyokat keresnék Hatvan környékén! Nincs valakinek néhány darab eladó?

Lord2k Creative Commons License 2016.10.25 0 0 13758

Köszönöm szépen a választ, hát akkor törpeharcsát nem fogk tartani. Sajnos nem hiszem, hogy az élő növényes megoldás opció lehet mivel elég nagy halakat szeretnék majd tartani, szerintem csak kizabálnák a növényeket :(

 

Esetleg fodros vizikalászon még gondolkodom mert az elég strapbíró.

 

Még egy kérdés: Tud esetleg valaki profi/megbízható lakatost aki készít zártszelvény állványokat? Akikkel én beszéltem azok 300.000 körüli árat mondtak (60x60x400 lesz az akvárium) ami horribilis annak tudatában, hogy valaki házilag kihozta 37 ezer forintból majdnem ugyan ezt (http://tropusiakvarium.hu/spg/706484/Ezerotszaz-literes-akvarium, legörgetve az illető leírja, hogy miért mennyit fizetett)

 

Néha azt hiszem, hogy beesik egy-egy mesteremberhez egy átlagosnál sokkal nagyobb megrendelés ls rögtön meg akarják csinálni a szerencséjüket rajta a megrendelő kárára ....

 

 

manowner Creative Commons License 2016.10.24 0 0 13757

Én egész kicsi törpéket tartottam, mindenesetre nem nőnek olyan gyorsan, mint a lesőharcsa. Max. ujjnyi méretig jópofák. Algásodás ellen a legbiztosabb egy beállt akvárium. Ha a növények elkezdenek növekedni, nem marad tápanyag az algának. A fényviszonyok annyiban számítanak, hogy milyen növényeket telepíthetsz, ami jól érzi magát, nem csak vegetál. Egész kis akváriumokat is be lehet állítani. Először érdemes is a növényeket betelepíteni, csak később a halakat. Egyébként szífók is jól lelegelik a növényekről az algákat.

Előzmény: Lord2k (13755)
Fez Creative Commons License 2016.10.24 0 0 13756

A törpék egy darabig jópofák, de úgy 20 cm körül már nem ajánlom, mert megsebzik a többi halat. 

 

Algák ellen legjobb egy pleco. Nem hazai ugyan, de hatékony.

Előzmény: Lord2k (13755)
Lord2k Creative Commons License 2016.10.24 0 0 13755

Több dologról is érdeklődnék:

 

Első: A linkelt videót látva elgondolkodtam, hogy tartanék majd én is törpeharcsát. jelent bárminemű veszélyt a többi halra? Lesznek benne majd küszök is, de azok úgy is a süllöknek szóval az nem baj ha el-elkapnak belőlük.

 

A másik probléma amivel kapcsolatban kérdezni szeretnék az algásodás. Van most egy 250 literes karantén akvárium amiben a jövevényeket fogok tárolni egy ideig mielőtt berakom a nagy akváriumba. Sajnos nagyon rég óta küzdök az algával, egyszerűen nem sikerül beállítani a fényt úgy, hogy ne legyen valamlyen. Barna rakódik a növények leveleire általában, ha erősebb a fény akkor meg zöld

 

Van esetleg valami tanácsotok?

 

Előre is köszi!

manowner Creative Commons License 2016.10.23 0 0 13754

Jó pár éve tartottam néhány hazai vízből fogott nem őshonos halat aksiban. Razbórák, ezüstkárász, törpeharcsa meg egy naphal. Egész jól elvoltak. Naphal a felső rétegben, kárász, razbóra vízközt, törpe az alján. A razbórák elég agresszívek egymással (meg persze a naphalak is). Egy kis videó róluk, a korabeli technikának megfelelő minőségben, kiindulásnak, kedvcsinálónak hátha tudod használni:

Előzmény: Lord2k (13744)
Total1871 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 13753

Persze,e-mailom publikus,csak nem akarom csak úgy kiírni a nevét.Jövőre talán már én is tudok adni,csak még nagyon kicsik.

Előzmény: Lord2k (13752)
Lord2k Creative Commons License 2016.10.20 0 0 13752

Total1871, én is írhatnék compó és aranykárász ügyben? Nekem is kellene majd az akváriumba.

 

Egyébként köszönöm szépen a segítséget, az aranyhalas trükk bevált, esznek a halak rendesen :)

Total1871 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 13751

Hello,írj rám privátban és tudok neked ajánlani egy tenyésztőt Budapesten.

Előzmény: Szalagab (13750)
Szalagab Creative Commons License 2016.10.19 0 0 13750

Sziasztok! Aranykárászt és compót szeretnék venni pár darabot. Tudnátok segíteni, hogy hol tudnák beszerezni. Köszi!

Lord2k Creative Commons License 2016.10.07 0 0 13749

Nagyon szépen köszönöm, örülök, hogy megtaláltam ezt a kis társaságot. Megmondom őszintén ha ti nem vagytok lehet bele sem vágok ebbe az egészbe, így, hogy tudom van kitől kérdezni azért magabiztosabban kezdek bele

a vadhalazásba.

 

Remélem nekem is el kezdenek enni, már rég óta nálam vannak és nem nagyon láttam kajálni őket, hasuk is elég lapos. Holnap megpróbálom a javasolt aranyhalakat betelepíteni, arra is jók lesznek majd, hogy ha esetleg nem eszik meg a kaját a kárászok akkor azok tuti feltakarítják. (Köszönöm az ötlete mégegyszer)

 

A képeket természetesen tölteni fogom, amint megkapom a statikustól a zöld lámpát már indítom is a dolgokat :)

 

 

Total1871 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 13748

Persze,hogy érdekel ,de igazán kész állapotban nézném meg :)

 

Előzmény: Lord2k (13746)
Fez Creative Commons License 2016.10.07 0 0 13747

Szia! Üdv a topikban! Elég szép projektnek tűnik, majd kérünk képes beszámolót : )

Elvileg az ezüstkárászokkal nincs semmi gond akváriumban. Nekem volt több példányom, 10 - 25 cm méretek közt. Falánk jószág volt valamennyi. Volt, amelyik 4 évig megvolt. Gyakorlatilag minden szárított eleségre rámozdultak, de a csontit se vetették meg. Dévérekkel, compókkal, bodorkákkal, vörösszárnyúkkal, sügerekkel és naphalakkal laktak együtt egy 450 literes akváriumban.

Előzmény: Lord2k (13744)
Lord2k Creative Commons License 2016.10.07 0 0 13746

Nagyon szépen köszönöm a választ, megmondom őszintén, hogy nem is gondoltam erre ... holnap be is fogok szerezni egy pár aranyhalat. Igazából nem is zavarna ha nem látnám őket enni csak az a baj, hogy ha kevés tápot szórok akkor nem tudom, hogy most megették vagy csak egy sarokban rohad, ha sokat akkor meg tuti berohad a víz mert otthagyják ...

 

Így viszont legalább lesz ami megeszi a kaját tutira.  Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget, tuti, hogy még fogok hozzátok fordulni. Gondoltam rá, hogy esetleg postolnám a projectrők készített képeket hátha érdekel valakit, hogyan is készül el ez az 1500 literes dolog. 

ablakostót Creative Commons License 2016.10.07 0 0 13745
Szia! Valóban jó társaság a hazai halasok köre!�� Az ezüstkárászra elsőre azt mondanám, hogy nem olyan nagy baj, ha éhenhal �� én azt várom, hogy mikor lehet végre akár engedély nélkül is hazavinni �� Komolyabbra fordítva, régebben nálam is előfordult, hogy konokul egy sarokban lapítottak az ezüstkárászok és nem is ettek. Bár én sem szeretem, ha evés közben néznek. Akkor változott meg a helyzet, amikor hasonló méretű akváriumhoz szokott aranyhalakat tettem közéjük, pár hét múlva együtt ettek és úszkáltak. Esetleg érdemes volna kipróbálni, egy aranyhal minden tóban van. Állítólag ��
Előzmény: Lord2k (13744)
Lord2k Creative Commons License 2016.10.07 0 0 13744

Sziasztok!

 

Először is szeretnék én is gratulálni a topichoz, ritka, hogy egy magyar fórumon ennyire segítőkészek legyenek az emberek egymással, tényleg meglepődtem és pozítivan csalódtam.

 

Azért írok mert egy elég nagy projectbe kezdtem bele és még nagyon az elején vagyok és már rá kellett jönnöm, hogy alap dolgokban nincs meg a tudásom. Évek óta tervezgetem egy elég nagy, vadhalas akvárium létrehozását és most határoztam el, hogy a tettek mezejére lépek. Az anyagi hátterem megvan, üvegessel már beszéltem, statikusra várok éppen. Ezeket azért írom le, hogy ebből is látszon, nem csak ábrándozok, ténylegesen belekezdtem a projectbe.

 

Az akvárium egy 60x60x400 cm-es darab lenne. Egy hazai társulást szeretnék benne sokféle hallal.

 

Tervezett halfajok:

 

 - széles kárász

 - ezüstkárász

 - keszegfélék

 - ponty

 - naphal

 - sügér

 - süllő

 - szürke harcsa

 

Nyílván annyit ezekből ami egészségesen elfér egy ekkora élőhelyen.

 

Az első dolog amin megakadtam az volt, hogy egy három fős ezüst kárász csoport amit nem volt szívem megölni egy horgászat után nem hajlandó enni a fogságban. Van egy 250 literes akvárium amit később karantén akváriumként fogok használni (2-3 hétig ide fogom betenni az újonnan fogott állatokat mielőtt a már működő 1400 literes rendszerbe teszem őket), ide raktam bele a három darab kárászt. Amit látok, hogy a három hal szinte el sem mozdul a bújkálók mellől és anni sem nagyon esznek. (Lehet, hogy valamennyi fogy a beszórt táplálékból, de nem nagyon látom, hogy fogyna, sokat kell kivennem)

 

Van valaki itt aki esetleg rendelkezik gyakorlati tapasztalattal etéren? Előre is köszönöm a segítséget!

Cethaj Creative Commons License 2016.09.30 0 0 13743

Sziasztok!

 

Cethaj vagyok, növényvédő mérnök a szakmám és kb 26 éve tartok mindenféle állatot. 

Ez a második fórum, ahova regisztráltam. Amúgy nem szoktam fórumozni, az elsőre is csak kutyás kérdések miatt mentem fel, de hamar megbántam.

Már elkezdtem az első bejegyzéstől olvasni az itteni leírásokat, mert látom megéri. Gratulálok a létrehozónak és a fórumozóknak, mert nincsenek sallangok, hulladék bejegyzések, személyeskedések. Nekem ez a majdnem hihetetlen kategória. Az további öröm, hogy ez a téma él.

 

Ha elolvastam mindent, majd írok (és kérdezek). 

 

Jó szerencsét mindenkinek!

gaborci77 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 13742

Hali!

 

Végül is csak sikerült fognom párat, köztük csapósügeret is.

"Találtam" egy szinte háborítatlan tavat, ahol volt bőven belőlük.

Öröm és bódottság. :)

 

Bence!

Ezúton is köszönöm a fáradozásod. Ha tartozom valamivel jelezd, a növényfelajánlás pedig továbbra is áll.

 

Üdv. Gábor

Előzmény: Kidlacee (13740)
Fez Creative Commons License 2016.09.29 0 0 13741

Nekem sajnos most csaptak agyon kettőt a kedves, dél-amerikai lakótársak. Két hónapon át nem volt semmi para. Szépen növekedtek együtt. Most meg csak egy maradt. Azt gyorsan karanténba helyeztem.

Több, mint 30 éve mindig tartok naphalakat. Volt, ami 20 centi körülire nőtt.

Az igazi a hosszúfülű lenne persze : )

Előzmény: Kidlacee (13740)
Kidlacee Creative Commons License 2016.09.29 0 0 13740

Omszki tóban még lehet fogni meg a Balatonban is.
Balatonban egész nagyok vannak az északi parton

Még pergetve is jött :)

 

 

 

Előzmény: gaborci77 (13739)
gaborci77 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 13739

Hali. Szuper. Pls irj egy teloszamot ide es felhivlak. gaborci77@gmail.com

Koszi

Előzmény: Total1871 (13738)
Total1871 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 13738

Helló,

úgy is növényhiánnyal küszködöm,mik lennének?

Itt Budapesten még tudok fogni,szállítani is csak városon belül,ha az jó neked.

Előzmény: gaborci77 (13737)
gaborci77 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 13737

Növényeket cserébe fel tudok ajánlani.

Van egy 240-es akváriumom, amit jelenleg 1-2 anci kivételével növények lakják.

Előzmény: gaborci77 (13736)
gaborci77 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 13736

Sziasztok!

 

3-4 db naphalra lenne szükségem. Valaki tudna segíteni? A környező vizekben, ahol néztem már nem fogható... :( Hüvi van már.....

 

Köszönöm!

 

Üdv. Gábor

ablakostót Creative Commons License 2016.09.11 0 0 13735
Szia! A vaskád amiről beszélsz, az ár-érték arányt tekintve valószínűleg drágább, mint a felsorolt lehetőségek. Hasraütött, gyors fejszámolásom szerint az anyagköltsége akár több százezer is lehet, és még össze is kellene állítani. . .
Előzmény: aquark (13734)
aquark Creative Commons License 2016.09.10 0 0 13734

Nézegettem az akváriumokat, hordókat, kádakat, stb., de egyik se tetszett. Vagy az ár, vagy a térfogat, vagy a beleláthatóság volt probléma. Még kerti tóban is gondolkodtam! Most arra jutottam, hogy kazánlemezből (3-4mm-esből) heggesztetek egy amolyan vasakváriumot. 2x2méteres alapterület, 1méteres magasság, az üvegből már talán milliós kategória, de acélból pár tízezerből kijön. Ráadásul fentről jól belátható, főleg pontyot tenyésztenék, és telepíteném a kis tóba!  + 5 db pontyonként 1db compó, mert állítólag egészségesebbek tőle a halak. Ez 4ezer liter!! Probléma, hogy egy ekkorát nem bírnánk el, meg az ajtón se férne be, ezért az alagsorban kéne össze hegeszteni, festeni. Ez elektródással megoldható, vagy gáz kell? Keresztbe 2 merevítő, és talán elég a 3mm-es acél is?

aquark Creative Commons License 2016.09.09 0 0 13733

Halihó Total!

 

Ha a tó helye érdekelne, azt privátban szívesen megírom, nyilvánosan nem, mert BKV-val jól megközelíthető, sok „rossz ember” jár oda horgászni, akik a kiskarikat teknöccel, kacsával etetik fel, a nagyobbakat megeszik. Sajnos ez egy kicsi, gazdátlan tó, íváskor zsákszám viszik a halat… Pedig védeni kéne. A tavacskában 80%-ban aranykari van, (ebből gondolom, hogy az ivadékok is azok) de állítólag van benne ponty, ezüstkari, és magam is láttam csukarablást, ill fogtam egy 4cm-es (!!) törpeharit.

Szóval mifelénk a Dunán megritkult a géb, én meg imádok menyhalra horgászni, és hallottam, hogy itt sok kiskari van, természetesen ezüstre gondoltam, ezért mentem le egy spiccbottal menyuscsalit fogni. Meglepetésem óriási volt, mikor 5 aranyt (egynyaras, kb. 5-7cm esek mind) és a piciharit fogtam. Volt lent két másik horgász, Ők mondták az itt leírt infókat, és fogtak kb. 8-10db, olyan 2-3-nyaras aranyat, bár az egyik lehet ezüst volt. Sajnáltam a kishalaim, így végül mind visszaengedtem, bár a harit lehet nem kellett volna…

A műanyag növénytől kicsit én is fázom, de valami kell, és az egy külön tudomány, co-ztatás, mérések, talajfőzés, stb., én ehhez nem értek, könyvem sincs, félek elrontom, és akkor oda a kishal…

Tudok egy másik tavacskát is, ahol 30 éve szép nyurgapontyok voltak, de sajnos az ezredforduló környékén kiszáradt, de most megint van benne víz, csak szerintem hal nincs. Szóval az 1-3 nyaras kishalakat (arany, compó, és a vörös helyett bejött a ponty) oda telepíteném ki. Sajna ha megtelepednének, azt is lerabolnák a „rossz emberek”.

Valami értelmesebb szakirodalmat tudnál ajánlani?

 

Heló!

Total1871 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 13732

Hali,

Az engem is érdekelne,ilyen szempontból telhetetlen vagyok :D

2 faj van csak: ezüst és arany/széles.

Elméletileg meglehet,de ha teszel fel képet.

Vízibolha,szúnyoglárva,pinki élőként + volt valamilyen süllyedő akváriumi tápom,én ezekkel etettem.

Kicsi lesz,nekem 120 L-ben volt 5 aranykárász és 5 compó,míg ki nem nőtték,azóta a tóban vannak.

Az a baj velük,hogy bár lassabban,de nagyra nőnek idővel.

Ne vegyél műanyag növényt! Bármilyen hínár megteszi,ha már mocsaras,akkor sűrű növényzettel,amúgy is szeretik.

Érdemes valami szűrőt is beszerezni.

Az ideieket meg hagyd,a tavalyi születésűek se érik el az 5 cm-t nálam.

Előzmény: aquark (13731)
aquark Creative Commons License 2016.09.09 0 0 13731

Sziasztok!

 

Találtam egy aranykárász beszerzési lehetőséget, és ezek a halacskák úgy megtetszettek, hogy elhatároztam egy kis akvárium létrehozását.  Ehhez kérném a segítségeteket. Először is tisztázzuk ezt a bulgárkárász dolgot, mert ezzel itt találkoztam először, és nem teljesen értem. Aztán a kérdéseim:

-2cm-es ivadékról meg lehet állapítani a fajt?

-Ilyen ivadékok, feltehetően aranykárászok, mivel etethetőek? (tapasztaltam, hogy a mézes horgász etetőanyagot imádják, meg a zsemlemorzsát is, de vajon hosszabb távon nem árt nekik?)

-Kezdetnek egy olcsóbb, csak 64 literes akváriumra van pénzem, az elég 30 halnak? (kb. 10 kari, 10 vörösszárnyú, 10 compó, ez amolyan otthoni miniláp lenne )

-Ha nem elég, akkor hány hal mehet bele?

-A kinézett akváriumhoz egyenlőre csak a legszükségesebb dolgokat venném, ezek: porlasztókő, cső, légpumpa (100l/óra) műanyag növény. Kezdetnek elég ez, vagy van még valami, ami nagyon fontos?

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még írok, addig is minden segítséget előre is köszönök!

 

ui: Idei születésű compó és/vagy vörösszárnyú ivadékot hol lehetne szerezni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!