Keresés

Részletes keresés

Pumukli04 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 5908

Köszi a választ :)

Én még bízom abban, hogy a család közelsége ellensúlyozza majd, az esetleges hátrányokat :)

Ahhoz meg elég drága az albérlet Münchenben, hogy akár egy évig csak úgy fizessem. De majd meglátjuk... Ha addig nem lesz jobb ötletünk.

Előzmény: Törölt nick (5907)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.27 0 0 5907

Viszont a baba születése után szeretnénk hazaköltözni (lehet, hogy csak egy idöre), hogy édesanyám tudjon kicsit segíteni, illetve közel legyen a család. Ekkor ugyebár megszünne a német lakcímünk.

 

az egeszsegugy allapotaval szembesulve galoppugrasban fogtok visszakoltozni Nemetorszagba, arra a kis idore ne add fel a nemet lakcimedet ;-)

Előzmény: Pumukli04 (5904)
elckerlyck Creative Commons License 2017.03.27 0 0 5906

Lebenshilfe Offenburg e.V.

Im Seewinkel 3, 77652 Offenburg

Offenburg, Baden-Württemberg

 

Telefon: 0781 92250

Előzmény: Istennő13 (5905)
Istennő13 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 5905

Sziasztok

 

Középsulyu fogyatékos 12 éves kisfiamnak keresek Offemburg közelében iskolát.

Tud vki segíteni ? A korához való szint kb 4-5 éves. Köszi

Pumukli04 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 5904

Sziasztok!

 

Már több, mint 2 éve élek Németországban. Lassan szeretnénk babát párommal. Olvasgattam az Elterngelddel kapcsolatban és lenne egy kérdésem, amben talán tudtok nekem segíteni. Folyamatos munkaviszonyom van, tehát ezzel nem lesz gond. Viszont a baba születése után szeretnénk hazaköltözni (lehet, hogy csak egy idöre), hogy édesanyám tudjon kicsit segíteni, illetve közel legyen a család. Ekkor ugyebár megszünne a német lakcímünk. Az Elterngeldet ez esetben sehogyan sem kaphatom? Elvégre évekig ide fizettem az adót, csak éppen ebben az idöszakban máshol vagyok. Van ezzel kapcsolatban esetleg tapasztalatotok? Ötletetek? Már arra is goldoltam, hogy arra az idöszakra is bérelnénk egy olcsó lakást, hogy legyen lakcímünk, de akkor meg félnék, hogy esetleg ellenörzik, hogy tényleg ott élünk-e.

Minden infó jól jönne.

Elöre is köszi. (És bocsi a helyesírás miatt, de klaviatúra kissé problémás.)

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 -1 0 5903

nem tudtam elerni az utobbi napokban, de megoldodott, sikerult elernem es holnap alairja.

 

all right! frappans megoldas :-)

 

amire meg figyelj, hogy a haverodnak szemelyesen kell megjelennie, ha jol emlekszem, utlevelet/szemelyit vigyen

 

lehet, hogy lehet meghatalmazassal is, annak nem tudom a formai kovetelmenyeit, utlevel/szemelyi ekkor is kell

Előzmény: dreizwanzig (5902)
dreizwanzig Creative Commons License 2017.03.01 0 0 5902

nem tudtam elerni az utobbi napokban, de megoldodott, sikerult elernem es holnap alairja.

Előzmény: Törölt nick (5901)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.01 -1 0 5901

fogalmam sincs :-) ha en lennek az ugyintezo, elhajtanalak a verbe, irja ala a tulaj, ha ugyis beleegyezett

 

hogy "most epp nincs itthon" az kisse kamuszagunak tunik -- ha beleegyezett, akkor tudsz vele kommunikalni, ha tudsz vele kommunikalni, akkor a lapot is ala tudod vele iratni, feltalaltak mar a postat

 

de nem en vagyok az ugyintezo, igy aztan lehet, hogy sikerrel jarsz, probald ki

Előzmény: dreizwanzig (5900)
dreizwanzig Creative Commons License 2017.02.28 0 0 5900

koszonom a barati megjegyzest. ettol mar csak az lenne hasznosabb, ha valaki a kerdesemet is megvalaszolna :)

Előzmény: Törölt nick (5899)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.28 -1 0 5899

"A tulajjal termeszetesen egyeztettem es megengedi, csak most epp  nincs itthon, igy nem tudja kitolteni a papirt."

 

:-)

 

baratilag megjegyzem, hogy a nürnbergi ugyanilyen urlap informativabb, ott beleirjak a lablecbe azt is, hogy otvenezer (!!!) euroig terjedhet a birsag, ha kamura adsz igazolast

Előzmény: dreizwanzig (5898)
dreizwanzig Creative Commons License 2017.02.27 0 0 5898

sziasztok!

 

Megvaltoztak nemreg az ingatlanba bejelentkezes szabalyai, kell hozza Wohnungsgeberbescheinigung. Egy baratom bejelentkezne az alberletembe. Ha jol ertelmezem, ezt az engedelyt en, mint berlo is kitolthetem es a tulajdonosnak csupan az adatait kell ezesetben rairni. A tulajjal termeszetesen egyeztettem es megengedi, csak most epp  nincs itthon, igy nem tudja kitolteni a papirt. Tehat eleg kitoltenem az alabbi linken levo doksit es ennyi? Be tud jelentkezni a baratom?

http://www.hs-anhalt.de/fileadmin/Dateien/AAA/Downloads/Unterlagen_Downloadcenter/Wohnungsgebest%C3%A4tigung_Bernburg.pdf

Bogi: Creative Commons License 2017.02.18 0 0 5897

Sziasztok!

 

Scheideggben lakom, Bodeni tó-tól 20 percre. És munkát keresek inkább kisebb sikerrel. Tudna valaki valamilyen lehetőséget???? 
Eddig egy hotelben takarítottam 4 órában de több órára lenne szükségem. Jó lenne takarítói állás, bébiszitter (is akár mellékállásban) , szobalány, konyhai kisegítő, péksegbe, könnyebb pakolós munka. 
Előre is köszönöm a segítséget... :)  nagybogyo12@gmail.com címre tudtok küldeni ha van valami a láthatáron.

 

 

deregato Creative Commons License 2017.02.10 0 0 5896

.Helló!

 

2017. február 26-án telekocsi indul Budappestről   9h 00"  magasságában.

 

Útvonal: Budapest - Győr - Wien - Passau -Karlsruhe -Baden-Baden- Offenburg-Strasbourg.

Passau és Karlsruhe között az útvonal némi módosítása lehetséges. 8-as vagy 6-osúton(?)

 

Győrben és Bécsben csak  beszállás van.

 

Ha valakit érdekel sürgősen írjon:

 

deregato@freemail.hu

GOLAZ111 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5894

Ja, asszem igen, de semmi jót. Volt egy ilyesmi cég Niedersachsenben, ez az? A húsipar úgy általában felejtős Németországban.

Előzmény: csilluka00000000000000 (5894)
csilluka00000000000000 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 5894

ziasztok tud valaki valamit a primahus gmbh rol németországban garrel ban 

 

csilluka00000000000000 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 5893

sziasztok én garrel ban mennék dolgozni  a csomagóló részlegre valaki tud valamit erröl a cégröl prima hus gmbh minden infott megköszönök 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 0 5891

kerdes: Nemetorszagban elo, ott egbiztositott, inaktiv magyar TAJ-szammal rendelkezo szulok (Nemetorszagban szuletett) gyermekenek a TAJ-szama alapertelmezesben aktiv vagy inaktiv?

 

azert kerdezem, mert most kuldtek ki postan a gyerek TAJ-kartyajat (jo erzekkel a gyerek nevere cimezve, nehogy a postas csak ugy kiadja a szulok meghatalmazottjanak... koszonjuk, Emese) es nem derul ki belole... es vegul is mindket verzio logikus lehet

 

szoval hogy kell-e kulon kort futnom az inaktivalas miatt

 

koszonom

Barnabas-sabanraB Creative Commons License 2016.10.25 0 0 5890

találtam ilyen Flohmarktokat végül. Braunschweig egyébként.
Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (5889)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 5889

az is van, a nurnbergi Voroskereszt a butorokkal egyutt (egy boltban) tartja a muszaki cikkeket (tv, monitor, ilyesmik) is -- ebben az esetben a gebrauchtwaren helyett a möbellager szora guglizz, itt ezek amugy egymas kozvetlen szomszedsagaban vannak

 

de lehet, hogy mas varosban a gebrauchtwaren alatt ertik a muszaki cuccokat is, fene tudja

 

ha megmondod, melyik varos, megprobalok konkretabban segiteni

Előzmény: Barnabas-sabanraB (5888)
Barnabas-sabanraB Creative Commons License 2016.10.25 0 0 5888

bocsi, nem voltam elég pontos mikor fogalmaztam, szóval elsősorban számítógépes, vagy egyéb műszaki régiségek vagy használt holmikra gondoltam, nem ruhaneműkre.

Előzmény: Törölt nick (5887)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 5887

Németországban (legalább a nagyobb városokban) tudtok olyan helyről, ahol használt cuccokkal kereskednek?

 

persze, Voroskereszt, minden varosban van

 

a bevetelt a sajat celjaikra koltik, tehat minden vevonek orulnek, szegeny vagy gazdag, szoval nem csak raszorultak mehetnek be

 

google: rotes kreuz gebrauchtwaren <varosnev>

Előzmény: Barnabas-sabanraB (5886)
Barnabas-sabanraB Creative Commons License 2016.10.24 0 0 5886

Sziasztok!

Németországban (legalább a nagyobb városokban) tudtok olyan helyről, ahol használt cuccokkal kereskednek? Olyasmire gondolok mint Amerikában a Goodwill, hogy bemész és ki van rakva csomó régiség, meg használt műszaki cikk jócskán leárazva, meg ilyesmik?

tokalaca Creative Commons License 2016.10.16 0 0 5885

Sziasztok! Egy olyan céget hoztunk létre ami kimondottan a fiatalok védelmére alapul!

Ha külföldre utazik,vagy szórakozni megy stb...stb Litániát írhatnék.

A lényeg hogy el inditottunk egy szolgáltatást mely a fiatalok ellen elkövetett sérelmek,bűncselekmények megállítására és a szülök megnyugtatása véget alakult meg.

 

Sajnos nagyon sok olyan esetről halunk folyamatosan,hogy be drogozták ezután megerőszakolták,kirabolták,elrabolták vagy isten ments megölték  valakinek a lányát ,fiát . Mi ezt megtudjuk akadályozni.

Több info www.principal.hu 

 

A szolgáltatást szeretnénk népszerűsíteni itthon és Európában egyaránt,Annyit kérek tőletek segítsetek eljuttatni azoknak akiknek szükségük van rá. Köszönöm email ha valamit tudni akartok vagy javaslatotok van esetleg. toka.laca@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.04 0 0 5884

en nem foglalkoznek ezzel, nezesd at az autot indulas elott szervizben, ha ennyire lepukkant darabrol van szo, de ennel tobb sztm felesleges

Előzmény: dreizwanzig (5882)
Dózerbike Creative Commons License 2016.10.02 0 0 5883

ADAC.

Előzmény: dreizwanzig (5882)
dreizwanzig Creative Commons License 2016.09.24 0 0 5882

sziasztok!

 

Hamarosan költözünk ki :)

Tanácsra lenne szükségem autóval kapcsolatban. Milyen biztosítást vagy tagságot érdemes kiváltani? Arra gondolok, hogy vannak autóklubok, társaságok, amiknél ha tag vagy, fizetsz x összeget évente, akkor jogosult vagy assistance szolgáltatásra, olcsóbban trélereznek, ha lerobbansz, stb. Szóval van valakinek ilyesmivel kapcsolatban tapasztalata? Hol érdemes nézelődni? magyar rendszámos autóról van szó egyébként. nézegettem a magyar autóklubot, de az a baj,  hogy az inkább belföldön ér valamit, nekem meg nyilván az lenne a nagyobb baj, ha Ausztriában, vagy Németországban rohadok le.

Várom a tanácsaitokat. Előre is köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.22 0 0 5881

Pont az adószám a kérdés. Akár 6 hét is lehet, mire megküldik, és addig nem tudok számlázni.

 

ha hetfon elkezdesz dolgozni vallalkozni, mar aznap szalmazni is akarsz? nem eleg a honap vegen? nem kotekedes, csak kerdezem

 

Osztrák megvan azonnal, megyek, és még aznap tudok számlát kiállítani. Azután nyugodtan telhet a 6 hét, vagy akár a két hónap is, mire megjön a német.

 

a magyar meg mar most is megvan, meg csak menned sem kell erte

 

oszinten nem ertem, mire lenne jo az osztrak, leszamitva, hogy plusz egy adohatosaggal, lakcimmel stb. kell majd vacakolnod

 

az osztrakoknal pl. milyen lakcimet fogsz megadni? a magyart?! ha a magyart adod meg - ha egyaltalan elfogadjak, amit ketlek - akkor mire mesz az osztrak adoszammal? komolyan nem ertem...

 

persze egy probalkozast megerhet, aztan majd szamolj be, mire jutottal :-) de nekem eszembe nem jutna ilyesmi

Előzmény: Lábasmáz (5880)
Lábasmáz Creative Commons License 2016.09.22 0 0 5880

Pont az adószám a kérdés. Akár 6 hét is lehet, mire megküldik, és addig nem tudok számlázni.

 

Osztrák megvan azonnal, megyek, és még aznap tudok számlát kiállítani. Azután nyugodtan telhet a 6 hét, vagy akár a két hónap is, mire megjön a német.

 

LM

Előzmény: Törölt nick (5879)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.22 0 0 5879

a nemetet is konnyu elintezni, "meg aznap megvan", sot visszamenoleg is lehet, ket heten belul teljesen legalis, utana legfeljebb osszevonjak a szemoldokuket, de megcsinaljak

 

(tehat ha elsejen elkezdesz vallalkozni, azt raersz a honap kozepeig bejelenteni)

 

bemesz utlevellel a Gewerbeamtba, megmondod, mit akarsz csinalni, befizetsz 45 eurot es kesz, adoszamod par hettel kesobb lesz, de az is visszamenoleg ervenyes lesz (asszem)

 

az is a neve, hogy Gewerbeanmeldung, tehat "bejelentes", nem pedig engedely, amit vagy engednek, vagy nem

 

viszont nemet lakcim kell hozza - amig az nincs, addig meg szamlazzon a magyar ceged, oszt jonapot

 

(eppenseggel osztrak is lehetsz persze magyar helyett, csak annak az ertelmet nem latom)

 

a Scheinselbständigkeit reszletszabalyait nem tudom sajnos

Előzmény: Lábasmáz (5878)
Lábasmáz Creative Commons License 2016.09.22 0 0 5878

Még egy kérdés:

 

Osztrák egyéni vállalkozóként (Einzelunternehmer) elkezdhetek-e dolgozni Németországban? Ha már kinn vagyok, lesz időm, hogy elintézzem a szükséges német dolgokat, de egyelőre itthonról ez vagy nehezen megy, vagy sokba kerül, vagy mindkettő... Az osztrákot meg könyű elintézni, csak kiszaladok Bécsbe, és még aznap megvan.

 

LM

Előzmény: Lábasmáz (5877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!