Keresés

Részletes keresés

altmark Creative Commons License 2007.08.02 0 0 75
Rövidebben: muszáj behajtani a közterheket. Enélkül nincs állam.

De csökkenteni is kell azok mértékét mert enélkül lassan gazdaság nem lesz.

Mind a kettő elengedhetetlen, és ha az egyiket megvalósítják, akkor nem az a baj, hanem hogy a másikat viszont NEM.
Előzmény: altmark (73)
ex_lx Creative Commons License 2007.08.02 0 0 74
"Megállít, zsebbe nyúlsz, s ha az apekosnak a kezébe nyomod a 15-20 db blokkot, hogy válassza ki, melyikre kíváncsi, majd otthagy.
Így jártam már BKV ellenőrrel is. "

Ha a finánc egyszer elkezd egy intézkedést, azt be is fejezi, és nem abbahagyja (hacsak nem a megvesztegetését szeretné elérni), vagy így, vagy úgy.
Előzmény: én12 (62)
altmark Creative Commons License 2007.08.02 0 0 73
Ez csak egy nagyívű kijelentés, amivel dobálózni lehet.

Ha meg igaz, akkor legalább megmutatná, hogy a magyar adórendszer nem teszi lehetővé hogy ebben az országban gazdasági tevékenységet lehessen folytatni.

De ebben az esetben sem az a megoldás, hogy az adók behajtásának mellőzését elfogadjuk, hanem hogy az adócsökkentést, járulékcsökkentést szorgalmazzuk.

Az adómorál megszilárdítása nélkül nem lehet előbbre lépni.

Az adó és járulékfizetők körének szélesítése nélkül nem képzelhető el a közterhek mértékének a csökkentése.


Ezért ha a kormány a "közterhek bevasalása/közterhek mértékének csökkentése" közül intézkedéseket tesz a közterhek behajtására, akkor nem ezt kell kritizálni hanem a közterhek mértékét. Ugyanis mind a kettő elengedhetetlenül szükséges.
Előzmény: BoRó (71)
BoRó Creative Commons License 2007.08.02 0 0 71
"Ami adót viszont a törvény megállapít, azt be kell hajtani."

Remek ötletednek köszönhetően fél éven belül sikerülne felszámolni 2 millió munkahelyet.
Előzmény: altmark (7)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 70
Megszámolni????

Csak nem egészben nyelted le a kukoricaszemeket?
Előzmény: Törölt nick (69)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 68
Megetted már?

Na, akkor túrkálhat az ellenőr, hogy mire kérjen számlát! :-))))
Előzmény: Törölt nick (67)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 66
Amilyen a vezérlőmű, olyan a gyártmány! :-))))

Szerencsére, mint látom a fórumon, azért akad jónéhány normális "selejt" is közöttünk! :-))))
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 64
"Mondták, hogy akkor véresrevernek."

Na ezek ellen hozhatnak akármilyen törvényt az íróasztal mögött ülő takaréklángeszek.

A gond az, hogy nemcsak a vándorköszörűs, hanem a miniszterelnök is egy hasonló mentalitású figura, meg úgy általában az egész "politikai elit".

Mi meg itt vitatkozunk, hogy a 18%-os adó a jó, vagy a 20. Felesleges. Századrandú kérdés.
Előzmény: zividivi (63)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 63
//"...ne adj hitelre plazmatévét cigánynak.."//

De ne is köszörűltesd meg a késedet a vándorköszörűssel, mert akkora összeget kér érte (számlát adok! Mutatja is, hogy számlaképes!) amiből az egész eszcájgot megvásárolhatnád.

Én magam jártam így (50 ezer forint!) velük. Mondtam, akkor kihívjuk a yardot és előttük, számla ellenében egy feljelentéssel együtt kifizetem. Mondták, hogy akkor véresrevernek. Mondtam, adok 500 Forintot számla nélkül. (Ennyire taksáltam a munkát) Mondták, hogy rendben.

Na! Ha velük is járt volna egy APEH-ellenőr!
Előzmény: Törölt nick (59)
én12 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 62
Eccerű ez, emberek!

Kell lenni nálad egy-két marék számlának, blokknak. Arra se vagy kötelezhető, ugye, hogy eldobjad. Megállít, zsebbe nyúlsz, s ha az apekosnak a kezébe nyomod a 15-20 db blokkot, hogy válassza ki, melyikre kíváncsi, majd otthagy.
Így jártam már BKV ellenőrrel is. Mivel vidéki vagyok, s a jegyek útielszámoláshoz kellettek, volt nálam, vagy 8-10 db, melyet már felhasználtam. Kezébe nyomtam a jegyeket, egyből vissza is adta, nem válogatott.
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 61
Most mondd!

Hát nem gyönyörű és biztonságos ez a modern, globális világ a maga devianciakultuszával???
Előzmény: Droopy (57)
zividivi Creative Commons License 2007.08.02 0 0 60
JÓÓÓÓÓÓ!

Csak ne legyen ivarérett nő az ellenőr, mert akkor neki is sárga karkötőt kell viselni manstruációs idején, és az állam kieseik egy csomó bevételtől a betétcsere miatt.

Ha kezet is mos utána az ellenőr, az meg egynesen tragédiához vezetne.
Előzmény: Ezüst Sajó (58)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 59
Ezt szívesen lefordítom neked magyarra.

"érdemes odafigyelni a zsebtolvajokra"
Érdemes odafigyelni a cigányokra (Magyarországon is - érdemes volna felvenni a tananyagba, mint potenciális veszélyforrás ebédpénzzel, 2K Ft.-nál drágább cipőben szaladgáló gyerekekre).

"megtörténik autók illetve lakások kirabolasa"
OK. Mit tegyek ellene azontúl, hogy nem hagyom a notebookot az anyósülésen?

"ajánlott értékes tárgyakat vagy fogyasztókat nem az utcai árusoknál vagy piactereken vásárolni"

Nem tudom, mi az a fogyasztó, de a piac sem ördögtől való, Olaszországban sem. Természetesen háklisok arrafelé a hatóságok a nyugta nélkül vásárolt napszemüvegekre - akkor is, ha itthon vetted.

"az utazás előtt baleseti biztosítást kötni baleset illetve sürgősségi kezelésre."
Biztosítógazdagító jótanács. Ha nem kéne ennyi TB-t fizetnem, már górénak hívnának a hátam mögött, mellényzsebből fizetném a szívműtétet.


Tanácsot nagyon könnyű adni. Én is adok neked egyet, ingyen: ne adj hitelre plazmatévét cigánynak.
Előzmény: Droopy (57)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2007.08.02 0 0 58
Én adok egy jótanácsot a kormánynak.

Minden pénztáros mellé állítsanak egy adóellenőrt, aki ellenőrzi a nyugtaadást.

Emellett a tízezer forint felletti vásárlásokból egyből be is szedheti a 30% luxusadót ott helyben.
Droopy Creative Commons License 2007.08.02 0 0 57

Nem eccerubb ha az elado odaadja, a vevo meg elteszi azt a franya blokkot, mint kiskaput keresni...
 
Egyebkent meg olaszorszagban a turista informaciok is figyelmeztetnek ra:
 
Egyéb: érdemes odafigyelni a zsebtolvajokra,megtörténik autók illetve lakások kirabolasa, ajánlott értékes tárgyakat vagy fogyasztókat nem az utcai árusoknál vagy piactereken vásárolni, mindig nyugtát kérni és az utazás előtt baleseti biztosítást kötni baleset illetve sürgősségi kezelésre.

 

http://www.invia.hu/olaszorszag/informacio/


Előzmény: Dunit (53)
Freiwilliger Creative Commons License 2007.08.02 0 0 56
Sztem valaki már neki is állt a Kontroll - 2 forgatókönyvének - az film eleji monológot majd a Veres bevállalja (ha akkor még szabadlábon lesz - bár a dutyiból börtönruhában érdekesebb dramaturgiailag).

:-DDD
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 55
Gondolom, újat mondok azzal, hogy dolgozó, családos emberként úgy érzem, az összes pénzemet lenyúlja a kúrmány. Mert én _mindig_ adok számlát. 10 megkeresett forintból úgy 8-at dobok a közösbe, nem hiszem, hogy magyarázkodnom kellene bármiért is.

Ez nem közbiztonság, barátom, hogy 10 cigány belémköt a téren, és majdnem kiütik a szememet. Nem először. Aztán meg váltsak aprót ugye a vizitdíjra a kórházzal szemben. Ha segítséget hívok, megbasz a rendőr, mert nem kötöttem be magam, vagy kikódoltam a leadózott pénzemből vett telefont (szoftvert frissítek a gyártó honlapjáról). Ez nekem nem ér pénzt. Nem véletlen, hogy nálam tőkeerősebb cégek mind saját biztonsági szolgáltatást tartanak fenn.

Tudod, nekem nem ér meg havonta annyi húszezrest ez a kúrmányzás, amennyit adnom kell.

Az egészségügy sincs ingyen, fizetek érte éppen elég járulékot.

Mire akarsz kilyukadni?
Előzmény: 5in1 (48)
Dunit Creative Commons License 2007.08.02 0 0 54

 

 

 "Több pénzt az embereknek több pénzt az önkormányzatoknak" 

 

szajkozták az nagy csalók !!

 

 

 Nem felejtünk !

 

 Büneitek nem évülnek el !!

Dunit Creative Commons License 2007.08.02 0 0 53

 Kis kapu rengeteg  pl. nem ránézni az ürgére  - rendőrért kiálltani hogy macerál fogdos  é én leszek az első tanú aki láttam a macerát.

 Szar kormánynak szar ötletei vannak !!!

Előzmény: Indián (13)
Tegnap Tyinko Creative Commons License 2007.08.02 0 0 52

A piacgazdaságra általában az a jellemző, hogy a vásárlók nagy száma az üzleteknek gondot okoz. Emiatt a piacgazdaság a vevőre külön terheket ró, hogy elriassza a vásárlástól. A vevőknek a kapitalizmusban nem jogai, hanem kötelességei vannak.

 

A külföldi vásárlókra tekintettel minden üzlet bejáratánál egy információs pultot kell létesíteni, ahol a több nyelvű tájékoztatók elolvasása után aláírásával kell igazolni, hogy megértette a számlamegőrzési kötelességet.

 

A vásárlók kötelesek az állam által erre rendszeresített, bélyegalbumhoz hasonló, sorszámmal ellátott lapokra ragasztani a kapott számlákat, a könnyebb vizsgálhatóság miatt előre megadott szabályok szerint csoportosítva.

 

Ezeket az "albumokat" a helyi önkormányzatnál havonta be kell mutatni ellenőrzésre. Ezen ellenőrzések illetékét a helyi önkormányzatoknál elhelyezett illetékdíj automatákban kell befizetni.

Előzmény: Freiwilliger (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 51
Mondasz valamit.

Például 10% ÁFA miatt senki nem fog adót csalni.

Sőt, ide jönnének vásárolni a szomszéd országokból is.

De ennyi esze nincs a kúrmánynak, csak szajkózzák az orbánozós faszomságokat, hogy adócsökkentés = államcsőd.
Előzmény: altmark (46)
Dunit Creative Commons License 2007.08.02 0 0 50

   "De persze háborogni is lehet."

 

 

 És leköpni is lehet   a macerálót !

 

 Hogy ezeknek mire van energiájuk !

 

 Nézzétek szegény BKV ellenőröket  - csak a védtele  leányokat merik macerálni - ha keresztül nézel rajtuk nyert ügyed van !!

Előzmény: Törölt nick (33)
Főúr Creative Commons License 2007.08.02 0 0 49
Eljön annak is az ideje, ha így haladunk.
Előzmény: Stranger Here Myself (29)
5in1 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 48
Gondolom az "ingyenes egészségügyért, oktatásért, jó közbiztonságért", a pénzt közadakozásból teremted elő......:-((
Előzmény: Törölt nick (25)
altmark Creative Commons License 2007.08.02 0 0 47
"mint hogy mennyire galád adócsalók vagyunk önkéntelenül'


És nincs igaza?
Előzmény: vergődő madár (45)
altmark Creative Commons License 2007.08.02 0 0 46
Az egy másik probléma, ha

- az adó túl magas, megfojtja a gazdaságot,
- a beszedett adókat "elkúrják".



Ettől még az egy általános elv marad, hogy ha egy törvényt meghoznak, akkor azt be kell tartani. Ha az a törvény, hogy a vásárolt termék után áfát vagy más közterhet kell fizetni, akkor az gyengíti a közállapotokat, ha ezt sokan megkerülik.


Nem fér hozzá kétség, hogy a vevő érdekeltté tétele a blokk/nyugtaadásban nagyon hatékony eszköz a közterhek megfizetésének a kikényszerítésére.

Az adómorál nálunk rosszabb mint bárhol másutt, nem meglepő hogy az állam mindent megtesz az adózás kikényszerítésére. Ha egy intézkedés hatékony erre a célra, akkor azt be kell vezetni.


Nem kell szerintem mindent kritizálni csak azért, mert a maszopkormány csinálja. A kritikát arra kell összpontosítani, hogy MIRE FORDÍTJÁK a beszedett adókat, illetve hogy MILYEN ADÓTERHEKET rónak ki.
A blokkmegőrzési kötelezettséggel a világon semmi gond nincsen szerintem.


A gazdaság élénkítésének nem jó eszköze az, hogy szigorú törvények vannak, de nincsenek szigorú eszközök a hatóság kezében ezek kikényszerítésére. Ez nem a becsületes gazdálkodó szervezetnek kedvez, hanem a tolvajnak. A gazdaság élénkítésének eszköze, ha az adó nem elviselhetetlen mértékű, de azt kíméletlenül bevasalják. A kíméletlen bevasalást nem kell kritizálni szerintem, az adó mértékét kell kritizálni.

Előzmény: Törölt nick (25)
vergődő madár Creative Commons License 2007.08.02 0 0 45

Szívem kétségteenül baloldalon dobog,  de néha úgy seggberúgnám ezt a kormáynt mint a huzat.

Ez a Veress is... nem tudja mi a határ. Hogy éppen elég volt már idén a vegzatúrákból, abból, hogy mást se hallunk, mint hogy mennyire galád adócsalók vagyunk önkéntelenül, hogy miattunk ilyen az ország meg hasonlók. Erre még nem átallja ezt is szóba hozni, hogy a vevőket vegzálják amiatt, hogy kértek e számlát (ha nem akartak, vagy nem votl fontos) , mert az eladó nem adott.

 

Sajnos ez van, ha mind a két oldalon csakis taplók vannak - mind a kormányon, mind az ellenzékben.. nem tudják mik azok a finom kis nüansznyi határok amiket már nem szabadna átlépni.

weress Creative Commons License 2007.08.02 0 0 44

Ja, ha a digók is, akkor egy szavunk sem lehet.

 

Vagy mégis?

Mégegyszer, ne velem akarják elvégeztetni a munkájukat, főleg ne, büntetés terhe mellett! Fizessenek, azoknak akiket ellenőriztek és volt náluk száőmla. Akkor sokan elkérnék. Ha meg nincs nála menjen isten hírével!

Előzmény: Droopy (41)
Droopy Creative Commons License 2007.08.02 0 0 43

...Veres János pénzügyminiszter e témáról csupán annyit mondott, hogy a legálisan működő vállalkozások erősítése érdekében megvizsgálják: Magyarországon miként lehet bevezetni a számlatartási, -megőrzési kötelezettséget. A módszerre több uniós példa – köztük az olaszországi joggyakorlat – is rendelkezésre áll. A cél, hogy ne csak azt lehessen büntetni, aki nem ad számlát, hanem azt a magánszemélyt is, aki nem kér.

A szakember szerint csak egy észszerű értékhatár felett kellene ezt a szabályt bevezetni. Ám gondot jelenthet, hogy – mivel a pénztáros nem kérheti el a személyi igazolványt – bárki bármilyen adatot bediktálhat. Azok járnának el így elsősorban, akiknek nem érdekük, hogy az adóhivatal rájuk találjon, és firtassa – például egy vagyonosodási vizsgálat keretében –, honnan származik a nagy értékű vásárlás forrása...

 

http://www.fn.hu/penzkozpont/0707/vevotol_is_kerhetne_szamlat_167605.php

Előzmény: Droopy (41)
Ghanima Creative Commons License 2007.08.02 0 0 42
Na én is épp az olaszokkal akartam példálózni! Korábban, egy-két éve tán volt hír, hogy - a régebbi típusú eljárás szerint - meg akartak büntetni egy kisfiút és a fagylaltárust is, persze, mert a gyerek átvette a fagyit, a blokkot meg eldobta és boldogan nyalogatta a fagyit.
Jelzem, amikor bejött ez a törvény, még a Jel nagy barátja volt a capo dei tutti capi in Italia...
Előzmény: Droopy (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!