Keresés

Részletes keresés

kékhagyma Creative Commons License 2007.07.10 0 0 64
A kicsi 9 a nagyok tinédzserek. Mégis szeretnek velünk jönni. Akár kirándulni, akár múzeumba, vagy színházba. Biztos félreneveltem őket. :-D
Előzmény: Derek (61)
kishabos Creative Commons License 2007.07.10 0 0 63
Jó pár évet "lezavartam" a vasárnap is üzemelő iparágban:-(((nem teszkó:-DD).. fel is tudnám robbantani, az egészet... De olyan sok lenne a sérült, hogy mégsem, inkább otthagytam az egészet.

Ha az itt polemizálók csak pirinyót sejtenék, hogy hétvégeken hányan vesznek a fogpiszkálótól a plazmatv-ig bármit- beleértve téglát, és slagot is- hááá nagyon elcsodálkoznátok....

Semlyén nagyon nem tud mit mondani--- neki ez az uborka, amit vasárnap is lehet kapni:-))
kékhagyma Creative Commons License 2007.07.10 0 0 62

Hát intelligencia tényleg kell :-), de pont pénz szerintem igazán nem sok...

bkv-bérlete van mindenkinek, tehát gyk. ingyen ki lehet menni a ligetbe. Társasjáték, labda, tollasütő meg úgyis van otthon - ez sem kerül pénzbe. Nem muszáj dög drágán sz.r száraz perecet meg ótvar hamburgert venni - lehet vinni sk szendvicset.

Szóval csak egy kis odafigyelés, és nem kerül tízezrekbe egy szombati v. vasárnapi kirándulás. Szeirntem. :-)

Előzmény: árnyékgyuri (58)
Derek Creative Commons License 2007.07.10 0 0 61

Oszt hany evesek a gyerekeid?

Előzmény: kékhagyma (60)
kékhagyma Creative Commons License 2007.07.10 0 0 60

Ez a legyen egyutt a csalad vasarnap egy tok hulye dolog

 

akkor úgy látszik, mi abnormális család vagyunk. :-)))))

Előzmény: Derek (56)
Derek Creative Commons License 2007.07.10 0 0 59
Ne erolkodj ,talald ki amugy
Előzmény: arnys (54)
árnyékgyuri Creative Commons License 2007.07.10 0 0 58
A kép lehet, hogy sanyarú, de kicsit olyan mint a tv: a legolcsóbb szórakozás.
Sajnos. Ha az áruházban veszel valamit az már megvan tízből, haza lehet vinni stb. olyan vagy mint a többi. Ha moziba, színház, strand mégy a családoddal, akkor sajnos tízből nem kapsz "semmit", popcorn, mekdönci nélkül lángos nélkül, megnézel egy filmet vagy fürdesz egyet, mint a szegények . Szinte kínos élmény szegényen moziba menni.
A kiránduláshoz, társasozáshoz, intelligencia és még némi pénz is szükséges.
Előzmény: kékhagyma (49)
düdüklü tencere Creative Commons License 2007.07.10 0 0 57
No, akkor már csak azt kéne tudni, hogy miben is sértelek én téged azzal, ha veled ellentétben én szeretnék vásárolni vasárnap.
Előzmény: árnyékgyuri (52)
Derek Creative Commons License 2007.07.10 0 0 56

"h az esély lenne meg rá!) ahol csak úgy "együtlenni" unalmas, és ezt egy családra érted, hát az már gáz. ott már komoly gondok vannak."

 

 

Egy fraszt, ez a normalis.egy kamaszodo gyerek dogre unja magat a szuleivel es egeszen mas igenyei vannak de a fiatalabbak se a szulovel akarnak lenni hanem a hazbeli vagy szomszed sracokkal focizni ,vagy boklaszni valahol a kornyezo parkokban. Ez a legyen egyutt a csalad vasarnap egy tok hulye dolog amikor halalra unjak egyutt egymast az esetek 99 szazalekaban csak egy hulye eroltetett dolog.

Előzmény: független már foglalt (53)
düdüklü tencere Creative Commons License 2007.07.10 0 0 55
Ezt saját tapasztalatból mondod? :-(
Most gondold át ezt alaposabban! Én pld. szezonban sokszor szombat déutánig is gürizek, hétköznap meg pláne. A nejem dettó. Nem vagyunk a fogyasztói társadalom ideális alanyai, de enni mi is szoktunk, ruha is kell a kölkeknek, meg a kertbe, ház körül is mindig adódik valami. Piszok jól el lehet hülyéskedni a lurkókkal egy barkácsáruházban, már volt rá példa, hogy ki akartak vezettetni minket. :-) Az Auchan mellett pedig van egy Libri bolt, ahová a lányok leparkolják a fiúkat és amíg ők válogatnak a ruhák és a cipők között, mi átfutjuk jól, hogy mi a kínálat. Plusz néha felruccanunk az Ikeába, vidéki surmóknak az is egy élmény.

Miért ne lehetne kimenni a ligetbe pl....
Mert nekünk itt a liget a kert végében, de annyira, hogy már unjuk erőst. :-)
Előzmény: kékhagyma (49)
arnys Creative Commons License 2007.07.10 0 0 54
Prionográfia? Milyen az? A szivacsos agyvelőgyulladáshoz kapcsolódik?
Előzmény: Derek (27)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 53

"Együtt vásárol a Boldog Család" ez lehetne a fogyasztói társadalom virtuális szobra....:))))))))))) vannak jobb progok is sztem. de ez magánügy.

 

ne forgasd ki a dolgot. nem kényszer, h együtt a család. (direkt beírtam a zárójelbe, h az esély lenne meg rá!) ahol csak úgy "együtlenni" unalmas, és ezt egy családra érted, hát az már gáz. ott már komoly gondok vannak. de nem ítélek el senkit.

Előzmény: düdüklü tencere (46)
árnyékgyuri Creative Commons License 2007.07.10 0 0 52
Én speciel nem vásárolok vasárnap. De ez magánügyem.
Előzmény: düdüklü tencere (44)
Derek Creative Commons License 2007.07.10 0 0 51
Hiszen kimennek most is,aki oda akar menni.
Előzmény: kékhagyma (49)
Derek Creative Commons License 2007.07.10 0 0 50

Ez az egyutt a csalad is hulyeseg ,eloszor is ha nyitva vannak az ilyen boltok oda ugye leginkabb  csaladostul mennek amig a gyerek kicsi ,ha meg mar kamaszodik a gyereknek esze agaban sincs a szulokkel menni, ha meg nincs nyitva akkor meg nem fog veluk otthon maradni,hanem elmegy a haverjaival vagy strandra , vagy moziba,vagy pecazni vagy valami csajszival csak nezni a fu noveset.

amikor en tini voltam nem voltak nyitva vasarnap a boltok de egy vasarnapot sem toltottem otthon ,delelott matine delutan valami mas ,vagy csajozas, strand,meccs,vagy zeneltem valami muvhazban de hogy otthon lettem volna az az ebed volt es kesz. aztan huztam el azonnal .

Előzmény: független már foglalt (43)
kékhagyma Creative Commons License 2007.07.10 0 0 49

Ezt saját tapasztalatból mondod? :-(

Miért ne lehetne kimenni a ligetbe pl.... Játszani a gyerekkel, biciklizni, vagy akár csak letelepedni egy kockás plédre és társasozni...

Elég sanyarú az a kép, hogy család elmegy plázába nyálat csurgatni. :-(

Előzmény: düdüklü tencere (46)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 48

hagyd már azt a Semjént. kit érdekel? miért ellenkedsz? mert a Semjén mondta?

 

próbáld a saját fejed...olyan nagy gáz lenne ha 1 napot, csak 1-et, zárva tartanának?

Előzmény: szalapala (38)
kékhagyma Creative Commons License 2007.07.10 0 0 47

De hátha akkor esetleg elviszik a gyereket sétálni, vagy múzeumba. Bár " az " a réteg.... Áááh.....

A barátnőm ovónő. Pünkösd utáni kedden végigkérdezte a gyerekeket, ki mi érdekeset csinált. Az egyik gyerek szomorkodva mondta, hogy sajnos nem tudtak sehová menni, mert zárva volt az Árkád. No comment a szülőknek... :-(

Előzmény: Stee146 (39)
düdüklü tencere Creative Commons License 2007.07.10 0 0 46
Sokfelé éppen a vásárlás az, ahol együtt a család.
Akiknél ez nem természetes és nem igény, szerinted a kényszer mit eredményezne? Együtt lennének vasárnap, de mit csinálnának? Azért csak úgy "együttlenni" elég unalmas...
Előzmény: független már foglalt (43)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 45
a Semjén úrnak lehet h a templomok népszerüsítése a cél. nkm nem. nem járok templomba. a sexet idehozni azért balgaság.
Előzmény: Hwang (37)
düdüklü tencere Creative Commons License 2007.07.10 0 0 44
Téged megakadályoz valami abban, hogy ne vásárolj vasárnap?
Előzmény: árnyékgyuri (41)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 43

hát nem egészen. a fogyasztással nincs baj. a fogyasztói társadalmak korát éljük. akinek van szórja. az csak élénkíti a gazdaságot.

 

a családos rész helytálló. legalább 1 nap. több lenne az esély rá, h együtt legyen egy család. (az esélye! ez nem garancia persze)

Előzmény: Törölt nick (36)
Stee146 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 42
Ezt nem tudtam, nem vagyok közgadász.
De ez nem csak egy elméleti dolog, amit számtalan dolog befolyásol és emiatt a valóságban soha nem teljesül?

;-)
Előzmény: Törölt nick (40)
árnyékgyuri Creative Commons License 2007.07.10 0 0 41
Én szeretném, ha nem lehetne vasárnap vásárolni. Egyszer vízkeresztkor akartunk Ausztriában matricát venni és csak az autópályán tudtunk. De ha ezen múlik az osztrák és a magyar gazdaság közti különbség, akkor zárjunk be mi is vasárnaponként.
Stee146 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 39
Ilyen tiltásokkal nem lehet leszoktatni a vásárlásról az embereket. Úgyis megveszik amit akarnak csak nem mindegy, hogy késő délutánonként nagy sorbanállások/rohanások árán vagy vasárnap kényelmesen...
Azt nem egészen értem miért jó a gazdaságnak ha visszaesik a fogyasztás. Mit profitál abból a termelő, a gyártó, a szolgáltató ha kevesebb fogy a termékükből...

A családok meg tutira nem ettől fognak értelmesebb dolgokat csinálni...
Ez olyan kb. mintha betiltanák a fogkrémet, hogy hátha kevesebb csoki fogy...
Előzmény: Törölt nick (36)
szalapala Creative Commons License 2007.07.10 0 0 38
Nem érted, hogy jönnek ide a templomok ?
Úgy kérlek, ahogy a kereszténydemokraták rá akarják erőltetni a lakosságra, hogy majd akkor vásároljon, amikor ők megmondják, de vasárnap ne, mert azt betiltanák, én erre válaszul betiltanám a templomok hétköznapi működését.

Vásárlás csak hétköznap, vallásgyakorlás csak hétvégén...

Persze, lenne egy egyszerűbb megoldás is : mindenki akkor csinálja azt, amit akar, amikor neki jólesik és ne korlátozza azt néhány akarnok.

Ezt kéne elmagyarázni Semjénnek, hátha megértené...
Előzmény: független már foglalt (32)
Hwang Creative Commons License 2007.07.10 0 0 37

Minden az első lépéssel kezdődik...a következő az lesz, hogy megmondják, hogy sexelni csak kedden és pénteken szabad?

 

Ne hülyéskedjél már...mondom legyen minden nyitva és majd az ember eldönti, hogy melyik épület be megy be...ilyen gyökér tiltások meg szabályozások helyett, inkább az időt és energiát arra kellene fordítani, hogy az egyházakat népszerűbbé tegyék az emberek és főleg a fiatalok között...

 

Nem?

Előzmény: független már foglalt (34)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 35
megelőztél. szemét.
Előzmény: Törölt nick (33)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 34
nem nem faxság. 1 nap. nem a világ. vegyél ütvefúrót szombaton.
Előzmény: Hwang (28)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 33

Én karácsony este is kinyitnám a boltot, ha értelmes vásárlás van kilátásban. Nem volt rá még példa, de a lehetőséget megadtam egy kiírással a feledékeny káderoknak :)).

 

Nincs ebben semmi különös, ebből élünk, vállalni kell a többlet gondot, ha megéri.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!