Keresés

Részletes keresés

dori005 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 201
Sziasztok!

Nem értek ezekhez a dolgokhoz, de szükségem lenne netre a laptopomhoz. Egy ismerősöm azt mondta, hogy vannak már olyan stick-ek vagy modemek vagy mik, amik úgy néznek ki, mint egy pendrive, bedugom a laptopba, töltök rá pénzt, amennyit szeretnék, és addig netezek vele, amíg van rajta pénz. Ilyen tényleg létezik? Mert a Vodafonnál meg stb. meghatározott havidíjat kell fizetni, ráadásul nem értem a csomagjaikat, egyik csak böngészésre való, a másikkal meg videochatelni is lehet. Nem értem, hogy ez miért van, mert ha van mondjuk netem, és skype-olni akarok vki-vel, akkor tudok skype-olni, mert fel van telepítve a gépemre, net meg akkor lenne ugyebár..... Akkor mi a francot kavarnak?
Szóval hogy lehet megoldani, hogy ha veszek egy stick-et vagy modemet, fel tudjak rá tölteni pénzt és tudjak netezni? Akkor is kell vmilyen szolgáltatóhoz csatlakoznom? Tud vki ötletet adni? És amúgy ezekkel a stick-ekkel milyen a net? Lassú, vagy kb. olyan normális, és lehet olyan dolgokat csinálni vele, amit a sima asztali gépen is? Pl.: átküldöm a nyaralós képeimet másokanak..stb.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Egy hozzánemértő
dori005 Creative Commons License 2010.08.22 0 0 200
Mobil netet akarok. De nem akarok 1-2 éves hűségnyilatokzatokat. Egy ismerősöm azt mondta, lehet venni modemet vagy stick-et, nem tom (úgy néz ki, mint a pendrive) és arra feltölthetek x összeget (én döntöm el, mikor mennyit), és ha elfogy róla a pénz, akkor nem működik tovább, vagyis nem lehet átlépni a határt...
Valaki tud ilyenről? Vagy csak a T-mobile-nál, Telenornál és Vodánál lehet mobil net csomagokat kapni?

Előre is köszi a választ!

Üdv.! Seven
müanyagpohár Creative Commons License 2010.08.16 0 0 199
Sziasztok. Soha senkit nem szoktam ócsárolni de ahogy a telenor mobilnettel jártam az már felháborító. Havonta 5490-et fizetek érte, szinte csak msnre és netrádió hallgatásra használom és majdnem minden hónap közepén lekorlátoznak, mondván h tul nagy az adatforgalom. Ráadásul 2 évet írattak alá velem uh igy jártam. Azt mondanám róla hogy roh***ul megbántam mert sz**t sem ér és ráadásul kib***ott lassu is.
csiriz Creative Commons License 2010.07.01 0 0 198
Nem minden szolgáltatásuk jogosít kedvezményre.
Előzmény: bandikaa (197)
bandikaa Creative Commons License 2010.06.30 0 0 197
ha van más szolgáltatásod a t csoportnál, akkor duplanet kedvezménnyel mindent üt ár/érték arányban.
Előzmény: havasar (164)
Dundikalika Creative Commons License 2010.06.25 0 0 196
A vodás visszavihető 3 napon belül, de azóta már biztos meg is vetted, csak direkt nem írtál ide, nehogy a többi hévízgyörki is ugyanattól a szolgáltatótól vegyen, mert akkor ugye osztódik a sebesség.
Előzmény: vnuk (194)
csiriz Creative Commons License 2010.06.21 0 0 195
Nekem az a véleményem, hogy csak a pontos címen való kipróbálás segít. Vagy kölcsönkérsz valakitől modemet és SIM kártyát, vagy veszel prepaid SIM-et, ami kb 4000Ft szolgáltatótól függően. Így viszonylag olcsón kipróbálhatod.
Előzmény: vnuk (194)
vnuk Creative Commons License 2010.06.20 0 0 194
hévízgyörkön lakok és szeretnék mobilinternetre előfizetni, de nem vagyok benne biztos hogy elérhető-e itt a 3gs net :/ vodafone meg t-mobile jönne szóba... t-mobile azt írja hogy a szomszéd bagon elérhető. szívás lenne ha aláírnék két évre aztán nem tudnám használni. esetleg nincs még vki innen a környékről aki hasznél mobilnetet?
csiriz Creative Commons License 2010.06.17 0 0 193
"amúgy azért nem árulják el a maximálisat, mert fogalmuk sincs :D"

Akkor legalább feltennének a netre egy olyan részletes lefedettségi térképet, mint a voda. De lehet, hogy az sincs.
Úgy látom nem marad más csak a saját mérés. Ha véletlenül arra téved egy mobilinternetes személy.
Előzmény: havasar (192)
havasar Creative Commons License 2010.06.15 0 0 192
Igazából értelmetlen amit ír, mert azt írja a 2. mondatban, hogy "384 kbit/s-tól már ennek megfelelően működik az internet."

ebből kiindulva minimum 384kbit/secnek kellene lennie masszívan, de én sokszor tapasztaltam már 3g-s területen, hogy még a 200at is nyögvenyelősen éri el....

amúgy azért nem árulják el a maximálisat, mert fogalmuk sincs :D
Előzmény: csiriz (187)
tompi03 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 191
Tegnap este a telenornál volt egy kis technikai gigszer :-D
mgy Creative Commons License 2010.06.10 0 0 190
Jaaa. Hát mert lövése sincs... :)
Előzmény: csiriz (189)
csiriz Creative Commons License 2010.06.10 0 0 189
A harmadik mondat világos, annál csak azt nem tudom miért nem árulja el a maximális fel és letöltési sebességet.
A második mondatot nem értem.
Előzmény: mgy (188)
mgy Creative Commons License 2010.06.09 0 0 188
Van egy adott sávszélesség, amit az adott cella nyújtani képes. Minél többen/intenzívebben használják, annál kevesebb jut az egyorrúaknak.
Előzmény: csiriz (187)
csiriz Creative Commons License 2010.06.09 0 0 187
Megkérdeztem a t-mobile ügyfélszolgálatot írásban, hogy a pontos címemen hány kbit/s le és feltöltési sebesség érhető el maximálisan és átlagosan.

Most válaszoltak, többek közt ezt írták:
"A megadott címen elérhető 3G-s hálózatunk. 384 kbit/s-tól már ennek megfelelően működik az internet. Nincs fix sávszélesség, hiszen a mobilinternet sebessége folyamatosan változik a felhasználószám függvényében."

Elég nehéz értelmeznem a második mondatot.
Előzmény: napalm. (182)
mgy Creative Commons License 2010.06.03 0 0 186
Megkérdeztem Kozma nénit a szomszédban, szerinte annyi.
Most nyugodt vagy?
(Beszarok, komolyan)
Előzmény: hastetheday (185)
hastetheday Creative Commons License 2010.06.03 0 0 185
addig már eljutottam hogy 0,1ft / 10 kbyte, de szeretném ha vki megerősítene, h tényleg annyi :))
Előzmény: napalm. (184)
napalm. Creative Commons License 2010.06.03 0 0 184
passz, de esetleg az ügyfélszolgálat pontos felvilágosítást tudna adni;)
Előzmény: hastetheday (183)
hastetheday Creative Commons License 2010.06.03 0 0 183
valaki meg tudná mondani,nekem hogy a T-nél 5 gigás mobilinternet csomagnál, mennyi a túlszámlázási díj? barátnőm túllépte a tesójától kölcsönkapott csomagot, és annyira ideges, hogy nem hiszi el nekem - megnéztem a hivatalos honlapon - h mennyi az annyi. szal örülnék hogyha vki más is leírná neki :D köszi
napalm. Creative Commons License 2010.06.02 0 0 182
hááát, rajtad áll.
ha van t-mobilos ismerősöd (hsdpa-s készülék) akkor vele is próbálj egyezkedni egy próba erejéig.
telenor (már írtam) szintén.
az én szívem a t-mobile fele húz (nekem az van bár csak telefon előfizum).
több ismerősömnek az van (mármint net), aktívan neteznek vele.
a pannonról lehetett pár (negatív) storyt olvasni már (a korlátozásairól).
Előzmény: csiriz (181)
csiriz Creative Commons License 2010.06.02 0 0 181
Böngészés és Skype.
Azon a településen ahol használva lenne, csak a telenor és a t-mobile ígér (leggyorsabb adatátvitelt biztosító hálózatot)(3G,HSDPA), de mint tudjuk, más az ígéret, és más a valóság.
Előzmény: napalm. (180)
napalm. Creative Commons License 2010.06.02 0 0 180
mire használnád a netet?
böngészés? videók nézegetése?
letöltés?
Előzmény: csiriz (179)
csiriz Creative Commons License 2010.06.02 0 0 179
Annyi sok rosszat olvasok itt a Telenor-ról, hogy már nem is merek hozzájuk menni.
Van olyan ember aki meg van elégedve a mobilinternetjükkel?
Megkérdeztem az ügyfélszolgálatukat e-mail-ben, hogy a pontos címemen milyen a lefedetség, hány kbit/s sebesség érhető el, de a választ még nem kapkodták el. Három napja írtam nekik. Hamar munka sose jó?
csiriz Creative Commons License 2010.06.02 0 0 178
Nem tudom, majd megkérdem.
Előzmény: napalm. (177)
napalm. Creative Commons License 2010.06.02 0 0 177
mindenképp modemmel akarod kipróbálni a széles sávot?
esetleg telenoros ismerős akinek van hsdpa-s telefonja?
Előzmény: csiriz (176)
csiriz Creative Commons License 2010.06.02 0 0 176
Most kölcsönkértem egy Sony modemet Telenoros SIM-el, hogy kipróbáljam, de a gépem vírusriadót fújt, így hát nem tudtam kipróbálni. :-(
csiriz Creative Commons License 2010.06.01 0 0 175
Igen, a pontos megfogalmazás: "eredeti csomagolásában"
A kérdés az, hogy mit értenek ezen. Reméljük a legjobbakat, azt, hogy kibonthatjuk, de azért nem árt rákérdezni.
Egy hónap díja viszont mindenképpen bukó. Akkor inkább jobb kipróbálni prepaid kártyával, ha van modemed, 4000Ft a djuice sim.
Előzmény: napalm. (172)
napalm. Creative Commons License 2010.06.01 0 0 174
és ha ezt mondják (mármint amit te) akkor el kell őket hajtani a fenébe.
ne szórakozzanak az emberrel.
annak mi értelme hogy elhozod?
Előzmény: csiriz (173)
csiriz Creative Commons License 2010.06.01 0 0 173
Meg kell kérdezi az ügyfélszolgálatot, ők majd jól megmondják a frankót.
Előzmény: napalm. (171)
napalm. Creative Commons License 2010.06.01 0 0 172
http://www.telenor.hu/internet/mobilinternet/akciok/1-gb/
"napos visszavételi garancia Vásárolj most mobilinternetet, és ha mégis meggondolod magad, 5 naptári napon belül visszahozhatod hozzánk.
A vásárláskor meg kell fizetni az első hónap (kedvezményes) havidíját, amely nem kerül visszatérítésre.
Az előfizetés aktiválásától számított 5 napon belül az előfizetés valamennyi Telenor Értékesítési Ponton kizárólag a hűségnyilatkozatban foglalt feltételek teljesülése esetén – a modem sérülésmentes (működőképes) állapotában és eredeti csomagolásában történő visszaadásával – mondható fel kötbér fizetése nélkül.
Az 5 napos visszavételi garancia 2010. április 20-tól visszavonásig érvényes és 1, ill. 2 éves hűségnyilatkozattal vehető igénybe."
Előzmény: napalm. (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!