Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.08 0 0 224
kedvenc, kedvenke, kiskedvenc - ezeken már én is agyaltam, de akkor meg nincs benne a kapcsolat jellegéből adódó alárendeltség :( - legalábbis szerintem. De azért köszi.
Előzmény: Beckfoot (223)
Beckfoot Creative Commons License 2008.07.08 0 0 223
Mondjuk "kedvenc"? Ebben mindkét jelentése benne van szerintem...
Előzmény: Törölt nick (221)
Szefi13 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 222
*szégyenkezik, mert elúszott* még csak az első fejezet van meg, pénteken próbálok LJ-re/IJ-re feltenni angol bétakeresőt, holnap el kell utaznom két napra munka miatt, nem lesz netem.
Mit fordítasz, amihez kell a 'pet'? Majd töröm rajta a fejem, de most semmi nem jut eszembe.
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 221
Szefi, tudsz valamit mondani arról, hogy áll a Piton mesterségének angol fordítása? Kíváncsi vagyok rá, hogy fogadják majd az angolul olvasók. ;-)


Más téma:

Apropó én is kérek egy kis segítséget. Elkezdtem lefordítani egyf fanficet angolról, és elakadtam. Hogyan fordítanátok le egy nem hétköznapi S/D kapcsolatban (csak el kell játszaniuk egy melegbárban), a PET szót, ha szeretném meghagyni annak a kedveskedő értelmét? Ha bárkinek van valami ötlete, szívesen várom.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.07 0 0 220
Én is nagyon vártam már, hogy az író befejezze a Death Eater Takes a Holiday-t, mert már régóta figyelemmel kísértem, és az utolsó előtti rész bizony több mint fél évvel ezelőtt volt frissítve. És miután én mindig mentegettem worldben, szívesen elküldöm az egészet neked is. ;)
Előzmény: +Majmunka+ (218)
Szefi13 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 219

Köszi az ajánlást, jókat röhögcséltem rajta.

Elolvastam még tőle a Most impractical cat címűt, az is aranyos.

És tegnap végére értem a Snarry Games-nek is. Összességében talán 10 olyan fic volt, ami nem annyira tetszett, egyébként pedig nagyon erős volt a felhozatal. Ti hogy álltok vele?

Előzmény: +Majmunka+ (215)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.06.22 0 0 218

Nagy napja ez a Snarry shippereknek, befejeződött a legendás maratoni WIP-ek egyike, a Death Eater Takes a Holiday by Lee Lee Potter a 88. fejezettel.

Itt vannak a fejezetek linkjei az ISF-re:

http://leelee-potter.livejournal.com/39431.html?nc=21

itt pedig a HPfandomra (látszatra valami gond van az utolsó résszel, de megnéztem, rendben van)

http://www.hpfandom.net/eff/viewstory.php?sid=564

A HP Fandomról elvileg egyben is le lehetne  tölteni, de sajnos túl hosszú, és az oldal már nem tudja egyben kezelni.

Nem tudom, olvassa-e valaki, vagy más is várta, hogy vége legyen, mint én :)

(Bár fogalmam sincs, mikor lesz időm elolvasni :( Úgyhogy ha valakinek meglesz egyben wordben, akkor küldje el nekem, lécci)

NevemTeve Creative Commons License 2008.06.16 0 0 217
Azt mondjuk én sem értem, hogy mi a "I am op zer doff", de felteszem, kb olyan, mint az "in the family way".
Előzmény: +Majmunka+ (216)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.06.15 0 0 216

Még egy rövid, vicces fic:

Fly in the Ointment

http://community.livejournal.com/hpvamp/196476.html?view=1719932#t1719932

Egy balul sikerült éjszakán Harry áldozatuk esik egy vámpírnak, és belőle is vámpír lesz. Egyelőre még kezdő, ezért pl. nem tudja rendesen visszahúzni a vámpírfogait, és erőfen felypít :D Piton közben a fővámpír megbízásából egy bájitalon dolgozik.

+Majmunka+ Creative Commons License 2008.06.13 0 0 215

Ide is felteszem, bár gondolom, olvassátok az Invitót :)

Aki akar egy jót nevetni (vagy huszat), az olvassa el ezt a kis (angol) történetet.

Egy félreértés miatt Perselus kiteszi Harry szűrét, aki Ron és Hermione lakásában húzza meg magát. Csámpással kell osztoznia a kanapén, de reggelre kiderül, hogy Csámpásnak kneazle-náthája van. Sajnos ragályos, és Harryből bizonytalan időre macska lesz...

Enni-inni közben kifejezetten ellenjavallt, és nyilvános helyen olvasás esetén készülj fel, hogy furán fognak rád nézni.

http://drachenmina.insanejournal.com/93448.html?view=707080#t707080

Warning: Perselus kényes és fontos részei is veszélybe kerülnek :D

Szefi13 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 214
Hú, akkor én egész jól állok, mert csak 20-at nem olvastam el. Próbáltam úgy hagyni, hogy egyformán maradjon a két csapatból, hogy a szavazás igazságosabb legyen...
Kedvenceim: Meri, Dementordelta, Leela Cat, Josan, Svartalfur, Gingertart, Pir8fancier, Klynie, Acid&Sinick, Perverse Idyll, Beth H, Odogoddess, I Got Tired of Waiting, Femmequixotic, Who La Hoop, Jadzialove írásai.

Nem olvastam még: Amand R, Simon's Flower, Lilyseyes, BabblingBrook42, Draconic Girl, Rakina, Ivylady, HPStrangelove, Loupgarou1750, Carawen, Yura Slash, MistressMaraj, TheScarletWoman, Tarteaucitron, Vain, LinW, Treewishes, TheMostePotente


Előzmény: +Majmunka+ (213)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.06.09 0 0 213

Nagyon szomorú vagyok, mert tegnap lezárult a szavazás a Játékokon, és én most először nem tudtam szavazni, mivel a harmadát sem sikerült elolvasni a történeteknek. Az vigasztal, hogy így most hosszú időre van még olvasnivalóm, már csak idő kellene hozzá :)

Akinek sikerült jobban követnie az eseményeket, ideírhatná, hogy mik voltak a kedvencei. Rövid tartalom is jöhet.

 

Más: aki nem ismerné Lilyseyes hosszú drabble-sorozatát, a Breathe Series-t, annak csak annyit róla, hogy Mpreg, mostanra a kis családban 2 gyerek van, Little Sevvy és Laurel (becenevén Lulu). Van még egy fekete cica (Onyx, röviden 'Nix) és egy befogadott kutyus, Snuffles. A sorozatnak sok rajongója van, Chiaki Dark ezért csinált neki egy IJ community-t Breathe Family néven, ott visszamenőleg el lehet olvasni az egész történetet. http://asylums.insanejournal.com/breathe_family/

Én már korábban is csináltam hozzá fanartot, most pedig Lilyseyes szülinapjára a fotómanipulációt készítettem, a két gyerek, a kedvenc plüssállataik (Dragon és Unicorn) és Onyx cica van rajta, teljesen worksafe, akit érdekel, itt találja:

http://majmunka.insanejournal.com/6065.html

Szefi13 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 212

Klynie-é nekem is tetszett, nagyon fordulatos. Ac1d&Sinicket most nyomtattam ki, és RaeWhit (Joanwilder) is ki van már nyomtatva, de még nem olvastam őket.

 

Ami eddig nagyon tetszett: Meri, DementorDelta, Svartalfur, Leela Cat, Gingertart, Pir8fancier, Klynie, és még 20-at nem olvastam.

 

Vigyél mindenképpen laptopot, esténként csak lesz időd olvasni:)

Előzmény: +Majmunka+ (211)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.05.12 0 0 211

Nagyon kíváncsi vagyok Ac1d és Sinick történetére, de elég hosszú, nem tudom, mikor lesz rá időm. Sajnos, eléggé le vagyok maradva, és most egy hétre vidékre kell mennem dolgozni. (Azért viszek laptopot, ki tudja...)

 

Fele ekkora Klynie1 története, címe: The Ghostwriter. DH- és Epilógus-kompatibilis, 30 évvel a háború után kezdődik. A korábbi miniszter, Shacklebolt visszavonul, helyét Davies veszi át, és már a megnyitóbeszéde is olyan, hogy Harry és Hermione aggódni kezd. Hermione meggyőzi Harry-t, hogy adja ki a háború történetét, ahogy ő látta, hogy a történteket ne lehessen meghamisítani. Ajánl is egy írót, aki a visszaemlékezései alapján megírná a könyvet. A férfi a fiatal Piton kiköpött mása. Harry-nek váratlan érzésekkel kell megküzdenie, és közben egyre jobban érzi a Bodzapálca vonzását is.

 

Nekem tetszett, érdekes és kalandos a történet, de az egyetlen szexjelenet, ami benne van, az jobb lenne, ha nem lenne. Nem éppen romantikus.

 

(Örülök, hogy tetszett a rajz, köszi :))

Előzmény: borzsarkany (210)
borzsarkany Creative Commons License 2008.05.11 0 0 210
Sinick & Ac1d6urn történetére nagyon vártam, elolvastam, nekem ez tetszett eddig a legjobban. Őrült!Harry, Punk!Piton, Miniszter!Umbridge, mi kell még?

Majmunka!

A rajzod pedig fenomenális.
Lilyanjudyth Creative Commons License 2008.05.10 0 0 209
*bepofátlankodik*

Egy kis reklám, mert bizony végre nálunk is. :)



II. Witches Sabbath Challenge 2008.
roni77 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 208
Majmunka!

Köszi az ajánlást. Nekem nagyon tetszett. :)
Skorpió!Piton nagyon jó. :D

Előzmény: +Majmunka+ (207)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.05.03 0 0 207

Ez az eddigi kedvencem:

Getting Familiar by Gingertart (27 oldal)

Piton animágus formájában (20 centis császárskorpió, pandinus imperator) túléli a Szellemszállást. Tudni szeretné a híreket, ezért visszamegy a Roxfortba. Olyan sokáig védelmezte Harry-t, hogy ezt a szokását most sem tudja leküzdeni, így Harrynek Hedvig helyett hamarosan új állata lesz. Kaland, cselszövés, humor. Különösen szuper, amikor skorpió!Piton gondolkodik :D

http://asylums.insanejournal.com/snarry_games/178132.html

 

 

+Majmunka+ Creative Commons License 2008.05.01 0 0 206

Svaltarfur nekem is nagyon tetszett.

 

Újabb ajánló: When Fate Steps In by the minx 17. (33 oldal)

http://asylums.insanejournal.com/snarry_games/177564.html

Perselus élete nem könnyű igazgatóként, sarkában Minervával és a Carrow testvérekkel. Egy bizonyos kavarógép igazgató-portré arra biztatja, hogy kívánjon valamit a Csillagászati toronyban, ha hullócsillagot lát. De képes lesz-e egy ilyen csökönyös ember végül elfogadni, amit kívánt?

 

Ajánlok olyat is, ami nem az SG-re íródott.

 

1 rövid, de ügyes kis történet 3 részben: A griffendélesek üvegpörgetőst játszanak, természetesen varázsváltozatban. Egy jelentkező beül egy sötét szekrénybe, és az mehet be mellé csókolózni, akivel az üveg szerint legjobban akarják egymást. Harry reméli, hogy neki a Weasley-ikrek jutnak :D , de a szekrényben ülve nem hallja, hogy kint a többiek szórakozását megzavarta valaki... Az illető úgy érzi, most jól megalázhatja Harry-t, de persze saját dugájába dől, és még Dobby is bekavar :D

a szerző asnowyowl

http://www.walkingtheplank.org/archive/viewuser.php?uid=2147

1. Taking the Spin

2. Spinning his Wheels

3. Spinning the Truth

 

És még egy: The Cure by occasusvenustas (22 oldal)

(Post-epilogue, de Piton él.)

Harry elvált, és az auror karrierből is elege van. Hobbiból növénynemesítéssel foglalkozik, és úgy dönt, a botanika mestere szeretne lenni. Ehhez azonban tanoncnak kell állni, és az egyetlen mester Britanniában Piton...

http://community.livejournal.com/snape_potter/1861494.html#cutid1

 

Olvasta valaki a hosszú (50e szó körüli) történeteket?

 

Előzmény: Szefi13 (205)
Szefi13 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 205
Köszi, erre is gondoltam második átnézőként, de első körben olyannal akartam megnézetni, aki olvasta a magyar eredetit.
Új communityt félreteszem későbbre, a mostaniakat sem győzöm.
Viszont Games: ha nem olvastátok Svartalfur: Polyjuice Pertinacity or The Tale of the Auror and the Whore, akkor érdemes előresorolni. Én legalább annyit szórakoztam rajta, mint a Whispers-en. Isteniek az apró részletek is.
Előzmény: +Majmunka+ (204)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.04.26 0 0 204

Igaz, nem Snarry, de Snape:

http://asylums.insanejournal.com/hp_wankfest/

Még nem kezdődött el a wankfest (május 1-jén indul), de kedvcsinálóul láthattok egy Piton-képet. Azt hiszem, barátkozni kell a közösséggel, másképp nem láccik, mert korhatáros. De megéri barátkozni, mert bár a festen bárkiről lehet írni vagy rajzolni, az előzetes feliratkozás alapján Harryből és Pitonból lesz a legtöbb, egyenként 14!

 

Szefi: anyanyelvi angolt kellene keresned (vagy legalább majdnem...). Én sajnos csak a másik irányba értek. Inkább valamelyik community-n keress egy jó angol v. amerikai bétát.

 

A Játékok: "Lost and Found" by Centaury_Squill

Szerintem nem rossz. Teljesen AU, no magic. Piton házitanító a Malfoy családnál, de egy kínos incidens után (melyben szerepel egy bizonyos helyes lovászfiú, Bill Weasley :D) távoznia kell. Dursley Hallban kap állást, Dudley-t kell felkészítenie az egyetemi felvételire. Úgy tűnik, a házat kísértet járja, és bár Piton nem hisz a szellemekben, a szellem viszont hisz Pitonban ;) Szerintem nem rossz.

 

Szefi13 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 203
Delta szokás szerint nagyon jó volt, a többihez Merin kívül még hozzá sem szagoltam. Viszont lenne egy kérdésem: elkezdtem fordítani SnapeShot: Piton mesterségét angolra. Lenne vállalkozó, aki átnézné első körösen, ha megvan az első fejezet? köszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.25 0 0 202
Dementordelta írása nagyon tetszett nekem is. Egyébként is szeretem az írásait, és reméltem, hogy most is így lesz. Nem is okozott csalódást.
borzsarkany Creative Commons License 2008.04.25 0 0 201
Természetesen igen

Előzmény: +Majmunka+ (200)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.04.25 0 0 200

Deltára gondolsz? Szerintem is aranyos, rám is fért Josan után, mert az övén kisírtam a szememet... Ami persze nem jelenti azt, hogy nem volt jó :D

 

Előzmény: borzsarkany (199)
borzsarkany Creative Commons License 2008.04.24 0 0 199
Azóta megjelent, és nem okozott csalódást. ))

Előzmény: borzsarkany (198)
borzsarkany Creative Commons License 2008.04.24 0 0 198
Mikor már azt hiszem, nem nagyon lesz jobb történet, mindig jön egy: előszőr Perfica, majd Amanuensis, Centaury_Squil, most pedig Josan..

Pedig a nevem ellenére a főnixeknek szurkolnék ( mondjuk a két kedvencem írása még nem jelent meg..)
Szefi13 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 197

Végre elolvastam Meri-t, nekem tetszett. És Majmunka, tudom, hogy nem vagy Drarry fan, de a humora miatt nagyon-nagyon ajánlom: How do you mend a broken heart? 

Tippek szerint Mahaliem írta, stílusban és humorban elég valószínűnek tartom. Abszolút love!

http://community.livejournal.com/hd_worldcup/12651.html#cutid1

Előzmény: +Majmunka+ (196)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.04.22 0 0 196

Szerencsére én nem olvasok D/H-t :D Amúgy kár, hogy így egymásra lettek szervezve...

Tegnap vonatozásnak és egyebeknek köszönhetően sikerült elolvasnom Meri sztoriját. Érdekes, nehéz letenni, és Meri stílusa mindig jó, de azért nem ér fel a No Way Back-kel. Az ilyen időutazásos fic-eknek általában az a lényege, hogy újra végigmegyünk a kánonból már ismert vonalon, csak kicsit másképp. Egy kicsit összecsapottnak érzem, a tavalyi fic - igaz, hosszabb is volt, duplája - jobban fel volt építve, és ebben a műfajban nagy a konkurencia. A Once Upon a Time-Turner is jobb, vagy pl. Minxtől a Tapestry of Fate is, pedig az nem is hosszú.

Ettől függetlenül feltétlenül érdemes elolvasni, elsősorban arra koncentrál, hogy "Mi lett volna, ha Perselust nem hagyják annyira magára", a Voldie elleni küzdelem abszolút mellékszál.

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 195
És nekem most nincs annyi időm, hogy kedvemre olvassak. Remélem, továbbra belinkelitek, ha valami különleges gyöngyszemre találtok. Tripperfunster rajzán percekig röhögtem.

És elkezdődött a DH Worldcup is :S - mikor fogok én aludni így? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!