Keresés

Részletes keresés

Gbá Creative Commons License 2007.04.25 0 0 58

Akkó bele kell húznom hogy összekolduljam a használtnak az árát 2 év alatt :D bár ha Honeckert eladom abból megvan a papírmunka ára :D

És még belefér Ak-ba is ... emi pláne jó nekünk

Előzmény: ROW924 (57)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 57

POT!

Fene bánná hogy láncos. Mondjuk a kardánnak én is jobban örültem volna!!! Majd most a sok gazdag gyereknekl megveszi az apja, mikor meg megunnya 2évesen megvesszük tőle mégolcsóbban!!!!

Előzmény: Gbá (56)
Gbá Creative Commons License 2007.04.25 0 0 56

Van ott minden mi szem szájnak ingere ...

Bár amikor megláttam hogy láncos ... kicsit elkámpicsorodtam de amúgy télleg nem drága érte ... bár arra INDIA ... erre STRASSBURG a fene tudja mit gányolnak össze tudnék beszélni az indiai cuccokról ... sok biciklit csinálgattam amiben inidai a motyó... az kb olyan mint a moped 91 káefté

ROW924 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 55
és pereg vagy 1200-at max :)))))) alapjárat:400-450 :))) TAKKKKKK -TAAAAAAAKKKKKKK
Előzmény: ROW924 (54)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 54
Ja meg a diesel változat?!?!?!?! Eszik vagy 3 centet 100-on :))))
Előzmény: ROW924 (53)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 53
No megnéztem Télleg Indiában gyártják, de állítólag régen is ott gyártották egy részét a hadsereg miatt. Így megoldódott a szállítás problémája....... Dehát akkor ugyanolyan jó , vagy még jobb mint vót!!!! Annyi pénzért meg rohattul megéri szerintem 850ezer? nem is rossz egy új 500-asért......
Előzmény: ROW924 (52)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 52

pot!

 

Most hallottam hogy ezeket meg indiában rakják össze. Remélem nem igaz, mert akkor..... beszarok.

Előzmény: Gbá (51)
Gbá Creative Commons License 2007.04.24 0 0 51

POT!

 

Megnéztem a Royal Enfield-et amiről beszélgettünk a hétvégén ... ezen a képen jól látszik minden!

 

Egyébként ez a kivitel 890 000,- magyar királyi forint ...

 

 

 legalábbis ezt írja a hivatalos weblap.

 

 

 

http://www.royalenfield.hu/ - ha bővebben érdekelne még.

 

Na hallo!

 

ROW924 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 50

POT!!!!

Végül is egy próbát megér a dolog. Legfejjebb motoroztunk egyet!!!! Nekem mást mondanak az emberek, de a lagjobb lesz ha elmegyünk és Mi járunk utána a dolgoknak.

 

Legalább kirázatjuk magunkból a vesekövet a gyomai úton!!!!!!!

Előzmény: Gbá (49)
Gbá Creative Commons License 2007.04.17 0 0 49

Na 'POT!

 

Én találtam címet is meg nyitvatartást is! De mind1 akkor ... egyébként van a kopterban pár Gyomaendrőd-i emberke ők is azt rebesgették hogy a Soczó az működik ....

 

Holnap (szerdán) az agyrém (műszaki alkalmassági vizsga) után benézek hozzátok... majd beszélünk halló!

Előzmény: ROW924 (48)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 48

Na halló!

A másik motormúzeum jelenleg ebben a formában létezik: http://market.vmm.hu/kiadvany/soczomm/soczomm.htm amiről én beszéltemaz arra meg már nem is talál semmit csak hogy az oldal megszünt meg ilyeneket. Sajnos. Pedig jó ötlet lett volna átmenni, mert a könyvet már láttam annakidején és kurvajó motorok is vannak benne. De sehol nem lelem hogy a múzeum maga mikor van nyitva vagy hogy megvan-e még egyáltalán.

 

Látod ami jó azt meg kell szüntetni ebben a ROHADT ORSZÁGBAN........

 

 

ÜDV

Előzmény: Gbá (47)
Gbá Creative Commons License 2007.04.15 0 0 47

Halló Row!

 

Nakérem kéretlen jótanács kultúrálcságilag!

 

Gyomaendrődön 2 azaz kettő darab motormúzeum van amiből az egyik ahogy azt írod tényleg beadta az unalmast vagyis inkább Jenova adta be neki... na mind1, én a másikról beszéltem de ennek fényében már tényleg teljesen mindegy.

 

Az 500 forint meg tudod ...

 

...Gyülekezetnek kell a pénzed,

Jenova szeret téged!

Mennél jobban szeret téged,

Annál jobban kell a pénzed!...

 

Na halló!

Előzmény: ROW924 (44)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.15 0 0 46

Szia!

A Suzukit az bárhol is gyártjáj akkor is szar. HA japán ha Magyar. Kivéve a motorját mert az legalább a japán suzukiban ér is valamit. Erről sokat tudnék mesélni.

Egyébként általában nem  a Magyar termékekkel van a baj, hanem hogy a legsilányabb minőséghez lehet a legkönnyebben hozzájutni. A jó minőséget meg csak az értelmesebb emberek vásárolják meg. Namost ebben az országban az értelmes emberek vannak Kisebbségben. És az igények határozzák meg a piacot!!!!

 

Sajnos a Hülye ember megveszi a Suzukit hitelre 2,5-3 millió forintért miore lejár a hitel 5-6 év mulva akkrorra lesz egy 5-6 éves autója és a kamattal együtt és egyéb + költségekkel 4 millióba került. Ezért nem értem hogy miért nem vesz akkor már valami értelmes AUTÓT. Ráadásul a karosszéria olyan gyenge hogy a 2-3 éves suzuki ha nem garázsba tartod akkor a sárvédő alatt szétrohad. Meg a töréstesztek sem megnyugtatók.....

 

 

Igen sajnos a Jawa alkatrészeket nagyon keresgélni kell ha jót akarsz.... :(

 

Viszont mentségünkre legyen szólva Pannónia,Csepel..stb alkatrész meg a szőnyeg alatt is van és szinte a blokkork 60%-a kistraktorokban működik vagy kapukitámasztónak használják...... De némelyik még az eredeti funkcióját is betölti....

 

Ha Én azokkal az eszközökkel járnék amit a magyarok gyártottak akkor lenne egy 28"-as Csepel biciklim,  Egy Csepel D teherautóm, Egy 100ccm lemezvillás csepelem és tulajdonképpen egyikkel sem mernék menni sehová....... Mer félteném őket

 

Hát sajnos ami működött ebben az országban azt tönkretették. :(

Üdv

 

Egyébként a Nagyapám-nagyapja SZLOVÁK SZÁRMAZÁSÚ VOLT!!!! Lehet innen a szerelem????? :)

Előzmény: puntik (45)
puntik Creative Commons License 2007.04.15 0 0 45
SZIA--olvasgattam a ti JAWA-S topikjaitokat,bevallom ,nem rosszbol,se nem gunyolodasbol mondom de ,ha itt is igy kellene minden alkatreszt hajkuraszni,mindt ahogy irkaltok ti ,inkabb kerekparon jarnek az biztos ,no azzal is jarok termeszetesen,de mindent keresgelni es mit gyartanak nem er semmit,az mart egy kicsit sok az biztos.Itt meg az a szerencse a SK-CZ, hasonlo topikokban,hogy csak a javitasokrol vitatkoznak nem,hogy ez vagy az,hol van.Emlekszem meg a 1989-elott ,meg toletek is hortak Skoda-ba,alkatreszt,de most mart a valtozasok utan semmit,csakis a itteni orginal-eredeti alkatreszek mennek.Irod,hogy nem ,jo alkatreszeket gyartanak nalatok,most hogyan a nem ott gyartott kocsikhoz gyartanak,alkatreszt?Akkoriba a KGST-mukodott,azert nem volt minden eredeti,de most ez megszunt.A-Suzuki-Swift-el,mi a baj ,mert mart itt is latni futkosni beloluk,ezt nalatok gyartsak,Esztergomba,ha jol tudom,en a kerekpartol,a motoron,szemelykocsin,keresztul csak a itt gyartottat vasarolom mart eveken keresztul.Puntik--SLOVAKIA--
Előzmény: ROW924 (39)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 44

Szevasz Gbátyó!

 

az Endrődi múzeum már régen bezárt(kb 2003ban). A fazon nem bírta fizetni a kőccségeket.

Mostmár csak akkor nyitja ki ha sokan vannak kb 50 ember és nincsen belépő csak valami persely amibe bele kell dobni a pízt! de nemám 500-at.....

Amikor Gyomán dolgoztam 2003-ban akkor sem engedett már be az a f***aszfej minket. Mostmeg már ha hívna se mennék..... :)

Télleg nagyon bunkó módon adta tudomásunkra hogy bezárt a "bazár". Mintha én tehettem volna róla.......

Előzmény: Gbá (43)
Gbá Creative Commons License 2007.04.11 0 0 43

Halló ROW!

Majd egyszercsak ha lesz idő pénz meg miegymás el kéne menni Gyomaendrődre a motormúzeumba, mi a meglátásod?  

ROW350 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 42

Na milyen az új NICK-em? Kicsit jobban ide illik mint a másik.

ROW924 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 41

Hát igen ennyit a KERMI nevezetű birka társaságról és nem utolsóképpen a Fogyasztóvédelemről. És akkor nagybetűvel ráírják, hogy KERMI által bevizsgálva.....

 

Hát ha értenének hozzá lenne mit bevizsgálgatni.

 

Sajnos.....

 

 

de a legrosszabb mondom az, hogy VAN RÁ ""IGÉNY""  (igény dupla idézőjelben, mert ez már az igénytelenségre vall)

 

de ezellen tenni nem lehet.

 

 

 

"de utóólag máár sopááánkodni KÁÁÁÁÁÁR"

Előzmény: danjoe (40)
danjoe Creative Commons License 2007.04.04 0 0 40

Sajna ez a helyzet, csak hogy ki az a címeres barom, aki erre gyártási engedélyt ad?

5-10000 km után szétakadó diguli gömbfej=ÉLETVESZÉLY!

Jó lehet, én már nem veszem meg, de Józsi az ezermesterjelőlt még megveheti mert nem találkozott ezzel a problémával.

Előzmény: ROW924 (39)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 39

Szia!

 

Nem akarom bántani a magyar termékeket, de sajnos az az igazság, hogy amihez hozzányúlnak a nagytudású szakembereink az általában balul sül el. Lásd Suzuki Swift.... és még sorolhatnám

Sajnos manapság az iskolázottság a kérdés nem a HOZZÁÉRTÉS.

Pl. már azt sem tudjuk pontosan legyártani ami a kezünkben van???? Értem itt az utángyártott alkatrészeket. Egysem, vagy csak nagyon ritkán passzol az eredeti helyére. Épp most szívunk az opel gázbowdennel mert nem lehet felpattintani a helyére, és félig át kell alakítani hogy jó legyen. Kérdem én MIÉÉÉÉRT!?!?!?!

Hát nem tudja lemérni hogy az eredeti mekkora?????????

Akkor meg minek áll neki legyártani bármit is?

A kisipari szarok meg hát....JAJJJJJJJJJ. Már le se merem írni a véleményemet a magyar kisipari dudvákról, mert még letiltanának a fórumról.

 

De nehogy azt higgyük hogy külföldön jobb a helyzet, csak ők nem veszik meg  a kisiparit. Csak a Magyar és a Keleti-Kárpátok népei ilyenek, hogy ÓCSÓÓÓÓT veszek, mert ÓCSÓÓÓÓN hozzájutok.

Vannak jó minőségű és aránylag elfogadható árú MAGYAR termékek de ez a szemét

MOPED 91. a-szKFT (agyilag-szakmailag Korlátolt Felelősségű Társaság) olyan olcsón szállít a kiskereskedőknek hogy a jó cuccokat kidúrta a piacról, és nem vagy csak nehezen lehet hozzájutni. A  kereskedőnek meg az a jó ha a szart ugyanannyiért tudja eladni, mert ŐK IS SZEMETEK ÉS HIBÁSAK EBBEN.És amikor hirtelen kell valami kénytelen vagy beépíteni a fene jó minőségő magyar kisipari ÓCSÓ alkatrészt.

EZ A SZÉGYEN!!!!! Ilyenkor nem tudom hova bújjak el szégyenemben hogy ebben az országban élek.........

Előzmény: danjoe (38)
danjoe Creative Commons License 2007.04.03 0 0 38

A gumigyártás receptjét elvesztették már jópár éve:(((

Még a szaga sem gumiszag!

Érvényes ez a markolatok, lábtartó "gumik", tükőrkeret, harmonika"gumik" stb ..... esetében.

Előzmény: ROW924 (35)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 37
SZasz! szombaton raktam össze egy simót, de nem bírta a csaptömítése sem.......
Előzmény: Gbá (36)
Gbá Creative Commons License 2007.04.03 0 0 36

Na ennek nagyrésze SAJNOS igaz de azért ha ha rossz napjuk van a moped kilencvenegy káefténél akkor sikerülhet kifogni azt az alkatrészt ami épp jónak nevezhető! De ez majdnem olyan mint a népmesében : hol volt hol nem volt...

Pl.: amiket eddig hozzámvágtak a boltban benzincsaptömítések azok még tömítenek csodával határos módon.

Előzmény: ROW924 (35)
ROW924 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 35

Jótanács kéretlenül kulturáltságilag!!!!!:

 

-Ne vegyenek Moped 91 Kft termékeket!!!!

-a benzncsap mindenhol folyik csak a csövön nem jön benzin

-az axiális tengelytömítő gyűrű (helytelenül: szimering) leszopódik 50-200 Km megtétele után, MÁR NEM AZ ELSŐ ESET!!!!

-a tükör műanyag része 1 év után szétpattan mint a szar

-a benzincsap tömítést semmi nem oldja csak a benzin

-simson gyújtáskapcsolóhoz nem jár a gyújtáskulcs!!!! MÉÉÉÉÉÉ?

-MZ hátsólámpához nem jár a csavar amivel a búrát fel kell csavarozni!!!!!

-simson első "foncsor" beépíthetetlen (kisebb átalakítással sikerült,de később szétesett a foglalata)

-Kuplung lamellák nem beépíthetőek nem passzol, szorul...stb

és még sorolhatnám......

Előzmény: Gbá (34)
Gbá Creative Commons License 2007.04.02 0 0 34

Halló!

OKÉ!

Látom megint ROWhadt sok a munka a műhelyben!:D

De sajna az már csak Czeska Republika.... talán akkor még jobb lenne a Jawákhoz az alkatrészellátás is nem is beszélve a "moped '91 káeftéről" ...

Halló!

 

ROW924 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 33
Szasz! 8-at leszedtem viszem a cicáknak!!!!! :)))) jó ez a 630-as igaz ez is CZ!!!!!!
Gbá Creative Commons License 2007.03.27 0 0 32

Még jó hogy nem engedi beszúrni az URLt ... hogy .....

http://www.iranymagyarorszag.hu/jawa_fesztival/E1001287/

Hallo

Gbá Creative Commons License 2007.03.27 0 0 31

Itt a Csemő-i motorosbuli weblapja:

 

Jawa lovas Creative Commons License 2007.03.26 0 0 30
üdv! Valakinek nincs jawahoz oldal sztenderje??
ROW924 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 29
Ja igen a bál. Hallottam hogy elkelt a páciensek háza( A hacerom vette meg) oszt egyből arra gondoltam hogy most mi lesz a motorokkal.
Előzmény: Gbá (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!