Az Etyeki Állatvédő Egyesület 2003-ban indult hivatalosan. Saját menhelyünkön segítünk a rászorúló kutyákon. 8 fős csapatunk küzd a mindennapi kihívásokkal. Nézd meg fórumunkat, válassz egy kedves jószágot, hogy a munkánk kiteljesedjen.
Védd meg azt aki és ami egyedül nem képes megvédeni magát. Légy te a bátor és a rendíthetetlen. Szeresd a gyengébbet és segítsd az útját.
Történetünk:
Egy maroknyi kis csapat, aki már előtte is szívén viselte az otthontalan, kóbor állatok sorsát összefogott, hogy a környékükön előforduló kóbor, vagy csak elveszett kutyák ideiglenesen menedéket kaphassanak addig, míg számukra megfelelő megoldást találnak. Eleinte egy jószívű vállálkozó bocsátotta rendelkezésre egy használaton kívüli telepét, ahol már fedél jutott az állatok feje fölé. 2005-ben az Etyeki Önkormányzat segített. Egy telket kapott az Egyesület hosszútávú bérletbe, hogy ott megfelelő helyet alkíthassanak ki, kenelekkel, kifutóval, növényekkel. Ez a feladat sok munkát, összefogást és anyagi segítséget követel mind a mai napig. Folyamatosan épűl, alakul, tökéletesedik, hogy védenceink jó körülmények között vészelhessék át azt az időt, amit nem a régi, vagy az új gazdájuk gondoskodásában töltenek.