Keresés

Részletes keresés

andixka Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7450
Bocsánat, csak RO-ból belekotty.
A 2. gyerkőcömet 2007.áprilisában szültem ott császárral (elsőt 2005. szeptemberében) és nagy a változás ez ügyben.
Új örző van (modern, kellemes - már amennyire kellemes egy ilyen hely :-) ), szigorú látogatási idővel (du. 5-6 közt), és egyszerre egy rokon/"beteg" lehet bent akkor is. Viszont így a zuhanyzó is helyben van...
Viszont akik másnap szültek császárral, pár órával később (talán 4-6) lábukon kellett feljönniük, mert a vajúdóban kaptak csak helyet az őrző telítettsége miatt, és arra is szükség volt már...
Spinálnál engem nem engedtek az elsővel másnap reggelig felkelni (pedig reggel 8.24-kor emelték ki a lányom), a másodikkal simán felkelhettem aznap késő du-ra, de ott epidurálom volt.
A babát kétszer hozták fel aznap.
Előzmény: MAYa (7444)
Emma08 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7449
Még vmi: vajúdás közben lehet inni ? És ehetek még esetleg itthon, ha elkezdődnek a fájások?
Emma08 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7448

Sziasztok!

Hogy kell több képet feltenni egy lapra? Megmutatnám én is Nektek mire jutottunk a babaszobával, de asszem béna vagyok hozzá...

kicsinap Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7447

Köszi, most tényleg magam alá kerültem reggelre, olyan jó lett volna egy, csak egy óra totál nyugi!!!

 

A többiben meg veled értek egyet, nekem is mindig csak az volt a célom, hogy a gyereket megkapjam, minél előbb, és ne is vegyék el tőlem lehetőleg.

Előzmény: MAYa (7442)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7446
hmm, ha nincs motivacio, akkor tenyleg 5 napig nem fog felkelni az anyuka. pont az a cel, hogy minel hamarabb legyen fuggolegesben. nem kell elszigetelve lennie, de a szules utani par napnak az a lenyege, hogy egy kicsit mindenki mast kirekesztve a babara hangolodjon. es valoszinuleg ez az apukanak rosszul esik, de bizony ehhez o sem hianyzik.
Előzmény: -balazs- (7438)
MAYa Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7445
Ja, és én igen örültem ennek, a nővér azért nincs ott annyira a helyzet magaslatán, hogy állandóan nekem adjon inni, ha szomjas vagyok, vagy segítsen más pózban feküdni. Szóval elkelt a segítség ott is. Közvetlenül a műtét után meg lelki támasznak is kellett a férjem, nem tudom, valahogy nem annyira ébredek jól az altatásból, nyűgös vagyok, na.:-)
Előzmény: MAYa (7444)
MAYa Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7444
A SOTE2-n a császáros őrzőbe bejöhetett a férjem és a szüleim, öcsém is, nem korlátozták a látogatást. Csak akkor nem lehetett látogató, amikor kihozták a babákat.
Előzmény: Fogár (7441)
krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7443

Lehet, hogy azért, mert tudom, hogy több az előnye, mint a hátránya. Meg tudom mit érez az ember, mikor beteg a gyereke. És ha ennek ez az ára, hát legyen.

Előzmény: krisina (7440)
MAYa Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7442

Kicsinap, nyugodtan keseregj néha, nehéz lehet ez a helyzet most neked. Ajnának jobbulást!

 

Ha a "közelgő" szülésre gondolok, nekem csak azzal van bajom (egyelőre), hogy mikor kaphatom majd meg a babát. Ha nem változott a SOTE2-n a gyakorlat 2004 óta - de hátha -, akkor nem az lesz a bajom, hogy miért akarnak engem 6 óra múlva máris talpra állítani, hanem pont ellenkezőleg, hogy miért csak napi egyszer, reggel 5-6 körül van ez, függetlenül attól, hogy mikor szültem. És nemcsak a baba miatt, hanem magam miatt is, a szövődmények kockázata azért jelentősen kisebb, ha beindul a keringés és az egyéb működések.

 

Fogár, neked is jobbulást!

Előzmény: kicsinap (7437)
Fogár Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7441

de vááárj

én ugyan nem császárral szültem,de!

a császárosokat is 24óra után viszik-küldik le a rendes csecsemős osztályra....ahol senkire sincs ráírva ki-hogy szült.

5.napon már varratszedés van és hazamenetel

 

vannak papa-mama szobák---megfelelő ellenszolgáltatásért (lsd:lóóóvé)

 

és...sztem egy császáros is fel tud kelni már másnap...nekem 2szobatársam volt császáros...bnőm is úgy szült, szóval azért nem a lehetetlent várják el senkitől.

 

ill---a császáros őrző,az effektíve az intezív osztály része...legalábbis SOTE I-en...sztem eléggé fura lenne,ha simán látogathatóvá lenne téve az is...

24órát vsz ki lehet bírni, főleg,h nagyrészt alvással telik.

gyakorlatilag a császár egy műtét...nem egy foghúzás...

 

persze szép elképzelések, de kicsit azt látom,mintha széllel szemben próbálnál pisilni és semmit sem elfogadni ami a valóság. Nyílván nem kell elfogadni mindent,meg az visz előre mindent, hogy vannak tenni vágyó- változtatni vágyó emberek...viszont...kell,h legyenek kórházi szabályok.

 

 

Előzmény: -balazs- (7438)
krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7440
Egyébként megértelek, mert nekem is nehéz volt első gyereknél elfogadni ezt a szabályt, de most már nem izgat egyáltalán.
Előzmény: -balazs- (7438)
krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7439

Nem vagyok indulatos egyáltalán! :-))) Nem az apukára gondoltam, mint vadidegen pasira, hanem a szomszédos ágyon lévő másik esetleg 5ágyasban 5 másik idegen pasira. :-))))

 

Úgy tudnám egyébként elképzelni, hogy csak egyágyas szobák vannak és csak az apuka jöhetne be. De nekem ez tényleg részletkérdés. Inkább azzal foglalkozzanak, hogy minnél kevesebb napot kelljen odabent eltölteni. Legyenek meg a vizsgálatok jó hamar és mehessünk haza a családunkhoz.

Előzmény: -balazs- (7438)
-balazs- Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7438

Remelem, hogy meg egy nagyon durva csaszar utan sem lesz olyan rossz allapotban, hogy a ferjet, gyermekei apjat vadidegen pasinak nezze.

 

Mint irtam, kis gondolkodas kene egy kozeputhoz. Mondjuk egy papa-mama szoba ahova mas latogatok nem mennek be csak az apuka.

 

Nem ertem az indulatodat. Egy altalad leirt nonek jobb ha 5 napig el van szigetelve es nem lat ismeros arcot mert nem igen tud felkelni? Nem jobb neki ha bent lehet nala a ferje, segithet neki, vigasztalhatja, atolelheti?

 

Nem azt mondom, hogy tarjuk fel az ajtot es jojjon a busojaras. Kar szelsosegekben gondolkodni.

Előzmény: krisina (7424)
kicsinap Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7437

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, hoyg nem nagyon írok most, de annyira lesújt, amit Vidramamékkal történik!! NEkem is azt mondták, amikor 7 hetes voltam, hoyg ne tartsam meg a babát, aztán a sok-sok gond, korai méhszájnyílás, és még itt vagyok, de még nekem is nagyon-nagyon messze a vége, és sokszor érzem úgy, hogy pörgetném a napokat, hogy már a 32. hét körül járjunk. Közben meg tudom, hogy ez lesz az utolsó gyerekem, és minden ellenére ki kellene élvezni a terhességet.

A lányomat hazaküldték az oviból, hoyg beteg, szóval most két gyerek van megint itthon, az egyik ráadásul extra hisztis, délutáni segítségem kórházban még a jövő hét péntekig, a délelőtti is döglődik, ma csak 10-re tudott jönni, és a tegnapi hidegfront totál kikészített, a gyógyszeremből muszáj volt többet bevenni, hogy bírjam. Ja és három hete folyamatosan beteg valamelyik gyerek. Ezek után persze ma reggel meglehtősen nyomott hangulatba kerültem....

Bocsi, hoyg ezt leírtam, nem nagyon szoktam ezen a fórumon keseregni, de most muszáj volt kiönteni a szívemet....

 

Pelenkaszemetes. Nekünk van, de nem az a nagyon drága 8 e FT-os, hanem egy olcsó, ami viszont jól záródik. Az ajtó mellett van az előszobában, és minden reggel kivisszük a kukába.

 

A tena szuper, mindenképpen ajánlom, nekem egy baleset sem volt vele, pedig iszonyat véreztem. Én még itthon is hordtam egy darabig a hálós bugyit, amíg nem enyhült a vérzés. A második gyerek után erősebb volt, és sokkal tovább tartott.

 

Maya!

A sav sajna engem is rettenet kínoz, próbálkozom a Renievel, nem nagyon segít, az az igazság...

 

Zé!

Gratula a szép nevű kishölgyhöz!

 

Balazs!
Mikoltnak abban igaza van, hogy azért sok minden múlik az anyán is, én is béna és beszari voltam az első gyereknél, ezért sok mindent nem mutattak meg. A másodiknál kivertem a balhét, ha úgy ítéltem meg ez kell. Sajna maguktól nem csinálnak semmit a csecsemődök, mindenért szólni kell. Le lehet emelni az ágy melletti telefont, és megkérni valakit, hoyg tolja ki tolószéken, nem hinném, hogy nem teszik meg.

Amúgy meg az a cél, hoyg minél előbb talpra álljon az ember, és vele legyenek a gyerekei. Nem? Én ezen rettegek mindig, nem akarom idegenek között tudni élete első óráiban, napjaiban az én gyerekemet. Én ezért képes voltam ellátni a lányomat még 53-as HGB szinttel is, totál leamortizálva, 43 kilósan, de nem adtam oda senkinek.

 

Fogár!

Az még nem sok magnézium, én most napi 2000 mg-ot szedek, de ha szükséges, akkor még ennél is feljebb lehet menni.

babyteve2 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7436

Felhős nem jó? Mária bababolt, 13. ker. Visegrádi u. 25.

http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?main_page=product_info&products_id=2574&zenid=027391c954f69f2051c8421ce0c65027

 

Nemcsak babára, hanem pl. cicire is jó, szoptatás előtt, vagy mellgyulladásnál...

Előzmény: krisina (7435)
krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7435
Még futok egy kört, hátha találok kisállatisat. :-) Mer az fontos! :-)))
Előzmény: Fogár (7432)
krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7434
Na, ez az! Az ember még a saját rokonait is fenntartással fogadja nemhogy idegen embereket. :-( Erről egyébként eszembe jutott az egyik női magazin főszerkesztője. Egyszer azt nyilatkozta egy beszélgetős műsorban, hogy milyen szörnyű volt, amikor a nővérét ment látogatni szülés után és látta azt a sok elhanyagolt külsejű frissen szült nőt. :-(((( Ez annyira megmaradt bennem. hát már bocsi, hogy szülés után vannak fontosabb dolgaim is, mint, hogy "bomabnő" vagyok e vagy sem.
Előzmény: Fogár (7431)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7433
pamutzokni, ha nincs kesztyű, Daninál az is simán bevált
Előzmény: samu2007 (7426)
Fogár Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7432

én ilyet utoljára DM-ben láttam (XXker)

igaz ez talán nem állatka volt,hanem vm kis párnaszerű...de max akkora mint egy széthajtogatott papírzsepi

megnézzem neked van-e még?

Előzmény: krisina (7427)
Fogár Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7431

huhh,látom megint kissé vitahelyzet van.... :)

 

egyébként én egy normál szülés után is örültem, hogy nem jöhetett be senki a szobánkba...azért csak folyik a vér, az ember melle 1-2nap után csorog és lüktet...még a rokonaim előtt is zavart az ápolatlanságom- párom mikorra jött nagyjábül azért összekaptam magam.

 

normál szülés után 2-3órával felkeltenek, majd elküldenek tusolni,wc-re...stb.

én szerintem nincs ezzel semmi baj...

 

Előzmény: krisina (7424)
samu2007 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7430
kérdés a pipere listához: mi az az "Aloe First"???
Előzmény: krisina (7427)
samu2007 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7429

látogató téma: 12 éve a Jánosban csak a folosón lehetett látogatót fogadni, ott egy percre a babaát is lehetett látni, mivel addig be kellett tolni a csecsemős szobába a picit. én utáltam minden látogatót, a férjemen és anyukámon kívül, akik miatt ki kellett mennem a hideg folyosóra és ott áldogálni, v a fémpadon üldögélni :(

úgyhogy a 2. gyereknél megtiltottam, hogy férj és nagyszülő kivételével bárki bejöjjön!

ja, a szoba 5 ágyas volt, volt ott olyan forgalom látogatók nélkül is, h csak na.

ezért, most 1 ágyas szobát szeretnék, remélem szerencsém lesz, és lesz üres, szívesen kifizetem ezt az extrát (mondjuk legjobban a saját fürdőszoba/vécé vonz!), de oda is csak apa+nagyi jöhet látogatni, másra semmi szükség!!

krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7428
ja, nem, bocs! Meggymag van benne.
Előzmény: krisina (7427)
krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7427
De jó, hogy mondod, mindig elfelejtem a kesztyűt. És tudjátok mi nagyon jó még? :-) Lehet kapni, csak nem tudom, hogy hol (ha látott valaki vhol irja meg léci) hasfájásra babzsákot. Egy helyen vettem valakinek ajándékba, de az az üzlet már bezárt. :-( Valami kis plüssállatka hasában voltak a kis bizbazok és mikroban fel lehetett melegiteni és a baba hasára lehet tenni. Biztosan jó, emlékszem gyerekkoromban anyukám nekem meleg fedőt tett a hasamra ha fájt és az olyan jó volt! :-)
Előzmény: samu2007 (7426)
samu2007 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7426

köszi a listát, ki is nyomtattam gyorsan. lassan én is kezdek pakolni...

A babás pakkhoz: a szülésznő ajánlotta, h vigyünk be kis pamutkesztyűt a babának, össze ne marja magát. főleg időre született, ill. "túlhordott babáknak lehet jó hosszú körmük, de eleinte nem szabad levágni. én vettem is a BabyBell-ben ilyen kiskesztyűt, 490 Ft volt.

Előzmény: Törölt nick (7419)
Fogár Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7425

sziasztok!

 

ez nem semmi a Vidramamék körül zajlik...:(

azért fura, hogy orvos és orvos között is ilyen súlyos témában ennyire eltérő diagnózis előfordulhat...

én nem akarom magasztalni a SOTE Iet,de valóban talán a legmagasabb szintű a kismama-koraszülött ellátás és mennyi,de mennyi lehetetlennek tűnő esetből lesz ott baba...

vsz itt már tényleg van egy határ ahol nem tud az orvostudomány sem dönteni arról, hogy vajon mi fog történni...ugye őnekik elsősorban az anya élete és egészsége a fontos, ilyenkor a babák másodlagosak.

Bár egy vérképen nem is tudom mit lehet elnézni...az változhat vajon ennyit napról napra???

Szóval érdekes...ettől függetlenül nagyon drukkolok nekik, remélem jó irányba vezetnek a döntéseik.

 

 

mi sehogy sem állunk még babaszobával-gyerekszobával...így még az is simán előfordulhat lassan, hogy úgy szülök, hogy kb éppcsak annyi mosott ruhája lesz szegény huginak ami arra elegndő,h pár napig kihúzzuk :)

semmi kellék...ami kellene...se szüléshez,se utánra...ez van...vsz a második/többedik gyereknél az ember kissé hanyagabb-legalábbis én...jelenleg sajnos nem azon töprengünk,h melyik mellszívó lenne ideális, melyik hiperszuper takaró ami pont megfelelő...hanem,h mikor ki rohan el fugázó anyagot venni, ki ellenőrzi mit barkácsolt az asztalos, a burkoló...a stb---stb

 

 

nyűgjeim emellé vannak rendesen....

vírusos torokgyulladás---ami durva torokfájással és már napok óta tartó száraz köhögéssel jár...amitől fáj már mindenem....kaptam rá antibiotikumot...ettől természetesen mára már elő is jött a jó kis gombácskám (oké sejtettem,h antibiotikum után ezt én nem úszom meg,de akkor is....máááár elegem van ebből)

 

hasam körbe 101cm...számomra soha nem látott méretet öltött...Jankával ilyenkor már majdnem szültem, mostmeg még vissza van szűk 2hónap...

este lefekvésnél  lábzsibbadás...akkor felkelek, elmegyek meleg-forró vízben lemosom és akkor amíg hat a víz próbálok gyorsan elaludni....jó esetben megy, rossz esetben még köhögök vagy 30-40percet.

 

magnéziumból már napi 500-750mg-okat szedek...orvosi utasításra...mondjuk ez legalább hat és nem olyan a hasam folyton mint a beton.

 

 

 

krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7424

Azért majd kérdezd meg asszonyt is mikor hazamentek, hogy ő szivesen fogadott volna egy vadidegen pasit az ágya mellett, amikor kiszolgáltatva fekszik szülés után a szobában. Mindenféle csövek lógnak mindenütt és még csak a mosdóba sem tud kimenni. :-( Persze lehet, hogy ő igen, én nem! A liberalizmus szerintem ilyenkor jobb ha az anyával és a babával kapcsolatban van, mint az apukával. :-(

 

Engem sokkal inkább az zavar, hogy nincsenek tájékoztatva a "betegek". Meg ahogy némelyik nővér beszél az emberrel. Barátnőm most szült másodszor az Imrében és mondta, hogy egy szörnyen bunkó nővér volt első nap. Pl olyanokat csinált, hogy zuhanyozott és a nővér meg tárva nyitva hagyta rá a szobaajtót és aki arra ment a folyosón mindenki rálátott. :-( Meg a hangnem sem volt egyszerű állitólag. Na ezek azok a dolgok amik el tudják rontani szvsz az első napok hangulatát, nem az, hogy most bejöhetnek a rokonok vagy sem.

Előzmény: -balazs- (7423)
-balazs- Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7423

Jelen esetben nem az orvos kényelméről beszéltünk hanem a liberalizmusról.

Más kórházak a baba közelébe engedik a saját apjukat.

Nem vitatom a szakmai érveket, csupán azt mondom, hogy ez nem liberális.

Racionálisan végiggondolva nem nehéz középutat találni. 2 perc egy olyan rendszert kiagyalni ahol látogatókat nagy általánosan nem engednek meg de apukákat, bizonyos fetételek mellett igen.

Előzmény: Mikolt (7420)
krisina Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7422

Hát igen! Első szülés előtt én is igazságtalannak tartottam, hogy nem jöhet be apa hozzánk, de most már azt mondom, hogy hálistennek, hogy nem jöhet be senki! Nekem is jobb, de a legjobb a babának. Most képzeld el, hogy ebbe a beteges, influenzás időszakban behoznak a rokonok valami kórságot egy újszülöttnek. Nagyon durva lenne! Hozzánk pl otthon se fog jönni senki 6 hétig , esetleg villámlátogatásra a nagyszülők.

Én is támogatom a mielőbbi felállást szülés, császár után. Minnél hamarabb talpra tud állni az ember annál hamarabb gyógyul és tudja ellátni a babát. Mindenkinek jó!

Zé-ék nem az Imrében szültek, ugye?

Előzmény: -balazs- (7418)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7421
köszi, pont egy lista összeállításával vacakoltam :)
nekem még semmi nincs összepakolva
Előzmény: Törölt nick (7419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!