Keresés

Részletes keresés

NattyDread Creative Commons License 2007.03.14 0 0 258
Van hozzá állandó IP-címed? Nonstop üzemel?
Előzmény: aamen (257)
aamen Creative Commons License 2007.03.14 0 0 257
"akinél legalább 3 oprendszer fut egyszerre még ott sem mindenhol van core2-es gép."

en is mult heten vettem konyveleshez uj vasat, kozos ismerosunk rakta ossze, core2 4g ram 2x320G diszk tukorbe, a konyvelos szerver megkapta az egyik procmagot meg 512ram-ot meg 15G diszket, a tobbi kapacitas kiado, berelheto:-)

Előzmény: Jahno (255)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 256
Nem nyúlok majd géphez most pár évig :)
Akartam végre egy jó gépet. Amihez max annyi közöm van, hogy megmondom, mennyibe kerüljön max.
Előzmény: Jahno (255)
Jahno Creative Commons License 2007.03.14 0 0 255
Jól nyomod ezt a könyvelésre 250ezres vasat, mert nálunk még 6 éves P3-akkal is egész jól elboldogulnak, SQL szervernél a fejlesztés 2.8-as dualcore/2G ram fölé nem nagyon mennek, akinél legalább 3 oprendszer fut egyszerre még ott sem mindenhol van core2-es gép.
Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 254
Vistát én is szándékozom venni, kizárólag dobozost - később.
Most sajna nem fért bele, 250-et fizettem a csakgépért. Ez most elég sikítós árajánlat volt, naon olcsó helyről... Monitor is marad a mostani, 1,5 éves...
Nekem az sql-szerver miatt kell erős gép, meg az egyszerre futó több könyvelő- és bérszámfejtő stb alkalmazások miatt.
Mindenképpen akartam egy új gépet venni :)
A prescottost meg vagy emeletre teszem fel (de csak ha vmi olyan hűtést tudok hozzá szerezni, aminek nulla hangja van) vagy eladom.
Előzmény: Jahno (241)
Jahno Creative Commons License 2007.03.14 0 0 253

Pár napja írtam másik topikba, mert én is meglepődök néha, ugyanis supportálnak:

 

"

Baz, most hívott enduser, hogy régebben kellett valami regkulcsot módosítania, de már nem járt support a cuccához, aztán hol tud utánajárni, ha MS 5 év után nem támogatja az Office 2000-et. Mondom hümm, endusert elvileg eddig sem támogatott. Erre mondja, hogy elvileg nem, de párszor felhívta őket, aztán mindig megmondták, de most már 5 év után nincs támogatva a cucc, aztán ennyi.

 

Azért szerintem ezt sem vártuk volna. Főleg Ti nem :-)"

Előzmény: Antisystem (252)
Antisystem Creative Commons License 2007.03.14 0 0 252

Nincs mit...

A dobozos meg az OEM között azért van egy lényeges különbség, OEM mellé nem jár support. Illetve ha gépépítő vette, és adja tovább géppel együtt, akkor ő supportálja.

Más kérdés, hogy egységsugarú user a hajára kenheti a Microsoft supportját,

 

ÜdV

Előzmény: ZE (251)
ZE Creative Commons License 2007.03.14 0 0 251
Köszi az infót, így már tiszta sor. (bár hogy mi a francért kell ennyire megkavarni a dolgot... No nindegy...)
Előzmény: Antisystem (250)
Antisystem Creative Commons License 2007.03.14 0 0 250

Nem, barnát gépépítő vehet magában, más meg vassal. Sima "1 pack" OEM licencű MS-vackot  meg bárki vehet önmagában, de telepítés utám már a vas részévé válik, tovább csak azzal együtt adhatja.

 

ÜdV

Előzmény: ZE (249)
ZE Creative Commons License 2007.03.14 0 0 249
Aham. Tehát a barnazacsist elvileg gépépítő cég veheti meg oem-ben, vas nélkül, a simát meg bárki, de csak vassal? Bár ez utóbbit is láttam a MM-ban a polcokon virítani, de azt nem próbáltam meg, hogy a pénztárhoz fáradjak vele, mert még hagyták volna önmagában megvenni :-)
Előzmény: Jahno (248)
Jahno Creative Commons License 2007.03.13 0 0 248

Barnaborítékos az egyedi magyar licensz, amit előbb mondtam. Kinti EULÁban nincs is ilyen, ez itteni megoldás. Borítékon belül OEM van, ha azt felnyitod, akkor magad minősülsz rendszerépítőnek vagy mi, aztán használhatod külön eladva is.

 

Kelekóla a megfogalmazás, mikor disztrib mondta, akkor én sem hittem el, de felhívtam az MS-t, kollégát meg írásban is tájékoztatták róla, így elhiszem. Ez rendesen önmagában eladható, de telepítés/aktiválásnál címke van, összenől a géppel. Ezért occsó.

Előzmény: ZE (246)
Jahno Creative Commons License 2007.03.13 0 0 247

Meg a cégnek általában a telephelyét, irodáját baxtatják, ott meg érdekes lenne magántulajdonos cucc, céges nettel, vagy mi is éppen az aktuális kavarás.

 

Magyarul ez otthoni gép, csak a cég fizeti a netet vagy mi. Ez a kutyát nem érdekli :-)

Előzmény: ZE (245)
ZE Creative Commons License 2007.03.13 0 0 246
Ezért írtam, hogy ebben az esetben bráner, merthogy az OEM licenc adott géphez köti a szoftot... Az azért érdekes, hogy sima OEM, és "barnaborítékos" OEM (ezt ha jól tudom, kizárólag gépépítő OEM-partnereknek adja a M$ -- ennek ellenére az MM-ban ott van a polcon...) is kapható a boltban, mindenféle hardvertől függetlenül...
Előzmény: Jahno (244)
ZE Creative Commons License 2007.03.13 0 0 245
Nomostan: Az adott számítógép kinek a tulajdona? A cégé, vagy egy magánszemélyé? A BSA kihez jelentkezett be? A céghez, vagy az adott magánszemélyhez?

A BSA gondolom a céghez jelentkezett be, ergo a cég tulajdonában lévő eszközökön futó szoftverek jogtisztasága az, ami őket érdekelheti -- magánszemélyeket (egyelőre) nem bactatnak. Ha az ominózus pécé a cég tulajdona, akkor tessen legalábbis halványszürkévé varázsoltatni (oprendszer, alkalmazások, etc.), ha ugyanis nagyjából rendben van a dolog, akkor a BSA-nak be lehet mutatni, azzal, hogy igen, tudjuk, akadnak problémák, de konkrét tervek/ütemezés alapján folyamatban van a megoldásuk. Erre a BSA általában "vevő": ajánl kereskedőt, akinél a problémás régi, abandonware-jellegő, de "szürkébe hajló" szoftvert lehet frissíteni, etc. és utána egyeztetett időben egy újabb kört futnak a cégnél, hogy a fehérítés a megállapodás alapján folyik-e, illetve sikerült-e a vállalt határidőre fehéríteni a cégnek.

Ha viszont magántulajdon a pécé, és a céget szeretné vizslatni a BSA, akkor az adott gépet ki köll kapcsolni (esetleg cd-s boot-ot beállítani, és benne hagyni egy Knoppix cédét :-)) és ha ráböknek, hogy azmiaz, akkor nyugodtan azt mondani -ami igaz is, hiszen az adott vas nem szerepel a cég leltárában- hogy az a gép Gipsz Jakab gépe, aki megkérte a helyi rendszergazdát, hogy nézze már át a hardvert. Gipsz Jakab természetesen nincs jelen, ergo az ő tulajdonához hozzányúlni senki sem nyúlhat.

Előzmény: obi van kitobi (229)
Jahno Creative Commons License 2007.03.13 0 0 244

Jó, hogy bráner, meg minden, de ez a licenszelés lényege.

 

Alapban van a szoftver, aztán kitalálták az OEM-et, ami komplett géppel együtt jár. Aztán már megvehetted valami vasbővítéssel is, de magyarhonban még könnyítettek, csak vegyék, így most már az OEM-et megveheted magában önállóan is. Nomost így már konstrukció kérdése, drága dobozos annak, aki 2 havonta gépet cserél/upgradel, egyszerű júzernek meg OEM, aztán kész.

Előzmény: ZE (243)
ZE Creative Commons License 2007.03.13 0 0 243
Ahogy tudom, akkor is, hiszen vagy új géphez vásárolhatsz OEM szoftvert, vagy meglévő gép bővítéséhez. Te ez utóbbit tetted, egy meglévő gép bővítése során vásároltad az OEM szoftvert -- a meglévő gépedre. Annak a gépnek a házán kell lennie a matricának, illetev azon a hardveren kell üzemelnie az adott OEM szoftvernek. Na ez is az OEM-konstrukcióba beleépített nagy kék eres bránerek egyike...
Előzmény: Törölt nick (228)
bubus Creative Commons License 2007.03.13 0 0 242

Az alapvető probléma hogy a BSA alkalmas e az APEH-osok képzésére.

 

A BSA eddig is hires volt arról, hogy elég egyoldalúan értelmezte a jogszabályokat.

 

Alapvető aggályokat vet fel, ha egy állami hatóságot magánérdekből manipulálni akartak.

 

Az Apehos főosztályvezető hölgyben jó alanyra találtak, mert aki beveszi a BSA makrogazdasági okfejtéseit az nyugodtan visszaadhatná a közgazdász diplomáját.

 

Üdv PinaBubus

 

Jahno Creative Commons License 2007.03.13 0 0 241

Baz... Már bocs, de nekem is 3.2-es Prescott van, akarná a fene újabbra cserélni. Minek? Már tök korrekt árban lehet core2 gépeket venni, egy idő múlva a Vista is rendesen el lesz látva driverekkel, aztán majd akkor talán occsóért.

 

Bár ha valaki nagyon játszik, meg 8 vmware fut egyszerre, akkor azt mondanám, jól van. Így meg csak azt mondom, hogy akkor egy négyzetesen jobb új gépbe férjen már bele a win licensz, mert új táp, új ház, új blábláblá, akkor az a plusz 25 pénz nem olyan sok, főleg ha van mellé Vista kupon, aztán akciósan lehet később upgradelni.

 

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 240

Ha nem jelentik be az időpontot, akkor sorry.

 

"Uraim, a laptopon szigorúan bizalmas személyes és üzleti dokumentumok vannak. Kérem, foglaljanak helyet, amíg cégünk erre illetékes munkatársa ezeket elmenti és törli a gépről. Addig a tikárnőm kávéval és ropival tudja megkinálni önöket.. Szives türelmüket kérem."

 

"Uraim, sajnos tegnapelött tönkrement az akumlátor. A laptop a szervízben van."

 

P.S.: Más a leosztás, ha rendőrséggel jönnek. De ahhoz meg házkutatási parancs kell. Akkor pedig a BSA-t nem kell beengedni.

Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 239
A régi gép egy 3,2 GHz prescott procis masina. Mellékesnek, rokonnak azé nem adnám csak úgy :)
Előzmény: Jahno (238)
Jahno Creative Commons License 2007.03.13 0 0 238

A nem OEM meg sokkal többe kerül. Régi gépet szoftverrel együtt meg kell tartani mellékesnek, vagy családban odaadni valakinek, aztán kész.

Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 237
cívás
ha sok pénzem lesz... legközelebb nem oem-et veszek :(((
Előzmény: Jahno (236)
Jahno Creative Commons License 2007.03.13 0 0 236
Igen.
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 235
És honnan tudom, hogy épp holnap v 2 hét múlva jön a bsa? Nem jönnek időpontot egyeztetni... addig meg megáll az élet?
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 234

Ne legyen semmi illegális a gépen.

Szinte  minden komolyabb számtech üzletben lehet liszenszet venni.

Ha az megvan, akkor meg kell nézni ezt a lehetőséget.

http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/pkuinstructions.aspx

Ezzel elkerülhető az újratelepítés (?). (Én még nem használtam)

A BSA nem csak Microsoftot keres, hanem a tagjainak a szoftvereit.

 

Javaslatom:

- Backup a gépről.

- Új Windows, vagy LINUX fel.

- Backup az új állapotról.

- BSA-t beenged és az mindent  rendben talál. :-)

- Backup vissza a gépre.

 

Előzmény: obi van kitobi (229)
sashimi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 233
Lehet, hogy kimennek, de ez legyen az o bajuk.

Akkor mehetnek be a fonokodhoz, ha az behivja oket.


A level viszont lehet, hogy sertette fonokod nek a jo hirnevhez valo jogat.
Ha pl a levelet nem a fonokod szemelyesen bontotta, hanme a titkarno, akkor a fonokodre kifejezetten rossz fenyt vetett az, hogy a a titkarno elott a BSA ellenorzendo csalonak allitotta be ot.

Raadasul fonokod nem kozszereplo, igy a BSA nem kerheti az igazsag bizonyitasat.


Előzmény: obi van kitobi (229)
verz Creative Commons License 2007.03.13 0 0 232
Két lehetőséged van:

1. Hazaviteted a főnököddel a gépet.
2. Sürgősen megformázod a merevlemezt (lehetőleg többször...) és fölraksz rá egy Linuxot!

(Photoshop még nagyobb gebasz, mint a winfos...)
Előzmény: obi van kitobi (229)
obi van kitobi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 231
senki?
obi van kitobi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 230
sőt..rosszul írtam.
a gép tulképp magántulajdon(nem céges),csak az internet-előfizetése van cégnéven.
Előzmény: obi van kitobi (229)
obi van kitobi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 229
Sziasztok,

a főnököm céges gépén egy nem legálisan vásárolt XP van fennt.Nemrég kapott levelet(nem e-mailt,rendes levelet!!!) a BSA-től,miszerint hó végén mennek hozzá ellenőrzésre,h jogtiszta -e a szoftver.
Namármost,több kérdésem is lenne:
-ez igaz,télleg kimennek??
-köteles beengedni őket(nem hivatalos szerv tudtommal)?
-egy nem legális XP-hez lehetséges licencet venni (h ne kelljen újratelepíteni,mert az az én feladatom sajna)?
-ha vannak a gépen egyéb sw-k(pl.Photoshop),azok jelentenek -e veszélyt,ha az xp már legális?(Ha felmutatja az xp-ről szüks.doksikat,akkor is turkálnak a gépen?)


plíz segítsetek,arról sincs fogalmam,hol lehetne megvásárolni a windózhoz a liszenszet...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!