Keresés

Részletes keresés

HansBlack Creative Commons License 2007.02.09 0 0 17
Jó, hogy nem jelentettétek be oda magatokat állandó lakcímre :-))
Előzmény: bevmatmegvan (16)
bevmatmegvan Creative Commons License 2007.02.09 0 0 16
a gyülekezési törvényből eredő jogunknál fogva!
MEg azért, mert voltak engedélyek a térre!
Előzmény: verz (15)
verz Creative Commons License 2007.02.09 0 0 15
Miért is illet meg titeket (ill. bárki mást) jogosan a Kossuth tér vagy bármely más közterület????

Kapj már magadhoz egy kicsit!
Előzmény: PBGI (2)
HansBlack Creative Commons License 2007.02.09 0 0 14
Mit csináltam 23.-án?
Elmentem egy jót kirándulni a hegyekbe, jó volt a társaság, szép volt a táj, és senki nem akart megdobálni, megverni, stb...
:-)
Előzmény: bevmatmegvan (-)
HansBlack Creative Commons License 2007.02.09 0 0 13
"Én személy szerint bemenekültem az iszonyatos gránátroham elől a Burger Kingbe, ahová pár perccel később berontott 50 rendőr, és bizonyára szétverte volna a képemet, ah nem rontok azonnal a WC-be és zárom magamra!"

Ha egy rendőr éhes, ne állj az útjába!
:-)
Előzmény: bevmatmegvan (-)
locsemege Creative Commons License 2007.02.09 0 0 12
Áááááá.... ezer bocsánat! Most látom csak, hogy rossz hozzászólásra nyomtam a választ. Jó, hogy írtad, mert eddig nem voltam tudatában tévedésemnek. Természetesen nem a 0-ázásra akart menni, hanem a topiknyitónak! Sorry...
Előzmény: bölcsésznek látszó tárgy (10)
ooloo Creative Commons License 2007.02.09 0 0 11

...aki a Károly krt.-on a Kálvin tér felől közelítette meg az Astoriát...

 

:DDD

Előzmény: PBGI (2)
bölcsésznek látszó tárgy Creative Commons License 2007.02.09 0 0 10
Ezesetben a topiknyitónak kellett volna címezned az elvtársozást.

No de mindegy, nem offolok tovább :-)
Előzmény: locsemege (8)
bevmatmegvan Creative Commons License 2007.02.09 0 0 9
BIZTOSíthatlak...., hogy nem vagyok zsernyák!
Előzmény: locsemege (8)
locsemege Creative Commons License 2007.02.09 0 0 8
Nem támadtalak le. Jeleztem, hogy ezt a topic-ot egy rendőrtiszt is nyithatta akár...
Előzmény: bölcsésznek látszó tárgy (6)
bevmatmegvan Creative Commons License 2007.02.09 0 0 7
Egyébként egyszerűen nem akartam elhinni utána sokáig, hogy ez megtörtént. Hogy bejöttek a rendőrök a Burger Kingbe, és szétverték a bent békésen vacsorázó embereket, csak azért, mert bemenekült oda pár... CSŐCSELÉK!
Ja, és még örülhetünk, hogy megvan mind a 2 szemünk!
bölcsésznek látszó tárgy Creative Commons License 2007.02.09 0 0 6
Nem világos hogy miért támadtál le. De ha jól esett akkor egészségedre.
Előzmény: locsemege (5)
locsemege Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5
Igen. Szerinted nélkülözte a logikát a hozzászólásom? Én úgy gondolom, közel sem. De azt is kérdezhetném: gondolkodtál ma már?
Előzmény: bölcsésznek látszó tárgy (4)
bölcsésznek látszó tárgy Creative Commons License 2007.02.09 0 0 4
Jól vagy ?
Előzmény: locsemege (1)
PBGI Creative Commons License 2007.02.09 0 0 3

Elmondta, hogy a hátsósorban áll és a rendőrök gumilövedékkel meglőtték a hasát, és kérte, hogy menjek oda.

 

Illetve inkább meginvitált egy Deák téri "partyra". Pontatlan voltam.

Előzmény: PBGI (2)
PBGI Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2

Hogy velem mi történt?

 

A Fidesz tüntetésre indultam kicsit megkésve fél 4-kor, előtte telefonált az egyik kedves ismerősöm, hogy inkább a Kossuth térre menjek, mert visszafoglaljuk (az egyébként minket jogosan megillető) teret. Mikor odaértem, már jócskán elmúlt 4 óra, de azért nem nagyon maradtam le semmiről.

OV beszéde után, úgy 3/4 6 körül elindultam a Rákóczi úton a Blaha irányába, mert metróval mentem haza (és az ünnepségre is így mentem egyébként - mellesleg odafele láttam egy 4 gyermekes csőcseléket, akik az Astoriánál szálltak le zászlókkal, sajnálom, hogy nekik nem szóltam, de nem tudtam a történésekről).

Szóval, amint sétáltam az Astoriától elfelé, felhívtam azt a barátomat, hogy mondja el, hogy mi a helyzet, esetleg találkozhatnánk is valahol. Ez két perccel a himnuszok után történt.

Elmondta, hogy a hátsósorban áll és a rendőrök gumilövedékkel meglőtték a hasát, és kérte, hogy menjek oda. Mivel egy jó, alapos veréshez nem volt kedvem, ezért inkább folytattam utamat. Eltelt egy perc, és Philip is bemondta, hogy inkább az Erzsébet híd felé menjenek azok, akik mondjuk a Ferenciek terét veszik célba, mert hamarosan megnyitják ott is az utakat.

Kb. 5 perc múlva egy másik ismerősöm hívott, aki a Károly krt.-on a Kálvin tér felől közelítette meg az Astoriát 4.50 körül. Előzetesen úgy volt, hogy találkozunk, de esélyünk sem volt már ott, tehát a Viktor-beszéd előtt már letettünk róla. Ennek ellenére mégis felhívott, és mondta, hogy látja, hogy füstfelhő gomolyog az Astoriánál a Deák tér felől. Már akkora a füst, hogy alig látja a 47-es villamos megállóját, de majd közelebb megy. Itt el is ment a térerő, megszakadt a beszélgetés, mivel a metróban voltam. A Batthyány térre érvén villámgyorsan rohantam fel a mozgólépcsőn és hívtam a muksót, hogy ne menjen a Deák felé, mert balhé van. Akkorra már megfontoltabbá vált, és szerencsére esze ágában sem volt arra menni. A másik ismerősöm (aki megsérült) is hazaért hamarosan, mert nem volt kedve még egyszer meglövetni magát, de elmondása alapján egy halálközeli élménnyel gazdagodott, hála a lehengerlő rendőrségnek, amelynek mottója: "Szolgálunk, és vétünk!"

Előzmény: bevmatmegvan (-)
locsemege Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1
Mi történt alezredes elvtárs? Kihűlt a forró nyom? Javasolom a topic címét az alábbira javítani:

Tüntetők, adjátok fel magatokat! :-P
Előzmény: bölcsésznek látszó tárgy (0)
bölcsésznek látszó tárgy Creative Commons License 2007.02.09 0 0 0
0kt23
bevmatmegvan Creative Commons License 2007.02.09 0 0 topiknyitó
Örülnék, ha ti is elmondanátok, mi történt veletek 23-án az Astoriánál!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!