Keresés

Részletes keresés

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.02.02 0 0 898

Mondjuk én vagyok a hülye ha ezen csodálkozom, miután az EXIF szabványba bekerült a dpi mező....

Előzmény: DIE_ROBOTER (897)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.02.02 0 0 897

A TIFF azért nem teljesen oké, mert mellette meg kell tartanod az eredeti RAW-t, ha jelentősen másképpen szeretnéd előhívni a képet. Hiába a TIFF, még 16 biten is eldobhatsz így adatot. És így óriási a helypazarlás. (mondjuk a TIFF eleve óriási)

A DNG ezt oldja meg, hogy egységesíti a formátumot és mellette nem kell tárolnod az eredetit. (megjegyzem, pl. a kamera által előállíott Pentax DNG nem felel meg a DNG szabványnak, külön kezelik a konverterek)

Ami számomra igazán elmebeteggé teszi a dogot, hogy a totális inkompatibilitás ellenére minden egyedi RAW formátumban megvan a TIFF TAG alapformátum, komoly headert létrehozva a fájlban. És ebben sincs két egyformán értelmezhető bit jóformán... akkor meg minek? Ugyanaz az ID az egyik gyártónál teljesen mást jelent mint a másiknál, sőt még a TAG típus (1,2,4 byte, pointer stb.) sem azonosan értelmezett. Komolyan mondom ez az iparág szégyene kicsit. Gyakorlatilag ha az első byte lenne a gyártó, kis túlzással mondva pont ennyit érne.

Előzmény: képfaragó (896)
képfaragó Creative Commons License 2011.02.02 0 0 896

Számomra az sem érthető, miért kell minden RAW-nak másmilyennek lenni, hiszen ezek a BAYER mozaikszűrők valószínűleg teljesen hasonlóak, csak a pixelsűrűség és a pixelszám változik. Ez az inkompatibilitás az, ami miatt szerintem a RAW nem is tekinthető komoly formátumnak, és az első alkalommal 16 bítes TIFF-be kell konvertálni.

Előzmény: Degeczi (895)
Degeczi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 895

valóban nem igazán védhető, h egy ennyire drága programhoz miért csak ilyen rövid támogatás jár frissítések tekintetében (ill. miért nem tudtak olyan illesztést megoldani, ami kompatibilis mindegyik verzióval: nyilvánvalóan szándékosan lett ilyen, h ezzel is új változat vásárlására bírják a felhasználókat)

a Nikon Capture vagy Adobe Lightroom sem kimondottan olcsóak, de a legtöbb célra már nem is szükséges velük PS-ot behívni, csak ha már nem kidolgozásról, hanem kép-átszerkesztésről van szó

Előzmény: képfaragó (893)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.02.02 0 0 894

Különösen az a szép a dologban, hogy az Adobe is használja a DCRAW fájlformátum rutinjait, és erre épül a DNG konverterük (utóbbi ingyenes). Oké, biztosan fizetnek DC-nak, de kicsit nekem akkor is fura a dolog.

Esetleg megpróbálhatja a DNG konvertert is, bár kétségkívűl macerásabb.

Előzmény: képfaragó (893)
képfaragó Creative Commons License 2011.02.02 0 0 893

Aranyos szokás... Megveszel egy programot a valós érték sokszorosáért, amikor pedig veszel egy új fényképetőgépet, akkor a program gyártó ismét tartja markát. Végül is ez is egy marketing módszer. Ebből persze az is következik, ha csak a távolabbi jövőben szándékozol is gépet cserélni, az Adobe jelenlegi verzióját már nem szabad megvenni. Van aki szereti az ilyen marketing politikát, van aki nem. Én javaslom a RAW megnyitást a Nikon Capture programmal, azután mehet be a kőkorszaki photoshopba. Esetleg az ingyenes RAW therapee is jó.

Előzmény: DIE_ROBOTER (891)
Degeczi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 892

már egy éve is csak régi ACR volt elérhető a PS3-hoz, és persze azóta sincsen újabb

Előzmény: ub1321 (890)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2011.02.02 0 0 891

Az Adobe szokása, hogy az ACR újabb verzióit az újabb CS-ekhez köti. A CS3 óta már megjelent a CS4 és CS5, nem biztos, hogy sikerülni fog a CS3-ra a legújabb ACR-t felpakolni.

Előzmény: ub1321 (890)
ub1321 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 890

A problémám lenne, és nem találom a megoldást, pedig van!!!

Photoshop CS3-ban frissíteni szeretném a RAW convertert. Egy éve már csináltam, de most megint kellen, és nem emlékszem,. hogy hogy csináltam.Letöltöttem az új verziót, a Camera RAW.8bi-t, és ezt be kellen illeszteni a CS3 valamelyik mappájába, ha jól emlékszem. De melyikbe?

Aki csinált már ilyet, kérem segítsen! Köszönöm

tirszinj Creative Commons License 2011.01.21 0 0 889

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogyan lehet gyorsbillentyűt változtatni az LR3-ban?

Ctrl+shift C helyett kellene ctrl C, stb.

dorog.zultan Creative Commons License 2010.12.05 0 0 888

A magas iso-s, kevés fénnyel készült  felvételekhez nekem nem jött be, (nem a profi változatot próbáltam)

azóta kipróbáltam az LR beépítettjét, nekem ez jött be eddig a legjobban.

Előzmény: w221 a szerzetes (887)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2010.11.27 0 0 887

Most látom, hogy írod, hogy a Noiseware-t kipróbáltad és nem gyözött meg.

Nekem a profi változata van, felváltva használtam a Neat Image-val korábban,

most már szinte csak ezt használom. Semmi bajom vele. Gyors és jó, bár nekem a gyorsaság nem számít...

A Rawshoter-röl annyit, hogy még mindig bánom, hogy nem vettem meg annak idején a Premium-ot.

Nem véletlen, hogy az Adobe lecsapott rá. 

Előzmény: dorog.zultan (877)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2010.11.27 0 0 886

Töltsd le a Noiseware ingyenes demo zajszüröjét vagy vedd meg a profi kiadást. Szépen dolgozik. 

Előzmény: dorog.zultan (879)
vlevi70 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 885

Azért van "inaktivitásban" a rawshooter, mert az Adobe megvette! És beépítette a lightroomba, amit érdemes volt.

Szóval nem lehet az olyan vacak. Természetes, hogy sok dolgot nem kezel, főként az olyan dolgokat, amik az utóbbi időben jelentek meg.

Előzmény: tmtke (884)
tmtke Creative Commons License 2010.11.22 0 0 884

Látom elkövettem azt a hibát, hogy legagyiztam a kedvenc szoftvereteket. Ha ezzel valakinek a lelkébe tapostam, hát elnézést. Viszont azt tartom, amit írtam. Sajnos (főleg a maszek fejlesztésű szoftverek tekintetében), ha egy progi túl van mondjuk 2 év inaktivitáson, már nem szabad használni, pont az általatok említett hibák miatt. És ez nem csak a dng-re igaz, hanem szinte minden más, azóta bejött ill. megváltozott RAW formátumra. Így méginkább sarkítottnak tűnik a DNG ekézése.

Mégegyszer. Lehet, hogy ez a progi nagyon frankó volt a maga idejében, de lezúzta az adobe (gondolom azért a fejlesztő szép zsét kaphatott érte, esetleg egy állást, talán ő nem egészen így gondolja).

Vannak feltörekvő újoncok, mindig. Most ingyenesbe' a RawThreapee nyomul és a Darktable (aminek valószínűleg hamarosan lesz win32-es portja). Én ez utóbbit használom, aki linuxozik, vethet rá egy pillantást :)

Előzmény: arnyekxxx (883)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.11.19 0 0 883

Eléggé sarkitod a dolgot egy tulajdonságra. Van egy ősrégi ingyenes, de fizetős profikat alázó program, aminek gondja van a dng-vel (ami kb akkoriban kezdett el megjelenni amikor a program fejlesztését befejezték, mivel ezt a gagyi freeware-t sok éve megvette az adobe és ez lett a jelenlegi etalon konverternek az alapja) tehát ez egy gagyi freeware program. Most erre mit lehet mondani? Az, gagyi.

Előzmény: tmtke (880)
ötfelezős Creative Commons License 2010.11.19 0 0 882

Tehát van egy leggyorsabb és legjobb eredményt produkáló program, ami a magasugrás stílusát tekintve nem szabályszerű, ezért az osztályozó testület nem adhat ötöst. :)

Előzmény: tmtke (880)
zorko Creative Commons License 2010.11.15 0 0 881

az irfan nyilván a beágyazott JPG-et mutatja, így nem számít

köszi, ezt nem tudtam.

Nem annyira "nyilván"...

Nekem pl. nem azt mutatja. :-)

Előzmény: ceva_sony (870)
tmtke Creative Commons License 2010.11.15 0 0 880

Én ezt fejlesztői szempontból írtam, lehet egy progiban egy-két hiperjó technológia, ha a többi része pocsékul van megírva. Márpedig ha egy program azon fekszik ki (és nem csak mondjuk feldob egy figyelmeztetést, pl. "ezzel nem tudok mit kezdeni, mondd meg, mi legyen?"), hogy egy bár fontos, de nem helyettesíthető paramétert nem tud beolvasni - az a program rosszul van összerakva.

Előzmény: arnyekxxx (876)
dorog.zultan Creative Commons License 2010.11.14 0 0 879

Kösz, arról hallottam hogy jó, de csak ezért nem akartam volna feltenni  a PS + n+1 képizélgető program mellé...

(De lehet teszek egy kísérletet.)

esetleg valami plug-in PS-hez, vagy egy kicsi, csak erre szakosodott program?

Előzmény: arnyekxxx (878)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.11.14 0 0 878

A LR3 beépítettjét.

Előzmény: dorog.zultan (877)
dorog.zultan Creative Commons License 2010.11.14 0 0 877

Magas ISO okozta zaj csökkentésére melyik programot használjátok?

A DPP sajnos erre nem a legjobb, a PS beépített szűrőt és a Noiseware Standard -ot és a Colormancer-t próbáltam, nem győzött meg egyik sem

arnyekxxx Creative Commons License 2010.11.13 0 0 876

RawShooter essentials - ami egy elég gagyinak tűnő freeware progi

Erre szerintem nincs mit mondani:)))))))

Előzmény: tmtke (871)
ötfelezős Creative Commons License 2010.11.13 0 0 875

Azért figyelmedbe ajánlanám a cikknek ezt a mondatát: A saját profiltároló előnye, hogy a gyáriaknál jobb minőségű profilokkal lehet dolgozni.

És az RSE pont ezt teszi. Most akkor vajon elbukik-e a betöltésen, ráadásul olyan helyen, amiért egy jóérzésű feljesztő izomból pofánveri saját magát?

Egyébként az RSE valóban nem sok kényelmi funkcióval rendelkezett, már attól eltekintve, hogy az volt a leggyorsabb és a legszebb képet produkáló konverter- családnak a kényelmetlenített tagja. Itt látható a teszt, ahol is az árult változat, a Rawshooter Premium melletti szavak azért beszédesek: http://www.photozone.de/conclusion-on-going

Tán az sem lényegtelen, hogy az Adobe bevásárolta ezt, a cikkíró úr véleményére nem hallhgatva, ez most a Lightroom.

Előzmény: tmtke (871)
dorog.zultan Creative Commons License 2010.11.11 0 0 874

szia

mivel több gépen (3db) is ugyanúgy csinálja, ezért nem hiszem, hogy az lenne.

üdv

dz

Előzmény: [Goon] (873)
[Goon] Creative Commons License 2010.11.11 0 0 873

videókátya hibára tippelnék...

Előzmény: dorog.zultan (865)
emceje Creative Commons License 2010.11.11 0 0 872

Letölthető az ACDSee Pro 4.0 betaja; eleg jol megcsinalt es okos programnak tunik, az eddig probalt RAW konverterekhez kepest.

tmtke Creative Commons License 2010.11.10 0 0 871

Azért ez a DNG para nem egészen igaz. A cikkben az van, hogy a RawShooter essentials - ami egy elég gagyinak tűnő freeware progi bukik el a betöltésen, ráadásul olyan helyen, amiért egy jóérzésű feljesztő izomból pofánveri saját magát. Egy komolyabb szoftver, mint mondjuk a CaptureOne, DxO, stb., nem engedhetik meg maguknak, hogy ilyenen szétszálljon a betöltés.

Én konkértan Pentaxot használok, és semmi bajom nem volt a DNG-kkel, jelenleg is azt használom, így megspórolom azt a plusz kört, hogy esetleg még nem támogatott a natív RAW formátum valamelyik konverterben. Ezek közül többet is használok, a legjobbak windowson a Photoshop/Lightroom duó mellett az UFRaw, a RawTherapee, ill. linuxon a két utóbbi, valamint a Darktable, ami űberkedvencem lett, és letaszított minden mást az első helyről.

Előzmény: Degeczi (863)
ceva_sony Creative Commons License 2010.11.08 0 0 870

az irfan nyilván a beágyazott JPG-et mutatja, így nem számít

köszi, ezt nem tudtam.

a LR pedig talán megfelelő kamera-profilt választ ki, ezért hasonlít a gyárira

a C1 is felismeri hogy 50D: ICC Profile: Canon EOS 50D generic (vagy nem errol van szo? elnezest ha lama a kerdes)

a piros-narancssárga eltérés egyébként nem fehéregyensúly kérdése, hanem a piros csatorna "hue" értékén kell változtatnod 1-2 lépésnyit

(nem ismerem a C1-et, nem tudom ott hol van ilyen, de biztosan van, minden RAW konverterben szokott lenni)

igen, talaltam ilyet, koszi. es miert van az hogy a valosagtol ennyire elterot mutat alapbol?

Előzmény: Degeczi (869)
Degeczi Creative Commons License 2010.11.08 0 0 869

az irfan nyilván a beágyazott JPG-et mutatja, így nem számít,

a LR pedig talán megfelelő kamera-profilt választ ki, ezért hasonlít a gyárira

a piros-narancssárga eltérés egyébként nem fehéregyensúly kérdése, hanem a piros csatorna "hue" értékén kell változtatnod 1-2 lépésnyit

(nem ismerem a C1-et, nem tudom ott hol van ilyen, de biztosan van, minden RAW konverterben szokott lenni)

Előzmény: ceva_sony (868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!