Keresés

Részletes keresés

eke Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6213
Lényegtelen, minden kereke nem lehetett meg. Jogkövető emberrel nem esik meg ilyen csúfság. Miért is?

Alapfogalmak ismerete nélkül nem kéne minősítgetni: "Megölte egy"...
Előzmény: Fmen (6212)
Fmen Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6212

Mondom motoros volt!

Az tudod mit jelent ?

Csak két kereke van!

És nem kad.

Meghalt...sajnos.

Megölte egy gyökér felelőtlen állat és meg fogja kapni érte a büntetését függetlenül attól,hogy rendört ölt meg vagy bárki mást.

Ezt te jogosnak tartod?

Mert akkor a szinvonalára sullyedsz és egyforma elbirálásba részesülsz!

Vélemény?

Előzmény: eke (6211)
eke Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6211
"Pécelen az is rendőr volt." maradjunk annyiban hogy a foglalkozása volt rendőr.
Aki halálra zúzta magát magánterületen egy drótkötélben az egy tilosban kvadozó emberke volt.

"Aki ilyet tesz vagy gondol vagy leir azt hasonló módszerrel kéne elintézni!"

A kommunizmusban próbálták a módszert. Jelentem nem jött be. Ne nosztalgiázz!
Előzmény: Fmen (6210)
Fmen Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6210

Ja és még annyit,hogy akit a kifeszitett drótkötél megölt Pécelen az is rendőr volt.

Akkor ez most hogyan van?

Aki ilyet tesz vagy gondol vagy leir azt hasonló módszerrel kéne elintézni!

Előzmény: Fmen (6209)
Fmen Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6209

Ja és beszéljünk arról a gyilkosról aki elmebeteg ötletként drótot feszitett ki és ezzel egy motoros életét oltotta ki Pécelnél!

Erről mi a vélemény?

Nagy kuss van róla mert ez tényleg szándékos és előre megfontolt bár lehet elmeorvosnak kéne azt látnia aki drótkifeszitésről akár csak gondolatban is foglalkozik pláne az aki leirja vagy meg is valósitja!

Ha erről pár szót beszélnénk.

Fmen Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6208

Mókuska!

Olvasni szoktál?

A hozzászólásom első része IDÉZEM!

 

"Hát szar egy dolog az biztos és példás büntetést érdemel aki ennyire sötét és nem fogja fel,hogy egy ilyen cselekedettel nem csak annak a szegény rendőrnek ártott(sajnálom remélem felépül)hanem az összes "normálisan" túrázgató embereknek-társainak"

 

Akkor mivel foglalkoztam elsőként?

Ilyen mentalitás jellemzi azokat akik elborulnak és azt sem tudják mit irogathnak!

Tessék figyelmesebben olvasni és utána hőbörögni !

Megoldható?

Előzmény: eke (6205)
eke Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6207
Na ugye!? Személyeskedni csúnya dolog szerintem is.
Előzmény: Nebáncs!virág (6206)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6206
1-1, és itt fejezzétek is be a személyeskedést.
Előzmény: eke (6205)
eke Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6205
Mélyen primitív és tahó dolog, amikor előbb minősítgeted azt aki a hírt hozza mint azt a kollégádat aki nekimegy az intézkedő rendőrnek.

Az ilyen mentalitás jellemzi a tilosban motorozó/kvadozó "humanoidokat", akik nem érdemelnek kíméletet!

"Remélem tényleg kicsit túllihegték a hirt és nincs nagy baj."

Remélem nem lihegik túl és végrehajtható börtönbüntetést kap a rendőrre támadó...
Előzmény: Fmen (6200)
eke Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6204
nem akartam olyanra válaszolni érdemben ami esetleg megy a levesbe, mert volt amikor már magával rántott ilyen esemény.
Kihasználvva az engedékenységet most válaszolok!

Előzmény: Teal'c (6203)
Teal'c Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6203
(de azon ne lepődj meg, ha egy teljesen OFF link miatt minősítenek. Vagy ha morcos leszek, ha folytatod.)

Egyébként a link után egyetlen állításod, vagy gondolatod sem volt. Akkor mivel vitázzon?
Előzmény: eke (6201)
Teal'c Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6202
Egyem azt a galamblelked.

Én nem fogom törölni, majd ha valamelyik kollégának megtetszik, hogy ennyire mimóza lettél és ezt díjazza, akkor törli.

Én akkor sem fogom támogatni.

(tessék, ez egy moderátori állásfoglalás.)
Előzmény: eke (6201)
eke Creative Commons License 2008.05.18 0 0 6201
"Arra mondjuk fogadást mertem volna kötni,hogy a kismókus fogja betenni mert ő neki van ennyire mélyen a kommunikációs intelligenciája és erre tud csak ráizgulni ."

Személyeskedés

Érvelési hiba; a "szónok" nem ellenfele gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja. Döntését az befolyásolja, hogy vitapartnerét, ellenfelét rokonszenvesnek vagy ellenszenvesnek ítéli-e.(argumentum ad hominem).

Ennyit a kommunikációs intelligenciáról, de kérek egy moderátori véleményezést is.
Oké?
Előzmény: Fmen (6200)
Fmen Creative Commons License 2008.05.17 0 0 6200

Hát szar egy dolog az biztos és példás büntetést érdemel aki ennyire sötét és nem fogja fel,hogy egy ilyen cselekedettel nem csak annak a szegény rendőrnek ártott(sajnálom remélem felépül)hanem az összes "normálisan" túrázgató embereknek-társainak.

Arra mondjuk fogadást mertem volna kötni,hogy a kismókus fogja betenni mert ő neki van ennyire mélyen a kommunikációs intelligenciája és erre tud csak ráizgulni .

 

Olaj a tűzre egy ilyen esemény és megint van min csámcsogni sajnos.

Remélem megkapják azt amit megérdemelnek ezek az eszementek.

A legjobban utálandó dolog a cserbenhagyás mert  a lányomat karácsony elött ütötte el egy autó a zebrán zöld jelzésnél és annyit nem tett meg,hogy kiszáljon és megnézze miért esett össze.

Az ilyenekkel csak két percig szeretnék összezárva lenni és elővenném minden eddig megtanult tudásomat  és itt nem matematikára gondolok.

 

Remélem tényleg kicsit túllihegték a hirt és nincs nagy baj.

Előzmény: deep forest (6199)
deep forest Creative Commons License 2008.05.17 0 0 6199
Hát igen. Valahogy nem én akartam belinkelni, mivel nem is quad, nem is Szalajka-völgy, de valahogy mégis ide kapcsolódik. Természetesen nem kell és nem is szabad általánosítani az eset kapcsán, hogy ez jellemző lenne az offroadosokra. De azt kell mondjam csak idő kérdése, hogy ilyen és ehhez hasonó esetek (természetőr szándékos elgázolása) megtörténnek. A riportban jól látható, hogy az eset közúton, lakott területen történt, a motorokon nem volt rendszám (gonolom ez volt az intézkedés oka) továbbá elhangzott, hogy a sofőr 23 éves. Sajnálatosnak tartom, hogy egyre gyakrabban forgalomban megjelennek ilyen járművek, sőtmitöbb a terepről sarasan betérve nagy nyugodsággal hosszasan időznek pl. benzinkutakon, szépen le is mossák járműveiket nem tartva attól, hogy tettenérhetik őket rendőrök. Jó lenne, ha egy kicsit javulna a morál és egy kicsit jobban jogkövetőek lennének.
Előzmény: eke (6198)
eke Creative Commons License 2008.05.17 0 0 6198
Fmen Creative Commons License 2008.05.16 0 0 6197

Már volt erről szó.

Nem tudom de lehet nem jönnénk ki pozitivan belőle.

A jövő csütörtökön megyünk segiteni a TV2-nek takaritani.

Szerintem az ilyen jellegű ténykedések többet hoznak mint egy felvonulás.

Majd kiderül.

Előzmény: deep forest (6196)
deep forest Creative Commons License 2008.05.16 0 0 6196

Akkor tegyetek valamit! Pl. szervezzetek egy felvonulást a Hősök terére (mint a kerékpárosok), ahol megmutathatjátok, hogy a sisak, ruha alatt értelmes és kulturált emberek vannak, aztán az a quad nem is annyira rombológép stb. Így az átlagembertől, aki arra sétáltatja gyermekeit és Ti pedig elviszitek a kissrácokat egy próbakörre, talán több szimpátiát kapnátok. Így az embereket és halkan jegyzem meg, a hivatalokat is könnyebb lenne meggyőzni, nektek is van létjogosultságotok. Mert aki mostanában offroadozik, az nem épp ezen munkálkodik (tisztelet a kivételnek). De addig is legalább a szabályokat kéne betartani.

Előzmény: Fmen (6195)
Fmen Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6195

Megint kihagytam valamit:

tehát elég szép számú járműről van szó igy nem lehet pár ember dolgának tulajdonitani a dolgot és ráadásul nő a szám.

de tény és való,hogy nem tájékoztatják eléggé azokat akik igy szeretnék levezetni a felgyülemlett stresszt hétvégén vagy bármikor.

Tenni kéne nem csak ellenezni és szitkozódni!

Előzmény: deep forest (6193)
Fmen Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6194

Hát "sajnos" jól látod és igazad is van.

De mint irtam a hatóságok is tojnak rá mert volt időszak amikor adtak rendszámot majd utána beszüntették.

Most is lehet rendszámozni de beleirják azt,hogy csak nem szilárd úton lehet használni.

Az autóknál miért nem irják be a forgalmiba,hogy max 130-al lehet menni vele?

Manapság minden uj autó simán megy 160-al!

Nevetséges ez a szilárd útas korlátozás és a világon egyedülálló!

de már irtam de nem tudom elégszer hangsúlyozni:

lakott területen lehetne menni 50-el de az veszélyes szerintük(szilárd útburkolat)

de lakott területen kivűl akár földúton szabályosan lehet menni 90-el!

És ez nem veszélyes és legális.

Akkor?

Ebbe vajon belegondolt a sok nagyokos?

Ráadásul beterelik a földútra a jónépet aztán csodálkoznak,hogy senki nem akar rendszámozni.

Minden gépre kötelezően rendszámot kéne tenni és sebességet korlátozni de közúti használatot nem.

Aki nem nem tesz föl rendszámot az szabályt szeg(bünti)

Kijelölt útvonalak(kerékpárosoknak már van rendesen)

És még mindig azt mondom kellene olyan falvak közelében bázisokat útvonalakat létrehozni ami legálisan járható és a település is jól járhatna.(úthasználat)

 

Előzmény: deep forest (6193)
deep forest Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6193

Ha quadból 10 ezer van hazánkban, akkor krosszmotorból/endúróból vagy jó ötszöröse.

 

"...nem az lenne a megoldás,hogy kijelölni útvonalakat ahol mindenki aki regisztrálva van használhatná azokat de ha letér a kijelölt útról sújos birságot fizet?"

 

Nekem nagyon olyan érzésem van, hogy -és most nem rólad beszélek- sok quados úgy vette meg gépét, hogy nem is tudta, hogy nem járhat vele erdőbe, vagy tévesen úgy tudja járhat, meg úgyis "balkánon" vagyunk, vagy a tipikus boros-bocskor szindróma, hogy régimódiak a törvényeink és amíg régimódi törvényeink vannak , addig egyszerűen nem veszem figyelembe. Aztán beinvesztáltak a hobbiba és valahogy nemigazán fogadják el őket, sehol nem akarnak legális teret biztosítani. Forgalomba nem engedik őket, földúton lehet használni. De meddig földút, meddig erdő valami? Aztán ott van a "táblás" tévelmélet. Zárt pájára meg járjon a fene. Szóval tényleg nem egyszerű a quadosok élete.

De pl. ott vannak a hegyikerékpárosok. Ugyebár őrájuk ugyanaz vonatkozik. Számuk szerintem több, mint összesen a terepmotorosok/quadosok/terepjárosoké és elég intenzíven látogatják az erdőt. És elég intenzíven tilosban. Természetesen őket jobban elfogadja a természetet kedvelők. Pl. megyek a turista jelzésen, jön szembe két kerékpáros mezben, sisakban, kicsit lehúzódok, elmennek mellettem, talán még köszönés is van. Ott vannak a motorosok. Megyek szűk, benőtt ösvényen, már kilométerekről hallom hogy jönnek, aztán feltűnnek, sisak, hologrammos, egész arcot elfedő szemüveg, nincs rendszám és húzza neki, nem számít esetleg egy kisgyerek kiugrik elé, csak húzza. Beletapadok a bozótba, aztán vagy 80-nal el mellettem 1... 2... 3... 4... van-e még? Mehetek? Pedig az erdőben gyalogosnak van elsőbsége. Quadosokról még igazából nincs gyakorlati tapasztalatom, nem sokkal találkoztam eddig. Természetesen nem szabad általánosítani...

Előzmény: Fmen (6188)
Fmen Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6192
Még annyit hagytam ki,hogy ha a településhez tartozó polgárőrséghez csatlakozna egy-két normálisabb emberke aki rendelkezik túraquaddal az is megoldás lehetne de akár az önkéntes term.védelmi őrszolgálatba is be lehetne lépniük és igy próbálni rendet rakni mert sajnos hosszú folyamat kell addig amig sokan megértik hova nem ill. kialakitanak legális járható utakat.
Fmen Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6191

"Rendőrök legyenek az erdőben is?"

 

Természetesen nem.

De az elfogási akciókkal alapvetőn egyet értek ha az jogszerű(nem utólag van kitéve a tábla),nem a büntetés az alapvető célja hanem minnél több TILTOTT helyen akár elsőként figyelmeztetve utána büntetve minnél nagyobb körre kiterjeszteni a dolgot.

Azt rebesgették,hogy a természv.őrszolgálatot is megerősitik-fejlesztik uniós pénzből.

Tudom furán hangzik de lehetne nekik mondjuk quadokat (turagépeket)adni amivel nagyobb területeket tudnak bejárni igy hatékonyabbak is lehetnek.

Ezért senki nem háborog és meg lehet érteni,hogy az őrszolgálat technikáját is kell fejleszteni de nem a semmire nem jó nivákat kell forszirozni amivel több kárt okoznak mint aki szabálysértést követ el.

Természetesen a hatékonyabb jelenléttel azért az egyéb dolgokra is jobban lehetne figyelni (tiltott szemetelés)mert gyakran tényleg olyan helyeken van leboritva nagy mennyiségü szemét amit nem is könnyű lehetett odáig eljuttatni valamint mint tudjuk minden kupac az elsővel kezdődik és csak nő nő.

 

De a nagyszájú és sok állami támogatást(és civilt is)benyelő zöld szervezetek is aktivizálhatnák magukat olyan formában,hogy megfelelő tájékoztatást -megbeszélést szerveznek akár rendszeresen igy jelentős csatornákon eljuthatna az infó sokakhoz mert sajnos vannak olyanok nem is kevesen akik azt sem tudják mi az a Erdőtörvény.

A nagyságos tévécsatornák pedig ne csak akkor hivjanak be a műsorukba pl. engem amikor véres események vannak aztán el van felejtve hanem rendszeresen tájékoztassák a népet a vonatkozó szabályokról és akár oktatófilmet is lehetne nyomni a tévében mint most teszik az autóvezetéssel kapcsolatban.

Tehát lehet tenni csak akarni kell és nem a tiltáson kell csámcsogni és téves infókkal tömni a médiákat.

Tömören ez lenne .

Előzmény: Törölt nick (6190)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6190
de kérdezném:

nem az lenne a megoldás,hogy kijelölni útvonalakat ahol mindenki aki regisztrálva van használhatná azokat de ha letér a kijelölt útról sújos birságot fizet?

Rendőrök legyenek az erdőben is? Ezt ki ellenőrzi? Kinek van hatósági engedélye egy ilyen bírság kiszabásához? Vagy radaroznak majd az erdőben is?
Előzmény: Fmen (6188)
Fmen Creative Commons License 2008.05.15 0 0 6189

Még annyit,hogy lehet valóban vitatkozni a szabályokról de a hatóságok részéről nevetséges és kiábránditó az,hogy szajkozzák azt,hogy nem tudják azonositani a gépeket ugyanakkor a legálisan kiváltható zöld rendszámot ami két hét alatt névre irva megkapható,sebességkorlátozott (40)igy eleve kizárt autópálya-autóút használata, és ráadásul meg van harminc ezerből .

Na ezt a lehetőseget nem,hogy meghagyták hanem minden ezközzel gátolják.

Kérdem én: mi a céljuk ezzel az időhúzással?

Tán azt várják,hogy egyre nagyobb legyen a konfliktus?

Mert én ezt látom.

Amikor arról van szó,hogy a fizetésüket kell megszavazni a tisztelt képviselő uraknak azt kúrva hamar tüzön -vizen megszavazzák de azokat a dolgokat amik több tizezer ember érdekét szolgálná csak húzzák halasztják.

Miért kell és meddig kell még várni?

Ébresztő!

Fmen Creative Commons License 2008.05.14 0 0 6188

Senki nem mondta,hogy csak pár emberről van szó .

Mivel ennyire letojták a regisztrációt a hatóságok csak quadból tizezer darabról beszélünk.

Ehhez jön hozzá valóban az a jópár ezer cross motor ami szintén nincs sehol nyilvántartva igy ezek száma is többezres lehet.

de kérdezném:

nem az lenne a megoldás,hogy kijelölni útvonalakat ahol mindenki aki regisztrálva van használhatná azokat de ha letér a kijelölt útról sújos birságot fizet?

Mert tiltás sehova nem vezet és a háborúzásra sincs szükség.

Tenni kéne valamit !

Nem tiltani. 

Előzmény: deep forest (6187)
deep forest Creative Commons License 2008.05.14 0 0 6187
"Tájegységenként egy pár emberről van szó."

Ezzel nem értek egyet. Ennél sajnos sokkal, de sokkal több van. Volt olyan egész napos gyalogtúrám, hogy egy tájegységen 40 valahány motorost számoltam össze. Nagyon sok városlakónak is ott áll a motor/quad a garázsában, faluhelyen pedig ahol huszonéves srác lakik, minden második udvarban krosszmotort mosnak. 2-3 faluban már vagy egy tucatnyi műkedvelő van és közös programként járják az erdőt. Aztán ott van a különféle topikokon szerveződő csapatok. Valamelyiküknek van egy erdőszéli kis háza, máris odacsődül 4-5 furgon vagy pár utánfutós autó és hadd szóljon. A határontúlról érkezetteket még meg sem említettem. Volt olyan osztrák eltévedt motoros, aki megörült a természetőröknek, mert azt hitte határőrök. Aztán már nem örült annyira.
Előzmény: Törölt nick (6186)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.14 0 0 6186
Csak a törvény szigorú BETARTATÁSA! Nem akarok személyeskedni, sőt abban is biztos vagyok, hogy aki ide írogat nem egy randalírozó barom, akik ellen kikelünk, és rontják a qadosok hírét. Viszon azt senki sem állíthatja, hogy ez az ellenérzés, pusztán az irígységből származik. Igen is vannak természetvédelmi területen motorozó (két vagy négykeréken ez mostmár gondolom mindegy is) egyének, akik fittyet hányva mindennek, csak ők érezzék jól magukat alapon, száguldoznak össze vissza. Nahát ezeket kéne elkapni.
Tájegységenként egy pár emberről van szó. Viszont ha lenne törvény akkor sem lenne meg az a hivatalos hatóság ami ezt betartatná. Tudom, mert kisvárosban lakom. Hiába hoztak szigorú törvényeket a járdán való parkolással kapcsolatban, a szőke maca akkor is odaáll a babakocsi elé, lehet neki mert a "barátja" rendőr. Nem azért kell büntetni a zebrán a gyalogosokat át nem engedő autóst,mert rosszul vezet... És még folytathatnám.
Hölgyeim és uraim, ez tényleg a balkán (kibetűvel). Itt teljes morális gátlástalanság uralkodik, ami nem írott törvény kérdése, mert annyi rendőr nincs is, hanem az egyén józan belátásának hiánya, ami a mindennapokban sűrűn megmutatkozik. Éppen ezért mondtam: Kár a jogszabályokon vitatkozni, itt egészen másról van szó, ami nem ebbe a kategóriába tartozik. És ez mindenkire vonatkozik,qadosra, autósra, motososra, biciklisre, sőt a gyalogosokra is. Tovább megyek. arra vonatkozik leginkább aki ezt tagadja.
Ezért nehéz ennek a megoldása, mert a gátlástalanság országos, sőt balkán méretű, előbb ezzel kéne kezdeni valamit.
Ja még csak annyit, a jogszabály olyan mint az elsőbbség, akkor van, ha megadják (betartják).
Előzmény: Fmen (6185)
Fmen Creative Commons License 2008.05.14 0 0 6185
De akkor mi a megoldás?
Előzmény: deep forest (6184)
deep forest Creative Commons License 2008.05.14 0 0 6184

Köszönöm, hogy nem rám céloztál, nem is rád vallott volna.

Én a magam részéről támogatom a legális offroad programokat és természetesen az egysíkú tiltás nem vezet megoldáshoz. Csakhát ha zöldutat engednek a dolgoknak szerintem az sem úgy fog történni, ahogy azt sokan várnák.

 

Előzmény: Fmen (6183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!