Keresés

Részletes keresés

vmartina Creative Commons License 2006.11.19 0 0 54

Mai igaz történet: érdeklődő fiatalemberünk 2A infónál Real Madridból (Reálmadridból?) várja ismerősét. Ennek aztán hiába magyaráztam volna holmi Madrid-Barajasról. Ő így tudja, punktum. Érdemes lenne a spanyoloknak is megszívlelni, hogy ezt sokkal könnyebb megjegyezni és a "Real" is elég neves ahhoz, hogy repülőtérnév váljon belőle.:-)

Előzmény: viricsi (28)
B767-2 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 53
hungarianAir,nagyon szép dolog,h a reptér nevét ennyire a szíveden viseled,de jobb lenne ha visszavennél az arcodból és nem osztanál ki mindenkit,h mennyire nem vágja Vecsés történelmét.... Másrészt Te nem vagy képes felfogni, h itt az emberek többségének, és a sok millió külföldinek teljesen megfelel a reptér jelenlegi neve és nem is akarjuk megváltoztatni... Így a topicnak sincs sok értelme, de ahogy látom ezt nem vagy képes elfogadni.Ha ennyire meg akarod változtatni a reptér nevét akkor tessék mennyé és változtasd meg!...Sajnos ennél egy picit nagyobb problémái vannak a reptérnek...
Előzmény: hungarianAir (51)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2006.11.19 0 0 52
Ez igaz. Ki az a hülye külföldi, aki ki akarja ejteni? Egyszerűen airport nekik és kész. Sehol a világon nem használják - még leírva se nagyon - Ferihegy nevét, egyedül Szentpéterváron volt szerencsém hozzá, hogy a Pulkovo LED-BUD járatát - gyönyörű kiejtéssel - "Budapest-Ferihegy felé" olvasták be. De ha egyszer mégis azt mondja nekem valaki, hogy Ferihedzs vagy akármi, nem fogom megkövezni érte :)
Előzmény: hungarianAir (51)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.19 0 0 51
Aki azt mondja hogy: "A külföldiek nem tudják kimondani meg hogy már öreg rongyos és hogy már úgyis megjegyeztük, " annak azt üzenem gondolkozon már el azon hogy ezek milyen érvek meg milyen tények a névváltoztatás ellen? hagy segítsek: Semilyen! Ez nem lehet akadály hogy nem tudják kimundani mert pl: egy franciául nem tudó ember hogy a fenébe mondja ki azt hogy "sárdögó" szépen kiolvassa aztán kész, ez nem szempont annál hogy megváltzotatjuk vagy sem hogy : " a külföldiek nem tudják kimondani"...
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.19 0 0 50

Ez nyilvanvalo. :-) Ha csak egy repter van az adott varosban, akkor minek szoszolni.. :-)Ezert is nem emlitettem.

Strasbourgot is Strasbourgnak hivjak meg a kulfoldiek, nem Entzheimnak. :-) Csak a frankofon pilcsik szoltak ugy be hogy "Strasbourg-Entzheim, bonjour!..." :-) Es Bruxelles-t is Bruxelles-nek hivjak meg, nem Zaventeem-nek. :-)

Előzmény: kekvillam (49)
kekvillam Creative Commons License 2006.11.19 0 0 49
"Vegulis mindegy, hogy jo-e vagy nem, 60 eve igy szoktuk meg es igy szokta meg a vilag."

Hát a világ nem szokta meg sehogy... még azok a külföldi pilóták is, akik rendszeresen ide járnak (és a térképükre is rá van írva) csak "Budapest"-ként emlegetik, amikor meghívják frekin. Budapest tower, Budapest, ground....

Előzmény: Törölt nick (47)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2006.11.19 0 0 48
Puskást mindenki ismerte, miért ne lehetne róla elnevezni ?
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.19 0 0 47

Kedves Miocso!

 

En ugyan nem tartozom a megszolitottak koze - mar csak azert sem mert holgy vagyok, nem Ur - de egyetertek. :-)

Vegulis mindegy, hogy jo-e vagy nem, 60 eve igy szoktuk meg es igy szokta meg a vilag. Persze jo lenne, ha az orszag legi kapuja valamely, erre meltobb szemelyiseg nevet viselne, mint egy helyi szolosgazdae, de nem kell mindenaron forszirozni.

 

Itt Franciaorszagban a CDG mar eleve igy kapta a nevet amikor epult, akarcsak a lyoni Saint-Exupéry (LYS), de szinte az osszes tobbi a falu nevet viseli, aminek a teruleten letesult, vagy a régioet, esetleg a szomszed varoset, jelezve hogy azt is kiszolgalja:

Strasbourg-Entzheim

Bordeaux-Mérignac

Paris-Orly

Toulouse-Blagnac

Basel-Mulhouse

Marseille-Provence

Nice-Côte d'Azur

stb.

Hallottam hogy Magyarorszagon folmerult Szentgyorgyi Dezso, Hunyadi Janos stb. neve a repteret illetoen, de azt hiszem, elutasitottak, azzal ervelve, hogy a kulfoldiek szamara neha szinte lehetetlen feladatnak tunik kimondani/megjegyezni ezeket, nem vitatva el ezzel termeszetesen a jelolt szemelyisegek erdemeit.

 

Udvozlet es szep hetveget kivanok,

S

Előzmény: Miocsó (46)
Miocsó Creative Commons License 2006.11.19 0 0 46

Uraim!

Mintha ezt a témát kiveséztük volna valamelyik topicban egy éve.

Ha jól emlékszem akkor sem láttuk értelmét a névváltásnak, és szerintem sincs.
főleg azért mert olyan jól meggyökeresedett ez a "rongyos régi".. Kedves barátom magyarázd meg nekem mire való ez a "neofita" ügybuzgóság? Ezzel az erővel lehetne akár ittebei KIss József, Zsélyi Aladár, Lányi Antal, Prodam Guidó- ezt még a külföldiek is ki tudnák mondani-, Székely Mihály,Swachulay ?? Wittman Wiktor, Hefty Frigyesm ( Kvasz A.-t nem engedem, maradjon meg B.csabának!) Szentgyörgyi D. Kármán Tódor stb is.
De lenne-e valamilyen értelme, esetleg haszna? Vagy csak l'art pur l' art?

Sajnos igaza van valamelyik beírónak Endreszt Magyarországon is alig ismerik. A világban meg senk sem. KB úgy mint a román Coandát.
Ha jól tudom valamelyik Otopei ill. Baneasa ( a fene sem tudja pontosan) LROP, LRBS
ott Bucuresti-ben.

Üdv
b737 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 45
illetve "genius", bár a lényeg ugyanaz
Előzmény: b737 (44)
b737 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 44
Kezdem érteni, hogy miért nem az "expert" vagy a "genious" nickekre csaptál le :-)
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.19 0 0 43

GYURCSÁNY FERENC INTERNATIONAL AIRPORT

b737 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 42

Szinte látom amint a német turista beül az Astoria előtt a taxiba és aszongya németül, hogy "a N47'26'22" E019'15'43"-re legyenszíves"

 

:-D

Előzmény: micimedve (40)
micimedve Creative Commons License 2006.11.19 0 0 40
Repülőtérnek? Név? Minek? Van koordinátája. Tanulják meg azt, "oszt jónapot"!
Allesmor Obranna Creative Commons License 2006.11.18 0 0 38
"Nekem se tetszik, hogy egy helyi gazda nevét viseli egy repülőtér. Viselje inkább a földrajzi hely nevét, ahol van. Legyen a Feri-repülőtér ezentúl Ferihegyi repülőtér."

Nekem ez a hozzászólás tetszik a legjobban...
Te mégis hol éltél idáig???

Amúgy nekem is van javaslatom:
Legyen a reptér neve Vecséshez Közeli Civiliánus Légikikötő!
Előzmény: Törölt nick (36)
kerusz Creative Commons License 2006.11.18 0 0 37
Hát igen, kevesen tudják, hogy a tegeli repülőtér Berlinben hivatalosan Otto Lilienthal nevét viseli...

KP.
Előzmény: Airbus A320 (15)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 36

Nekem se tetszik, hogy egy helyi gazda nevét viseli egy repülőtér. Viselje inkább a földrajzi hely nevét, ahol van. Legyen a Feri-repülőtér ezentúl Ferihegyi repülőtér.

Előzmény: hungarianAir (13)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 35
Lehet, hogy nem köthetné be, de ő nem is magáról írt, hanem a világról.
Előzmény: Marczys (24)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2006.11.18 0 0 34

" Nincs ember aki ne tudná, hogy PUSKÁS reptér hol van."

A "van" nem jövő, hanem jelen időt fejez ki, a jövő időt a "lesz"szócska fejezhette volna ki. ( feltételes mód, múlt idő)

Akkor szerinted:

 

Nincs ember aki nem tudná, hogy Puskás reptér hol lesz.

 

Dehát a reptér már megvan, nemde ???

Előzmény: viricsi (33)
viricsi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 33
Egyetértek az utolsó mondatoddal, valóban baj van a szövegértéssel.

" Nincs ember aki ne tudná, hogy PUSKÁS reptér hol van."

A "van" nem jövő, hanem jelen időt fejez ki, a jövő időt a "lesz"szócska fejezhette volna ki. ( feltételes mód, múlt idő)

Részemről mára kibeszélgettem magam veletek, első pillantatban azt hittem több van a topicban, tévedtem.
Sziasztok
Előzmény: 14-69 páncélvonat (32)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2006.11.18 0 0 32
Ha figyelmesen olvastad volna megjegyzésemet, feltételes módban írtam. Tényleg igaza van azoknak, akik állítják a szövegértéssel gondok vannak.
Előzmény: viricsi (28)
Bitbull_ Creative Commons License 2006.11.18 0 0 31
Csak nehogy aztán Fletó-hegy legyen belőle...
kekvillam Creative Commons License 2006.11.18 0 0 30
Legyen hungarianAir-port :-)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 29
Csak lenne! Viricsi ezek még csak ötletek...
Előzmény: viricsi (28)
viricsi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 28
Miért, hol van a Puskás reptér? Én még nem hallottam róla. :)
Előzmény: 14-69 páncélvonat (22)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 27
köszi hogy irtál, legalább végre valakinek van valami ötlete itt a fórumozók között...
Előzmény: 14-69 páncélvonat (22)
felder Creative Commons License 2006.11.18 0 0 26
és Mezőkövesd-Klementina

Oh, my darling, Klementina....
Előzmény: Airbus A320 (15)
timetable Creative Commons License 2006.11.18 0 0 25
Abban egyet kell értsek a lentebbi hozzászólóval, hogy Endresz György neve még országos szinten sem olyan ismert, hogy azonnal egy repülőtér kezdetektől fogva ismert és megszokott nevét kellene vele felváltani. Teljesen mindegy hogy ki volt az a Feri, a környékbeliek így nevezték el a helyet ahol később repülőtér létesült. Szerintem Vecsésnél lehetne kopogtatni, hogy a reptéri bekötőutat nevezzék el róla, ennyit mindenképpen megérdemel.
Előzmény: hungarianAir (21)
Marczys Creative Commons License 2006.11.18 0 0 24

"Endresz György - a világ szempontjából egy senki - nem hajtott végre egyetlen jelentős tettet sem"

Ezt is meg lehet fogalmazni, de nem hiszem, hogy beköthetnéd a cipőfűzőjét !!!

Airbus A320 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 23

Jó ,jó bocsi ,nem akartam veled összeveszni ,  megkötekedni csak elmodtam a véleményemet.

De azthiszem egy időre ez volt itt az utolsó hozzászólásom ,hogy nehogy teljesen összekapjunk.

Előzmény: hungarianAir (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!