Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.30 0 0 6324
www.nefeljetek.hu. A "Ne Féljetek!" Alapítványt 2007. április 17-én hozta létre egy magánszemély azzal a céllal, hogy segítséget nyújtson a 2006. őszi rendőri erőszak fizikai sérülést szenvedett áldozatainak.

Eddigi ismereteink szerint 2006. október 23-án négy embernek lőtték ki gumilövedékkel a szemét. Rajtuk kívül még körülbelül 10 személy szenvedett szemsérülést. Sok áldozatot kezelnek a mai napig maradandó kéz- és lábsérüléssel. Többen az egészségkárosodáson túl maradandó lelki károsodást szenved, sokan vesztették el munkahelyüket, megrendült az egzisztenciájuk.

Azóta nyolc hónap telt el, és úgy tűnik, az ország napirendre tért a példátlan erőszak fölött. Talán már sokaknak eszébe sem jut, amikor a Deák tér környékén járnak, hogy nemrég ott ünneplő embereket lőttek gumilövedékkel a magyar rendőrök. Sajnos nem minden honfitársunk ilyen szerencsés, nem mindenki felejthet ilyen könnyen, hiszen sérüléseik minden nap eszükbe juttatják az októberi borzalmakat. Tudunk olyan fiatalemberről, aki elvesztette a szeme világát, a munkahelyét, a menyasszonyát, a lakását és a mai napig senkitől nem kapott segítséget. Célunk az ilyen szerencsétlenül járt embertársaink megsegítése, hogy érezhessék, nincsenek egyedül, nem kell félniük.

Az Alapítványt a Fővárosi Bíróság 2007. május 29. napján jogerősen nyilvántartásba vette. 2007. június 25. óta működik a honlapunk, melynek címe www.nefeljetek.hu. Ezen az oldalon az összes fontos információ megtalálható az Alapítvány céljairól, a sérültekről és a segítségnyújtás lehetséges módjairól.
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.17 0 0 6323
Ez is egy korrekt hozzászólás volt. Gratula.
Előzmény: tombadillo (6322)
tombadillo Creative Commons License 2007.07.17 0 0 6322
Na ezt végre akár el is lehet hinni.

Ez a pasi korekten leírta, hogy azért császkált ott, mert érdekelte mi történik, tudta, hogy rizikós, de félig meddig ez a munkája.
A rendőrök az ő esetében hibáztak, de ez sajnos benne volt abban a helyzetben, amikor tüntető csoportok rohangáltak össze vissza, támadtak, menekültek, megint támadtak.

Érdekes, viszont, hogy a rendőrségen nem verték össze, nem írtak számot a homlokára, stb. Lehet, hogy pont ettől hihető. Ez valószínűleg így tötént máskor is. Az előállítás kényszerintézkedés, akkor nincs mód szelekcióra, ha ellenáll valaki, akár passzívan is, azt meg kell törni (nem az embert, hanem az ellenállást).
Miután előállították már nem bántották. Azt hogy órákig nem hallgatták ki, azt nyugodtan írhatjuk a helyzet rovására, több tucat előállított lehetett csak abban a fogdában is, egyszerűen nem lehetett rá idő. Erre való az előállítás 4 órás meghosszabbítása.
A 10 nap előzetes nagyon ciki, de végül felmentették.

Képzeld el, hogy pl. katona vagy, 10 perc múlva szobaszemle, mire bejön az őrmester, és felborítja a körletet. Nekiállsz rendet tenni, de lejár az idő, és jól megbüntetnek, amiért kupleráj van a szobádban. Akkor most te vagy a hibás, vagy aki a rendetlenséget csinálta.

A rendőrség heteken keresztül tízszeresen túl volt terhelve, holott a normális napokhoz is éppen csak elég a létszáma. Eközben néhányszor hibázott, néha az egyes rendőrök kiborultak.
Ebben nem hibásak azok, akik echte törvénytelenül tüntettek, romboltak, garázdálkodtak. Csak a rendőrök, hogy nem sikerült 100 %-osan tisztán jogszerűen és humánusan visszaállítani a rendet?
Előzmény: Törölt nick (6320)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.17 0 0 6321
A rendőri brutalitással kapcsolatban nincs kétségem. Viszont érthetőnek, de nem elfogadhatónak tartom. Emellett annyit kijelentenék, hogy a valódi randalírozóknak még ennél is több járna. A katasztrófa-turistának ennyi is elég.
Előzmény: Törölt nick (6320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 6320
Akiknek meg esetleg ketsegeik vannak: http://index.hu/politika/belfold/davidf0712/
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6319

OFF

 

Minek sértegetsz?

Ja, ez sértés volt számodra? Akkor Mea Culpa. Viszont te se libsizzél/komcsizzál/pufajkásozzál le, jó? Mert az is sértés számomra, teccikérteni?

 

Viszont megjegyzem, hogy a mások utáni mászkálás is büntetendő a topikon. Érdekes, hogy mindössze ez a három hsz-ed volt itt, és már az elsővel pont nekem estél a politikáddal. Ezt sem szeretik a modik ám!

 

folyamatosan mocskolja Orbánt és a jobboldalt

Leírtam, miért teszem. Nem egy helyen. Emellett fikáztam Fletót is, csak olvass bele egy picit. Igaz, nem annyit, mint Vityát (legalábbis nem ezen a nicken), de ez leginkább a ti elvakultságotoknak köszönhető.

 

majd bemegy a szavazó fülkébe

Utoljára 1998-ban jártam arrafelé. Akkor sem szavaztam sem a Fityeszre, sem a Maszopra, sem a sallangjaikra. Szvsz ez a két legundorítóbb párt, ami létezik Magyarországon.

 

Mikor fröcsögtél a Feridre?

Olvass vissza.

 

ON

 

Visszetérve a témára; egyik bizottság sem érdekel. Egyszerűen beleolvastam a topikba, és reagáltam valaki véleményére. Kíváncsi lennék a tiedre is, lehetőleg politika nélkül, vagy csak erősen korlátozottan.

Előzmény: samubácsi (6318)
samubácsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6318
Minek sértegetsz?
Ha én nem teszem veled, ezért tiltás járna.
Nagyon szeretem azt a ballibest aki magát függetlennak nevezi, majd folyamatosan mocskolja Orbánt és a jobboldalt, és a szavazóit, majd bemegy a szavazó fülkébe és a koalára szavaz.
Mikor fröcsögtél a Feridre?
Álszentek mellőzzenek!
Előzmény: harcipincsi (6317)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6317

Megint beégtél.

Már mondtam többször is, hogy lesz*rom mindegyik pártot magasról. Igen, Vityát utálom a legjobban, de a többi politikust sem szeretem egyáltalán. Pártfüggetlenül anyázom mindet. Csak ezt a te roggyant Fityez-zombi elméddel nem tudod megérteni. És azért anyázom a legtöbbet a te messiásodat, mert az ő hívei között van a legtöbb elmeroggyant, lásd tükör (már ha tudod mi az).

Tehát segítek: lesz*rom a Papp-félét is. Nem érdekel. Sikerült felfogni, vagy lassabban mondjam, hogy te is megértsd, kenguru?

Kár égetned magad feleslegesen. Inkább gyere vissza vitázni a "Mit kaptál..."-ba. Gyorsan elsunnyogtál, mihelyt nem anyázásról, hanem tényekről volt szó, fikanick.

Egyre szánalmasabb leszel, zombibátyó. :((

Előzmény: samubácsi (6316)
samubácsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6316
:-)))
Pedig a Papp-féle az ballibes.
Ennyit rólad...:-)
Előzmény: harcipincsi (6315)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6315

Hidd el, csak a te okos fejed hiányzott innen... :(((

Kit érdekel a bizottság? Nem lesz*rom? ... De.

Előzmény: samubácsi (6314)
samubácsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6314
Papp Bizottság már majd nem azt mondja mint amit a Morvai.
Mehettek MC-be.
Előzmény: harcipincsi (6310)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6313
Csak belelapoztam. Keresek valakit, de nem tudom hogy híjják. De egy hasonló topikban írt. :)
Előzmény: Barátocska :) (6312)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6312
Te jó ég, elkezdted elölről olvasni a topicot?! :o
Előzmény: harcipincsi (6311)
harcipincsi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 6311

:oDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ez egy nagyon jó hsz volt! Gratula!

Előzmény: Daemon (1281)
harcipincsi Creative Commons License 2007.05.25 0 0 6310

Van aki még védi a rendőröket?

Ennyi erővel kérdezhetem: Van még, aki védi a magyarokat?

Előzmény: Ez_van! (6309)
Ez_van! Creative Commons License 2007.05.24 0 0 6309
Van aki még védi a rendőröket?
Érdemes beleolvasni a topikba.
A ballib. miket irogatott ide.:-)
harcipincsi Creative Commons License 2007.05.19 0 0 6308
A társadalom része az egyén. Így formálja, alakítja a két dolog egymást. Ha a társadalom ilyen, akkor az egyén is ilyen lesz. És fordítva. Ez csak belátással változhat. Viszont nekem alapvetően tetszik így is; néhány dologtól eltekintve.
Előzmény: Barátocska :) (6306)
Ez_van! Creative Commons License 2007.05.19 0 0 6307
Vadállatok.
Előzmény: Barátocska :) (6299)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.19 0 0 6306
Nem-nem! :)

Az emberek nem a jó értelemben foglalkoznak magukkal. Ha legalább annyi figyelmet fordítanának a saját belső személyiségük feltérképezésével és "gyógyításával", mint amennyit az önzésükkel törődnek, akkor megfordulhatna a dolog. De az önzés nem egyenlő a belső fejlődéssel, az elmélyedés a belső dolgokban nem egyenlő az "én vagyok az első" hozzáállással.

A társadalom pedig nem egyenlő az egyénnel. Nem lehet mindent a társadalomra kenni.

De ez itt off. Egy picit. :))
Előzmény: harcipincsi (6305)
harcipincsi Creative Commons License 2007.05.19 0 0 6305

Néha meg mindenki csak magával foglalkozik, a másikat meg lesz*rja. Hogy is van ez?

A probléma gyökere a társadalmunkban keresendő. A magyar ember hozzáállásában, életszemléletében. ... Öregszünk. Ez van.

Előzmény: Barátocska :) (6304)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.19 0 0 6304
Ha mindenki csak a saját portája körül söprögetne, és nem vállalna képességeit meghaladó feladatokat (lsd. rendőr, politikus), akkor nem lenne ekkora a hibaszázalék, és nem lenne ennyi kár.

Ez viszont kőkemény önismeret. Ha a politikus (vegyük a legjobb esetet: mondjuk elköteleztt híve egy jó eszmének), felmérné, hogy emberileg gyenge, ingatag és gerinctelen, akkor tiszta lelkiismerettel nem vállalna el felelősségteljes pozíciót. Vagy pedig megpróbálna küzdeni a saját gyengéi ellen. De ez sajnos sehol sem látszik ilyennek. Senki sem magával foglalkozik, mindenki csak másokkal.
Előzmény: harcipincsi (6303)
harcipincsi Creative Commons License 2007.05.19 0 0 6303
A rendőrség is csak olyan, mint a társadalom. Úgyhogy kár csodálkozni. A hibát magunkban kell keresnünk. :(
Előzmény: Barátocska :) (6301)
nanehogymán Creative Commons License 2007.05.18 0 0 6302
naja
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.18 0 0 6301
Ôsszel volt néhány enyhítô körülményük... De most? Mi lenne?

Már akkor is azt mondtam, hogy a gyenge pontokat nem lenne szabad a rendszerbe engedni. :(((

Akkor azt mondták itt egyesek erre válaszul, hogy nincs túl sok válogatási lehetôség: kevés a pénz, meg hogy a rendôrök is emberek, és hogy fáradtak, és mérgesek, és frusztráltak, meg minden... Próbáltam megérteni, bár nem ment könnyen :((

Nem tudom, most mit mondanának... Ez esetben mivel lehetne "enyhíteni" a körülményeket? Ötlet?
Előzmény: Sir Balamber (6300)
Sir Balamber Creative Commons License 2007.05.18 0 0 6300
Most őszintén, meglepődtünk, hogy ilyenek és erre is képesek? Elég jól demonstráltak ősszel nem?
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.18 0 0 6299
Mégis. :(

Nem lepôdtem meg, csak reménykedtem, hogy mégse, de hiába... :(((

"Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium az MTI-hez csütörtök este eljuttatott közleményében a miniszter hangsúlyozta: "elfogadhatatlan és tűrhetetlen minden olyan, hivatalos személy által elkövetett visszaélés és bűncselekmény, amely megingatja a polgárok rendvédelmi szervekbe vetett bizalmát, azt a hitet, hogy baj esetén számíthatnak a rendőrök és más rendvédelmi dolgozók segítségére".

Ezt maximálisan így gondolom magam is... igazán nem volt erre szükség. Már épp kezdtem visszanyerni a bizalmam.
Előzmény: Ez_van! (6298)
Ez_van! Creative Commons License 2007.05.18 0 0 6298
Mégis az erőszakoló 5 ember rendőr volt?
borzimorzi Creative Commons License 2007.05.16 0 0 6296

Meg a nemi erőszaktevők, hogy az Isten rogyasztaná rájuk...

b

Előzmény: Törölt nick (6295)
Barátocska :) Creative Commons License 2007.05.15 0 0 6294
Marhára kíváncsi leszek ennek az újabb, bizalomerősítő hírnek a valóságtartalmára... (feltéve persze, ha valaha is kiderül, hogy mi az igazság)... A korrupciót már nagyjából elfogadtam... a szeptemberi verések után viszont ez a nemi erőszak már kicsit sok(k)... Lassan az összes bizalmamat kezdem elveszíteni... :((((( Még azt a nyamvadt maradékot is, ami volt :((((
sensei47 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 6293
A perui polgár bántalmazóját mikor ítélik el?
Előzmény: sensei47 (6286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!