Keresés

Részletes keresés

afintha Creative Commons License 2006.08.31 0 0 70
igy interpetalja az rtlklub.hu a torteneseket.
Előzmény: Törölt nick (69)
afintha Creative Commons License 2006.08.31 0 0 68
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 67

Gondolkozz logikusan. Adott számú műtőben csak adott számú műtét végezhető, akármennyi orvos van. Sokkal több műtétigény van, mint a műtők kapacitása. Itt az orvosok létszáma mellékes (persze csak ebben az esetben).

 

Hidd el nekem, hogy a trauma műtőkben csak életmentő sörgősségi beavatkozásokat végeznek el, a traumatológus feladata az, hogy az emberi alkatrészekből összelegózzon valamit, amit be lehet fektetni az osztályra, ahol lábadozik, felépül, vagy kivárja a többi műtéteket (pl korrekciós, orthopédiai, stb.)

Szóval, a vakbél, orrsövényferdülés, plasztikai, gyomor, szív (kivéve az életmentőt), stb. az mind a szakirányú sebészeten zajlik.

Előzmény: evil1023 (66)
evil1023 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 66

Nem az van hogy kevés az orvos? És annak ellenére hogy kevés, mégis lehet igy válogatni?

Amúgy totál csípőprotkót a Kórház a város szélén-ben csináltak mindig. Cenkova doktornő is, pedig ő medicina traumatologica volt! :)

Előzmény: teglamiki (59)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 65
A protézis gyártók rendesen tejelnek ...
Előzmény: matej nyikolajevics (62)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 64
A hátam mögé elvből nem engedek senkit ...
Előzmény: matej nyikolajevics (63)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.08.31 0 0 63

1.az orvoshoz járás ideje még pilótáknál is bekövetkezik. kivévelt képeznek a hős pilóták.

2. vigyázz az ilyen fickókkal, mert hátulról basz majd fejbe valamelyik egy folyosói paddal vagy sörösüveggel:-))  

Előzmény: teglamiki (60)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.08.31 0 0 62
mi az, hogy pénzes műtét?  napi 3 térdszalag/30rugó sem rossz píz. és nem kell könyékig belemássz a pasiba:-))
Előzmény: teglamiki (59)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 61
Kimaradt, hogy az orthopédia szakvizsgára készül ...
Előzmény: teglamiki (59)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 60

Még annyit, hogy hála istennek soha nem járok (jártam) orvoshoz, kivéve a kötelező szűrővizsgálatokat (mert hogy pilóta is vagyok), más osztályok életéről kevesebbet tudok, de az a topic a traumásokkal foglalkozik! 

Mivel a párom miatt naponta egyszer-kétszer azért mégis a tűz közelébe kerülök, mert én hozom-viszem, a várakozás alatt csodákat lehet látni a folyosón.

 

Előzmény: matej nyikolajevics (56)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 59

Az orthopédia, de most készül arra is, már sokhoz asszisztált.

Tudnod kell, hogy az orthopédia is egész más, ott a jó (pénzes) műtéteket nem nagyon adják ki a kezükből a főorvosok.

Előzmény: evil1023 (57)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 58
:o))
Előzmény: matej nyikolajevics (56)
evil1023 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 57

Totál csípőprotkót is szokott csinálni?

Előzmény: teglamiki (54)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.08.31 0 0 56
ja és még1. kiabálás nem csak a sürgösségi osztályon, félholt részeg csövesek szájából hangzik el. hallottam jól öltözött nénikét, fiatalembert és újszölöttosztályon dolgozó éjszakás nővérkét is primitív módon visítani.
Előzmény: teglamiki (53)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.08.31 0 0 55
olyan kis igazam van, hogy még te is döntetlenre hozod a meccset:-))))
Előzmény: teglamiki (53)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 54

Ha ezzel neked könnyebb: 1,4Classic

A többi ott dolgozó ismerős orvos: Fiat Cinquecento (lehet, hogy rosszul írtam, köss bele nyugodtan), Opel Astra, Toyota (őspéldány, nem is tudom milyen), BMV (Busz, Metró, Villamos), kerékpár

Ők a hülyék, miért csinálják ...

 

Én is többször kérdeztem a páromtól, hogy miért nem inkább egy gyorsétteremben dolgozik, de látnod kellene, amikor elmeséli (persze nem részletesen, mert az sok volna), hogy sikerült valakinek 5 óra alatt visszavarrni az egyik ujját, vagy valakinek sikerült a törését 8-10 szöggel (2 órát a képerősítő előtt ólomkötényben állva, nő létére) úgy megcsinálni, hogy talán nyomtalanul meggyógyul. Az a szerencsénk, hogy azért sok ilyen orvos (is) van.

Előzmény: evil1023 (49)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 53

Némi igazad van, de nagyon kevés.

Legutóbbi szösszenet, a fém vesetállal akarta leütni a páromat a vérbunkó, aki részegen legurult a lépcsőn és össze kellett varrni a fejét. Szerencsére időben lefogták, és hát egy kicsit kiabáltak is vele.

(Persze a sebet utánna érzéstelenítés nélkül varrta össze, ott is volt kis kiabálás 1:1)  

Előzmény: matej nyikolajevics (50)
ohrana Creative Commons License 2006.08.31 0 0 52
Azért én annyira nem sajnálnám a traumatológusokat, a tapaszalat azt mutatja, hogy a betegek is hajlandóak némi áldozatra
1. fogalmad sincs, mit csinál egy traumatológus
2. sosem láttál traumatológiát, ajánlom a péntek éjféltől, szombat éjféltől hajnalig

Akik odakerülnek, nagyobb részük részeg, aki elesett bringával, autó elé gyalogolt, autóval karambolozott, belegyalogolt ajtóba,ablakba. Más részük eszméletlen balesetes, hajléktalanok - nem az a jattos fajta.
Ezt a munkát szvsz tilos lenne 12 óránál tovább egyfolytában csinálni - ahogy a pilótáknak, kamionsofőröknek is ez az előírás.

o
Előzmény: pert1 (37)
Krokofánt Creative Commons License 2006.08.31 0 0 51
nem. az, hogy az olcsó kisautója miatt a magyar lakosság jelentős része azt gondolja róla hogy ő egy kisnyugdíjasok vérét szívó nagytőkés. :-)))
Előzmény: evil1023 (49)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.08.31 0 0 50
a kiabálások abból a lakulnak ki, hogy vannak neveletlen bunkók. beteg és egészségügyi dolgozó (inkl.dr.dr.) közt egyaránt.
Előzmény: teglamiki (44)
evil1023 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 49

Mi az a szaros skoda?

Skoda Fabia Start 1.2: 2.286.400
Skoda Superb Elegance 2.8 V6 tiptronic: 11.953.200

 

Amúgy tényleg nem vágom, mivel nincs háziorvos ismerősöm, és utoljára vagy 10 éve voltam a rendelőben, szóval a háziorvosok többsége olcsó kisautóval jár, és nem Mercedes-szerűekkel, ez akar lenni a lényeg?

Előzmény: teglamiki (48)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 48
Egy kicsit felb.sztam az agyamat, ezért apránként jut eszembe: a családban persze van autó a párom tulajdonában (pedig traumás), de igenis számított az, hogy azt a szaros Skodát 200e forinttal olcsóbban tudtuk megvenni, mert a MOK tagjainak van némi kedvezmény ...
Krokofánt Creative Commons License 2006.08.31 0 0 47

off

egen, én is köbcentiben értettem :-))))

on

Előzmény: evil1023 (45)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 46
Bocs még annyit, havi 6 ügylettel megkapja a 138e forintot is! Para elhanyagolható, többe kerül a napi étkezés, mert havonta kemény 2e forint étkezési hozzájárulást is kap.
evil1023 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 45

Egész OFF:

ezerkettes szuzukival egyet sem! :)

 

Előzmény: Krokofánt (41)
teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 44

Tudod, az a fő probléma, hogy a betegek nincsenek tisztában azzal, hogy nem csak jogaik vannak, hanem kötelességeik is. Hasonlóan az orvosnak pedig nem csak kötelességei vannak hanem jogai is. A kiabálások zöme ebből alakul ki. És persze abból, hogy az öntudatlan alkoholistát is a traumára viszik, ahol magához térve tör-zúz és megtámadja az ápolót és az orvost.

 

A hálapénzről meg csak annyit, hogy nem az nyúl a zsebébe, aki BMW-vel felcsavarodik, majd a belőle kialakult rakás szarból embert csinálnak, hanem a 80 éves nénike gyűrögeti zavartan az 500 forintját, amit az orvosok többsége (persze itt is van kivétel!) sokkal nagyobb zavarral DE NEM fogad el.

 

Sokan keveritek a sebészt a traumatológussal!!

 

A sebész előre betáblázott műtétekkel foglalkozik, a traumatológus pedig folyamatosan "improvizál". Nincs két egyforma eset, másodpercek alatt kell a megfelelő beavatkozást "kitalálni". Éjjel néha lehet pihenni akár 3-4 órát is, de próbálja meg valaki ezt úgy, hogy ez az idő negyedórás bóbiskolásokból áll össze.

 

Csak adalék (szélsőséges eset, de havonta egyszer azért előfordul a párommal): szombat reggel 8-kor ügyeletbe be, folyamatosan ellátni a hét végi baleseteseket (hidd el van bőven), éjjel fűszerezve az alkoholistákkal, vasárnap reggel 8-tól csendes ügyelet, ahol az előző éjjel és a korábbi ügyelet alkalmával sürgősséggel ellátott betegek figyelése és ellátása (mindenért az ügyeletest csesztetik az ápolók, mert akkor nem az övék a felelőség), hétfő reggel 8-tól a napi rendes munka 3-ig, majd haza. Kiszámoltad, hogy ez hány óra munkahelyen töltött idő? Ne fáraszd magad: 56óra. A jogszabályok szerint minden munkahelyen töltött idő munkaidőnek számít! Na ezért a kellemes hét végi kiruccanásért jó esetben is 28 órát fizetnek, tehát a felét.

 

Még mindíg sok a traumások követelése?

 

TéglaMiki

 

Előzmény: Törölt nick (34)
afintha Creative Commons License 2006.08.31 0 0 43
A "tulelok" altalaban hetekig, honapokig nem dolgoznak, ergo penzuk sincs, amibol paraszolvenciat adjanak az orvosnak...
Előzmény: pert1 (37)
afintha Creative Commons License 2006.08.31 0 0 42
ad1.
frissen szakvizsgazott orvos a bankoknak nem hitelkepes.
ad2.
erdemes elolvasni a hireket az orvosvero, keselo betegekrol.
Előzmény: Törölt nick (34)
Krokofánt Creative Commons License 2006.08.31 0 0 41

fél off:

BTW. van egy a legenda a mocskosul gazdag háziorvosokról.

lehet, persze úgy nézni, hogy mindegyiknek új kocsija van, tehát mindegyik kő gazdag. meg úgy is, hogy az autó alapvető munkaeszköz, meg se kaphatja az állást, ha nem tudja igazolni hogy korábban (az adózott minimálbéréből!) vett egy megbízhatóan üzemképes autót.

és most a százezer fontintos kérdés:

hány háziorvost láttatok 600-as BMW-vel, mercédesszel, opel omegával, vagy bármilyen középkategóriás autóval járni?

és hányat ezerkettes szuzukival, twingóval, micrával, yaris-al, stb.?

 

és vajon mért van az, hogy ha egy orvosnak telik lakásra meg autóra, akkor elkönyvelik, hogy ő mocsok gazdag? mert közalkalmazott értelmiségi létére volt pofája felküzdeni magát egy villanyszerelő életszínvonalára?

teglamiki Creative Commons License 2006.08.31 0 0 40

Hali!

 

Netán Te is traumás vagy, vagy beszéltél már olyannal, aki már hallott olyanról aki beszélt traumással személyesen?

Fogalmad sincs arról, hogy mi folyik egy trauma ügyeleten. Tudnék mesélni ...

 

TéglaMiki

Előzmény: pert1 (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!