Keresés

Részletes keresés

stupiddog Creative Commons License 2006.09.24 0 0 39

Zsur,én is igyekszem mindenben meglátni a szépet,a télben még csak-csak találok,de a nyárról csak a hónaljszagú békávézások fulladozása,a kiégett fű és kert, és az állandó szorongás jut eszembe,hogy vajon mit csinálnak otthon egyedül a suliszünetben a gyerekeim (attól a 2 héttől eltekintve,amikor valami élhetőbb klímájú helyen -hegyek- töltjük velük a rövidke szabinkat)

Egyébként Te tanítottál meg anno képet feltenni ide,azóta is jó szívvel gondolok rád:)))

 

Előzmény: ZsuR (36)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.24 0 0 38

Szia!

Többek között ezért is jött létre ez a topik-mármint szép őszi fotóid közzétételére és másokéban gyönyörködésre-de most pontosan mire is gondolsz?

(ez a leveles egyébként gyönyörű!) 

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.23 0 0 37

Üdv. Érdemes lenne összegyűjteni az őszi fotózási lehetőségeket (gondolom, rajtam kívül is akadnak néhányan, akiket ilyesmi érdekel); különleges növényzet, színes tájak, építmények ésatöbbi.

 

ZsuR Creative Commons License 2006.09.23 0 0 36
Igazan sajnalom a rossz tapasztalatodat - mind igaz amit mondsz, van olyan is. De az osz sem mindig venasszonyok nyara. . .jon a hideg, jeges szel, meg. . meg. . . nem is tudom meg mi.

Probaljunk csak szepet latni egy darabig :)).

Előzmény: lzleo (35)
lzleo Creative Commons License 2006.09.23 0 0 35

"Azert az sem rossz, amikor kinnt hideg van, fagy, zimanko - es bennt a lakasban vagy, tuz eott, melegben, vagy egy jo meleg takaro alatt. Az is egy erzes. . .egy jo erzes. No meg amikor a havon szikrazik a napfeny!!! " - Te kis romantikus lélek. Nekem a reggeli hólapátolások, a sötétben indulások, és sötétben hazaérkezések jutnak előbb az eszembe. Azt a nyúlfarknyi világos napszakot is az embernek a melóhelyen kell töltenie. Szörnyű! 

"A nyar meg - gondolj bele, amikor a vizben vagy, a nap sut - es minden egyes sugarat erzed magadon, magad korul." - Persze. Az a 2-3 hét nyaralás tényleg kellemes, de a többi dölesztő 8-10 hét meg kész pokol. Az ember szinte ragad mindenhez az izzadságtól. "Estefele a viragok illata felerosodik, szinte kiabalnak!" - Az estékről és éjszakákról a szellőztetések mihasznasága, vagy a klímázás idegesítő zaja jut inkább az eszembe. Klímázás nélkül nálunk a tetőtérben a tárva nyitott ablakok mellett volt, hogy hajnalra csak 31 fokig hült le a levegő. A klímázástól meg volt, hogy megfáztunk, meg aztán reggelre tisztára bebüdösíti a szobát.  

Előzmény: ZsuR (33)
Pép Creative Commons License 2006.09.23 0 0 34
Én már kicsit vágyom a hűvösebb időre, arra az érzésre mikor egy szép helyen vagy, süt a nap, tiszta az ég, pulcsiban vagy már kabátban állsz, látszik a lehelleted, a fákról potyognak a dértől megcsípett, színes levelek. Én imádom a tavaszt, a meleget, de nyár végén valahogy ezt kívánja az ember. Én így érzem.
ZsuR Creative Commons License 2006.09.23 0 0 33
Azert az sem rossz, amikor kinnt hideg van, fagy, zimanko - es bennt a lakasban vagy, tuz eott, melegben, vagy egy jo meleg takaro alatt. Az is egy erzes. . .egy jo erzes.
No meg amikor a havon szikrazik a napfeny!!! A leveg meg hideg, ropogos!

A nyar meg - gondolj bele, amikor a vizben vagy, a nap sut - es minden egyes sugarat erzed magadon, magad korul. Estefele a viragok illata felerosodik, szinte kiabalnak!

No de az osz. . .nagyon szeretem az illatat. . .nem csak az emberek altal keszitett illatokat amik az oszhoz tartoznak - hanem a faleveleket. Foleg egy csendes eso utan.
Előzmény: stupiddog (32)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.23 0 0 32

Köszönöm - ezt akár én is írhattam volna...sem megfagyva,sem kiégve nincsenek a növények és az emberek

(a tavasz szintén kedvencem)

Előzmény: lzleo (30)
ZsuR Creative Commons License 2006.09.22 0 0 31
Nagyon kedvelem az oszt - amikor napos es sok-sok szines level van. Amikor hideg, szeles, esos akor mar kevesbe.

"Az osz masodik tavasz, amikor minden level egy virag" (laza forditasban)

- Albert Camus


lzleo Creative Commons License 2006.09.22 0 0 30

A növényzet csodás ébredése miatt nekem a tavasz friss zöldje az első, de utána nálam is az ősz a másik kedvenc. A tél hideg, sötét, a nyár meg döglesztően meleg. Sajnos én úgy érzem, hogy az időjárás szélsőségességei miatt egyre rövidebbek a tavaszok és őszök.

comad Creative Commons License 2006.09.22 0 0 29
Elgondolkodtam most, hogy a lengén öltözött csajok elmaradásán kívül szól-e valami az ősz ellen, de nem. Nekem is ez a kedvenc évszakom (utána a tavasz).
stupiddog Creative Commons License 2006.09.22 0 0 28
(persze ez nem csipkebogyó,de szép őszi színei vannak...)
Előzmény: stupiddog (27)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.22 0 0 27
Island* Creative Commons License 2006.09.04 0 0 26
Az egész bogyó kifő, a magok nem is tudnak kijönni belőlük és nem is érdemes velük bajlódni. Szóval nagyon egyszerű a főzése. :)
Előzmény: TTNora (24)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.02 0 0 25

...mi tegnap tüzet raktunk kinn, a csipkebogyóbokor mellett egy kis nyárbúcsúztató

sütögetésre.A párom hozott Badacsonyból Szegedy Róza receptje alapján készített ürmösbort,ezt iszogattam a sült padlizsán és tarja mellé.Nagyon-nagyon-nagyon finom,és igazi őszi estékre való,illatos, fűszeres bor!

TTNora Creative Commons License 2006.09.01 0 0 24

magja is maradhat benne? oké, ki fogom próbálni!

 

Köszönöm az ízesítési javaslatot is!

Előzmény: Island* (19)
apca Creative Commons License 2006.09.01 0 0 23
OFF
Sajnos gyengélkedik a masinám, meg nagyon be vagyok havazva munkailag. (Úgy volt hogy ma elmegyek a Minolta találkozóra, de az is befuccsolt :((( )
Örülök, ha néha végigtudom szaladni az érdekes topikokat.

Sajnálom, mert tényleg jó kis téma volt.
ON

Viszont el kellene menni Ágasvárra. Egyre szebb az erdő. Osztán még egy kis szamócát is szemezgetnék szívesen.
Előzmény: stupiddog (22)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.01 0 0 22
kis OFF:  Apca,hol voltál a "Variációk"topikból?!?     most futott le az ellenfényes témajavaslatod,ami szerintem az eddigi legjobb volt a ködös mellett...(na igen,mindkettő köthető az őszhöz)
stupiddog Creative Commons License 2006.09.01 0 0 21
Csipkebogyótea:utóízesítés nélkül az igazi (tehát cukor-citromlé nélkül)...de azért szerény véleményem szerint egy kis mézet elbír.
stupiddog Creative Commons License 2006.09.01 0 0 20
Island* Creative Commons License 2006.08.31 0 0 19
Mi október végén, november elején szoktuk szedni. Mondják is, hogy jobb az íze, ha egy kicsit megcsípi az éjszakai fagy, vagy a dér. Utána ujságpapíron szétterítjük a kamrában és szárítjuk, szikkasszuk. Egy-két hónap múlva dobozba vagy üvegbe is tehető szellős tárolás mellett. Teához általában 2 liter vízhez adunk egy teljes marékkal. (két kezedbe teli a bogyó). Először hideg vízben áztatjuk néhány órát, majd hirtelen felforraljuk és lezárjuk alatta a gázt. 4-5 óra alatt kioldódik a zamata és a tápanyaga. Előfordul, hogy a bogyókat kétszer is felfőzzük.
Előzmény: TTNora (15)
apca Creative Commons License 2006.08.31 0 0 18
Szerintem a sutának is és a bikának is tetszetős tevékenység. :)

Amúgy pedig - szerintem - a legszebb évszak az ősz. Még a novemberi ködöknek is megvan a varázsuk, hátmég a csodás kristálytiszta, csípős októberi szüret-időknek!
Előzmény: Törölt nick (16)
comad Creative Commons License 2006.08.31 0 0 17
Előzmény: TTNora (15)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 16

... b @sznak a szarvasok stb.....

Hát, kinek mi tetszik....

Előzmény: Törölt nick (7)
TTNora Creative Commons License 2006.08.31 0 0 15
és mikor kell a teához szüretelni a csipkebogyót? Ahhoz is akkor, mikor már megcsípte az első fagy? És ha leszedtem, mi vele a dolgom? Magozás? Szárítás?
Előzmény: Island* (12)
Kiskertész Creative Commons License 2006.08.30 0 0 14
stupiddog Creative Commons License 2006.08.29 0 0 13

Jaj de szépeket írtok!

Itt esik a csendes eső,sötét van,mindjárt indulok dolgozni,de még ezt is szeretem az őszben,mikor neszelnek az ernyőn a fejem felett az esőcseppek...és ha beérek én is csipkebogyóteát főzök munka előtt,van még tavalyról,de már az idei is piroslik!

Island* Creative Commons License 2006.08.28 0 0 12

Én is csatlakozom akkor az előttem-szólókhoz, ugyanis mi is nemrég fejeztük be az építkezést és a lakás-belső kialakítását. A kert is nagyrészt kész van, bár vannak még alakítandó felületek.

A teázáshoz.....szoktatok inni csipkebogyó teát? Valami fennséges és nincs benne koffein, az egyik legegészségesebb tea szerintem. Mi ősszel szoktunk szedni a párommal néhány kilót és abból főzögetünk a hideg estékre. Csak ajánlani tudom nektek is. A szedés kicsit lassú munka, de egy kirándulással összekötve izgalmasabb, esetleg csapatostul. :)

Előzmény: Piroska+Farkas (11)
Piroska+Farkas Creative Commons License 2006.08.28 0 0 11

Hasonló a helyzetünk:-))) Mi is tavaly költöztünk az építkezés után, és most kezdünk úgy igazán kertészkedni (ill. már füvesítettünk, meg sziklakerteztünk, stb. de a fa- és rózsültetés még hátravan)

És milyen jó lesz majd tavasszal nézni az őszi ültetéseket!!!!!

Előzmény: TTNora (10)
TTNora Creative Commons License 2006.08.28 0 0 10

Island*, P+F!

Köszönöm!!!!!

Nagyon jól esett mindkét leírás, már várom az őszt!

 

Egyébként mi nagy kertfelújításba kezdünk a tavalyi házépítés után. Nálunk minden hétvége a kertásással, ültetéssel fog telni. De utána igyekszem a teraszon megpihenni teával, meleg takaróval, és nézni a panorámánkat! :-)

Előzmény: Piroska+Farkas (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!