Moody'sHosszúlejáratú deviza adósságA1 *NKilátások*
Megfigyelés alatt
Standard & Poor'sHosszúlejáratú deviza adósságBBB+Kilátások
Negatív
Fitch RatingsHosszúlejáratú deviza adósságBBB+Kilátások
Negatív
Japan Credit rating AgencyHosszúlejáratú deviza adósságA-Rating and InvestmentHosszúlejáratú deviza adósságA-
no nemzethalál lesz-e kedves jobbosok ?? Szar hír ez nektek ....... de ti mindíg kitaláltok valami újat úgyhogy várom kedves csapatotok újabb agyhalál hülyességét
geszthi szegény nem igazán érti ezeket a híreket, meg a tartalmukat sem. most épp annak örül, hogy jövőre az EU legmagasabb ÁHT hiányát fogja produkálni a kormány.
Karácsonyi ajándék az S&P-től: felminősítették Magyarországot Index/portfolio.hu, MTI 2006. december 21., csütörtök 15:15
Negatívról stabilra módosította az S&P Magyarország hosszú távú, BBB+ besorolású devizaadósságának kilátását, és javított az államadóssággal és deficittel kapcsolatos várakozásokon is, bár az euróbevezetés várható időpontját nem hozta előre a 2014-es dátumról. A forint a 251,6-os szintig erősödött a bejelentés utáni percekben, majd korrekció következett. Délután háromkor 252,8 forintot kellett adni egy euróért. Az elemzők szerint az S&P lépését a Fitch is követheti.
Az eddigi leminősítést valószínűsítő negatívról stabilra javította vissza Magyarország szuverén adóskockázati besorolásának kilátását a Standard & Poor's. Az amerikai hitelminősítő a költségvetési konszolidációban elért előrelépésre hivatkozva hozta döntését.
Nem is olyan rossz a magyar költségvetés MTI 2006. december 18., hétfő 16:38
Reálisnak nevezik a jövő évi magyar költségvetést és a hiánycsökkentési programot vezető londoni befektetési és gazdaságelemző házak hétfőn kiadott előrejelzései. Egyes vélemények szerint ugyanakkor ha tovább apad a koalíció népszerűsége, Gyurcsány Ferenc riválissal találhatja magát szembe az MSZP vezetői posztjáért folyó kampányban.
Az Economist Intelligence Unit (EIU), a világ legnagyobb, nem befektetési banki jellegű gazdaságelemző és előrejelző háza hétfőn kiadott 2007-es világgazdasági előrejelzésében azt írta: a magyar költségvetési politika rövid távú hitelessége javult "a nagy vonalakban reális" jövő évi költségvetés tervezetének beterjesztésével. Az EIU ugyanakkor a 2006-ra várt 3,9 százalékos reálnövekedés után még jövőre is 2,6 százalékos GDP-bővülést vár, arra számítva, hogy a költségvetési reform nem lesz olyan mélységű, ahogy a kormány jelezte, a szerkezeti reformok bevezetésének politikai nehézségei és adminisztratív késedelmei miatt.
Az EIU is úgy véli, hogy vezetőcsere esetén sem lenne valószínű a költségvetési konszolidációs intézkedések leállítása, mivel a gazdaságpolitikai irány módosítása azonnali válaszlépéseket vonna maga után a Nemzetközi Valutaalap (IMF), az Európai Unió, valamint a nemzetközi hitelminősítők részéről. Az EIU szerint emellett az MSZP politikusai is tudják, hogy ha nem szedik rendbe az állami pénzügyeket, az költségvetési válságot okozhat Magyarországon.
A JP Morgan befektetési csoport londoni irodájának szintén hétfőn kiadott 2007-es előrejelzése az EIU-nál még derűlátóbb a magyar költségvetési pályával kapcsolatban. A ház "jelentősnek" nevezi a 2007-re várható hiánycsökkentést, és szerinte az utóbbi évek "nagyarányú költségvetési elcsúszásai után" a jövő évre megadott deficitcél "nagy vonalakban reális".
Na nesztek itt az altalatok annyira hivetkozott Fitch!
Ezt rakja ki Orban az ablakba, meg az osszes vandal csurhe es az oket szitok! Meg ok is Gyurcsany mellett alnak ki!
Rosszabbak a kilátások a zavargások miatt, esik a forint MTI /2006. szeptember 20., szerda 18:16
Esni kezdett a forint arra a hírre, hogy a Fitch negatívra változtatta Magyarország hitelminősítésének kilátását.
A vezető európai hitelminősítő, a Fitch Ratings szerdán stabilról negatívra rontotta a magyar deviza- és forintadósság kilátását. A minősítő azzal indokolta a módosítást, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök lemondásának követelése miatt aggályos az ország reformprogramjának végrehajtása.
feltételezés lenne, hogy Orbán szemrebbenés nélkül egyenesen a magyar polgárok millióinak arcába hazudott pl a megfigyelési ügyben??? meg még rengetegszer...
Hungary's prime minister has admitted saying that his party lied to the public to win April's general election.
Ferenc Gyurcsany's admission came after Hungarian radio played a tape of a meeting he had with his Socialist MPs a few weeks after the election.
On it he says the party had lied to the public and his "boneheaded" government failed to introduce any real policies.
About 3,000 people gathered outside parliament on Sunday calling for him to resign but Mr Gyurcsany has refused.
Economic reforms
The meeting concerned was on 26 May, about a month after the governing coalition had won 210 of the 386 parliamentary seats.
A brief excerpt was played on Hungarian state radio and others appeared on web sites. It is not clear how they were leaked.
If we have to give account to the country about what we did for four years, then what do we say
Ferenc Gyurcsany
In the excerpts, Mr Gyurcsany says harsh economic reforms are needed.
"There is not much choice. There is not, because we screwed up. Not a little, a lot. No European country has done something as boneheaded as we have.
"Evidently, we lied throughout the last year-and-a-half, two years. It was totally clear that what we are saying is not true.
"You cannot quote any significant government measure we can be proud of, other than at the end we managed to bring the government back from the brink. Nothing. If we have to give account to the country about what we did for four years, then what do we say?"
Mr Gyurcsany thanks "divine providence, the abundance of cash in the world economy and hundreds of tricks" for keeping the economy above board.
In a speech sprinkled with obscenities, he says: "We lied in the morning, we lied in the evening."
Some analysts suggest the leak may be with the prime minister's permission as he posted a full transcript on his own web blog.
Mr Gyurcsany may be trying to emphasise the need for tough reforms, they say. Local elections are set for 1 October.
Mr Gyurcsany went on television on Sunday amid the row and said the "lies" he referred to were those politicians told citizens, who now believed they could have "happiness as a gift".
"We have to stop the deluge of lies which have covered the country for many years," he said.
1. Nem mindegy, hogy az a hazugság - amire a BoA alelnöke céloz -, mekkora és mire használják. Különben neki fingja sincs róla, mi folyik itt nálunk. Próbálná ki, és utána szövegeljen.
Dwyfor Evans, a Bank of America (BoA) londoni befektetési részlegének európai feltörekvő piaci stratégiáért felelős alelnöke hétfőn az MTI-nek azt mondta: egy miniszterelnöktől "az ember nem pontosan ilyen kommentárokat várna", de végül is Gyurcsány Ferenc "csak azt ismerte be, amit a legtöbb kormány és a legtöbb kormányfő amúgy is csinál".
A Bank of America londoni részlegének térségi alelnöke szerint hosszú távra jelentősebb politikai kihatása sem lesz az ügynek.
A piacnak tetszik, hogy Gyurcsány hazudott Index 2006. szeptember 18., hétfő 15:28
Miközben a politikai válság miatt az elemzők óvják a befektetőket hazánktól, és a forint gyengülésének veszélyeire figyelmeztetnek, a magyar pénz száguldozik a devizakereskedelemben. Reggel még 273 forint fölött volt az euró ára, fél négy előtt nem sokkal már 270 forint alá bukott.
39. helyen álló Csehország mögött, most a második helyre lépett elő, megelőzve az új listán 37. Csehországot. Lengyelország a listán 44., Szlovákia 45. és Litvánia 46. "
Hátrébb csúszott Magyarország a Világbank vállalkozói környzetet vizgsáló listáján. A lista - amelynek jelenleg a 66. helyén áll az ország - azt vizsgálja, hogy mennyire kedvez az ország a vállalkozások beindításához és működtetéséhez.
Magyarország a 66-ik helyre csúszott vissza azon a listán, amelyet a Világbank állított össze abból a szempontból, hogy az egyes országokban mennyire kedvező a környezet a vállalkozások számára. Magyarország tavaly még a 60-ik helyen állt a 175 országból álló listán, az idén viszont a vállalatok működését befolyásoló valamennyi almutató tekintetében is visszaesett.
A Világbank "Doing business" indexe jelzi, hogy miként alakul az általános szabályozási környezet, a 10 almutató pedig ezt az általános helyzetet részletezi több szempontból: egyebek mellett új vállalkozások indítása, engedélyek beszerzése, foglalkoztatás, hitelfelvétel, befektetők védelme, adófizetés szempontjából.
Például az új vállalkozások indítását figyelembe véve Magyarország a 87-ik helyre esett vissza a korábbi 80-ról. Nálunk egy új vállalkozás beindítása átlagosan 38 napot vesz igénybe, míg a kelet-európai térségben az átlag 32 nap, az OECD-tagországokban 16,6 nap.
A régión belül - az egy főre jutó GNI arányában - Lengyelország után a legmagasabb átlagos költséggel Magyarországon lehet számolni egy cég indulásakor. Ez az egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelem (GNI) - amit a Világbank mintegy 10 ezer dollárra becsül - 20,9 százaléka, miközben a régiós átlag 14,1 százalék, az OECD-átlag 5,3 százalék. Ugyanez a költség például Szlovákiában 4,8 százalék, Csehországban 8,9 százalék, Romániában 4,4 százalék, Lengyelországban alig valamivel több, 21,4 százalék.
Az általános gazdasági környezetet vizsgálva a térségben szinte minden ország megelőzi Magyarországot: Szlovákia a 36-ik, Románia a 49-ik, Csehország az 52-ik, Bulgária az 54-ik helyen áll, Szlovénia a 61-ik, csupán Lengyelország van hátrébb, a 75-ik helyen. A lista első helyén egyébként Szingapúr áll, a második Új-Zéland, majd az Egyesült Államok és Kanada következik, a 175-ik a Kongói Demokratikus Köztársaság.
"Magyarország a 66-ik helyre csúszott vissza azon a listán, amelyet a Világbank állított össze abból a szempontból, hogy az egyes országokban mennyire kedvező a környezet a vállalkozások számára. Magyarország tavaly még a 60-ik helyen állt a 175 országból álló listán, az idén viszont a vállalatok működését befolyásoló valamennyi almutató tekintetében is visszaesett." MTI
Igen, kormany kritika is lehet elismerem, de nem ugy, mert nem azt jelenti.
"...ebben az esetben kevésbé valószínu a további költségvetési szigorítások bevezetése "
Azt jelenti, hogy akkor a Fideszes onkormanyzatok reszerol nagy ellenallas, uszitas lesz a tovabbi megszoritasok, reformok ellen es az MSZP gyava lesz eroltetni.
Ugyanis tovabbi koltsegvetesi atigazitasok az onkormanyzatokat is fogja erinteni. Ott is kellene leepiteni (lasd Jarai baratod, mert ott aztan vannak burokratak :-)) De ha azt Fideszes tobbsegu onkormanyzatok mellett probalna Orban rohanna megint Liszabonba orszagot elitelteni, meg a POCS-ok mindennap nyomnak a diktatura van, jaj a fideszes onkormanyzatokat akarjak ellehetetleniteni boszubol es hasonlo dolgok mint megszoktuk.
Emlekezzunk csak Kosara. Nyomtak a milliardokat Debrecenbe, aztan amikor az MSZP "csak" az elkerulo autopalyat/meg utat epitettek meg nekik egybol jottek hogy fuj buntetik a varost mert fideszesek (vegul is magukbol indultakki mint mindig) At persze elfeledte hogy rogton kormnay ellenes akcioval (THaza alapitvany) kezdte a mukodeset Kosa.
Osztogatas? Ezt meg a MOrgan elemzese se allitja!
[n]Ugyan MINEK es kinek osztogatna?![/n]
3.5 evig az egadta vilagon SEMMI jelentosege nincs (lasd 2004-ben Orban mar megnyerte a 2006 valasztasok elso fordulojat magaszerint a fenyes EP gyozelemmel...aztan ugye a 4 OGY Valasztasat is elvesztette Orban) !
Epp akkor kellene osztogatnia ha nyerne, mert akkor a sajat onkormanyzati embereit kell megnyerni a megszoritasokhoz es valamivel kompnzalni kellene oket!
És szerintem végig sem olvasta. Itt a vége: "A befektetési bank a Buda-Cash elemzőjének, Fazakas Péternek a véleménye szerint meglehetősen visszafogottan értékelte a konvergenciaprogram várható hatásait. 2007-ben még elképzelhetőnek tartják, hogy teljesíthető lehet a tervezett 3%-os GDP-arányos hiánymérséklés, ám 2008-tól, különösen a 2010. évi parlamenti választások közeledtével bizonytalan a további konszolidáció a JPMorgan szerint. Az euróbevezetés reális időpontját egyébként 2014-re teszik.