Keresés

Részletes keresés

Elminster Aumar Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 347

"ROHADTUL NEM ÉRDEKEL A TELEPÁTIA HATÁSMECHANIZMUSA!

csak azt tudom, hogy van."

 

Na! Ez a BAJ veled!

 

Közismert tény, hogy az emberi érzékszervek képesek tévedni. Ezen felül pedig az emberi elmébe bele van drótozva egy halom kognitív torzítás, ami megváltoztatja a világról alkotott képet és benne a személy önképét hibásra.

Mivel az emberi tapasztalás ilyen sok hibával terhelt, ezért aztán van egy sor tudattalan szubrutinunk is, amelyek próbálják a memóriában meglévő emlékek alapján jól-rosszul szelektálni, hogy melyik tapasztalat helyes és elfogadható és melyikben kell az egyednek kételkednie. Szerencsére az ember esetében ezen a tudattalan mechanizmuson felül is van szűrő, amit már a tudatos elme használhat a tapasztalatok leválogatásához: ha valami nagyon ellentétes a meglévő igaz ismeretek rendszerével, azt az épeszű ember nem fogadja el első blikkre igaznak! Ha a tapasztalatod ellentmond annak, ahogy az ismereteid szerint a világ működik (pl. a rég elpusztult kutyád ugatását véled hallani a kertből), akkor azt a tapasztalatot nem fogadhatod el helyesnek, azt akkor például hallucinációnak kell tekintened, vagy tévedésnek, vagy utólagos visszaemlékezésed torzításának.

 

Persze, ha nincsen megfelelő mélységű ismereted arról, hogy a világ milyen szabályok szerint működik, előfordulhat, hogy egyes tapasztalataidról te magad nem tudod megállapítani, hogy hamisak. Túl keveset tudsz a világ valódi működéséről, hogy ez alapján szelektálni tudjál.

Na, ezért fontos az, hogy minden tapasztalt jelenség esetén meghatározd a hatásmechanizmust, hogy mi és hogyan csinálja, csinálhatja-e egyáltalán! Ez mutatja meg, hogy helyes vagy téves tapasztalat az.

Előzmény: thoughts (344)
thoughts Creative Commons License 2019.07.27 0 0 346

'

"miért?

nem arra utal?"

 

- Nem utal rá. Ez így olyan, mintha azt mondanád, hogy a hűtőszekrényedet és a mosógépedet is ugyanolyan elektromosság működteti, szóval a ruhádat akár a hűtőszekrényed is kimoshatná....'

 

nem!

teljesen hasonló rendszerekről (agyakról) beszélünk!

 

 

 

'

"az agyhullámok terjedése tény."

 

- Ez így önmagában nesze semmi fogd meg jól. Mintha a netkábelt beleerőltetnéd a a laptopod jet-dugójába, és azt mondanád, hogy te így is tudsz guglizni...'

 

miért?

az agyhullámok nem terjednek?

 

 

 

' Nem tudod. Fogalmam sincs, hogy mi zümmög a fejedben, de semmiféle telepátiáról nem tudsz'

 

pedig igen.

Előzmény: Törölt nick (345)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 345

"miért?

nem arra utal?"

 

- Nem utal rá. Ez így olyan, mintha azt mondanád, hogy a hűtőszekrényedet és a mosógépedet is ugyanolyan elektromosság működteti, szóval a ruhádat akár a hűtőszekrényed is kimoshatná....

 

"az agyhullámok terjedése tény."

 

- Ez így önmagában nesze semmi fogd meg jól. Mintha a netkábelt beleerőltetnéd a a laptopod jet-dugójába, és azt mondanád, hogy te így is tudsz guglizni...

 

"ROHADTUL NEM ÉRDEKEL A TELEPÁTIA HATÁSMECHANIZMUSA!

csak azt tudom, hogy van."

 

- Nem tudod. Fogalmam sincs, hogy mi zümmög a fejedben, de semmiféle telepátiáról nem tudsz.

Előzmény: thoughts (344)
thoughts Creative Commons License 2019.07.27 0 0 344

'Én így neked nem hiszek, bemondásos alapon.'

 

jogod.

 

 

 

'Mintha az már a dolog működőképességére utalna, hogy ugyanaz a biokémiai elektromosság.'

 

miért?

nem arra utal?

 

 


'Ennyi erővel az egyik gépkocsiban járó motor hajthatná a két utcával arrébb ácsorgó gépkocsi ablaktörlőjét...'

 

na, azért nem egészen.

az agyhullámok terjedése tény. és a befogadására is adtam magyarázatot.

 

 

 

'Ökörség. Mondanám, hogy áltudományos ökörség, de ez olyan szinten pongyolaság, hogy még az áltudományos jelzőre is méltatlannak tartom.'

 

ROHADTUL NEM ÉRDEKEL A TELEPÁTIA HATÁSMECHANIZMUSA!

csak azt tudom, hogy van.

Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 343

Ráadásul pont neutron-t vaze, aminek pont nincs is elektromos töltése.... :D

Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 342

Egyáltalán mi a telibeb*szott útszéli atyaúristent jelent az a kifejezés, hogy "kisüti a neutron"-t?????

 

Én vizsgáztam kvantumkémiából és elektrodinamikából, de sohasem hallottam még csak ehhez foghatót sem.

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 341

Én így neked nem hiszek, bemondásos alapon.

 

Arra hivatkozol, hogy:

"az én agyamban indul az akciós potenciál, és a másik agyában süti ki a neuront. ti. ugyanaz a biokémiai elektromosság."

Nonszensz az érvelés. Mintha az már a dolog működőképességére utalna, hogy ugyanaz a biokémiai elektromosság. Ennyi erővel az egyik gépkocsiban járó motor hajthatná a két utcával arrébb ácsorgó gépkocsi ablaktörlőjét... Ökörség. Mondanám, hogy áltudományos ökörség, de ez olyan szinten pongyolaság, hogy még az áltudományos jelzőre is méltatlannak tartom.

Előzmény: thoughts (340)
thoughts Creative Commons License 2019.07.27 0 0 340

szerintem be tudnám mutatni.

 

de lehet, hogy Nagy Szellem "letiltana", mert még nem vagyunk érettek a telepátiára.

(amivel mondjuk a telekommunikációs cégek tönkremennének...)

 

 

 

 

de arról biztosíthatlak, hogy nem csak duma az egész! (ennyit tok)

Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 339

Már csak azt kellene tudnod kimutatni kísérletileg, hogy a te agyadból induló biokémiai elektromosság a megfelelő módon átjut a másik agyába.

 

No addig csak duma az egész. 

Előzmény: thoughts (338)
thoughts Creative Commons License 2019.07.27 0 0 338

az én agyamban indul az akciós potenciál, és a másik agyában süti ki a neuront. ti. ugyanaz a biokémiai elektromosság.

 

és ez az összes létező agyra tekintve jelenti az Energiát. (bocs, de ez a neve)

Előzmény: Elminster Aumar (322)
thoughts Creative Commons License 2019.07.27 0 0 337

de mi nem tetszik annak ebben, akinek ez nem tetszik?

 

nem elég bonyolult a tudat?

Előzmény: thoughts (336)
thoughts Creative Commons License 2019.07.27 0 0 336

'amit viszont önmagát meghaladó tulajdonsággal ruház fel.'

 

szerintem teljesen belefér a képbe, hogy pl. a tudat az anyag egy elképzelhetetlenül bonyolult örvénylése "csupán".

Előzmény: Adamkertesz (335)
Adamkertesz Creative Commons License 2019.07.27 0 0 335
Ehhez a jövőnek kellene megtörténnie először. Viszont akkor nincs biológiai múltja.

Erre azt válaszolni, hogy "nem lehet kizárni". :)
Ki lehet.
Az értelmet nem lehet kizárni.
A véletlent és a biológiát ki lehet. Ki kell, mert irreleváns válaszok az életre.
Vagy marad, ezen a téren egy materialista hit. Amit inkább vélekedésnek mondhatnánk. Az alapja ugyan az anyag, amit viszont önmagát meghaladó tulajdonsággal ruház fel.
Amikről tudni lehetbe, hogy az anyagon túlmutat.
Előzmény: ErkölcsTan (251)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 334

'képes volt a patkányát úgy irányítgatni, hogy a kanapé hátáról becélozta vele a dohányzóasztalon a kv-s köcsögöt. és el is találta'

 

offolt

Előzmény: thoughts (328)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 333

mondom, hogy értelek!

 

csak örülnék, ha Te is értenél.

(egyébként szerintem az AK körül kellene szaglászni, mert egy boszorkány hülye lesz lebuktatni magát az egész világ előtt.)

Előzmény: Elminster Aumar (332)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 332

"csak azt ne mond, kérlek, hogy a telepátia fizikai képtelenség."

 

Jelenlegi fizikai és biológiai ismereteinknek teljes mértékben ellentmond, és még olyan bizonyító erejű eredmények sincsenek, hogy megkérdőjelezzük a fizikai és biológiai ismereteinket! Ez utóbbi a lényeges! Ha lennének bizonyítékok, akkor a VALÓDI TUDOMÁNYOS kutatás ezerrel rajta lenne a témán és havi szinten jelennének meg új cikkek, amik eredményei persze az általános hírközlő médiába is átkerülnének, hogy olvashassad azokat. De nem. Te csak az ufókos-ezós-konteós áltudományos forrásokban olvashatsz a telepátiádról.

Előzmény: thoughts (329)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 331

tőlem...

Előzmény: Elminster Aumar (330)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 330

"de valamiért nekem beavatottá kellett váljak. kiválasztottak erre,"

 

Túltengő egocentrikusság. Némi kozmológia-tanulmány megtanítana arra, hogy bár úgy érzed hűdekülönleges vagy, valójában semmi vagy. (A hűdekülönlegesség érzése az egyik jól ismert kognitív torzítása az emberi elmének.)

 

"és nem téveszmém a telepátia, hanem tapasztalatom."

 

Tudod, a tapasztalatokat érdemi tudás híján könnyű félreértelmezni. Ha nincsen valamirevaló tudományos ismereted a világról, akkor biztos lehetsz benne, hogy helyből úgy félreértelmezed a saját tapasztalataidat, ahogy az másnak nekifutásból se menne.

 

Csak egy példa. Mielőtt a TUDOMÁNYOS KUTATÁS fel nem ismerte az alvási paralízis jelenségét és élettani funkcióját a REM fázis közben, mindenki aki idő előtt ébredt fel azt tapasztalta, hogy valami láthatatlan erő megakadályozza a mozgásában. És ezt a tapasztalatot a legtöbben azzal magyarázták, hogy démonok meg szukkubuszok ültek a mellkasukra. És aki manapság sem hallott még az alvási bénulás jelenségéről, ha hívő vallásos, akkor démonok megszállásával fogja magyarázni a tapasztalatát.

Előzmény: thoughts (328)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 329

csak azt ne mond, kérlek, hogy a telepátia fizikai képtelenség. (mint tudjuk volt már rá példa)

 

az azért ölég dogmaszagú lenne.

Előzmény: Elminster Aumar (327)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 328

'Ez az igazság.'

értem én a szkepticizmusodat és a helyedben magam is így gondolkodnék, de valamiért nekem beavatottá kellett váljak. kiválasztottak erre, és nem téveszmém a telepátia, hanem tapasztalatom.

mondom, pl. a volt barátnőm képes volt a patkányát úgy irányítgatni, hogy a kanapé hátáról becélozta vele a dohányzóasztalon a kv-s köcsögöt. és el is találta (mondjuk másfél méter előre és fél lefele). namármost, arról fogalmam sincs, hogy hogy csinálta, de nyilván boszorkány a hölgyemény, szent pozícióban volt, hogy mellettem legyen, amikor kell(ett).

Előzmény: Elminster Aumar (326)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 327

"az Energia nagyon is valós."

 

Attól, hogy nagy kezdőbetűvel írod az energiát, még nem kap fizikai tartalmat. Éppenhogy a nagy kezdőbetű jelzi, hogy ezoterikus bullshitről van itten szó, aminek semmiféle alapja nincsen.

Nézz utána, hogy mit is jelent az "energia" a fizikában, és hogy milyen megjelenési formái léteznek!

Előzmény: thoughts (324)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 326

"szerintem ennek is megvan az oka.

még nem vagyunk rá felkészülve. (úgy globalice)"

 

Na, ez meg már a konteós agybaj határvidéke.

Csókolom, kedves!

Akár "fel vagyunk készülve", akár nem, a tudományos ismeret felbukkan, mert a kutatók ha igaz dologra lelnek, akkor szakmai érdekük azt elújságolni. Az atombombára sem volt felkészülve az emberiség, sőt még ma sincsen, ez viszont senkit nem akadályozott meg abban, hogy az atombombához szükséges igaz ismereteket kikutassa és világgá kürtölje.

 

Ha létezne a telepátiád, akkor mára minden biológia és fizikatankönyvben külön fejezet foglalkozna vele. Ez az igazság.

Előzmény: thoughts (325)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 325

nem tudok.

szerintem ennek is megvan az oka.

még nem vagyunk rá felkészülve. (úgy globalice)

Előzmény: Elminster Aumar (323)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 324

'Csak mellékesen: a Faraday kalicka MINDEN elektromágneses sugárzást leárnyékol.'

 

tőlem...

ha már ott tartunk majd, ezt is le kell tesztelni.

 

 

 

'Ez meg kérlek, ezoterikus bullshit.'

 

nem, nem az.

az Energia nagyon is valós.

 

 

 

 

 

 

én csak a tapasztalataimat értelmezem. és a telepátia tapasztalatom.

Előzmény: Elminster Aumar (322)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 323

"de,     vannak."

 

Hát akkor hozzál ezekről bizonyítékul lektorált szakfolyóiratokban megjelent kutatási eredményeket!

Előzmény: thoughts (320)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.07.26 -1 0 322

"szerintem az agyak generálta "Energia" olyan finom, hogy átmegy a kalitkán is."

 

Ez meg kérlek, ezoterikus bullshit.

Olyasvalaki állít ilyen sületlenséget, akinek az égegyadta világon semmi ismeret nincs a fizikáról. Csak hallott jólcsengő szakszavakat és random módon permutálja azokat, hátha sikerül parasztvakítania a szakszövegnek tűnő értelmetlen bullshittel.

 

 

Csak mellékesen: a Faraday kalicka MINDEN elektromágneses sugárzást leárnyékol. Ez a fizikája!

Előzmény: thoughts (312)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.07.26 0 0 321

Majd jelezd és akkor küldöm.

Olyanokkal viszont felesleges leállnod vitatkozni, akik annyira buták, hogy azt

sem tudják, hogy az autó-, vagy önszuggesztió tudományos tény.

Ezek szerint a pszichológiai autótréninget sem ismerik.

 

 

 

 

Előzmény: thoughts (317)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 320

de,     vannak.

Előzmény: Elminster Aumar (316)
thoughts Creative Commons License 2019.07.26 0 0 319

gratulálok!

Előzmény: Elminster Aumar (315)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.07.26 0 0 318

Nekem is van/volt több különleges képességem.

Többet visszaszorítottam és nem használom.

Kicsit már bánom, hogy miért tettem.

 

A legerősebb viszont, hogy nagyon erősen nem vagyok hipnábilis.

Valószínűleg 10-100 millió az egyhez az az arány, aki olyan erősen nem az, mint én.

A világ legerősebb parafenoménjeivel teszteltettem le magamat 4-5-el is.

 

 

 

 

Előzmény: thoughts (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!