Keresés

Részletes keresés

Losicica Creative Commons License 2019.06.21 0 0 1550

Hát tudtommal 65 év felett ingenes EU-s tagoknak, de legalábbis minimum féláron van, mint ahogy a legtöbb egyéb belépő is. De mivel valami 4.5 euro rémlik a teljes árra napi jegynek, annyira nem is mérvadó a dolog :) 9 eurót is kibírunk valahogy :) Ez az egész jegyrendszer is fura nekem, de majd ott elmondja a pénztáros mit is akarok remélem :)

 

 

Előzmény: 'szti (1549)
'szti Creative Commons License 2019.06.21 0 1 1549

biztos vagy benne, hogy anyukádnak ingyenes? 

Előzmény: Losicica (1548)
Losicica Creative Commons License 2019.06.21 0 0 1548

A metró amúgy is gyorsabb, mint bevergődni a városba szerintem, illetve azt néztem, hogy a 24 órás jegy nem is drága (Anyának meg már ingyen van), és ha rájövünk ott mivel érdemes még közlekedni a látnivalók között, akkor tömeggel egyszerűbb. Ahogy láttam, van TourInfo pont az Akropolisznál, az a tervem, majd ott megkérdezem, hova mivel érdemes eljutni (már amelyik nem sétatáv). 

A kombinált jegyet még meggondoljuk, még nem néztem át a távolságokat, és ugye csak 1 napunk van mindenre. Pl úgy rémlik 2 agórát is tartalmaz, lehet abból egy is elég lenne, és akkor helyette mást, másmilyet lehetne nézni, de úgy meg már lehet olcsóbb a külön jegy. Mondjuk nyilván nem pár euron fog múlni, mert annyit megér, ha nem kell mindig sorban állni :) 

Alapvetően jelenleg van egy kupac athéni nevezetesség felírva, aztán lehet majd csak ott döntünk :) Itthon eléggé reménytelennek tűnik eldönteni mi mennyi idő és mi éri meg. 

Előzmény: frozendaiquiri (1547)
frozendaiquiri Creative Commons License 2019.06.21 0 0 1547

Szia!

 

Két hónapja voltam Athénban, béreltem autót is, közlekedtem, parkoltam a belső részeken, Pireuszban.

Sokkal jobban jársz, ha nem jössz be a belvárosba vagyis a Nemzeti Park, a Plaka, az Akropolisz meg úgy általánosságban a belső részekre. Kaotikus minden, vannak olyan körforgalmak ahol nem a bent levőknek, hanem a bejövőknek van elsőbbsége, de valahol meg tök normálisan mint nálunk vagy bárhol. Tele száguldozó motorosokkal, taxisokkal, és rengeteg busszal. Keskenyek a sávok, pillanatok alatt(mindenféle jelzés nélkül) megszűnnek a sávok, és mindenhol, szinte mindig csúcsforgalom(kivéve vasárnap). A gyalogosok megtűrt személyek, engem egy zebrán való átkelésnél, úgy hogy lámpa is volt gázolt el majdnem egy civil autóban száguldozó, szlalomozó katonatiszt vagy rendőr vagy valami egyenruhás rendvédelmis. 

A parkolásnál is nagyon kell figyelni. Szinte csak a frekventált részek fizetősek, például az Akropolisztól 5-10 perc sétára már nem kell fizetni, viszont borzasztó nehéz helyet találni és nagyon oda kell figyelni, hova állsz. Ha kukahelyre, üzlet rakodórész, bolt elé stb.. , szinte észre sem veszed hogy szar helyen vagy, levehetik a rendszámot és mehetsz be az őrsre kifizetni a büntit, és akkor kapod csak vissza. Mindig az első rendszámot veszik le!

A büntetés nem horribilis, de mire megtalálod hova kell menned, visszamész, visszarakatod a rendszámot, szóval tortúra.

Jó ötletnek tartom a Metró végállomáson hagyni, ne félj, nem lesz semmi baj.

Az Acropolis múzeumba a 30 eurós bérlet nem érvényes, viszont sok más helyre meg igen.  

Előzmény: Losicica (1546)
Losicica Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1546

Ezt meg most találtam:

"Legtöbbünket minden bizonnyal az ókori nevezetességek érdekelnek, ezért tanácsos az Akropolisz tövében található, viszonylag nagy és ingyenes parkolót megcéloznunk, és ott letenni az autónkat. Az út hátralévő részét gyalogosan be lehet járni." - eddig mindenütt azt olvastam, hogy ott már csak fizetős van, tegyem le kijjebb a kocsit.. Ez a város elég kaotikusnak tűnik :( 

A piros metró végállomásán eléggé paneljellegű házkupacok vannak, nem tudom mennyire biztonságos ott parkolni. Effektív egy normális díj megfizetése ellen sincs kifogásom, de csak parkolni 20 ezret nem akarok otthagyni egy nap alatt pl :) Izgi lesz az tuti.. 

 

Előzmény: Losicica (1545)
Losicica Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1545

Igen, azt tudom, hogy a teteje fenn van, majd meglássuk. 

Akropoliszban kezdünk, reggel nyitásra már ott fogunk toporogni terveim szerint, és egész napunk lesz a városra (szóval akár sötétedésig is tudunk maradni, ha nem dőlök ki közben, mivel ugye reggel 5kor már autóban kell ehhez ülni :) )  Nyilván nem tudunk mindent aprólékosan megnézni, de a lényegre (ami még nem tudom mi... ) remélem elég lesz. 

Ebben a leírásban az van, hogy a kombinált Akropolisz jegy érvényes a múzeumba is. Eddig mindenhol azt olvastam, hogy oda nem. Ahh kavar van :) Na mindegy, még van egy bő hónapom az apróságokra. Az jóval jobban idegesít, hogy a piros metró végállomása környékén lesz-e parkolóhely, mert erről semmi infót nem találtam (meg hogy az utcán ingyen van-e ha van)

 

Ezek a keskeny utcák tetszenek nekem is, találtam olyan képeket énis, ahol ki vannak pakolva 1-1 kisasztalok, nagyon hangulatos, biztos leülünk majd. 

Előzmény: llaci10 (1544)
llaci10 Creative Commons License 2019.06.20 0 1 1544

Talán nézd meg ezt, nekem ez hozta meg a kedvem Anafiotikához:

http://maszekutazos.blogspot.com/2014/11/atheni-evzaro.html

"főbejárat felől fogunk közelíteni és lejteni majd Akropoliszba"??? Az Akropolisz hegytetőn van, mindenhonnan "emelkedni" kell. A Propülaiahoz meg mindenképpen sok lépcsőt kell megmászni a legnagyobb tömegben

A Plaka egy nagyobb terület, aminek felső, az Akropoliszhoz közel eső kis részén van Anafiotika.

Étterem mindenhol sok van.

A National Garden nekem kevéssé tetszett, szerintem sok szebbet láttam.

"Mennyi látnivaló egy kupacban!" Azért ne hidd, hogy egy napba minden belefér! Nem tudom mikor mentek, de főleg az Akropoliszban a nagy meleg is játszik, fent nem sok árnyék van.

Előzmény: Losicica (1543)
Losicica Creative Commons License 2019.06.20 -1 0 1543

ismerem, csak a mondatszerkesztésed nem volt egyértelmű :) 

Plaka-t énis felírtam, esetleg tudunk ott ebédelni ilyesmi alapon, mert úgy látom, az közel van az Akropoliszhoz. 

Anafiotikáról még nem hallottam, bár ahogy nézem ugyanaz/ugyanott van. Elsétálunk mindenképp. 

Megkérdeztem amúgy, E-ticket-el simán ki lehet kerülni a sort, szóval lehet hogy a főbejárat felől fogunk közelíteni és lejteni majd Akropoliszba, de ettől még szeretem az ilyen kis helyeket, mindenképp megnézzük. Ahogy látom a nemzeti kert is egész közel van, azt is. Mennyi látnivaló egy kupacban! Így egy nap alatt is sok mindenre lesz idő legalább. 

Előzmény: llaci10 (1542)
llaci10 Creative Commons License 2019.06.20 0 0 1542

"A Plaka-t kell látni?"

Írd be a google keresőbe Anafiotikát és a Plakát. nézd meg a képeket, és aztán dönts, mert lehet, hogy nem egyezik az ízlésünk. 

Előzmény: Losicica (1541)
Losicica Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1541

nah akkor megnézem, hogy lehet idemetrózni :) 

Anya már 78 éves, de 6-8 km vízszintest egyben simán lesétál, nekem rosszak a térdeim - vak vezet világtalant :D de szép lassan fel tudunk menni, és ki a főbejáraton, ahol már vár a múzeum. 

A Plaka-t kell látni? Azt énis felírtam, bár az ahténi napunk még eléggé lyukacsos. Valami papagájos kertet is felírtam pl :) 

Egy teljes napunk lesz, okosan kell összedobni. 

Előzmény: llaci10 (1540)
llaci10 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1540

Igen, erre gondoltam. Annak idején 65+ voltam, nem bántam meg. Innen azért elég kényelmes volt a túristafolyamba becsatlakozásig, inkább idáig a Plakán keresztül volt sok lépcső, de azt meg "látni kell" :-)

Előzmény: Losicica (1538)
llaci10 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1539

Mi annak idején a Monastiraki Metro állomástól mentünk fel a Plaka hangulatos részén keresztül, ugyanott mentünk ki és barangoltunk a számomra leghangulatossabb Anafiotikában.

Kinek mi a fontos.

Előzmény: Losicica (1537)
Losicica Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1538

hűű megnéztem itt jól emelkedik :) bár ha lejt is előbb-utóbb vissza kell jutni, csak időssel mennénk, de majd megnézem. 

 

erre gondolsz? 

https://www.google.hu/maps/@37.9728245,23.7258024,3a,75y,149.68h,77.81t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7gEAFVrT230WjbqHTv9L2Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

Előzmény: Losicica (1537)
Losicica Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1537

A bejárattal bajban vagyok, eddig ahány embert kérdeztem kb annyifélét mondtak. 

Szeretném ezt is lefixálni, mert ugye aszerint kell metrózni (a piros metró nyugati végállomásánál akarom letenni a kocsit), de egyelőre nagyon megoszló véleményeket hallottam. 

Nyugati bejárat azért lenne nekem is szimpibb, mert ott bemegyünk, a múzeum mellett meg ki, és akkor már mehetünk is múzeumolni, nem kellene oda-vissza menni. 

De persze még nem jártam arra, nem tudom, hogy optimális, főleg metróval kombinált érkezéssel. 

Előzmény: llaci10 (1535)
Losicica Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1536

hűű ez egészen biztonságosnak és hivatalosnak tűnik, és még félárast is lehet vele venni előre, szuper. 

Végigolvasom hátha írja hogy is működik (ki kell-e nyomtatni vagy sem, mert ha nem, akkor remekül lehet 1-2 nappal előtte mindig az adott helyre vásárolni vele)

 

Köszi!

Előzmény: Pontikos1 (1534)
llaci10 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1535
Előzmény: Losicica (1533)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1534
Előzmény: Losicica (1533)
Losicica Creative Commons License 2019.06.19 0 0 1533

Sziasztok, 

 

Akropoliszra nem lehet elővételben jegyet venni? A múzeumba találtam ilyen opciót (bár ott is csak teljesáras jegyekre), de a területre magára nem, illetve csak ilyen-olyan ki tudja mennyire megbízható viszonteladóknál, és csak vezetett túrára. 

Pedig jó gondolat lenne egy sorkikerülős elővételben váltott jegy (mondjuk amúgy is kora reggel nyitásra mennénk, hátha ott még nincs akkora tumultus). 

 

köszi

petneházyrét Creative Commons License 2019.06.13 0 0 1532

Tavaly márciusban itt ettünk papírban sült kecskét, még másnap is azt ebédeltem, akkora adag volt. A bárány is kiváló volt. Az Akropolisz múzeumtól 5 perc fölfelé. 

https://www.google.com/maps/@37.9709205,23.7289851,3a,75y,114.91h,76.27t/data=!3m6!1e1!3m4!1sURpl3N8mYnAY0V_4or609Q!2e0!7i13312!8i6656

Előzmény: sanse79 (1531)
sanse79 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 1531

nagyon koszonom! neztem hogy 10eur per fo. jo lesz

holnap repulunk, egy kis kiruccanas lesz. pentekre akropolisz, szombat strand...a tobbi kotetlen kikapcsolodas... :)

ha lenne valami olyan etterem amit mindenkepp erdemes lenne meglatogatni azt irjatok meg :)

elore is koszonjuk!

Előzmény: FLaci (1530)
FLaci Creative Commons License 2019.06.12 0 0 1530

Reptéri metró jó.

Tengerpartra én az M1 metróval mennék Faliro-ig, onnan a T3 villamossal.

Előzmény: sanse79 (1529)
sanse79 Creative Commons License 2019.06.11 -1 0 1529

sziasztok!

voulara mennenk egyet strandolni , mivel erdemes odamenni?

ATHINAS street inn be leszunk.

reptertol metro a legjobb valasztas?

udv

 

dékávé Creative Commons License 2019.05.27 0 0 1528

Nagyon szépen köszönöm a választ. Akkor marad a metró :-)

Előzmény: suzi_mou (1527)
suzi_mou Creative Commons License 2019.05.24 0 0 1527

A 22 euros jegy CSAK a metros repteri transzfert tartalmazza. Expressz busszra masfele jegyet kell venni.

Előzmény: dékávé (1526)
dékávé Creative Commons License 2019.05.24 -1 0 1526

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni,  a 22eurós jegy az jó a reptéri buszra is illetve /vagy a reptéri metróra is? Köszönöm szépen a választ.

suzi_mou Creative Commons License 2019.04.28 0 0 1525

Ez tipikus airbnb lakas, ott keress ra.

Előzmény: Andi 14 (1524)
Andi 14 Creative Commons License 2019.04.28 -1 0 1524
estee8510 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 1523

Köszönöm, igy egyszerübb lesz megtalálnunk a buszt. 

Előzmény: suzi_mou (1522)
suzi_mou Creative Commons License 2019.04.09 0 1 1522

Repterrol kijossz, atmesz az ut masik oldalara es ott felmesz a feluljarora. Ott atnyargalsz a metro epuletebe. Van penztar es automata is, ahol mindenfele jegyet lehet venni.

 

A buszok a repuloter elol indulnak, penztar rogton mellettuk.

Előzmény: estee8510 (1517)
suzi_mou Creative Commons License 2019.04.09 0 1 1521

Igen, az X95 egy kulon buszvonal Syntagma es a repter kozott es van tobb helyen is megalloja. Kb. 45 perc ut, ha dugo van, akkor tobb.

Előzmény: estee8510 (1519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!