Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2019.08.12 0 2 4255

Így utólag mi értelme, csak bosszantod magad.

A reális ár amennyiben megegyeztetek.

A leírás alapján nem lehet belőni az árat.

Előzmény: rollo_tomasi (4254)
rollo_tomasi Creative Commons License 2019.08.12 0 0 4254

Sziasztok!

 

Szinte biztos vagyok benne, hogy csúnyán átvágtak, ezért kérek segítséget. Korábban már kérdeztem, de akkor nem nagyon jöttek válaszok, ezért megpróbálkozom újra. A következő munkákat végezte el nálunk a szerelő, szerintetek mindennek mennyi a reális ára?

 

Teljesítménybővítés miatt mérőhely szabványosítás és áthelyezés volt a feladat, meg légkábelről földkábelre váltás. Az új mérőhelytől a régiig kábelezés, és két lakáselosztó kialakítása.

 

Új, dupla szekrény két mérőnek, fém lábakon, a telekhatáron leásva (földkábeles csatlakozás, 2x3x32 A, a ház felé tovább 2x5 szál 10-es MKH). Az óráktól 5 méter a földben a házig. Másfél méter magasan az első kötődoboz a ház oldalán, addig a falba vésve, két csőben a vezetékek. A kötődoboznál befordulnak az első elosztószekrényhez, amiben három kismegszakító van. Innen tovább már két falon kívüli csőben, majd egy újabb kötődoboz után a meglévő, falban futó csőben mennek tovább a 20 méterre lévő következő lakáselosztóhoz (ahol a régi villanyóra volt), amiben 12 db kismegszakító van. Három munkanapot dolgoztak az egészen.

 

Köszi a válaszokat előre is.

Scarelin Creative Commons License 2019.08.11 0 0 4253

Jónapot Urak! Laikusként érdeklődni szeretnék a hozzáértő jelenlévőktől, hogy egy régi társasházban kialakított közös óraszekrényben, szükséges-e 1x16A-ről történő 3x16A-ra bővítésnél a Hensel doboz? Illetve ha H-s tarifára szeretnénk plusz mérő órát, azt is ilyen dobozba lehet csak kérni?

Láthatóan 1db sem férne el sem a meglévő órát nem lehetne beletenni se másikat mellé a szabványosított módon 600x450mm? ha jól láttam. Ilyen helyzetre mi a szabály ha nem lehetséges fizikailag egy társasház közös helyén ez? mentesül? a külső helyre ki kell vésetni ami feltételezem nem engedélyez a közös képviselet, vagy lakáson belülre kellene áthelyezni amit pont nem szeret az elmü?

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Zöldár Creative Commons License 2019.06.30 -2 0 4252

Alapból egy villanyszerelőnek egy csavarhúzó és egy fogó elég.   Plusz még 63 egyéb felszerelés.

 Pl. a következő a létra.

 Na de félre a viccel, anno régen, jó régen  / 40 éve / egy kőmíves fiú.... 22 éves... azon kesergett, hogy a Géza bácsi 3 x annyi kér mint ő.

 A Géza bácsinak volt 2 db vasbakja, 

5 db  2 collos pallója,

  volt egy keverő ládája,  5 db  vedre, fándlija vagy 3 db,  kézi keverője,  merítő kanálja, kőmives kanálja, kalapácsa, vízmértéke, 4 féle símítója,

 később mint kiderült volt betonkeverője is, és természetesen egy lerobbant autó utánfutóval amin szállította  a felsorolt és a fel nem sorolt szerszámokat.

 A 22 éves fiúnak,    nevezzük Tibinek mind ez nem volt.

Előzmény: Lacivill (4250)
utaznek Creative Commons License 2019.06.29 0 0 4251

Nem az a kérdés, hogy mennyiért kellene dolgoznod igy, hanem, hogy miért néz hülyének.

Annyira csóró, hogy még rendes felszerelést se képes biztosítani? Hagyd ott. Vagy bruttó 5000Ft/óra bér.

Előzmény: FreeG (4249)
Lacivill Creative Commons License 2019.06.27 0 0 4250

Konkrétan milyen felszerelést adsz?

Előzmény: FreeG (4249)
FreeG Creative Commons License 2019.06.27 0 0 4249

Üdvözlöm az Urakat!

Tunátok abban segíteni hogy, egy vállalkozónál vagyok alkalmazott, azonban a horonymarón és a porszívnón kívül minden felszerelést én adok. Eddig nem voltam hasonló helyzetben ezért érdeklődnék, hogy mennyi lenne erre a reális órabér (nyilván ezt így nehéz, tudás tapasztalat, stb) vagy inkább hogy számoljam az eszközök költségét, avulását?

Előre is köszönöm a válaszukat!

Loxone-Bolt Creative Commons License 2019.06.17 0 0 4248

Mi 99%-ban Automatika szekrényeket gyártunk, Én mindent "Tercelek" (Tetszik ez a szó :-D :-D )

Előzmény: utaznek (4247)
utaznek Creative Commons License 2019.06.17 0 0 4247

Nekem az óradíj amit egy ember dolgozik. 

A rezsióradíj amit egy óra alatt dolgozok saját szerszámokkal, felszereléssel.

Normát én nem számolgatok, mert nem foglalkozok vele, csak ha a megrendelő variálna, hogy hosszú volt az elkészülés. De ilyen velem még nem fordult elő. Igaz, én 90%ban lakossági munkát csinálok, így ott nincs szükség "Tercelni"

Előzmény: Loxone-Bolt (4246)
Loxone-Bolt Creative Commons License 2019.06.17 0 0 4246

Nagy vonalakban nekem:

  • óradíj: amennyi időt töltök a helyszínen annyiszor x1000 
  • rezsióradíj: az az "óradíj" amiben minden minden költségünk benne van. pl ezt a díjat szorozzuk meg a Terc norma díjaival árajánlatadáskor.   
Előzmény: utaznek (4245)
utaznek Creative Commons License 2019.06.16 0 0 4245

Kérdés, hogy mit értesz egyik, és másik alatt? Sok mindenkinek más és más a tudomása , hogy melyik mit jelent.

Előzmény: Loxone-Bolt (4244)
Loxone-Bolt Creative Commons License 2019.06.15 0 0 4244

Ez óradíj vagy rezsióra díj ?

Előzmény: Lacivill (4241)
utaznek Creative Commons License 2019.06.02 0 0 4243

Ha a véleményemre vagy kiváncsi akkor ne akard tudni. Ülj le, vegyél elő egy papírt, és számolj.

Számold ki, hogy mennyit kapsz, ha elmégy munkahelyre dolgozni. (nem a lehúzós munkahelyekre gondolok, hanem a becsületesen fizetőkre.) Ez ugyebár fizetett szabadsággal, munkaruhával, nyugdíjjal, szerszámokkal, utazási hozzájárulással stb. jár. 

Most számold ki, hogy te mennyiért dolgozol, mennyi jön össze havonta ebből. Ebből fizesd ki a munkaruhát, tarts fenn egy komplett eszközparkot, tarts fenn egy autót erre a célra, fizesd ki a járulékaidat,(katásként minimum alatti nyugdijra leszel jogosult) Nem kapsz fizetett szabadságot, tehát azt is vond le. 

Na amikor kész vagy készíts egyszerű kivonást. Akkor meglátod, hogy mennyit ér a te órabéred.

Előzmény: bob2013 (4240)
utaznek Creative Commons License 2019.06.02 0 0 4242

Azért nem járok minden nap ide, jó pár napja nem olvastam. Szépen felbolydult mindenki a közölt órabéren, amit az úr kifizetett. Hát, hogy tisztességes, vagy nem nem is akarom eldönteni. Ő ennyiért vállalta, ő ennyiért megrendelte. No comment. Sajnos sokan tényleg visszaélnek azzal hogy a megrendelők nincsenek tisztában az elvégzendő munka mennyiségével, hogy mennyi időt vesz igénybe egy adott munka. Nekem nem lett volna pofám elkérni ennyit. Felújításnál amikor fixre ki tudom számolni a munkát, akkor adok csak fix árajánlatot. Akkor már az én kockázatom, hogy szopó ág lesz, vagy az átlag rezsiórabérem jól fog e kijönni. Ha nem látom, hogy mivel kell szembenéznem, akkor jön az óradíj. Jól írta, az előttem szóló, hogy 5000ft/óra alatt (nem feketén) vállalkozónak nem érdemes vállalnia. Figyelembe kell venni az ahoz tartozó adókat, a gépek amortizációját, a munkák keresését, az önreklámozást, stb. Az anyagköltséget sem lehet elvárni, hogy bolti áron számolja, mert azért el i kell menni, be kell vásárolni. Ha meg előre vásárol, hogy ne kelljen minden anyagért rohanni, akkor meg a befektetett pénzt is számolni kell. Hogy miért 5000 az általam megállapított minimum? Hát nézzünk egy átlagos villanyszerelő szakmunkást aki munkahelyen dolgozik. jelenleg kb. 1800-2000ft/ó nettó bérért lehet elmenni. Ez a munkáltatónak pontosan duplájába kerül. Azért legyünk is öszinték, egy melós sose fog olyan ütemben dolgozni, mint egy vállalkozó (vannak kivételek) A melós végzett a munkával, hazamegy vége. A vállalkozónak fel kell hajtani a munkát, fenn kell tartani az eszközparkot (nekem kb. 1milla) és még sorolhatnám.

Szóval nem egyszerű .

Részemről. 5000-10000ft/ó rezsióradíj szokott lenni a végeredmény. Igaz a 10000ft/ó az akkor szoktt kijönni, amikor fix vállalással csinálom, és sietnem kell. 

Lacivill Creative Commons License 2019.06.01 -1 1 4241

5000Ft/ fő/óra alatt nem érdemes vállalkozónak dolgoznia.

Előzmény: bob2013 (4240)
bob2013 Creative Commons License 2019.05.30 -2 0 4240
Üdv mindenkinek olvasgattam a bejegyzéseket.
Arra jututtam hogy k.va olcsón dolgozok. 1szaki +1 segéd 2600/ óra saját szerszám meg minden.
Városon belül 1500 a kiszállás. Kíváncsi vagyok a véleményekre. Köszi.
bob2013 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 4239
Üdv.
Peterzol68 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 4238

Téged szerintem durván lehúztak. Egy két órás munkáért nagyon tisztességtelen dolog ennyit elkérni. Én nem olyan régen egy 4 órás munkáért fizettem 22 ezer forintot egy villanyszerelőnek + anyag. Az első órára kért 7 ezret, a további órákért 5-öt. Ráadásul hétvégén kellett csinálni, mert nem akartam emiatt szabadságot kivenni és ez sem került plusz pénzbe. Egyszerűen csak rákerestem a google-ban, hogy villanyszerelés budapesten és felhívtam pár számot. Volt pár hasonló rablási próbálkozás, de akit hívtam, végül nagyon korrekt munkát végzett. Még az anyagárral sem vert át, mert azt ellenőriztem.

Letet cinikusan azt mondani, hogy elfogadtad és tudtad előre, hogy ennyibe fog kerülni, de ez egy több napos munkára lett volna reális ár. Semmiképp nem két órára. Az meg szintén nem áll meg, hogy a szerelő egy sokkal nehezebb munkára készülve adta meg az árat és szerencséje volt, mert ebben az esetben módosítania kellett volna a munkadíjat. Felháborító, ami veled történt!

Előzmény: Ulrich13 (4226)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.05.25 0 0 4237

"Akkor ért a meglepetés, amikor 2 óra után hívott, hogy végzett. "

 

 

írta Ul…, hát legalább egy  félnapot várhatott volna, ha már ilyen jó fogása lett.

 Egyébként csatlakozom hozzád, nem volt tiszteséges, hanem pofátlan.

 Azt azért hozzá kell tenni , hogy az addig rendben, hogy egy ilyen  dobozkötés az ok. hogy 12 eft /db. , de nem mindegy hogy az adott helyen  3  vagy  18 db. doboz van.

 A mechanikus  óra bér nézés legalább annyira torz mint a mechanikus  művelet ár / db.

 

 

 Sok laikuis  megrendelő nagyon torzan nézi, hogy kijön a mester dolgozik  egy - kettő  -  3 órát  és mennyi az óra bére.

 

 Egy munkát fel kell hajtani, oda kell menni, vissza kell menni - sok sok szerszám kell stb. Ez mind költség.

 És hogy tiszta legyen a kép egy  közelmúltbeli villanyos munka.

 

 

 Elromlott egy villanybojlerem. meg kellett javittatni.  Ajánlás alapján egy  szerelővel kerültem kapcsolatba.

 javítás vagy   csere legyen. A helyszínem megállapítottuk - ő javasolta én elfogadtam, hogy nincs értelme javítani - csere lett.

 Az illető ajánlotta , hogy  azon nyomban elvégzi.  Leszerelte , elment az általa ismert kereskedőhöz, megvette az új bojlert, felszerelte kipróbáltuk... fizettem.

 Nos  az egész tartott kb. 2 órát, vagy némileg többet.  25 - 30 eft volt a szerelési díj  + a bojler ára.

 Azt azért hozzá kell tenni, hogy  közeli a szerelő és az általa ajánlott időben jött.

 Ha lesz probléma, újra hívom.

Előzmény: Lacivill (4232)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.05.24 0 1 4236

Ha már kész van nincs értelme, a mérőhelyet is ki kellett építeni vagy az már megvolt és onnan kellett a többit csak megoldani.

Előzmény: rollo_tomasi (4203)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.05.24 0 0 4235

Nem akarok bele szólni, de szabad piac annyit kér az ember amit gondol vagy megadják vagy nem. Két kérdés lenne egy volt e felmérés előtte helyben vagy sem, ha volt és látta hogy sima úgy akkor lehet az áron vitatkozni, ha nem látta már kérdéses azzal hogy sikerült rövid idő alatt megoldania szerencse is volt. Mert anno jól csinálták meg így nem volt szétégve megsülve semmi.

Előzmény: Lacivill (4234)
Lacivill Creative Commons License 2019.05.24 0 1 4234

Így van. De ez magyarul pofátlan ár. Ennyi.

Nem arról van szó, hogy más ezt 2 nap alatt csinálta volna meg. Ő meg 2 óra alatt.

A kivitelező tudta, hogy 1 doboz kb. 5-15 perc, a megrendelő nem tudta.

Előzmény: Törölt nick (4233)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.24 0 0 4233

Mint alkalmazott kérdem akkor tőled is:

Ha ugyanazt a munkát két napon keresztül végzi amit el lehet végezni két óra alatt is az tisztességes lenne?

Munkára alkudtak nem órabérre.

Előzmény: Lacivill (4232)
Lacivill Creative Commons License 2019.05.24 0 0 4232

Mint vállalkozó azt mondom, hogy tisztességtelen magatartás amit csinált.

Előzmény: Törölt nick (4231)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.23 0 0 4231

Elfogadtad a munkadíjat, vagyis átgondoltad hogy neked ez a munka, a várható minőségben megér ennyit.

Ha két napon keresztül kényelmesen cigizve, kávézva csinálta volna ugyanez akkor boldogabban fizetted volna ki?

Előzmény: Ulrich13 (4226)
Lacivill Creative Commons License 2019.05.23 0 0 4230

Jöhettél volna előbb ebbe a topikba. Mindenesetre simán te is méltathatnád a neten a lehúzó képességéért.

Előzmény: Ulrich13 (4226)
Varek1 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 4229

Nyilván valami nem stimmel. Tehát  az áram akkor van ha van feszültség és az áramkör zárt.

 Egy áramkörben van egy  odamenő- nevezzűk a fázisnak  ,van egy fogyasztó pl. egy izzó és van egy visszamenő ez a nulla. Közben van egy  kapcsoló is.

 A hiba a nullvezeték szakadása volt.

Előzmény: Zs:) (4228)
Zs:) Creative Commons License 2019.05.23 0 0 4228

Azért ezen jót röhögtem!

"egy áramkörben nem volt áram, de feszültség igen."

 

Előzmény: Varek1 (4227)
Varek1 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 4227

 Van tehát   10 doboz a házadban. legalább 1 db.-on próba szerelést kellett volna végezned.

 

 Sajnos nekem  van vagy 25, sőt talán  30 doboz is.

 általában akkor merülnek fel a szakszerűtlen kötések amikor a biztosító megkörnyékez, hogy  kössék biztosítást a házamra. eddig ok. is, de amikor a részletekbe megyünk... túl az árvízen és a nem létező aranyaim ellopásán sorra kerül a villany miatti tűz is. Mondom az üzletkötőnek semmi probléma, de vegyük bele , hogy vannak szakszerűlen megoldások is. Viszont hogy melyik dobozban lévő kötés a szakszerűtlen azt nem tudom, így elvileg az egészhálózatot fel kellene újítani, arra pénzem meg nincs. ezért kötnék biztosítást.

 Ja a vihar miatti  tető héjalás is mindig terítéken van. szélsebesség, stb. mondtam nem érdekel, ha a jég összetöri a palámat fizetnek. Mondta, hogy nem lehet bevenni a 36 oldalas szövegbe.

Na erre, akkor csak nem kötök biztosítást.

 

 "Villanyszerelés tényleg ilyen drága lett?"  

 Drága volt az már 10 éve is.

 Egy lakás felújításnál azzal kínlódtam a legtöbbet.

  5 szerelőből  4  / 80 % / nemet mondott már a munka felsorolásánál is.

 A munkák akkor : 

egy   4 áramkörös lakásban a  biztosíték doboz cseréje,   

 4 db. kismegszakító,  

   1 db külön áramkör  egy kazánhoz   6 m-re fi relével és EPH val. 

 1 külön áramkör  egy  kijelölt helyre  a nagy fogyasztóknak dugaljjal 3 ,5 m,

 ez a két áramkör falonkívüli un. kábelcsatornában,

és az első  egy hiba elhárítás . Nos ez volt a belépő  egy áramkörben nem volt áram, de feszültség igen.

 Egy szerelő nyomban kiszúrta a mérőtől ment és a második doboznál megvolt a hiba.

 Mennyi volt a díj akkor ,   lehet saccolni.

Előzmény: Ulrich13 (4226)
Ulrich13 Creative Commons License 2019.05.23 0 1 4226

Villanyszerelés tényleg ilyen drága lett? 50 éves házunkban cseréltettük le a szerelődobozokban a régi csatlakozásokat (csokikat) új WAGO gyorskapocsokra. A villanyszerelő 12eFt/doboz ajánlatot adott, amelyet a jó híre miatt (sok méltató komment a neten) elfogadtam, hogy tuti jóra megcsinálja, ellenőrizze a kötéseket. Akkor ért a meglepetés, amikor 2 óra után hívott, hogy végzett. Az anyagdíjat max 10eFt-ra becsülöm, csak a csatlakozók voltak, tehát két óra alatt 110eFt munkadíjat fizettem ki tegnap, az 55eFt óradíj. Elég baleknak érzem magam, mert azt hittem, hogy ez jóval hosszabb munka. Félreértés ne essék, nem sajnálom a jó szakembertől a 15eFt-os óradíjat sem, no de ennyit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!