Keresés

Részletes keresés

Ammandina Creative Commons License 2006.07.14 0 0 80

Ha már hálapénznék tartunk: az én szülésem nem volt 6 számjegyű, 5 számjegyű összeget adtam, annak sem a tetejét. Pedig a doki a kórházi hierarchiában elég magasan állt. Ha komplikált lett volna a szülésem, többet adok. Szülésznő is kapott, hiszen többet dolgozott, mint a doki.

Otthopn szülés tarifái, ez az én MAGÁNVÉLEMÉNYEM: lehet, hogy most olcsó, hiszen nem sokan választják ezt a formát. Érthetően nem érdekük, hogy bárki csupán anyagiak miatt ne szüljön otthon. Ha elfogadott lesz, az árak is meg fognak nőni. Mindenki pénzből él.

tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 79
ja, én otthon nem tudom mi van, kétlem, h így tv-ben lenne, mint a finneknél. De itt (többek között az oroszok miatt) kokeményen uldözik a korrupció minden formáját-és sikerrel.
Előzmény: henn (75)
Szilva2 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 78
Majd egy jogász ha idevetődik, talán elmagyarázza. Vagy nem.
Előzmény: Szilva2 (76)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.14 0 0 77
ja, ez ugyanazzal megy? amit az adózáshoz is kell intézni? és azzal minden megnyílik? na, akkor hamrosan intézem, már csak fogyasztóvédői szempontból is alig várom, hogy meglássam, hol tart e-magyarország. (mert az irl elég kutyaütő! :-))))
Előzmény: kinga71 (74)
Szilva2 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 76
Márpedig de, én nem a saját kútfejemből találtam ki. És igen, a btk szerint ez bűncselekmény.
Előzmény: henn (70)
henn Creative Commons License 2006.07.14 0 0 75
Igen, de mintha úgy hallottam volna, hogy nem a vesztegetés általános (korábbi) definíciója miatt, hanem extrán, nevesítve belekerült a törvénybe. De biztos azért nem vagyok benne, lehet, hogy csak a törvényértelmezés változott...
Előzmény: tasha (73)
kinga71 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 74
Nem, nem kell, ecceri állampógár is regisztrálhat. www.magyarorszag.hu , keress rá az Ügyfélkapura. De nehogy azt hidd, hogy eletronice le tudod rendezni :)
Előzmény: Törölt nick (72)
tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 73
Finno-ban vesztegetésnek minosul (hisz jogosulatlan elonyhöz akarsz jutni a pénz által) és nagyon komolyan buntetik.
Előzmény: henn (70)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.14 0 0 72

ez engem érdekelne. (az egyik mániám ugyanis, mint tudod :-)) kifejtenéd?

 

és vajon bérszámfejtőnek kell lenni hozzá, hogy ügyfélkapus izét kapj? mret az nm fog menni... :-)

Előzmény: piglet (56)
Titanilla_202 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 71

Ó jeee, teli van ez az ország bűnözőkkel. :DD Egyébként értem, ha hálapénz, és rátukmálod a borítékot, akkor arról nehogy már ő tehessen. Akkor sem, ha konkrét rákérdezésre közli, hogy kérdezz meg más kismamát, mert ő ugyan meg nem mondja, mennyi az annyi. Azt meg ugye nem gondolja komolyan senki, hogy ha nincs bent az orvos a kórházban, hanem direkt behívják hozzá, akkor nem kell neki fizetni? Hab a tortán, ha az ügyeleti időben is ki kell fizenti ugyanazt, sőt netán még sorra indítja is a szüléseket ilyenkor.

Na mindegy. Nekem korrektebbnek tűnik, ha nem kertel, hanem kerek perec megmondja.

Előzmény: Szilva2 (66)
henn Creative Commons License 2006.07.14 0 0 70

Úgy érted, azért, mert a doki nem adózik utána, az adományozó részéről büntetendő cselekmény lenne? Neeem, ez nem így működik! A nem adózás miatt az adományozó oldaláról ez biztos nem törvényellenes, de az elfogadó oldaláról sem, legalábbis nem btk szerint, csak annyiban, hogy az adótörvények értelmében kivethető rá a meg nem fizetett adón túl késedelmi kamat és adóbírság.

 

Ha valami más okra gondoltál (tehát nem arra, hogy a doki nem fizet utána adót, hanem mondjuk hogy vesztegetés lenne, vagy valami ilyesmi btk kategória), akkor lenne igazságod... De ez úgy tudom, minimum erősen  vitatható, hogy btk alá eső lenne-e.

Előzmény: Szilva2 (66)
tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 69
A hálapénz megengedett, a fix tarifa nem

A hálapénzt illetően megegyezik a Magyar Orvosi Kamara és az Egészségügyi Minisztérium álláspontja: elfogadhatónak tartják, ha a betegek - meghálálva az ellátást - pénzt adnak az orvosnak, illetve a nővéreknek. Ugyanakkor a társadalombiztosítási rendszerben működő kórházak, rendelők orvosai nem követelhetnek fix tarifát egy-egy beavatkozásért, ez bűncselekménynek számít. A szülészorvosok tarifáit tartalmazó weboldal működését az ombudsman jogellenesnek tartja, ezért a honlap nem elérhető.


folyt: http://www.origo.hu/itthon/20040107ahalapenz.html
Előzmény: henn (67)
tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 68
na ja. Ok azt mondják, a hálapénz ha már létezik, akkor legyen a tényleges hála jele, önként adott, utólagosan, stbstb. A magándokik meg azt mondják, ha készenlétben állnak 24/7 akkor igenis szabhatnak tarifát...
Rossz az egész rendszer, az az igazság és mindig minden topikban csak ide jutunk. Én tartok tole, hogy az új sokbiztosítós modell sem lesz átlátható, lehetne ennél jóval egyszerubben csinálni az egészet, én nem is értem miért komplikálják túl megint?? (vagyis értem én....)
Előzmény: Titanilla_202 (63)
henn Creative Commons License 2006.07.14 0 0 67
Én nem vagyok benne annyira biztos, sőt, az ellenkezője rémlik. Mintha annak idején, mikor valaki(k) felpakoltá(k) az internetre egyes orvosok tarifáit, pont azt nyilatkozta volna a kamara, hogy ezért meg ezért (munkaidőn kívül bejönni extra szolgáltatás) igenis jogos a hálapénz. De lehet, hogy én tévedek!
Előzmény: Titanilla_202 (63)
Szilva2 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 66
Szerintem nem tévedsz, de az tuti biztos, hogy ez fekete jövedelem, és mint ilyen, törvényellenes, ergo büntetendő cselekmény. Mind az adományozó, mind az elfogadó részéről, ha jól vagyok informálva.
Előzmény: tasha (62)
Szilva2 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 65
Én ilyet nem írtam. Egyszerűen csak annyit, hogy hihetetlen. A kettő közt óriási különbség van ám, annak ellenére, hogy a nyers jelentésében tényleg hitetlenséget jelentenek. De mivel hangsújt nem tudok írásban jelezni, ezért sajnos elég félreérthető. Főleg azoknak, akik félre is akarják érteni.
Előzmény: tasha (51)
Südve Creative Commons License 2006.07.14 0 0 64
Olyannyira nem jön be, mint pl. nálam is ugye... szinte csak magánrendelésre jártam (kivéve UH, laborok), nem is kevésszer a problémák miatt, a "szülési tarifára" vonatkozó kérdést az exdokim elhárította a szülés előtt, mondván, hogy "amennyit gondolnak", majd szépen nem jött be a szülésemre... (utólag szemlélve nem is baj, mert azt mondta, hogy ő még várt volna a műtéttel, én meg örülök, hogy az ügyeletes doki nem várt vele tovább, de emberileg nagyon bántott, nem véletlenül hagytam ott végül a dokit.)
Előzmény: tasha (54)
Titanilla_202 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 63
Nem tudtam, hogy ellenzi, de ha igen, nem kis képmutatás...
Előzmény: tasha (62)
tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 62
Tit, én úgy tudom, a kamara ezt nagyon ellenzi, sot bunteti, de javítsatok ki ha tévedek.
Előzmény: Titanilla_202 (61)
Titanilla_202 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 61
Akkor én már korrektebbnek érzem, ha egy orvos előre megmondja, hogy ennyi és ennyi. Igaz, ez már nem hálapénz, hanem kőkemény tarifa, de hát a hálapénz se az, ami... Akkor el lehet dönteni, hogy ez ennyiért kell-e vagy sem, nem kell más kismamáktól kinyomozni, akik lehet, hogy nem is mondanak igazat. De van, aki meg erre mondja, hogy fujj gusztustalan.
tünde.sz Creative Commons License 2006.07.14 0 0 60
én is ledöbbenek mindig ...

viszont az is eszembe szokott jutni, hogy milyen jó annak, aki erre enyi pénzt tud áldozni, mert az biztos másban sem nélkülöz (persze tudom, hogy ez nem így van, de nekem ezzel lenne kerek a világ :-) )
amikor kispénzű párok nyögik össze a szükséges (??!!??! ....) hálapénzrevalót, akkor az áááááhh, na)
Előzmény: tasha (57)
tünde.sz Creative Commons License 2006.07.14 0 0 59
én is :-)) ajicsomit :-PP
a szülésznőknek is
Előzmény: piglet (58)
piglet Creative Commons License 2006.07.14 0 0 58
Én a csecsemősöknek nem is adtam, csak tán valami csokit.
Előzmény: tasha (57)
tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 57
ja, hát ez a gáz, ez a spirál amit az anyukák gerjesztenek a nagyotmondással. Pfff. És mennyit olvasni, hogy dokinak 80, szulésznonek 20, csecsemosöknek nem tudom mennyi, alapítványi szobára x, terhesgondozás magánrendeloben és a vége többszázezer Ft. Nekem ezt minden alkalommal teljes sokk olvasni.
Előzmény: tünde.sz (55)
piglet Creative Commons License 2006.07.14 0 0 56
Nekem most amúgy is elszállt az agyam a kórházi finanszirozás ügyében egy csöppet. Mindenkinek ajánlom, aki teheti, hogy ha van ügyfélkapus regisztrációja, akkor nézze meg az oepnél a betegéletútját. Találhat érdekes dolgokat.
Előzmény: tünde.sz (55)
tünde.sz Creative Commons License 2006.07.14 0 0 55
és mi a garancia arra, hogy amit ír vki (fizettem 120ezret) az _tényleg_ annyi volt ? :-) ezek a kórtermi licitek eléggé jellemzőek ám :-)
és a netes társaság meg különben is csak egy része a szülőnőknek ...

az én dokim kábé az anyasági segély összegét szokta kapni max, a legnagyobb összeget egy külföldi vész-szülés után kapta dollárban, az volt huf-ban 6 számjegyű - életének legmagasabb hálapénze! és alapban ő nem kér

a rendszer qva rossz ezzel a hálapénzes izével, az tény
Előzmény: tasha (50)
tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 54
hát ez így van, én sem fizetnék 100 ezreket, abszolut nem tartom reálisnak. Csupán tényközlés volt, h bizony ilyen összegek forognak.
Egyébként, a legszomorúbb, hogy elterjedt az a nézet, hogy még ez is megéri, mert ugye a gyerekért mindent és minél többet fizetunk, majd annál jobban figyelnek ránk. Az a baj, ez meg sokszor nem is jön be....
Előzmény: kinga71 (52)
piglet Creative Commons License 2006.07.14 0 0 53
Nézd tasha, szerintem senkinek sem szegeznek pisztolyt a fejéhez, hogy 6 számjegyű összeget fizessen a dokinak. Az egymásra való licitálást érdemes lenne abbahagyni. A kórházi szülésért a TB egyébként kb 70-90.000 Ft-ot fizet.
Előzmény: tasha (50)
kinga71 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 52
Igen, tudom, csak ez is nézőpont kérdése, mert kívülről a dokim extrajófej, nekem viszont ez a normális. Én is szoktam durva összegekről hallani, de ezeket is addig fogják (előre is akár) elkérni, amíg hagyjuk magunkat. Úgymond.
Előzmény: tasha (50)
tasha Creative Commons License 2006.07.14 0 0 51
nem hinném, hogy Miya hazudik....
Előzmény: Szilva2 (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!