Keresés

Részletes keresés

Cilus2 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 2526

Szia!

 

Ezek csodálatosak. Már ez művészet amit Te tudsz. Az enyémek csak amatór próbálkozások, de azért büszke vagyok rájuk.

 

üdv.

Előzmény: ZsuR (2525)
ZsuR Creative Commons License 2013.04.11 0 0 2525

...es meg tobb...

 

...es meg egy pie otlet...

ZsuR Creative Commons License 2013.04.11 0 0 2524

Cilus2 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2523

Szia!

 

Köszönöm a hasznos tanácsodat. Be kentem a tortát kívülről is, de nem sima vajkrémmel. hanem amivel töltöttem főzött krémmel. Következő alkalommal vajkrémmel kenem meg a külsejét mielőtt beborítom fondanttal.

 

További szép napot.

Előzmény: Vanessa... (2522)
Vanessa... Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2522
Szia!A fondant es a marcipan ala is kell tenni valami vizzaro es vizmentes bevonatot. Pl egy vekony reteg vajkremet. Maskepp a tejszin, vagy a fött krem viztartalma, kioldkja a fondantban levö cukrot. A marcipanra is ugyanez igaz.
Előzmény: Cilus2 (2520)
Cilus2 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2521

Az előzőekhez csak még annyit szeretnék hozzátenni, hogy nagyon szeretek sütögetni bármit, sütit, tortát, kelt tésztát, képviselő fánokt, stb., csak eddig még a fondant világa nem érintett meg. Nemrég találtam rá és nagyon megkedveltem. Eddig többnyire tejszínes tortékat készítettem, mert a vajkrémes nem igazán ízlik a családnak. Mutatóba rakok fel 1-2 képet. 


 

Előzmény: Cilus2 (2520)
Cilus2 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2520

Szia köszönöm a segítő szándékodat. Úgy tűnik gép probléma, mert eddig a laptopról próbáltam és nem sikerült, bevillant az isteni szikra :)) és átültem az asztali géphez, így már megy minden gond nélkül. Szóval a rózsás torta az első fondant tortam, sok hiba van még benne, de azért büszke vagyok rá.  Közbe elkészült a húsvéti tojás tortám is, melyről szintén teszek fel egy képet. A húsvéti tortát elkészülés után következő napon fényképeztem el és mint látható a borító fondant kissé szétfolyt. A kérdésem az lenne, mi lehet az oka, mit vétettem? Váaszatokat előre is köszönöm. Mindenkinek kellmes Ünnepeket. 

 

Előzmény: ZsuR (2519)
ZsuR Creative Commons License 2013.03.31 0 0 2519

Kuldd el nekem - megprobalom feltenni.

Előzmény: Cilus2 (2517)
ILDIKONL Creative Commons License 2013.03.30 0 0 2518
Sziasztok!Mindenkinek Kivanok: Kellemes Husveti unnepeket es tovabbi sikeres Tortazast!
Cilus2 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2517

Nem nagy a kép, már lekicsinyitettem (58 kb), jpg a formátum, azt nem tudom, hogy megferlő-e? a berszúrásig el sem jutok, nem tölti be a saját gépemről.

Előzmény: Törölt nick (2516)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2516

Talán nagy a kép? 

Beszúrod? Jó formátumú a kép? 

Előzmény: Cilus2 (2515)
Cilus2 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2515

Sziasztok!

Új fórumozó vagyok. Most kezdtem a fondanttal díszitett torták készítését. Eddig más jellegűeket készítettem. Szerettem volna veletek megosztani az első fondantos tortám képét, de sajnos az alábbi hiba miatt nem sikerül:

A képet nem sikerült feltölteni a fórumra (hiba: IO).

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond?

Válaszotokat is előre köszönöm.

nancsa85 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 2514

 

Sziasztok! Elkészült a törpés tortám, nem lett annyira szép de azért rakok fel pár képet, az ünnepeltnek viszont tetszet,és az a lényeg.

 

Cilus2 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 2513

Még egy kérdésem lenne. Szerintetek hol lehet beszerezni por alapú ételfestéket. Folyadékom van, de azt olvastam, hogy az csak a fondant készítésekor használható fel, de akkor az egész egy szinű lesz.

Cilus2 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 2512

sziasztok!

Új belépő vagyok. A topikba is és a fondant készítésbe is. Ma csináltam először fondant. Nem tudiom hogy sikerült, most a hűsőben pihen. Kissé terülős állagú volt mikor bekerült a hűtőbe, még langyos állapotba. Remélem a hőmérséklet és a zselatin megteszi hatását, ha nem akkor még porcukor hozzáadással javítható, ha fel szeretném használni? További szép napot mindenkinek.

nancsa85 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 2511

Köszönöm!Ilyenre gondoltam, kicsit nehéznek látszik de remélem összejön.Még azt kell kitalálnom hogy a gombát miböl csináljam, ha nagyra sikeröl a törpe akkór csak combaházat csinállok, de ha sikerül picit csinálnom akkór egy kocka tortára szeretném rátenni, de akkor nem lehet nehéz, mert hátha  benyomodik amire ráteszem.

Előzmény: kalika000 (2510)
kalika000 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2510

pl


vagy írd be googleba, hogy how to make fondant smurf, ott is van egy csomó kép. 

Előzmény: nancsa85 (2509)
nancsa85 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2509

Sziasztok, valaki nem tudja, fondantból hogyan lehet hupikék törpikéket csinálni?

Mármint hogy készül a törpe figura, képekben vagy videon, mert keresztfiam 2.szülinapja lesz, szereti a törpés mesét, ugy tervezem, hogy gomba alaku tortát csinálok, és köré teszek pár törpét.

De csak akkór ha sikerül törpe figurát csinálnom.

ius72 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2508
Kedves Ildikonl!

Nagyon szepen koszonom, hogy ennyit faradtal!
Előzmény: ILDIKONL (2507)
ILDIKONL Creative Commons License 2013.02.13 0 0 2507
ILDIKONL Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2506
Sziasztok!ZSUR, nem semmi lehet ez a torta! Naggyon kitarto vagy! Szerintem erzed a csoki illatat es doppingol. hihi Hozzal kostolot am ha sikerul. Szia!IUS!Azt hittem hogy Lenkeeknel mar olvastam errol de sajnos nem talaltam vissza. Irjal a lanyoknak, az oldalra es segitenek ott is. Itt talalod : http://lenke-torta.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1109375  Szia!
ius72 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2505
Koszi ildikonl!

El tudnad kuldeni a linkjet a Lenke forumanak. Nem tudom, hogy mire gondolsz. Koszi
Előzmény: ILDIKONL (2501)
ZsuR Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2504

Ma sikerult megneznem vagy nyolcszor a videot... a vegen a regetezest nem mutattak nagyon reszleteiben, de nem hiszem, hogy gond lesz kitalalni, hogy hogyan.

 

A receptet leirtam - hat szotarazni kellett hozza, mert semmit nem beszelek franciaul.

 

Ez a egyik resze: negy korong, hazelnut dacquoise ... no mire ezt megtalaltam a kiejtes utan... :))

A ganachesal jo baratsagban vagyunk, az nem okoz gondot - de a chocolate decadence uj, meg nem csinaltam - nem hiszem, hogy gond lenne.

 

Aztan ott van egy mogyorokrem -ami egyszeruen a piritott es hamozott mogyoro finomra orolve cukorral... de folyos volt a videon...  hogy ez mitol lesz?  Van egy olasz neve, amit meg nem ertettem meg.  Holnap - ha nem felejtem el - megkerdezem az olasz kolleganomet. Hatha...

 

 

Az osszeallitasa mar nagyobb odafigyelest igenyel majd - oruletes milyen precizen csinalta a cukrasz! 

 

Szoval a retegek:

4 hazelnut dacquoise 

1 ganache

4 chocolate decadence 

2 hazelnut cream

a tetejere meg jon folyekony ganache...

 

Az oldalat meg daralt mogyoroval vonjak be.

 

Az egesz torta 15 cm atmeroju - es ha megveszem, 60 dollar, plusz szallitas :))...

 

 

Nem tiszta, hogy a negy chocolate decadence hogy van retegezve, mi van koztuk.  Meg at kell neznem a videot egy parszor - a tobbi tiszta... azt hiszem :))

 

 

 

Előzmény: ILDIKONL (2503)
ILDIKONL Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2503
ZSUR, ide vele! hihiFinom tomor gyonyorseg lehet!IUS!itt egy reci:http://www.deleukstetaarten.nl/forum/viewtopic.php?id=79712   /Hasznald a googlit.http://www.bbqgenootschap.nl/forum/index.php?topic=1204.0  Sok sikert! Szia!
ZsuR Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2502

Kicsi kihivas....

 

http://omgnom.com/nom/be586ac

ILDIKONL Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2501
Lanyok, koszi a jokivansagot!IUS a segitseg jonni fog! A Holland tortavorumra irtam, es segiteni fognak . Gondolom dimenzios dolgokat akarsz belole formazni. Ez dusszasztott rizsbol keszitik. Erre gondoltal?Cerub v. cerubeas vagy mi a neve a masszanak Sztem Marshmallowval keverik /olvasztott/ de gyorsan kell vele dolgoznod mert hamar kot. Mar olvastam rola. Lenkeeknel nezd meg a forumon, sztem meglehet ott a recept. Mas rizsesrol nem tudok sajnos egyenlore.Lanyok, ide beteszem a PIPING-GEL receptjet amit az NL forumrol forditottam le. Sztem otthon sem lehet olcso ha keszen veszitek. Itt, kb 5-6 Eu. egy kesz kistegely.PIPING GEL Hozzavalok: 75g feher finott finomszemcses kristalycukor,  1 ek kukoricakemenyito, 60ml citromle , 60ml viz, Elkeszitese:Tedd a kukoricakemenyitot es a cukrot egy kislabosba. A citromlevel es a vizzel csomomentesre keverjuk.Kozben a gazra tesszuk magas fokozatra  melegiteni alando keveressel amig elkezd foni es surubb  lesz.Ekkor beleteheted a szinezo pasztat illetve keves! folyekony etelszinezot. Ha tul surunek talalod a celodhoz akkor keves vizzel higithato meg. Eltarthatosaga: Egy legmentesen lezart dobozban es hutoben tarolva kb 1 honapig elall. A piping gelt TORTAZASNAL "hasznalod : Pl  mint eheto  ragaszto,    de fooleg VIZ-effektust, hatast  alkotva.      Pl: to, folyo uszodaviz, stb  /Eheto fotoprintek,  marcipan es fondant rogzitesehez is alkalmas. Recept innen valo forditas:  http://www.deleukstetaarten.nl/recept/23/Piping+gel/                                  Kellemes es szerencses tortazast!
ius72 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2500
Koszi Ildikonl!

Nem erre gondoltam, de ezt is kiprobalom majd.amit en keresek azt csak dekoralasra hasznaljak, nem is eszik meg, csak fondanttal vonjak be. Jol faraghato, tapaszthato.
Pl: egy csore lehet feltapasztani.
Lehet hogy nem is rizsteszta csak en hallottam felre.
Mindegy csak alakithato, gyurmazhato tesztara lenne szuksegem dekoralas celjabol!

Koszonom elore is
Előzmény: ILDIKONL (2498)
ZsuR Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2499

Hianyoztal mar!  Gyogyuljatomk meg hamar - es sussel valami finomsagos szepseges sutemenyt!  Jobbulast mindkettotoknek!

Előzmény: ILDIKONL (2498)
ILDIKONL Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2498
Sziasztok!Jo regen voltam itt. Rosszul kezdtuk mi az  evet a ferjemmel.Betegek vagyunk mindketten ma a 4-dik hete.Influenzaval kezdodott, mostmeg tudogyulladast kaptunk hozza. Hat ezert a csend.IUS, Itt talalod a rizslisztes tortalap receptjet. Hollandul van. Tedd be a google forditoba. Ha megis gondod lenne a forditassal, irjal es akkor leforditom neked magyarra.   http://www.deleukstetaarten.nl/recept/185/Biscuit+(glutenvrij)/  Jo sutogetest!Mindenkinek kellemes es szerencses tortazast! Sziasztok!
ZsuR Creative Commons License 2013.02.10 0 0 2497

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!