Keresés

Részletes keresés

borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 311

Egészségügyi reform márpedig lesz - ezekkel a szavakkal vezette be Gyurcsány Ferenc ügyvezető és kijelölt miniszterelnök az egészségügyi szakemberekkel folytatott konzultációját. A politikus azt mondta: az egészségügyi reform társadalmi ügy. Hangsúlyozta, hogy az ágazatban nem apró kiigazítások lesznek, hanem "mély, átfogó intézményi és finanszírozási reform indul el". Gyurcsány hozzátette: a koalíciós pártok elkötelezték magukat a reform mellett, bár tudják, hogy az egészségügy konfliktusos terület. "Ha ezt megcsináljuk, akkor nagy dolgokat csinálunk Magyarországon" - mondta a politikus.

borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 310
Képviselteti magát a holnapi tárgyaláson aFIDESZ és a KDNP
borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 309
Ki terjeszti elő a kormányprogramot?
Előzmény: ex_lx (308)
ex_lx Creative Commons License 2006.05.24 0 0 308
306 - Ha nehezedre esik megérteni, de olvasd el!
Előzmény: borsosalma (307)
borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 307
305? Ha nehezedre esik ne válaszolj!!
Előzmény: ex_lx (306)
ex_lx Creative Commons License 2006.05.24 0 0 306
Ha Orbánról volna szó, aki - lévén diktátor - kézivezérel, nem kételkednék benne, hogy a miniszterelnök akarata érvényesül.
De Gyurcsány esetében természetesen merőben más a helyzet. Bár... itt a macskára kötött vajas kenyér esete forog fenn, hiszen egyrészt Gyurcsány mindig igazat mond, másrészt mindig egyeztet.
Előzmény: borsosalma (305)
borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 305
Értjük no! Már csak azt kéne megbeszélnünk, hogy a minisztériumok vagy Gyurcsány fogja benyújtani a kormányprogramot?
Előzmény: ex_lx (304)
ex_lx Creative Commons License 2006.05.24 0 0 304
"Ez a Gyurcsány nyilatkozatból való. !!Több levegöt kapnak a vállalkozók!"

Ez meg a kisujjamból:

"Szolidaritási adó bevezetését látná szívesen több minisztérium"
Előzmény: borsosalma (285)
borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 303
Ez csak Orbánon múlik.
Előzmény: Wic (8)
markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 302
Ja, így már érthető.
Többet kéne ide látogatnom.
Előzmény: Wic (301)
Wic Creative Commons License 2006.05.24 0 0 301

csak borsosalmákat játszottam.

 

:o)

Előzmény: markastor (300)
markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 300
Furcsa a humorérzéked. Megkövetlek.
Előzmény: Wic (297)
borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 299
Széles körű egyeztetést folytatnak az OÉT-n belül
Előzmény: borsosalma (291)
markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 298
Biztos folytathat, mert különben már biztos szóvá tették volna Orbánék.
Előzmény: Wic (294)
Wic Creative Commons License 2006.05.24 0 0 297

az mejik oldal?

 

Lyézus, OrrbiBaba... kattintanál ide egyet?

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=181411

 

 

 

Előzmény: markastor (296)
markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 296
"melyik másik oldalra gondoltál?"

Amelyik régen a Parlament Dunától távolabbi oldalán ült. :)
Előzmény: Wic (293)
markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 295
Ennél jobbat én sem tudok: http://www.valasztas.hu/ovb/hu/hatarozatok/hatarozatok2006.html.

Bocs, de nem tudom az indítványozók nevének kezdőbetűjét.
Előzmény: gunyoros (290)
Wic Creative Commons License 2006.05.24 0 0 294

Alapítvány folytathat politikai tevékenységet?

 

Előzmény: gunyoros (290)
Wic Creative Commons License 2006.05.24 0 0 293

melyik másik oldalra gondoltál?

 

és az még a legkisebb hejessirási hiba volt, melékessen!

 

OrbiBabával felmossták a padlot!

 

 

Előzmény: markastor (289)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.24 0 0 292

És ha például dakotából egy-az egyben egy speciális tolmáccsal fordítatta? Nem a program tartalma, az országra gyakorolt hatása számít, hanem a forrás? Majd megvitatják, oszt jónapot.

De ha valamelyi gyengeképességű Fidesz-szóvívő bedob egy kérdést ötven kérdőjeles sorminta között, akkor itt vég-, és gondolkodás  nélkül ismételgetitek.

Előzmény: waxxablaze (277)
borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 291

Ma folytatódnak a kormányprogram benyújtását megelőző konzultációk, amelyről félreértés azt hinni, hogy ez a kormányprogram egyeztetése. Ez annak a biztosítása, hogy fontos társadalmi partnerek, közéleti szereplők megfogalmazhassák a maguk elvárásait és prioritásait. Nem az a cél, hogy a mi szándékainkhoz képest fogalmazzák meg mindazt, amit ők gondolnak, hanem nyitott partnerségben, szabadon érvelhessenek saját álláspontjuk mellett. Olyan szakaszban még, amikor lehet a kormányprogramot alakítani. Az a célom ezzel a konzultáció sorozattal, hogy jobban érezzem, az egyes közéleti tényezők között hogyan teremthető progresszív egyensúly; hogyan lehet úgy előre menni, hogy ebben nagyon-nagyon sokak érdeke megjelenhessen, és sokan érezhessék azt, hogy az is benne van a közös akaratban, ami nekik fontos. Így aztán, ezeken a konzultációkon – a bevezető pár percet követően – döntően hallgatok és jegyzetelek, értékelem magamban a hallottakat és összevetem mindazzal, amit mi gondolunk, hogy hol kell ezt korrigálni, hol kell pontosítani. Soha egyetlen kormány alakulásának időszakában nem tartott ilyen konzultációkat. Soha egyetlen kormány nem foglalkozott ennyit megalakulása előtt szakmapolitikai részletkérdésekkel. Valamennyi elődöm minisztériumokról, posztokról, személyekről próbált megállapodni koalíciós partnerével. Így aztán értem a hitetlenséget, hogy mindaz, amit csinálunk az is nyilván legföljebb csak kommunikáció. De hát nem baj. Sok-sok példából származó tapasztalat majd el fogja hitetni egyre többekkel, hogy ki akarunk törni abból a világból, ahol a politika helyett kommunikációs gügyögés volt a meghatározó. Úgy, hogy tesszük a dolgunkat ma is.

gunyoros Creative Commons License 2006.05.24 0 0 290

Azért ezt az állításodat elolvasnám az OVB honlapján, ha adnál rá linket....

No meg arra is kíváncsi lennék, mi köze az amőbához az OVB-nek....

 

A májad meg pöttyös... szerintem..:-)

Előzmény: markastor (286)
markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 289
Amikor én még általános iskolába jártam, akkor azt a szót így kellett írni : "jól" (esetleg úgy, hogy "jol"), és nem úgy, hogy "lyol".

De lehet, hogy én maradtam le valamiről, és valami veretes nagy poén dolog "LY"-vel írni a "jól"-t.
Előzmény: Wic (287)
gunyoros Creative Commons License 2006.05.24 0 0 288
erre mit lehet mondani.... ha nem tudná ország-világ, hogy Fletó az amőbán blogol, akkor még értenélek is...
Előzmény: markastor (286)
Wic Creative Commons License 2006.05.24 0 0 287

?????

 

 

Előzmény: markastor (283)
markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 286
"amőba"

Amiről az OVB szerint nem bizonyítható, hogy köze lenne az MSZP-hez vagy Gyurcsány Ferenchez.
Röhög a májam.
Előzmény: gunyoros (284)
borsosalma Creative Commons License 2006.05.24 0 0 285
Ez a Gyurcsány nyilatkozatból való. !!Több levegöt kapnak a vállalkozók!
Előzmény: ex_lx (280)
gunyoros Creative Commons License 2006.05.24 0 0 284

Kiábrándító a FIDESZ-KDNP válaszlevele, nincs benne egyenes mondat. Újra csak a trükközésre futotta. Pedig a helyzet elég világos:  a kormányalakításra felkért miniszterelnök konzultálni kíván a parlamenti pártokkal azokban a kérdésekben, amelyekben az Alkotmány szerint legalább kétharmados többséggel kell dönteni, ahol tehát az ellenzék és a kormányoldal együttműködésre van ítélve. Higgadt, nyugodt, szakmai elemző munkára van szükség. Részben azért is, mert az oly sokat emlegetett háromezer oldalas FIDESZ választási és/vagy kormányprogram sehol nem lelhető fel. Azt kérésére sem küldték meg kabinetemnek.

 

Tudni szeretnénk, hogy ki mit gondol. Tárgyalni, egyeztetni, dolgozni. Erre az nem válasz, hogy legyen nyilvános ötpárti megbeszélés. Több okból sem. Részint, egy ilyen óhajt nem nekem kell címezni, hanem a többi parlamenti pártnak. Ötpárti megbeszélésről, az öt parlamenti pártnak kell megállapodni. Másrészt, mert öt pártból éppen a FIDESZ-en és a KDNP-n kívüli hárommal ilyen egyeztetés zajlik. Nem titkos tárgyalások folynak.

 

Naponta látjuk, ha megjelenik egy kamera vagy mikrofon, akkor mindenki szerepelni akar, nem dolgozni. Szóval, nem értem, hogy miért nem tud valaki világosan és egyértelműen beszélni: „Miniszterelnök-jelölt úr, nem kívánunk Önnel tárgyalni” - és akkor értem. Újra kezdeni a kommunikációs csűrés-csavarást, egy hétig gondolkodni, hogy milyen választ mondunk majd, végül pedig azt mondani, hogy az idő szalad, és nem szabad ilyen kétoldalú tárgyalásokkal elemészteni az ország lehetőségeit és időt rablóan konzultálni, meglehetősen kiábrándító.

Olyan hamis és silány ez az egész! Nem az a világ legtermészetesebb dolga, hogy tárgyal egymással miniszterelnök-jelölt, és a parlament pártjainak vezetői? Az a furcsa, hogy ebből ilyen ügy van. Nem az a normális, hogy azt mondja erre valamennyi parlamenti párt, hogy üljünk le és akkor tárgyaljunk?

 

 

amőba

 

markastor Creative Commons License 2006.05.24 0 0 283
"lyol"

Most látom csak igazán, milyen emberek ülnek a túloldalt. :)
Előzmény: Wic (282)
Wic Creative Commons License 2006.05.24 0 0 282

jah, mivel 11.24-óta nem szólaltak meg ez ügyben. és ez már majdnem 5 óra.

 

kussolnak fideszkéék.

Gyurcsány porrba alázta öket!

 

OrbiBaba ezt lyol megszivvta!

Előzmény: Törölt nick (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!