Keresés

Részletes keresés

gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 551

Verseken kívűl mit írsz?

Előzmény: Tünde85 (549)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 550

"Mindig is hiányt éreztem magamban. Azt hittem valaki más hiányzik...valami hiányzik...

De csakis a saját nyugalmam hiányzott"

 

Talán te is túl hamar kezdtél komoly kapcsolatba, és most pótlod az időt amit magadra kellett volna fordítani. Amúgy én nem vagyok kapcsolat ellenes, de mindennek megvan a maga ideje. Nem kell már 19 évesen a nagy Őt keresni.

 

Előzmény: Tünde85 (546)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 549

8 hónap alatt...egészen pontosan...

Előzmény: gabornick (548)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 548

Senki sem tökéletesen ez vagy az... Amúgy ezek a dolgok sokkal többet meg részben mást is jelentenek mint amit a hétköznapi emberek mondanak rá. Én amikor azt mondtam hogy pl. flegmatikus a vers alapján  akkor flegmatikuson azt értettem, ami a szakirodalomban van róluk, nem pedig negatívan hétköznapian. Nagyon jó vers szerintem, pedig én nem igazán szeretek verseket olvasni. Amúgy akkor minek tartod magad vérmérséklet szerint?

 

Ha fél év alatt túl vagy rajta az nem semmi... Nekem több kellett. Igaz én bizonytalanságba voltam tartva azzal kapcsolatban, hogy mégis ki rontott el mit. Nem volt tiszta a kép, emiatt azt hittem talán változnom kell és akkor még vissza lehet csinálni.

Előzmény: Tünde85 (546)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 547

Nem halt meg a szó ebben az értelmében.

Inkább számomra halt meg...

És én is belehaltam kicsit abba, hogy már nincs..

 

Persze ma már erről is máshogy vélekedem :)

Na már meg is van az új blogom ötlete :)

Köszi ;)

Előzmény: gabornick (545)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 546

Nem vagyok sem flegmatikus sem melankolikus. 

Csak az Új boldog élet blogom az pont akkor született amikor szakítottunk a volt párommal...

 

De többek között pont a szakítás volt az ami tovább lökött azon az úton mely a lelki béke felé terelt :)

Hálàs vagyok ezért az életnek :)

Mindig is hiányt éreztem magamban. Azt hittem valaki más hiányzik...valami hiányzik...

De csakis a saját nyugalmam hiányzott :)

Előzmény: gabornick (541)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 545

Most megkajáltam és már olvastam is az elsőt... Szomorú nem jött össze azzal akivel akartad. Ő meghalt? / Az, hogy új blogod kezdtél az azt jelenti megvan az új boldog élet?

Előzmény: Tünde85 (544)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 544

Mostanra szereztem meg a kellő önbizalmat :)

Nehéz gyerekkorom volt és sokáig vergődtem...

1,5 éve azonban mintha öntudatra ébredtem volna.

Ez persze nem ilyen egyszerű :)

 

Egy 20 éves férfi még fiú...

Persze tapasztalattól is függ, hogy ki hány évesen lesz férfi.

 

Mindent én írtam. A verseket is. :)

Kialakult stílusom van írás terén :) 

Lèvén, hogy nem csak verseket írok.

Köszönöm, hogy olvasol majd :)

A Tükör c. blogot fogom folytatni.

Előzmény: gabornick (543)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 543

Azt hiszem lesza blogodnak + egy olvasója.

gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 542

"Én kb 1,5 éve érzem magam érett nőnek." És a kellő önbizalom és lelkibéke nem jött el?

Előzmény: Tünde85 (540)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 541

Hi! Megtaláltam. Picit bele is olvastam és amennyit láttam az tetszik. Elég erős benned a melankolikus, vagy flegmatikus oldal, még nem tudom... A Csend című verset te írtad? Nagyon jó. Mintha egy vérmérsékleti típus gondolkozásának leírása lenne.

 

Na és te pl. egy 20 éves srácot mai fejjel már érettnek gondolnál?

 

Hibákat mindenki követ el, de nem tudom, hogy egy nőre hogy hat... te azt írtad téged is inkább lassított? Párkapcsolatra gondolsz, hogy lassított? Nőként egy csomó minden olyan más lehet.

Előzmény: Tünde85 (540)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 540

Nem csak egy bejegyzésem van :)

Van egy másik blogom is, Új Boldog Élet címmel, ugyanott, mint a tükör.

 

Én kb 1,5 éve érzem magam érett nőnek.

Elkövettem én is hibákat...

 

Ezért is értem be ilyen "későn"...

 

Persze, hogy nincs egyetemes recept, de azért a véleményem leírom.

És őszintén vállalom a véleményem, névvel.

Én ebben nem látok gondot. :)

Előzmény: gabornick (537)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 539

Amúgy szerintem nem fogod te sem megtalálni a minkenkinek tetsző életreceptet, egyszerűen vannak akiknek úgy jó a világ ahogy van, szeretnek azonnal mindent stb.. Ahhoz, hogy visszajöjjön a régi világ egy nagyon nagy összeomlás kéne.

Előzmény: Tünde85 (535)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 538

"A férfiak adják meg a nőknek a tiszteletet, és a nők talán szép lassan újra értékelni fogják magukat...A nők pedig adják meg a lehetőséget a férfiaknak arra, hogy vért igyanak, mielőtt az éjszakába indulnak, a zsákmány kiválasztására, a válogatásra, és az igazi vadászatra... "

 

Ez egy érdekes rész. Azt ugye tudod, hogy ha már vadászat egy férfi nem éri be egyel, mert ilyen ösztönszinten? Amúgy én annó 19 éves koromig elég romantikusan áltam hozzá a dolgokhoz(elég egy konkrét gyöngyörűséges partner), de ez idővel elmúlt. Akkor még én sem voltam elég okos, de ma már azt gondolom, hogy nem jó ilyenkor összejönni tartósan, lentebb már leírtam miért.

gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 537

Hi! Tetszik a blogod, kár hogy csak egy bejegyzés van. (A neved felvállalni viszont nem biztos, hogy jó ötlet, mert ha nagyon mélyreásol ilyen dolgokba, akkor olyanokat is írnod kell, hogy elpirulnál az ismerősök elött.)

Szeretnéd megérteni a világot, belső egyensúlyt találni... Azt mondják egy nő idővel automatikusan nő lesz, férfivá válni viszont munka. Szerintem amiket írtam, hogy kiégetik az embert azért nem válnak sokan férfivá. Bár nem tudom vannak persze más helyzetek is. - Meg vannak félrevezető elképzelések, mint pl. meg kell dugni a nőket, meg magad mellé venni és ez egy férfias önbizalmat ad. Én tudom, hogy ez nem igaz. Aki gyávácska volt és dugott nővel az marad az utánna is. + rengeteg felesleges teher, ha már nincs kémia. Persze anno én ezt nem tudtam. Az önbizalom inkább a képessségeid kifejlesztéséből lesz, de ez idő és pl. akik rohannak az életbe és azonnal pénzt akarnak meg családot azok elveszik a lehetőséget, hogy rendesen fejlődjenek és legyen normális lelkibékéjük, és önbizalmuk. Régebben ez kellett mert jött a járvány, jöt a háború tehát hamar kellett mindent. Ma már nem, de a szokások még kitartanak, de egyre gyengülnek.

 

Te mennyire érzed magad érett nőnek? Mikortól érzezted azt, hogy igen, teljesen felnőttél? Nem érezted azt mondjuk 25 évesen, hogy a 25 éves pasi még nem igazán érett?

 

A nő a tükör letőtti részhez a blogodban... Persze, hogy elégedetlen, hisz a nőknek ez hatalmi kérdés is. A jó nőnek olyan hatalma és lehetősége van amit egy férfi el se tud képzelni. Milliárdos is lehet akár, ha jól néz ki, pusztán azért mert jól néz ki.

Előzmény: Tünde85 (535)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 536

Majd írd meg mire juttál... És majd én is irok rá valamit talán.

Előzmény: Tünde85 (527)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 535

A mai fiatalokra vonatkoztatva írtam korábban egy blogot, vagy "cikket", kinek, hogy tetszik.

 

Megosztanám veletek. Ez nagy vonalakban tükrözi a véleményem EGY RÉSZÉT.

 

http://maitukor.blogspot.hu/2015/12/tukor.html

 

 

anyuci25 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 534

Bő lére eresztettem :D

Szeretek filozofálni :)

Ne haragudj! :)

Előzmény: szerdainick (533)
szerdainick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 533

Rendben. Akár csak egy üres levelet, hogy legyen hova írnom. Nem akartam itt hosszasan.

Előzmény: Tünde85 (532)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 532

Na még egyszer!

Írok, nemsokára.

Nem tudom miért váltott át egy régi nickemre...:D

Előzmény: szerdainick (530)
anyuci25 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 531

Köszönöm!

Írok :)

Előzmény: szerdainick (530)
szerdainick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 530

jazzgabor07@gmail.com

Előzmény: Tünde85 (529)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 529

Nem látom a mail címed :(

Ha lehet, akkor add meg itt kérlek! :)

Előzmény: szerdainick (526)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 528

Bocsánat! :D

Az előzőt neked szántam :D

Két Gábor is van? :D

Hehe!

Előzmény: gabornick (525)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 527

Kedves Gábor!

 

 

Nagyon sok érdekes dolgot írtál, ezen még sosem gondolkodtam...

Mondhatni, hogy szinte lendítettél egyet a gondolatmenetemen, ezt köszönöm! :)

Előzmény: szerdainick (526)
szerdainick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 526

Kedves Tünde!

 

Érdekelne részletesebben a véleményed, és azt gondolom nem kevés tapasztalattal rendelkezem.

Örülnék ha írnál, publikus a mail címem.

 

Gábor

Előzmény: Tünde85 (522)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 525

A nők előbb érnek mint a fériak, de a férfiak is belemennek a kapcsolatba, mert ez a szokás meg kell a szex...

A kapcsolatra még nem érett a férfi, a nő viszont add neki kapásból(mézeshetek vége) egy csomó feladatot. Mivel a férfi nem érett a kapcsolatra, ezért behódol a nő akaratának és ez az út a kiégéshez.

Előzmény: Tünde85 (522)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 524

A férfiak a munkahelyük és a túl korán kezdett kapcsolatok miatt égnek ki...

Előzmény: Tünde85 (522)
gabornick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 523

Szerintem sokan túl hamar szereznek párt aztán jönnek a gondok... Nem tudnak feladatot adni a nőnek. Istenítik, de a nők ezt egy idő után megunják. Egy fiatal srácnak még tanulnia kéne, ezt a csajszi hátráltathatja, a tipikus női feladatokat meg ellátja a srác anyja. A csaj csak örömszerzésre kell, aztán nem tudnak mit kezdeni vele. Ez rövöd ideig elég, amig kitart a kémia. Érdekes amikor azt látom, hogy nagy szerelem volt, aztán összeházasodnak utánna tipikusan a férfi a feleségét kerüli legjobban. Még hétvégén sincs sohase otthon. Durva de egy fiatal srácnak igazából a csajsziból csak annyi kéne, hogy puccsítson be előtte, utánna menne tovább élni az életét. Tanulna, vagy menne vissza videojátékozni, vagy extrémsportolni. Van egy kis romantikus igény, de aztán a csajszi inkább teher. Felnőttként már lehet normális feladatokat is adni a nőknek és közdeni egy közös célért. Addigra viszont a sok korábbi kapcsolat miatt kiábrándul az ember, meg sok sebet szerez. Mert tizen-huszon egynéhány évesen a fiúk sem igazi férfiak és a nők sem igazi nők még. Persze ez csak egy ok...

 

"Ajándékozd meg a másikat azzal, hogy egy kész férfit kap, nem egy érzelmileg csapzottat. :)" Hát ez az. Szerintem sokszor azért nem fejlődik ki teljesen egy férfi, mert korán kapcsolatba kezd és ez hátráltatja a fejlődését. Szex kéne, de kapcsolat nem...

Előzmény: Tünde85 (522)
Tünde85 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 522

A szakítás egy kapcsolat halála, meg kell gyászolni...

A gyászhoz pedig idő kell. 

Én ugyanígy totál ki voltam fordulva önmagamból 2-3 hónapig :(

Úgy éreztem azonnal kell valaki, valaki más, aki pótolja a párom hiányát.

 

Aztán elkezdtem lenyugodni...

Nagyon nagy téves elgondolás volt, hogy kellene valaki nekem.

Senki...

Egy jó darabig senki nem kellett, mert ki akar valaki helyett lenni?

Az kinek jó érzés?

Amit tanultam ezalatt a 8 hónap alatt, az lényegében az, hogy hogyan kell boldognak lenni egyedül is!

Szó sincs arról, hogy most akkor szingli lettem.

Én??? :DDDDDDDD

Isten ments ettől! :D

Nagyon szeretnék egy férfi mellett nő lenni újra, s nem csak magamban nő lenni, de megtanultam türelmesnek lenni, és kivárni...

Nem egy másik emberrel akarom pótolni a saját hiányosságaimat, és főleg nem a másikon akarom érvényesíteni az elvárásaimat! Erre volt jó ez a hosszú egyedüllét, hogy belássam, attól szép egy kapcsolat, hogyha az én boldogságom összeadódik a másik boldogságával. :) Akkor a szeretet szinte hatványozódik :)

 

Úgyhogy a türelem, igenis jótékonyan hat.

Ajándékozd meg a másikat azzal, hogy egy kész férfit kap, nem egy érzelmileg csapzottat. :)

Előzmény: 4ereggg (515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!