Keresés

Részletes keresés

Dagadt_58 Creative Commons License 2023.11.09 0 0 1625

Szervusz!

Nekem kb. 2 hét után durvult el a helyzet. De ezt ne vedd alapul, mert nekem ezt előre megmondták! (Nagy dózist kapok, erősebb mellékhatásokra számítsak!) Nekem ugyanis a prosztatámat, a nyirokcsomókat, és az ondóhólyagot is "lőtték", ezek már Neked nincsenek. Ezeken kívül a kismedencei is kapott valamennyit. Te valószínüleg ezt az adagot kapod.

Kitartás! A vége után pár héttel márcsak rossz emlék.

Jobbulást!

Dagadt 

Előzmény: János55 (1621)
Diótörő Creative Commons License 2023.11.09 0 1 1624

Majd azért ha nem is mindennap, de néha írjál légy szíves a jelentkező mellékhatásokról, mert rám is ez vár sajna azt hiszem :-(

János55 Creative Commons License 2023.11.08 0 0 1623

Nem, miskolci Megyei Kórház.

Előzmény: maxnicki (1622)
maxnicki Creative Commons License 2023.11.08 0 0 1622

Kekgolyoba jársz ?

János55 Creative Commons License 2023.11.08 0 0 1621

Sziasztok, ma voltam a második kezelésen, max egy óra várakozás a megadott időpont után,  gépbe fekvés újra jelölés, majd még 10 perc,    semmit nem éreztem. Holnap folytatás még 23x.

Jó lenne ha így menne le.... Akinek volt erősebb mellékhatás, nála hányadik alkalom után jelentkezett?

maxnicki Creative Commons License 2023.11.08 0 0 1620

Nem volt semmi egyből ezt ajánlotta a sugaras doki és aki műtött 

oktober 12 0,21

Augusztus 14 0,165
Június 12 0,136
Április 12 0,101
Február 12 0,067
November 02 0,029

Előzmény: János55 (1619)
János55 Creative Commons License 2023.11.08 0 0 1619

Szia nekem 8 éve laparoszkóppal. Kb öt évig < 0.008 volt aztán kezdett lassan emelkedni. A műtét óta enyhe inkontinencia, a műszer azóta sem működik. Szerencsés vagy, hogy nálad minden. A sugár előtt nem volt góckutatás MR stb, ?

Előzmény: maxnicki (1617)
michel50 Creative Commons License 2023.11.08 0 0 1618

Szia!

Lenne egy kérdésem ahhoz, amit leírtál. A páromnak júniusban volt robotos műtétje és 0,03 PSA értékre az orvos csóválja a fejét. Egyelőre nem volt emelkedés, de csak 5 hónap telt el. Nálad hogy alakult a PSA értéke a 15 hónap alatt? Miről indult, hogyan növekedett? Neki sincs semmi baja, de én a frászt kapom. Neki először PET CT-t ígért az orvos, ha növekedne az érték. Köszönöm válaszod.

Előzmény: maxnicki (1617)
maxnicki Creative Commons License 2023.11.08 0 0 1617

Sziasztok 

nekem 15 hónapja vettek ki robottal a prosztatámat 

a PSA felment azóta 0,21 re

igy én is sugarat kapok jövő héten kezdem

allitolag 33 adagot (megelőzés re)

en is “kíváncsian “ várom hogy lesz-e valami mellékhatás 

amugy semmi panaszom minden működik 

megirom a tapasztalatokat 

addig is kitartást mindenkinek 

Előzmény: János55 (1616)
János55 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 1616

Sziasztok, ma voltam az első kezelésen három órával ezelőtt - , max egy óra várakozás a megadott időpont után,  gépbe fekvés újra jelölés, majd még 10 perc,    semmit nem éreztem. Holnap folytatás még 24x.

Jó lenne ha így menne le.... Akinek volt erősebb mellékhatás, nála hányadik alkalom után jelentkezett?

János55 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 1615

Kedves Ba-Ben!

Köszönöm a jókívánságot és a biztatást! A részletes beszámoló is nagyon tanulságos. A végbélrák leküzdése, műtéti megoldása különösen. Nem adták fel! A " jött egy főorvos " menetét" tanulságos lenne ha  megosztaná, hogy hogyan tudtak eljutni hozzá, hogyan-merre induljunk el, honnan tudhatjuk, hogy van jobb megoldás?

További jó egészséget kívánok!

Előzmény: Ba-Ben (1614)
Ba-Ben Creative Commons License 2023.11.03 0 1 1614

Tisztelt Fórumtársak, János55!

Ezer éve jártam itt, (800-900-1000 sorszámoknál) de most végig olvastam a bejegyzéseket. Mondhatnám ünnepelni jöttem az eltelt 5 és a 3 évet. Férjem kb.80% életminőséggel tapossa a 76. évet. Az 5 év túlélés a prosztata eltávolítás után meg van, jó PSA értékkel eddig! Itt János esetére gondolok, Ott a kérdőjel bennünk is. MEDDIG? Isten malmai őrölnek, de bizakodunk!

Ami a 3 évet illeti, az a műtét, ami kétszer akkora megpróbáltatással járt mint a prosztata. Végbélrák! A pandémia alatt, még a kórház portájára sem tudtam bemenni a zárlat miatt. 11 nap volt a bennfekvés.

Előzménye a végbél tumornak valószínű, hogy a prosztata műtétkor feltárt belső bégbél sebesedés volt az oka.(Ez a 4x végzett 68 biopszia tűszúrás helye) A műtét folyamán megnyílt, akkor összevarrták. 2 év múlva jöttek a panaszok, vérzés és rákos elváltozás. 20 cm végbél eltávolítás. Végtelen elkeseredés, végleges kihelyezés és sztóma hordás várt ránk. De jött egy főorvos a látképbe és megpróbálta a lehetetlent. Nyelőcső varrógéppel sikerült úgy a műtét, hogy megmaradt a folytonosság, megmaradt az alsó záróizom. Most 3 éve, hogy áldjuk a tudását! Természetesen semmi nem a régi, kellő kíméletes és odafigyelő életmóddal eddig legyűrtük mindkét rákot. Áttét egyik esetben sem volt. Meg kell jegyeznem ismét EDDIG!

János 55, kívánunk jobbulást és hasznos kezelést. Mindent meg kell próbálni ami elérhető! Figyelemmel kísérjük és szurkolunk! Csak pozitívan!

Ba-Ben

Előzmény: János55 (1612)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 1613

Szia!

Nem biztos, hogy mindenkire ugyanúgy hat. Nekem a rendszeresen szedett kettővel együtt volt sok. És én csak a második félidőben szedtem. Félúton volt egy kontroll, ott írták fel.

Dagadt 

Előzmény: János55 (1612)
János55 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 1612

Szia, tegnap voltam urológusnál, a jövő heti sugár kezdés előtt, PSA labort írt, hogy legyen kontroll adat a sugár előtt, majd után. Alfuzosint írt, olvasom, hogy mellékhatásban kiemelten a vérnyomásesés előfordul. Nem szedek vérnyomáscsökkentőt, így normális, bár ingadozó - 110-150 között. Jobb lenne ha nem kellene szednem.....

Előzmény: Dagadt_58 (1611)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.30 0 1 1611

Szia!

Nálam biztos más a helyzet. Amit a nejem nem engedett, az ütközött valamelyik szedett gyógyszeremmel. (A nevét nem tudom.) Nekem megvan a teljes prosztatám, de hogy milyen állapotban 70 Gray dózis után, az kérdés. Nekem volt minek begyulladni a sugárkezelés hatására. Amit szedtem az az alfetin, de azt is valami más helyett adta ki a gyógyszerész. Ez vitte le a vérnyomásom. (Éjjel a nejem megmérte, és rosszul lett. Azt mondta, nem csoda, hogy kóválygok.)

Nálatok biztos más a helyzet.

Dagadt

Előzmény: János55 (1608)
Diótörő Creative Commons License 2023.10.30 0 0 1610

Nekem már nincs prosztatám,de mégis felmerült a szűkület lehetősége.

Volt már katéterem is, abból nem kérnék újra.Persze ha műtét segít, akkor nem gond, mert a proszti műtét után is jött egy hólyagnyak szűkület és 3 nap után mehettem is haza a kórházból.

Előzmény: Dagadt_58 (1607)
devzero Creative Commons License 2023.10.30 0 1 1609

tamszulozin-hidroklorid -ot (Tamsol, Tamsulozin, ...) szoktak felírni, ha lassan jön a pisi. Pl. jóindulatú prosztatamegnagyöbbodás esetén. Ez izomlazító, nem gyulladáscsökkentő. És ez csökkenti a vérnyomást. Amúgy kevés egyéb mellékhatása van.

Előzmény: János55 (1608)
János55 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 1608

Szia! Melyik gyulladáscsökkentőket kaptad, melyiket nem nem engedte Orvos nejed beszedni? Nem biztos nyilván, hogy azonosat kapnánk, de ha mégis legalább tudjam melyiket nem tanácsos bevenni. A vérnyomásom normális gyógyszer nélkül.

Előzmény: Dagadt_58 (1607)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.28 0 0 1607

Szia!

Akkor sorban. A katéternek -gondolom- olyan anyaga van aminek nem számít ez a sugárzás. (Nekem nem volt, nem is akarok megismerkedni vele.) Újratervezés azért kell, mert az első telt hólyagra lett elvégezve, üres végbéllel. A sugár gyulladást okoz(hat) a prosztatában, a vizelés-könnyítő az lényegében egy erős gyulladás-csökkentő. (Nem magamtól tudok ezekről, nejem orvos.) Amitket nekem adtak azokból az egyiket a nejem nem is engedte beszedni, a másik pedig levitte a vérnyomásom, úgy hogy kóvályogtam. A vérnyomás csökkentő gyógyszerem elhagyásával állt helyre a vérnyomásom.

Dagadt 

Előzmény: Diótörő (1606)
Diótörő Creative Commons License 2023.10.28 0 0 1606

Katéter hogyan viselne el egy sugár kezelést vajon, ha bent marad közben ?

Nem olvad el, vagy csak károsodik? Vagy mindig kiveszik, aztán meg beteszik ?

Mit tud segíteni egy gyógyszer, ha a húgyvezeték szűkül ?

Hajh de sok kérdése van annak, akire esetleg ez vár :-(((

Előzmény: Dagadt_58 (1604)
János55 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 1605

Szia, biztos 7.-ig lekopik. Ezek szerint újratervezés lesz ahelyett, hogy haladna. Nem hiszem, hogy csak rólam kopik a filctoll...jól kezdődik..

Előzmény: Dagadt_58 (1604)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 1604

Szia!

Na engem ezért tetováltak. Négy ronda elzöldülő fekete pötty van rajtam. Én pisilés-könnyítő gyógyszert kaptam. Így sem volt könnyű, de kibírtam. Ha katétert kap az ember, akkor újra kell tervezni, mondta a doki. Inkább kibírtam. Utólag már minden szép és jó!

Előzmény: János55 (1603)
János55 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 1603

Szia, a bejelölés megvolt, de előtte végbélkúppal ki kellett üríteni a végbelet - mert tele volt -  sima CT zöld filctollal jelölés, ne mossa le ne törölje stb. Csak az alsóneműm ért hozzá és két nap alatt a hasamon szinte nem látszik... és még csak 7.-én megyek az elsőre.

A szűkület sem lehet "kellemes" de az elzáródás az nagyon kemény lehet ahogy hallom...Hogy ne akkor agyaljak megkérdeztem orvostól, egyértelműen nem ügyelet vagy SBO hanem kórházba az urológiára. Éjszaka az ügyelet orvos fog-e velem foglalkozni, rendelési időben pedig ott 120 beteg van, a soromat nyilván nem várhatom ki, nem tudom hogyan fog működni, de nagyom remélem nem lesz ilyen gondom. DE ha mégis....

Előzmény: Diótörő (1602)
Diótörő Creative Commons License 2023.10.27 0 0 1602

Azért majd írjál légy szíves részletesen a sugarazásról, mert hát énrám is ez vár sajna.

Teljes elzáródásról én sem hallottam, csak szűkületről, ami azért folyik.

Nekem sugár nélkül is volt hólyagnyak szűkület a műtét után kb. egy évvel, az egy nagyon kis műtéttel megoldható volt, csak a nekikészülés volt nagy ( altatóorvos,EKG.stb ), három nap után mehettem haza.

Most majd jön valamilyen PET CT ha jól emlékszem, amivel bejelölik a sugár helyét, majd erről is írjál légy szíves.

Előzmény: János55 (1601)
János55 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 1601

Szia, Köszönöm a biztatást! Az öt évet a műtét után már "teljesítettem" utána kezdett lassan emelkedni a PSA. A PSMA PET CT - nek köszönhetően időben "el lett kapva" egy 6mm-es góc van "csak" a műtét helyén. Ezért a kemo szükségességét kizárták, nem javasoltak HT-t sem. Sugárkezelés lesz ami a legkisebb terhelés. Ha nem fenyegetne a vizeletelzáródás réme nyugodt is lennék. A sugárterápiás orvos azt mondta, hogy nem is tudja volt-e és mikor elzáródás. -Igaz egy nagyon fiatal doki..... - így aztán bizakodom, de mi mást tehetnék....

Előzmény: ektomo (1600)
ektomo Creative Commons License 2023.10.26 0 0 1600

ja és a lenti statisztika nem azt jelenti hogy a túlélés volt 5 éves....hanem hogy a betegek 88% ÉLT 5 ÉV UTÁN ÚGY HOGY NEM ÚJULT KI A DAGANAT.

(drukkoljunk hogy a 88%-ban legyünk)

Előzmény: ektomo (1599)
ektomo Creative Commons License 2023.10.26 0 0 1599

Kedves János55,

úgy gondolom túl sötétnek látod a helyzetet pedig az esetek zömében nem olyan sötét az!
Irod: "...mivel a teljes gyógyulás szinte lehetetlen..." Ezt honnan vetted? Ha sikerül időben, még komoly áttétek kialakulása előtt elkapni a nyavajás kórt akkor igen is van (elég nagy) esély a gyógyulásra.
Az esetek zömében radikális prosztata eltávolítás műtét majd azt követően sugárkezelés és/vagy hormonterápia a szokásos eljárás.
A statisztikák elég jó számokat mutatnak. Például ebben a vizsgálatban úgy találták hogy a betegeik 88% volt a daganat kiujulásától mentes 5 évvel a műtét után. (Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, Urológiai Klinika, 2018)

"Saját betegeinkben az 5 éves bi-
okémiai progressziómentes túlélés 88,3% volt.
Matulay és munkatársai összefoglaló közleményükben azt a
következtetést vonták le, hogy a jelenlegi eredmények alap-
ján a magas rizikójú prosztatadaganatok esetében a radikális
prostatectomia eredményesebbnek tekinthető, mint a sugár-
kezelés  Forrás: http://real.mtak.hu/82391/1/mu_2018_02_Berczi.pdf"

Előzmény: János55 (1596)
János55 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 1598

Psma PET CT Pozitron Diagnosztikai Központ

Előzmény: vitfitt (1590)
János55 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 1597

Sziasztok, megjött az onkoteam döntés: sugárterápia lesz....

János55 Creative Commons License 2023.10.22 0 0 1596

Szia, 68 éves vagyok. Igen, ahogy itt is írtátok, talán a HT nek több kellemetlen hatása van, de ez a húgycsőszűkület keményen rémisztő..meg még az, hogy a HT után mindenképpen jön a sugár, ha jól értelmeztem pl a Rákgyógyítás oldalon, akkor meg minek kílódjunk a HT-vel....nem tudom, ha esetleg választási lehetőséget adna HT vagy sugár melyik lenne a jobb. Még az is megfordult a fejemben, hogy - mivel a teljes gyógyulás szinte lehetetlen, így előbb utóbb bekövetkezik a rák teljes "hatása" - lehet hagyni kéne az egészet......+ 2-4 év ahogy írod korábban, de milyen áron....

Előzmény: Diótörő (1595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!