Keresés

Részletes keresés

BM2024 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 1675

A kérdőívek kérdéseit és a rájuk adott válaszokat beszéljük meg telefonon, ennek a beszélgetésnek az összefoglalása le lesz fordítva angolra, és visszakerül a szakmai csoport elé, akik a tíz beszélgetés alapján eldöntik, van-e szükség a kérdések módosítására. Jó esetben csak minimális módosításra lesz szükség, mert már sok munka van a kérdőívben, hiába olyan rövid. Tehát a mostani tesztelésnek még nem az a célja, hogy segítsen felmérni a betegek állapotát, hanem csak azt hivatott eldönteni, hogy a későbbiekben fel lehet-e egyáltalán használni erre a célra.

A kérdőívet a 35 országban jelenlevő Facit Group fejlesztette ki. Ez a vállalat klinikai eredménymutatók kidolgozásával foglalkozik, és krónikus betegséggel rendelkező személyek életminőségét vizsgáló mérőeszközöket fejleszt ki. A tesztelést is ők finanszírozzák.

A telefonbeszélgetések összefoglalása név nélkül kerül továbbításra, és a későbbiekben nem lesz visszakövethető, hogy egy adott személy milyen válaszokat adott, a Facit Group a résztvevők névsorát sem kapja meg.

Eddig nem sikerült elegendő tesztelőt toborozni, ezért a résztvevők köre kibővült mindenkire, aki jelenleg bármilyen kezelés alatt áll prosztatadaganat miatt. Nem muszáj, hogy ez sugárterápia legyen, kemoterápia is lehet.

Aki így beleesik ebbe a csoportba, és szeretne részt venni, kérem, jelezze a factrntkerdoiv@gmail.com címen. Köszönöm.

Előzmény: Optimista hajótörött (1672)
vitfitt Creative Commons License 2024.01.15 0 0 1674

Szia, milyen sikere volt a ketogén diétádnak? emlékeztem, hogy írtad, elkezded és majd a PSA kontrollon kiderül.

Előzmény: Optimista hajótörött (1422)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 1673

Szervusz!

 

Én már túl vagyok rajta. Nem olyan vészes, kisebb macera mint a műtét, viszont kiújulhat, mivel a prosztata bent marad. Nekem az előrehaladt állapot miatt a műtét szóba sem jött.

 

Dagadt 

Előzmény: Optimista hajótörött (1672)
Optimista hajótörött Creative Commons License 2024.01.13 0 0 1672

Én is sugárkezelés előtt állok, legalábbis ezt javasolták alternatívaként a műtét mellett, de még nem szántam rá magam, pontosan a fizikai mellékhatások kockázatai miatt.

Kíváncsi lennék egy ilyen kutatás eredményére.

Én részt is vennék benne, akár ingyen is, ha az a jövőbeli sorstársaink jobbulását szolgálja, de mint mondtam, előtte állok, így erre vonatkozó tapasztalataim nincsenek.

Jó lenne tudni, mi lesz a sorsa ennek a kérdőívnek, kinek a megbízásából készül, kinek az asztalára kerül, az eredményeket, következtetéseket hol fogják hasznosítani?

 

A bankszámla megadása nem probléma, arra csak utalni lehet, nem a bankkártya számát kérik, amivel fizetni is lehet.

Előzmény: BM2024 (1671)
BM2024 Creative Commons License 2024.01.11 0 0 1671

Köszönöm a választ, Diótörő. Budapesti jelentkezőkkel a személyes találkozás is megoldható, ha bizalmatlanok az átutalással kapcsolatban.

Diótörő Creative Commons License 2024.01.11 0 0 1670

Az öregek már csak gyanakvóak, még hogy bankszámlára utalással.. na sok jelentkező nem lesz, az tuti.

Előzmény: BM2024 (1669)
BM2024 Creative Commons License 2024.01.11 0 0 1669

Kedves fórumozók!

Kérdőívfejlesztés utolsó fázisához keresünk 10 prosztatarákos személyt, aki jelenleg sugárterápiában/radionuklid terápiában részesül. A fizikai tünetekre vonatkozó rövid kérdőívet kellene önállóan kitölteni, ezt követően pedig telefonon beszélgetni arról, mennyire érhetők a kérdések. Ez összesen kb. 45 percet venne igénybe, és 13 000 Ft-ot tudunk felajánlani a részvételért cserébe bankszámlára utalással. Aki szívesen részt venne a kérdőív tesztelésében, kérem, írjon a factrntkerdoiv@gmail.com címre. Előre is köszönöm.

menya003 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 1668

Szia Bazilides1!

 

Nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál az amail címem  menyhartjani@gmail.com

Tisztelettel:MJ

 

 

Előzmény: Bazilides1 (1667)
Bazilides1 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 1667

Szia menya003,

Én elmentem a Kékgolyó utcába az urológiára, ahol kivártam míg mindenki akinek volt beutalója elfogyott előlem, majd bementem és elmondtam mit szeretnék. Az ügyeletes doktor nagyon megértő volt, kért hogy legyek türelemmel pár napig, majd mikor újra érdeklődtem mondta, hogy a délpesti Jahn Ferenc kórházban van rá lehetőség.

Ha még érdekel más is add meg az email címedet és írok privátban. 

Üdv.

Előzmény: menya003 (1666)
menya003 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 1666

Sziasztok!

 

Tudna-e valaki nekem segíteni hogy vidékiként hogy tudnám igénybe venni a robot támogatott prosztata műtétet,esetleg ha vala járt már hasonló cipőbe megoszthatná hogy milyen módon sikerült neki.

Előre is köszönöm.

 

devzero Creative Commons License 2023.12.27 0 0 1665

A kis PSA értékeknél a laborok elég megbízhatatlanok. Másfél éve történt sugárkezelelésem óta 0.009, 003, 0.01 körüli értékeket mértek, 

de laboronként kb- állandó. Laborok: OOI, Synlab, Irgalmasrendi.

Megbeszéltem az urológussal, egyetértett, h. nagy a szórás: érdemes ugyanahhoz a laborhoz járni.

 

Előzmény: Dagadt_58 (1635)
sorstárs666 Creative Commons License 2023.12.14 0 0 1664

Sziasztok!

Tegnap voltam  műtét utáni második PSA ellenőrzésre. Javult az eredményem, ami egyelőre valamelyest  megnyugtatott.

23,08,07       : műtét

23,09,14 PSA: 0,03

23,12,13 PSA: 0,01

 

Azóta az incontinentia is jelentősen javult, de a tökéletestől még messzebb van. A tornát folyamatosan csinálom. A dokim azt mondta, h 1 évig még javulni fog, azt követően már végleges állapotnak tekinthető. Bízok a legjobbakban.

üdv mindenkinek és jó egészséget kívánok.

 

 

Diótörő Creative Commons License 2023.12.13 0 0 1663

Nálam semmi inkontinencia, cerka öregesen így hetven felett :-(, de spricc az olyan mint a száraz tüsszentés, mert állítólag az ondóhólyagot is kiveszik ilyenkor, mert minek az má.

Előzmény: RudiH68 (1662)
RudiH68 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 1662

Milyen az élet műtét után? Tudtok dolgozni? Inkontinencia? Cerka működik? 

Diótörő Creative Commons License 2023.12.08 0 0 1661

De szerencsés voltál, mert én kifogtam a Covidot és hét !! hónapot kellett várnom a műtétre, de addig is egy katétert használtam biliként, amit viszont havonta kellett cserélni, ami nem egy kellemes dolog, mint ahogy a zacskó hordása sem volt az.

 A makaróni nagyságú cső látványa a szerszámból kilógva azt már nem is mondom.

Miután az állomány 5 %-a rákosnak bizonyult - a korábban jóindulatúnak tituláltság ellenére - most folyamatban van a " staging " vagyis követés, psa vizsgálatok és most megint hormon kezelés.

Hát én ( mi ) ezt fogtam ( tuk ) ki. :-((

Előzmény: bazilidesz (1659)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.12.07 0 0 1660

Szia!

Ha nincs tokáttörés, akkor műtik. Ha már helyi áttétek vannak, akkor ha nem rizikós a műtét műtik, ha nagy a kockázat sugaraznak. Hogy hol a határvonal, nem tudom.

 

Dagadt 

Előzmény: RudiH68 (1658)
bazilidesz Creative Commons License 2023.12.06 0 0 1659

Én a nyáron (augusztusban) másfél hónap után kaptam időpontot a Dél-Pesti kórházba robot támogatott műtétre. 

Előzmény: RudiH68 (1658)
RudiH68 Creative Commons License 2023.12.05 0 0 1658

Mi alapján döntöttek a sugárkezelés vagy a radikális műtét mellett? Szombathelyen csak hagyományos prosztata műtétet végeznek. (nem robotosat v. laparoszkópiásat). 7-es PSA-val csatlakozom hozzátok. Gleason 4+4. Pesten mennyit kell várni a robotos műtétre? 

Előzmény: Dagadt_58 (1657)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.12.02 0 0 1657

Szia!

Megnyugtattál. Nekem 1 hónap hormon után jött a top CT, és 2 hónap után a sugár, de külön be volt jelölve a tervben a kóros nyirokcsomó. Az nem tünt el.

Majd meglátjuk.

Jó egészséget!

Dagadt 

Előzmény: pusztafaszi (1656)
pusztafaszi Creative Commons License 2023.12.02 0 0 1656

Nem vizsgálták,mióta a kezelés véget ért. Csak psa kontrollok szoktak lenni.

Előzmény: Dagadt_58 (1655)
Dagadt_58 Creative Commons License 2023.12.02 0 0 1655

Szervusz!

Bocs, de egy kérdés. A sugárkezelés után mikor "néztek be" a medencédbe? Nekem 9 hónapja fejeződött be a sugarazás, de azóta se uh, se CT, se mr. Senkit nem érdekelt mi van bennem. 

Lehet, hogy nem akarják ezekkel az elektromos kütyükkel felkavarni a prosztatámat? Nem tudom.

Jó egészséget mindenkinek!

Dagadt

Előzmény: pusztafaszi (1653)
János55 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 1654

Szia,

Nekem a jelöléshez beállítják a gépet és megy a sugár, ez csak"" terápiás gép úgy tudom. A legutóbbi kezelés előtt a filctollas jel kopottsága miatt a kezelő SZABADKÉZZEL újrarajzolta, másnap meg kérte, hogy kicsit mozduljak, hogy ott legyen a jel. Bementem ma a sugárterápiás orvoshoz, elmondtam, hogy mi történt. Mutatta  a számítógépe képernyőjén, hogy hogyan van beállítva stb. majd megnézte a sugárgépnél is azt mondta minden rendben.

Nem nyugtatott meg, mert nálam csak egy 6mm-es gócot kellene sugarazni.  De nem tudok mit tenni.

Ma volt a 15. kezelés, - 25 lesz összesen -most már egyre jobban érzem a volt prosztata helyén a sugár hatását - nem mondom, hogy fáj de a határán van. Ezen kívül a gyengeség-fáradtság egyre erősebben jön elő, ezt nagyon nehezen viselem, ördögien táncolnak az idegeim.

Már most is, de ha vége a kezelésnek pláne lehet agyalni, hogy majd mennyire sikeres.

Jobbakat mindenkinek!

Előzmény: maxnicki (1628)
pusztafaszi Creative Commons License 2023.12.01 0 0 1653

A hormon blokkolás nagymértékben csökkenti daganat kiterjedését mivel a prosztata ráksejt "kajája" a tesztoszteron. Már annál, aki reagál a kezelésre. Önmagában nem gyógyitó kezelés!

Miután csökkent a méret,igy kisebb területet kell sugárral kezelni.Nálam ez a szisztéma működött . Sugár előtt fél évvel kezdték a kezelést,a nyirokcsomó áttét eltünt, a prosztata jóval kisebb lett.

Előzmény: Diótörő (1652)
Diótörő Creative Commons License 2023.12.01 0 0 1652

Szia! Nem tudom, hogy mi alapján írja elő a hormon kezelést, de talán az lehet az ok, hogy a hét hónap katéter után eleve vastagabb a húgy vezeték és félő egy újabb szűkület kialakulása, mivel már amiatt is volt egy kisebb műtét.

Előzmény: Módocila (1651)
Módocila Creative Commons License 2023.11.30 0 0 1651

Szia!

 

Gondolom nem lehetsz nyugodt, hogy ilyen drasztikusan emelkedett a PSA. Neked a hormonkezelést az urológus írta fel. Ezt mi alapján döntik el, hogy sugárkezelés, vagy hormonkezelés? Nekem a műtő orvos mondta a prosztata eltávolítás után, hogy nem kell mennem sehová, mikor onkoteam-t kellett volna felkeresnem, gondolom a további kezelés miatt. Még várok 2 hónapot, és elmegyek egy újabb PSA-ra, ha tovább emelkedik, felkeresem az urológust.

Neked minden jót, kitartást!

Előzmény: Diótörő (1650)
Diótörő Creative Commons License 2023.11.30 0 0 1650

Szia Sorstárs !

Milyen gonosz a sors, sokan nem is tudják, hogy a rendelőjükben urológia is létezik, sajna mi tudjuk.

Nekem két éve volt az eltávolító műtétem, mert egy dugulást követően hét ! hónapig hordtam a katétert. A mindig jóindulatúnak titulált proszti megnagyobbodás utólag rákosnak bizonyult, de ct és mri-ket követően nem találtak áttétet.

Manapság úgy átlag kéthavonta van psa mérés, ami a műtét utáni 0,09-ről szép lassan megyeget felfelé ( 0,2  0 4,  0,44, 0,66 és legutóbb 1,02 )

Most megint elkezdtem szedni a hormon tablettát, ami hívatott gátolni a dagi növekedését. De egyelőre semmi újabb ct és társai.

Jelenleg 74 múltam és érdeklődéssel várom a jövőmet.

Előzmény: Módocila (1649)
Módocila Creative Commons License 2023.11.29 0 0 1649

János55

 

Szia!

Kösz a választ, és a tanácsokat. Nekem az eltávolító műtétet végző orvos mondta, hogy nem kell mennem sehova. Mármint az onkoteam elé, hogy a további teendőket {pl sugárkezelés} megbeszéljük. Őszintém örültem neki, mert a feleségem gégerákban halt meg. 35 sugárkezelést kapott, és láttam a fokozatos leépülését, a kezelés végeztével a tudatvesztését. Senkinek nem kívánom, és mikor nekem is a sugárkezelést ajánlották fel{indok, hogy öreg vagyok, és előtte volt a vastagbél műtétem}és ezért nem vállalják a műtétet, kerestem olyan orvost, aki nem látott problémát, és elvállalta. Hát úgy látszik, ez a rohadt ráksejt képes felébredni téli álmából, és újra szaporodni. Még nem tudok semmit, várok 2 hónapot a következő PSA mérésre, és ha tovább emelkedik, tovább lépek. Lehet, hogy mégis sugárkezelés lesz a vége. Neked további felépülést!

János55 Creative Commons License 2023.11.29 0 0 1648

Szia,

1. várhatóan emelkedni fog

2.PET CT-re az urológusod is küldhet

3. másnak is, de jó lenne ha ez lenne a legnagyobb gondunk!

 

 

Előzmény: Módocila (1643)
maxnicki Creative Commons License 2023.11.25 0 1 1647

Sziasztok 

Túl vagyok a 10 sugaron eddig semmi mellékhatás 

Remelem így is marad 

 

udv mindenkinek 

 

Előzmény: János55 (1640)
János55 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 1646

Szia, most kezdek kicsit javulni. Hát borzasztó volt ez a négy nap. Remélem "csak" vírus tényleg. DE az egész medencém, különösen a volt prosztatám helye nagyon fájt. A sugártól gyulladás keletkezhet ahogy olvastam. Remélem nem az volt...hétfőn megyek a sugaras orvoshoz megbeszélni a "jövőt". Két napja még nem gondoltam, hogy folytatom.

Előzmény: Dagadt_58 (1644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!