Keresés

Részletes keresés

em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 177

csak annyi, hogy el szoktam olvasni amiket ide írnak, írunk, mivel én is kapcsolatban álltam a proveával (mint vevő). én is innen tudtam meg sok hasznos dolgot.

 

(a topik előzményeinek végigolvasását egyébként célszerű megtenni mielőtt hozzászólunk bármilyen topikhoz, mert egyből elküldenek melegebb éghajlatra, ha olyanokat írsz vagy kérdezel, ami ott volt 3 hozzászólással előtte... ezt csak amolyan jótanácsnak szánom a későbbi fórumozáshoz, hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések:))))

 

amúgy tényleg érdemes olvasgatni az indexen a fórumokat, mert szinte  mindenről van infó! :)

 

Előzmény: Ria83 (176)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 176

Egy barátnőm ajánlotta ezt az oldalt és az első ismerős témára rákaptam.

NEm szoktam ilyen oldalakon írni, csak ez érdekelt és most nekem sincs melóm,.

Még nem is nagyon néztem másik témát sem, most kezdek kutatni.

Meg ismerkedem a lehetőségekkel, mert még nem látom át az oldal működését.

Azt hittem, hogy te esetleg egy vagy a téma létrehozói  közül mert tényleg az egész sztoriját átlátod.

Amúgy nem akartalak megsérteni, az előző üzire gondolok, csak érdeklődtem.

Előzmény: em (175)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 175

igen, szoktam az oldalt figyelni, benne van a kedvencekben, és tudod ha van új hozzászólás, akkor a kedvenc-lista elejére kerül, így el tudom olvasni.

másrészt ma nincs sok munka az irodában, így ráérek fórumozni:)))

 

de te sem panaszkodhatsz, látom, csak azért regisztráltál, hogy ide tudj írni!:))

(legalábbis úgy látom te vagy az, akit más téma nem érdekel, hiszen még csak ide írtál. ne érts félre, nincs ezzel gond, csak légyszi ne gyere azzal, hogy ki mennyit és hova ír:)))

 

 

Előzmény: Ria83 (171)
Wormie Creative Commons License 2007.04.03 0 0 174

Csak hogy sulykoljuk, x-edszerre is bemásolom a vonatkozó jogszabályt:

 

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet - A távollévők között kötött szerződésekről

8. § (1) A gazdálkodó szervezet nem követelhet a fogyasztótól ellenszolgáltatást, ha olyan árut értékesít illetve olyan szolgáltatást nyújt, amelyet korábban a fogyasztó nem rendelt meg.

(2) A fogyasztó nyilatkozatának elmulasztása esetén sem lehet vélelmezni a gazdálkodó szervezet ajánlatának - hallgatólagos - elfogadását.

Wormie Creative Commons License 2007.04.03 0 0 173

Az a baj, hogy ezen fórumon mindenki csak a negativ tapasztalatot látja

 

Az a valódi baj, hogy a bepalizottak csekély %-a olvasgatja ezt a fórumot. A többiek meg pánikolnak, vagy fizetnek mint a katonatiszt. A soha meg nem rendelt áruért. :-(

Előzmény: Ria83 (169)
Wormie Creative Commons License 2007.04.03 0 0 172

Én is itt vagyok, de most az il ferro témában sokkal érdekesebb történések vannak, inkább ott nyomulok. :-DDDD

 

 

icamama leírta rögtön a 0. hozzászólásban:

 

Aztán utánaérdeklődtem a svájci kereskedelmi és iparkamaránál, és itt jött az abszolút meglepetés, a kamara szerint ugyanis Provea cég NEM LÉTEZIK!

 

Olvasd végig a fórumot, szeirntem 20 perc alatt teljesíthető. Akkor megérted, miért az ellenszenv.

Előzmény: Ria83 (171)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 171
úgy veszem észre te nagyon benne vagy a témában, mindig szoktad az oldalt figyelni, elég sok hozzászólásod van, szinte csak te válaszolsz nekem, vagy nem olyan népszerű az oldal?
Előzmény: em (170)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 170

Rendben, nem is mondta senki, hogy ne írd meg, ha neked bejött a dolog! :))

Örülünk neki!:))

Előzmény: Ria83 (169)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 169

Az a baj, hogy ezen fórumon mindenki csak a negativ tapasztalatot látja, pedig szerintem nem csak a tagadás lehet a megoldás, hisz ott is emberek dolgoznak.

És lejóhet hogy nem ez alapján kéne íténi, én, mert mindig magamból indulok ki, szeretem mindkét oldalt meghallgatni, hogy reálisan tudjak dönteni.

Előzmény: em (168)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 168

OK. Írd le nyugodtan a véleményed, mások is ezt teszik.

Ha elégedett vagy a céggel, ennek hidd el örülök, mert jó látni, hogy valakinek bejönnek ezek a dolgok. Remélem még sok szép terméket fogsz tudni tőlük rendelni:))

 

Viszont akik nem ennyire elégedettek, vagy becsapva érzik magukat, azoknak jól jön, ha valahol megírhatják a tapasztalatukat, netalántán információt kaphatnak másoktól, akik hasonlóan jártak. Innen pl meg lehet tudni, hogy mit kell tenni, ha kéretlen csomagot kapsz, vagy éppen ügyvéddel és behajtókkal fenyegetőzik a cég :)). Ha az embernek nem lenne pontos információja arról, hogy semmi joga nincsen a proveának, hogy tőle a meg nem rendelt csomagok árát kérje, akár meg is ijedhet. (mert azért az emberek nagy részét kellemetlenül érinti, ha behajtási levelet küldenek neki). Ilyenkor ha elolvassa az ember a fórumot, megkönnyebbülhet, és könnyű szívvel dobhatja a kukába a proveás leveleket:)

 

 

Előzmény: Ria83 (167)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 167

vissza fogon olvasni a többi oldalt is, csak nem értem miért kell elvenni a kedven, hogy egy eddig jól bevált szolgáltatásban bízzak

Amúgy nem, nem dolgozom ott csak elégedett vagyok és sok ismerősöm szintén elégedett és, akinek volt problémája az is felhívta őket és rendben lett téve a dolog.

Lehet a ti is megtettétek volna, nektek is tudnak segíteni vagy tudtak volna.

ÉN nem aakarom itt a fikázást bojkottálni(nem tudom helyesen írtam-e ezt a szót), csak gondoltam írok valami ellenvéleményt is.

Előzmény: em (164)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 166

az, hogy arról tájékoztatnak, ami jogszabályellenes, az csak tovább rontja a helyzetüket.

 

mert nem, engem nem tájékoztattak arról, hogy nem számíthat megrendelésnek, ha nem mondom vissza a csomagokat, pont ennek az ellenkezőjét állították.

a gond ezzel csak az, hogy enyhén szólva megtévesztettek, mert ez nem felel meg az érvényes jogszabályoknak. :)))

 

téged miről tájékoztattak? téged is megtévesztő módon arról, hogy megrendelésnek számít, ha nem  mondod le a következő automatikus csomagot?

Előzmény: Ria83 (163)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 165

igen, de most már nem ez a nevük.... :))

olvass már kicsit vissza ebben a fórumban, legalább 1-2 oldalt plííz, ne kelljen mindent megint leírni!:)

Előzmény: Ria83 (162)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 164

A legelső, szórólapon hirdetett "1200forintos" akciós ajánlatot rendeltem meg.

azt ki is fizettem.

de: francnak kell utána X csomag vacak bugyi, halál drágán. ezeket már nem rendeltem meg. ha kiküldték megrendelés nélkül, az az ő bajuk, mivel erre nem ad nekik lehetőséget a jelenleg hatályos törvényi háttér. (megjegyzem még azt sem tudják bizonyítani, hogy bármit is küldtek)

utána még zaklatnak a felszólító leveleikkel, meg még én telefonálgassak nekik (amit nem vesznek fel), faxolgassak, stb.

 

és nemcsak én vagyok ezzel így, hanem szinte mindenki. nemcsak magyarországon, hanem ha beírod a gugliba a cég nevét, akkor láthatod, hogy szép számmal akadnak más országbeli fórumok is, kb ugyanezzel a tartalommal amikről mi írtunk itt.

 

örülök, hogy te ennyire elégedett vagy velük, legalább ilyen véleményt is olvashattunk:)) (remélem nem nekik dolgozol, szeretném hinni, hogy tényleg van elégedett ügyfelük)

Előzmény: Ria83 (161)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 163

Az én megrendelőlapomon egyforma betűvel volt.

És az első csomagomban van egy tájékoztató levél is, a tiedben nem volt?

Előzmény: em (160)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 162

ÉN úgy tudom , hogy eddig is Provea volt a nevük, csak több különböző termékkel dolgoznak aminek alneve van.

A honlapon is így van, és meg lehet nézni mennyi országban van még honlapjuk, van egy fül ott meg lehet nézni.

Nem hiszem, hogy kamu cég lenne, ha ennyi helyen működik. 

Előzmény: em (160)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 161
Miért te nem rendeltél, em?
Előzmény: em (159)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 160

hát gondolhatod, hogy nem rendelünk.

csak az a baj, hogy sok embert bepaliznak az apróbetűkkel.

pont azért írjuk le itt a tapasztalatainkat, hogy akik hasonlóképpen jártak, nehogy pánikba essenek a cég módszereinek láttán....

 

ha olyan jól menne nekik, akkor nem kellene nevet változtatniuk, és nem módosítottak volna a megrendelőlap szövegén....

ha kicsit visszaolvasol, azt is láthatod, hogy provea nevű cég be sem volt jegyezve...

 

amúgy meg abból élnek, hogy bepaliznak vásárlókat, akik beijednek a felszólító levél láttán, és befizetik azt is, amit nem rendeltek meg, vagy nem jó nekik. (ismét ajánlanám, hogy itt a fórumban olvass néhány oldalt vissza)

amúgy meg ha minden ötödik vevő kifizeti nekik a halál magas számlát, akkor már jól jártak. egy egy ilyen terméket kínából beszereznek max 150 forintért, neked meg eladják 1000-1500ért. ekkora árrésbe belefér az, hogy fenntartsanak egy 2 fős ügyfélszolgálatot (boltot ugye nem kell), és hogy a vevők nagy része nem fizeti ki a terméket.

 

nyilván bármelyik egyéb cég is beszerzi ugyanennyiért a termékeit kínából, csak ott az a különbség, hogy boltokat tartanak fenn a plázákban, személyzettel, visszaveszik a hibás vagy nem méretarányos termékeket, valamennyi adót is fizetnek, stb.

 

 

lényeg, hogy akit bepaliztak a beetető ajánlattal, az ne essen kétségbe, ha kiküldik neki a meg nem rendelt további csomagokat, és ne fizesse ki azt, ami nem kell neki. (erre jó ez a fórum)

 

 

Előzmény: Ria83 (157)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 159
de miért fizessünk akár egy fillért is azért, hogy egy meg nem rendelt csomagot visszaküldjünk bárhova???
Előzmény: Ria83 (158)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 158

Nem Svájcba kell küldeni, a budapesti cím is rajta van.

 

1476 Budapest PF 308

 

csak arra figyeljetek, hogy levélként vagy ajánlott levélként küldjétek

Előzmény: Grg (154)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 157

Azt nem értem igazán, hogy akinek ilyen problémái vannak, azok minek rendelnek postán.

Arra miért nem gondol senki, hogyha ennyire rossz lenne ez a rendszer vagy cég, hogy mindenki csak fikázza, akkor hogy él meg évek óta.

Ha nem lenne elégedett ügyfelük és veszteséges lenne, már rég becsődölt volna, nem pedig terjeszkedne.

Ha megnézitek a www.prove.com oldalt ti is láthatjátok miben bővül a cég.

 

Előzmény: em (156)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 156

az is nagyon szép gondolat, hogy a megrendelésre ráírják, hogy további csomagok fognak érkezni. a probléma ezzel csupán annyi, hogy a hatályos jogszabályok alapján ezt nem tehetik :))))

(olvass kicsit vissza a fórumban, már többször be volt idézve a jogszabály pontos helye és szövege)

 

 

összefoglalva, hogy értsd a problémákat ezzel az egész provea dologgal kapcsolatosan:

1. kéretlenül küldenek csomagokat (jogszabály szerint nem tehetnék)

2. a csomagok nagy része meg sem érkezik (mert a postaládába nem fér be, a postás nálunk csak ledobja a lábtörlőre, tehát az viszi el aki akarja). itt említeném meg, hogy a cég sem tudja bizonyítani, hogy nekem bármit is küldött...

3. ha meg is érkezik a csomag, a méretek nem mindig jók (mert ugyanakkora méretnél is lényeges eltérések vannak két modell között)

4. elvileg nekem kellene saját költségre visszaküldenem svájcba a csomagot, ha nem kell. (ez azért nem kis összeg, főleg hogy ajánlva kellene feladni, hogy bizonyítani tudd, hogy visszaküldted)

5. az ügyfélszolgálat hatékonysága megkérdőjelezhető, sokan találkoztunk azzal a problémával, hogy nem veszik fel a telefont, vagy ha mégis, akkor minősíthetetlen hangnemben beszélnek velünk, az Ügyféllel (akikből elvileg élnének).

6. a kevésbé "dörzsölt" ügyfeleikre a frászt hozzák a felszólító leveleikkel, azok stílusa miatt. főleg az a bosszantó, hogy mindenféle jogalap nélkül fenyegetőznek.

 

hát, így hirtelen ennyi. :)

 

Előzmény: Ria83 (153)
em Creative Commons License 2007.04.03 0 0 155

szia!

szép ötlet, hogy küldenek képeket a következő csomagról, de mivel a csomagok fele meg sem érkezik, ezért gyakorlatilag fogalma sincs az embernek, hogy most éppen mi érkezett.

a méretekről meg annyit, hogy ugyanazon méret egyik fazonjuknál jó, a másiknál meg nem... szóval nem egy precíziós dolog, ahogy méretezik a ruhákat, hanem gondolom éppen ahogy sikerül a kínai vagy tajvani segédmunkásoknak....

szóval továbbra is állítom, hogy amíg ki nem bontja az ember a csomagot, addig nem tudhatja, hogy jó-e, vagy kell-e neki a termék.

 

Előzmény: Ria83 (152)
Grg Creative Commons License 2007.04.03 0 0 154
Azért arra kiváncsi vagyok, hogy visszaküldenéd-e Svájcba, ha nem tetszik...Ha jól emlékszem régebben volt erről szó, hogy bizony oda kell küldeni.
Előzmény: Ria83 (153)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 153
A megrendelésen rajat van, hogy újabb csomagok fognak érkezni és le kell mondani, mivel aláírtam vállalom a felelőséget, ha nem mondom le jön, ha nem bontom ki visszaküldöm.
Előzmény: em (151)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 152

Szia Em!

 

Mindig kapunk katalógust amiből látod milyen lesz a termék, ott még az anyagösszetétel is rajta van, és legjobb tudomásom szerint a méret csere miatt vissza lehet küldeni és másik méretet kapsz.

Előzmény: em (151)
em Creative Commons License 2007.04.02 0 0 151

"Aztán egy év múlva ismét rendeltem, de elfelejtettem lemondani és kaptam egy újabb csomagot"

 

Nos, látod pont ezzel van a probléma. Nem tekinthető megrendelésnek az, ha valamit elfelejtesz lemondani. Akárhogy is fogalmazzák meg...

 

Az meg magánvéleményem, hogy azért, mert ők valamit kéretlenül kiküldenek, nem fogom saját költségemre visszapostázni nekik.

(meg amíg nem bontom ki a csomagot, hogy döntsem el, hogy vajon szeretném-e megtartani, jó-e a méret, stb?)

Előzmény: Ria83 (150)
Ria83 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 150

Szia Wormie!

 

A megrendelő lapokon eddig is rajta volt ez a szöveg, csak utána ott van az is, hogy "Ezt követően rendszeresen kapok exkluzív ajánlatokat, amelyeket módomban áll visszautasítani, ha nem felel meg. Bármikor eldönthetem, hogy kívánok-e továbbra is vevő maradni, ha nem, arról értesítem Önöket."

 

Én így jártam el és semmi gond nem volt.

 

 

Aztán egy év múlva ismét rendeltem, de elfelejtettem lemondani és kaptam egy újabb csomagot, de mivel rá volt írva, hogy ne bontsam fel a zacsikat, így bontatlanul vissza tudtam küldeni.

Amúgy az is rá van írva  akatalógusra, hogy saját költségemre tudom a nem kívánt terméket visszaküldeni.

 

Eddig velem nagyon kedvesek voltak nincs rájuk panaszom. 

Előzmény: Wormie (143)
Stokley Creative Commons License 2007.03.22 0 0 149

Sziasztok!

 

Írtam már ide én is, mint pórul járt.

Most abban az ügyben írok, hogy kommunikáció-magyar szakos egyetemistaként lehetőségem lenne vizsgafilmet forgatni a témáról. Tényfeltáró riport témában, olyasmit kell elképzelni, mint a Tv ügyvédje műsor. Abban a formában, amit én forgatok, nem kerül sehol adásba az anyag, de mivel tanáraim jeleleg is aktív tévések, előfordulhat, hogy komolyabban is foglalkoznának a témával.

Kérdésem az, lenne-e esetleg valaki, valakik, akik hajlandóak lennének nyilatkozni, mivel én magamnak nem tudok :-)

 

Üdv: Ildi

Előzmény: noddyka (148)
noddyka Creative Commons License 2007.03.17 0 0 148

Kedves Mindenki!

 

Igaz én is nagyon régen jártam itt a fórumon, de nem azért mert nem érdekel, mi újság a csomi ügyekkel, hanem mert elfoglalt voltam és vagyok is!

 

Mint régebben irtam, én feljelentéssel éltem a rendörségen, immáron lassan egy éve!

És a meghallgatáson, kivül, ami egyszer volt, semmi nem történt! Értesitést nem kaptam, az ügy hol-tartásáról, vagy akár sikertelen vagy sikeres lezárásáról!

 

Mindezt tájékoztatásként irom, mivel olvastam  a fóruban, hogy aki feljelentést tett az nem látogatja, mostanában vagy nagyon régota a fórumot és nem irt!

 

Sajnos nincs is mit, hiszen  a feljelentés megtörtént de fejlemény semmi!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!