Keresés

Részletes keresés

miszega Creative Commons License 2006.04.21 0 0 176

a fejlesztői oldalról: hétfőtől lesz újra letölthető a Pro Libertate

 

egyenlőre kissé kevesen vannak az aktív felhasználók, így nem nyitok nick-et az amerikai részének

 

elkezdtem a teljes hadjáratot

 

sokkal hosszabbak a taktikai csaták, mivel csak gyalogság van, és tüzérség

így óvatosabban nyomulgat

 

a kuruc pályán meg a lovasság meghatározóbb szerepű, és a seregek kicsit kissebbek, főleg tüzérség van kevesebb

-------------------------------------------------------------------

 

a veszteségek viszont nagyon magasak, 20-30 % is simán megvan 8-10 000*2 fő részéről

 

 

eMM Creative Commons License 2006.04.21 0 0 175
Hát Blenheimnél eléggé hegyekben áltak a hullák.
Előzmény: compot (174)
compot Creative Commons License 2006.04.20 0 0 174
A tűzelés pontosságáról csak annyit, hogy a Zachar könyvben 20-20 ezres vagy akár nagyobb seregek esetén sem ír hullahegyekről. A halott-sebesült veszteség max 20% volt. Ha jól értettem a csatát az döntötte el ki tudta a másik vonálát át szakitani vagy oldalról a másik mögé kerülni.
miszega Creative Commons License 2006.04.19 0 0 172

hát nálam ez bizony nyilvánvaló, mert nem nagyon lehet 5 hexről indított felvonulás végére csatát is betenni

 

nálam, ha túlerőben van, biztosan támadni fog

 

 

12 fontos kartács kívül- belül 

http://www.civilwarartillery.com/projectiles/canister/IIIA21.htm

http://www.civilwarartillery.com/projectiles/halfshells/IIA19.htm

 

lehangolóan brutális…..

 

egyébként az angol 6 fontoshoz kartácsnak 3 tzcat 6-os kaliberű ólomgolyó dukált

Előzmény: compot (169)
miszega Creative Commons License 2006.04.19 0 0 171

Egyeltalán nem volt semmi újszerű a Waterloonál alkalmazott angol harceljárásban. Ez csak a Wellingtont dicsőítő vulgáris propaganda állította

 

 

érdekes mert a franciák 10-10* megfutottak ettől az eljárástól....

 

és nem azt irtam hogy még soha nem alkalmazták ezt, mert W mindenütt így harcoltatta a katonáit

 

a fegyverek ereje-hatása terén a leírásokban gyakorlatilag nem látok érzékelhető különbséget

 

az hogy egypár alkatrész jobb minőségű de a csőhossz, és minden más (bár a lőpor minősége javult) ugyanaz semmi támpontot nem nyujt nekem hogy fikarcnyit változtak volna az alapvető hatásadatok

 

ezen a héten a brown besst vettem elő. és csekkeltem a keresővel milyen adatokat ad ki a csomó weboldal  kb 1722- alig változott kivonásáig 

Előzmény: Törölt nick (163)
M.Zoli Creative Commons License 2006.04.19 0 0 170

Üdv.

 

Nem. Alapvetöen csak akkor kapcsolok szimulációra, ha mondjuk 6 lovasezredü egységem találkozik egy milíciával például. Itt a szimuláció effektívebb, mintha taktikain próbálkoznék, mert taktikain mire megszorítanám ö lelép. Minden csapatom alap beállítása a taktikai harc. Ez megkímélhet egy két kellemetlen meglepetéstöl, mert ha látod, hogy nincs sok esélyed, vagy felesleges volna harcolnod, mert az a célod, hogy pl. ellenséges területen mondjuk fél évig foglalkoztass egy sereggel 10 ellenségest, akkor inkább kerülni kell a harcot. Ilyenkor spuri.

 

Nem tudom lesz - e még idöm a héten játszani, úgyhogy friss élményekröl beszámolni nem fogok tudni.

 

Megadásról annyit, hogy nekem is az a sikerélmény mikor csata után megadja magát mondjuk 2 vértesezred. :)))

 

Egyébbként teljes megsemmisítés eddig csak úgy sikerült, hogy mezei harcban addig páholtam, amíg vissza nem vonult egy várába, ott aztán körülzárás, kivédeni a felszabadítási, kitörési kísérleteket, aztán várni. A vár ilyenkor lényegesen hamarébb adja meg magát, hiszen a saját örségén kívül el kell még tartania mondjuk néhyány ezer egyebet is. Nem, egyszer sikerült mezei csatában is, ott 5-6 ezred báni katona adta meg magát tüzérséggel együtt. De ez csak egyszer sikerült, és akkor meg kellett vernem kb. 3-szor.

 

Eddig müködött, de vigyázni kell a csapataid ellátására.

 

Üdv.

Előzmény: compot (169)
compot Creative Commons License 2006.04.19 0 0 169

Te tudod elöre mikor melyik csapatodat fogja megtámadni és e szerint kapcsolgatod ki-be?

 

Előzmény: M.Zoli (167)
eMM Creative Commons License 2006.04.19 0 0 168
Igen én is inkább arra törexem hogy minél nagyobb veszteséget okozzak a taktikain,főleg ha én vagyok túlerőben.
Ritkán de már volt szerencsé ahhoz hogy úgy demoralizáltam az ellenséges egységet hogy a csata végén meg is adja magát.És azok echte osztrák sorezredek voltak,kis nosztalgia az 1848-hoz.:)
Előzmény: M.Zoli (167)
M.Zoli Creative Commons License 2006.04.19 0 0 167

Üdv.

 

Itt igaz nem kérdezi meg, de tudod állítani. Megszokás kérdése.

 

Egy megjegyzés a taktikai csatához. Szerintem nem kell törekedni a minél gyorsabb csata lefolyásra, megéri az elején manöverezni, közben is lehet - kell tüzérséggel aprítani.

 

Ha nem töltené a taktikait olyan sokáig, kifogásom nem nagyon lenne-egyenlöre. Még csak pár napot játszottam vele, ezért egyenlöre.

 

Üdv.

Előzmény: compot (166)
compot Creative Commons License 2006.04.19 0 0 166
Ezért volt elegánsabb a Medieval Total War. Ott minden csata elött megkérdezte, hogy lejátszod-e vagy számolja ki automatikusan.
Előzmény: eMM (165)
eMM Creative Commons License 2006.04.18 0 0 165
Igen a taktikai csata töltögetés a legrémesebben lassú,ezek szerint mindenkinek.
Azt elhiszem hogy sok időd elmegy a soksok taktikai csatákra! Nagyon sok.Nekem már egy hete nem volt időm játszani,mert ha nincs rá minium 3-4 órám akkor le se ülök mert nincs értelme.
Előzmény: M.Zoli (164)
M.Zoli Creative Commons License 2006.04.18 0 0 164

Üdv.

 

Játszom a PL-t, már egy hete nem aludtam rendesen. :)))

 

Tetszik, tényleg lassúnak tünik nekem, de nem olyan vészes szerintem, mint ahogy beállítják ( 1,7GHerz, 256 MB, 64MB ), az 1848 hoz hasonlítva, még talán gyorsabb is. Más kérdés a taktikai, ott tényleg kezdek néha belefáradni a töltésbe, ezért a kissebb - érdektelen - csatákat szimulálom ( ott ahol döntö fölényem van ) ahol kérdéses lenne a végeredmény ott mindig taktikaizok, mint a nagyobb csatáknál is.

Összességében örülök a programnak, tetszik nagyon.

 

AI - 1704 dec, kuruc háború kapitány, ezzel kezdtem, nekem is passzívnak tünik egy kicsit, viszont az is igaz, hogy min. 2, de akár 3 lovasseregem állandóan Ausztriában, Csehországban van, ezekkel szinte alig állok meg fosztogatnak, illetve foglalnak, így a császári haderö jelentös részét lekötik.

 

Miszega írta, asszem, hogy gond az ellátmány, hát nálam a pénz is, sokat toboroztam az elején, így nagyon mínuszos volt a büdzsé, de most már kezd helyreállni az eggyensúly, hála a foglalásoknak, illetve 155%-os adószintnek ( ez lessz még magasabb is ).

 

Kiképzés - kénytelen voltam bevetni kevésbé kiképzett csapatokat is, ha lovasok, kevés az esély, ha gyalogos - tüzérség+ kevés lovas, akkor a gyengén képzett csapatokkal is le tudtam gyözni hasonló létszámú, kiképzettebb császári sereget, nem báni, hanem rendes ( viszont kevesebb tüzérsége volt ), a lényeg a tüzkoncentráció, a helyi eröfölény elérése, a megfelelö tüztér kialakítása, az ellenséges tüzérség kikapcsolása - gyengítése ( lovassági hátbatámadás ), tegyem még hozzá, mert elhangzott, hogy a tereptárgyakat nagyon jól ki lehet használni, rendszeresen teszem, viszont a takarás mértékét alultervezték szerintem is. Föleg az erdöre, illetve a településekre gondolok.

 

Ellétmány - az elsö tél nagyon brutális volt, kénytelen voltam komoly területeket áldozni akár azért, mert seregeim hellyenként nem kaptak elég elátmányt. Aztán visszavonulás pihentetés, ellenség éheztetése ( mármint a kürölütte lévö városokat elfoglalni lovassággal, aztán visszavonulni, etc. ) aztán megsemmisítettem azt a sereget, báni volt.

 

Majd még írok személyes tapasztalataimról, ha érdekel esetleg valakit, most mennem kell.

 

Üdv. 

eMM Creative Commons License 2006.04.17 0 0 162
off
részemről a húsvéti sonka ünnepe:)
Előzmény: miszega (161)
miszega Creative Commons License 2006.04.17 0 0 161

nem csupán erre a hétvégére gondoltam

 

 

 OFF

husvét tegnap és ma van/volt

 

ez elvileg a keresztényi áhitat, a megváltó feltámadására való emlékezés ünnepe

 

s mint ilyen a legjelentősebb

eMM Creative Commons License 2006.04.17 0 0 160
Húsvét van.Ilyenkor locsolkodni kell meg sonkát zabálni,nyulat etetni,nem háborúzni.:)
Előzmény: miszega (159)
miszega Creative Commons License 2006.04.16 0 0 159

 

 

hmm hmm

 

fura hogy hétközben értek rá páran multira, hétvégén nem------------------------------------

 

így folytattam tovább a kuruc háborút. hátha valamit csinálni is fog.... de nem lőn

 

1708 08 01

toborzott magának kb. 150 000 embert, -- legalább 25000 milicistát

 

és vagy 40 000 embert vesztett, hiába, valahogy hibás ez a számítás, vagyis az, hogy a franciák elleni háború ellenére ilyen tömeget, akár 200 000 embert is fel tudna sorakoztatni

 

teljesen passzív lett, hiába a kétszeres létszámfölény+ van vagy 300-400 lövege, nekem legfeljebb 100 a mezei seregeknél

 

most már lefújom a meccset

eMM Creative Commons License 2006.04.14 0 0 158
Volt szerencsém polgárháborús elöltöltős karabéllyal lőni.Valóban van hangja,nem is kicsi.)
Előzmény: miszega (157)
miszega Creative Commons License 2006.04.14 0 0 157

ma lehetőség van a fegyverek kipróbálására. ha van rá kisebb vagyonod

 

replikaként feketelőporos elöltöltőkkel lehet sprotlövészetet folytatni

 

én már próbáltam,,, de zajra hivatkozva Szegeden kitiltották.... hahahahahaha

 

micsoda bátor egy nép

Előzmény: eMM (153)
miszega Creative Commons License 2006.04.14 0 0 156

Scharnhorst adatai csak részben eltérőek, nem teljesen mások

 

viszont a puskák az említett 100 év alatt fikarcnyit se változtak, ami a legfontosabbat a simafuratú, kb 100 cm-es csőhosszt illeti

 

a Waterloo- mi köze van ide???

 

az teljesen újszerű taktikai elem volt, nem hosszas lövöldözés, hanem egy de közeli össztűz

--------------------------------------------------------------------------------

 

PL-ben még a rohamozás sem jelent kézitusát, hanem közelebbről leadott sortüzeket.

 

az bizony elég nagy baj lenne

Előzmény: Törölt nick (155)
cloaked Creative Commons License 2006.04.14 0 0 154
"előre megjegyezze merre mész? van ilyennel rendelkező program egyáltalán??"

Már vagy 15 éve;Đ Civilization első részétől kezdve, de talán ez nem az első.

"egyébként se értek egyet:

mi van ha közben az ellenség kifosztja azt a vidéket amerre mész, vagy elfoglalja a cél várost??"


Ez a Civben sem okozott gondot. Akkor állítod le az automata mozgatást, amikor tetszik.
Előzmény: miszega (150)
eMM Creative Commons License 2006.04.14 0 0 153
Érdekes.A Spektrumon megy egy doksi film a Blenheimi csatáról.(ugyanez a korszak ugyi,maga a csata elégé negatív következményeket hozott a szabadságharcra is) Ott hangzik el ez az 50 méteres adat.
Előzmény: miszega (152)
miszega Creative Commons License 2006.04.14 0 0 152

 

halálos lövést kb. 400-600 méterig okozhattak, de néha 300 méterről lepattant az eltalált egyénről (rossz megtöltésnél...)

 

lőtéren meglehetősen jó eredményt értek el: egy zászlóalj össztüzekkel 205 méterről a lövések 25%-ával eltalálta a 2 méter magas célt

 

csatákban általában 200-300 méterről kezdtek tüzelni

a 48-as szabadságharcban viszont gyakran már 400 méterre is tüzet nyitottak

 

a félkaros, pisztolytöltényt használó karabély kb. 65 méterről, tapasztalt katona kezében minden lövéssel eltalált egy ember méretű célt

 

persze ez a maximum....

Előzmény: eMM (151)
eMM Creative Commons License 2006.04.14 0 0 151
A korabeli kovás muskétákkal a hatásos lőtáv max 50 méter volt.A karabéllyal még annyi sem.
Előzmény: compot (149)
miszega Creative Commons License 2006.04.14 0 0 150

előre megjegyezze merre mész? van ilyennel rendelkező program egyáltalán??

 

meg aztán: nekem és itt ezt hiába mondod, csak mezei felhasználó vagyok

 

egyébként se értek egyet:

 

mi van ha közben az ellenség kifosztja azt a vidéket amerre mész, vagy elfoglalja a cél várost??

---------------------------------------------------------------------------------

"""""""""

hogy a seregek nem feltétlen vállalták fel a csatát, hanem volt olyan, hogy elvonultak. """""""""

 

................itt is meg lehet tenni

-------------------------------------------------------------------------------

taktikain egy hex 100 méter

 

kellett volna a gyalogságnak 3 hex lőtáv szerintem

 

ezért hiába ágáltam a teszt hónapjaiban= grr :(:(:(::(:(:(:(

 

feljlesztők részéről mondták, hogy mikor két zászlóalj szomszéd hexből lő egymásra

az nem a hex elejéről megy hanem a közepéről, tehát a minimális távolság akkor is 100 méter, ha egymással szemben állnak

két hex lőtáv teháát = 300 méterrel.... szerintük

 

de...

és akkor az mitől van, hogy néha eme távról 60 embert szednek le???

ilyen nagy hatékonysággal a muskéták 50 méterről vagy közelebb működnek!!

---------

tény

közelharcra, úgy hogy mindkét fél keményen harcolt, viszonylag kevés alkalommal került sor

inkább a muskéták sortüzeivel akartak győzni, bár az meg nem volt eléggé hatásos már 100 méterről sem

 

de közelről igen,,, így aki közelharcot akart, az felkészülhetett egy kiadós ólomzáporra

ez

még egy ok, amitől a távoli, és így csekély hatású sortüzelések "népszerűbbek" voltak

-------------------------------------------------------------------------------------------

sajna a terep minimális védelmet jelent, a kézikönyv legalján ott van mennyit...

kevesebbet mint kellene

 

erdők, vagy dombok, kiemelkedések tökéletesen el kellene takarjanak, de inkább a mozgást nehezítik

---------------------------------------------------------------------------------------

Minden szomszédos saját egység +5 morál bónuszt ad az egységnek, de összesítve ez a bónusz maximum 10 lehet

------

azaz egymás mellett vonalban felállva némileg csökken a megfutamodás esélye

Előzmény: compot (149)
compot Creative Commons License 2006.04.14 0 0 149

PL azért, mert nincs tűzérség a seregben és nem akarok két v több csapatot külön mozgatni.

 

A több körös mozgás is jó lenne, mert fogom a sereget majd kijelölöm hová szeretném vinni. Ha az 3 környi lépésre van akkor annyi alatt ér oda. De nem kell vele foglalkoznom.

 

Adtam egy linket, ahol olvashatsz a korabeli hadviselésről. Ott az van, hogy a seregek nem feltétlen vállalták fel a csatát, hanem volt olyan, hogy elvonultak. Komoly sereggel nem lehet meglepetés szerű lerohanást csinálni.

 

 

Más:

Mekkora a taktikain egy hatszög mérete méterben? Ugyanis szerintem tul rövid a lötáv igy pont a realitás csökken. A korban szépen felsorakoztak 200-300 méterre egy mástól a csapatok vonalban és némi lövöldözés után az egyik elindult a másik felé. Ha birták a tűzet, utána jött a közelharc. Itt viszont szinte rögtön közelharc van.

Jelent e morál növekedést ha a szomszédos területen saját csapat van?

Jelent védelmet a terep?

 

Előzmény: miszega (147)
eMM Creative Commons License 2006.04.13 0 0 148
Hát elég vicces hogy 1 évig kellene képezni a sereget.
Én ezt máshogy oldottam meg.Az újonc sereggel elmentem ütni a horvát határőr ezredeket.Így gyorsabban képződnek mintha egy városba seggelnének.És még hasznuk is van.Remekül helytálnak de csak taktikai csatában vetem be őket.
Persze úgy szerveztem az összetételt hogy komoly túlerőben legyenek.

Meg hagy döntse már el a játékos hogy mit akar praktikus okokból engedhetné a progi,nem hiszem hogy olyan bonyi lenne beleírni.
Nesze konkrét példa hogy min kéne javítani és akkor erre meg háborox.

Előzmény: miszega (147)
miszega Creative Commons License 2006.04.13 0 0 147

aki frissen toborzott 10-es tapasztalatú és 50 körüli készenlétű berak a seregébe....

meg is érdemli

 

nem is értem, mire jó?

 

vagy tán 50-es tapasztalattal kellene toborzott csapatnak megjelenni??

 

eMM Creative Commons License 2006.04.13 0 0 146
A kollega arra gondolt szerintem hogy mért nem lehet a frissen toborzott egységet rögtön a városban álló hadba rakni.Jelenleg feleslegesen bonyi, toborzom az egységet,lesz egy parancsnoka és még plusz át kell rakni oda ahova szeretném.
Előzmény: miszega (145)
miszega Creative Commons License 2006.04.13 0 0 145
nem ártana a csata elött rákérdezni (ha megtámadtak), hogy vállalom e a harcot vagy visszavonulok.

- A csapatnak tudjak több körös mozgásra is utasitást adni

- Hogyan lehet egy már meglévő csapatba uj egységet toborozni?

------------------------------------------------------------------------------------------

 

az kissé fura lenne ha udvariasan megengednék, hogy el akarsz - e menni

csata helyett

 

de taktikaiban sajnos ezt megteheted, elvonulsz harc nélkül, mert kicsik a pályák

 

kapitányiban pedig ott a visszavonulás felállás, óvatos taktikával

-----------------

több körre előre?.....  egy annyira tökéletes és összetett játék, megfelelő grafikával stb... vagy 20 ruppó lenne./ db... kifizetnéd??

 

és lehet gyorsra is tenni az animációt, és nem vészesen lassú

 

én legalábbis rutinnal 2 perc / körrel tudnám csinálni

de jó néha taktikait is beletenni. így kb 4 óra altt gyürtem le most -30 hetet-

 

------------------------------

nem tudsz toborozni?? ha nincs rá keret akkor nem lehet

és csak valóságos egységeket lehet toborozni!!!!!!!!!!!

olyan alakulatok vannak benne amelyek TÉNYLEGESEN részt vettek a harcokban

 

Előzmény: compot (144)
compot Creative Commons License 2006.04.13 0 0 144

PL.

- nem ártana a csata elött rákérdezni (ha megtámadtak), hogy vállalom e a harcot vagy visszavonulok.

- A csapatnak tudjak több körös mozgásra is utasitást adni

- Hogyan lehet egy már meglévő csapatba uj egységet toborozni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!