Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 135
Mondjuk elég hülye játék...
Előzmény: Sir Balamber (132)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 134

Ha nem tévedek, elhangzott, hogy 95 éves, világszerte elismert, ebből az országból elüldözött mérnököt óhajtottak megtisztelni.

 

Ez a vizek leigázása dolog meg olyan suta demagógia, hogy szerintem Te sem gondolod komolyan. Gondolom, vízjárta területen éldegélsz.

Előzmény: topdzsoj (131)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 133

Nem töröm magam, hogy kapjak bármiféle plecsnit. Esélye zérus. Van egyébként más társaság is, ahol pirulhatok. Akár mások helyett is.

No.

Tudod mit, ha nem kell több, egyelőre érd be annyival hogy "néhány nick a poldiliben osztja a véleményedet", remélem, az életben több is fog jutni. És remélem azt a katartikus pillanatot is, amelyre a korábbi hozzászólásomban utaltam.

 

A három ember közül az, akit ez a topic "szájára vesz" (úgy, hogy fogalma sincs az illetőről és tevékenységéről), meggyőződésem, hogy a magyar műszaki kultúra egyik kiemelkedő alakja, akit az ország érdeke, nem pártoké és perc-emberkék haszna és persze a szakmaiság foglalkoztatott. Erre valamelyik idétlen "összesorsolja" a Marjaival, egy másik meg a csalánzöld szemellenzőjével megalázó show-ba kezd...  Ti meg itt beálltok a kicsinyes OV-GYF erővonalrendszer szerint köpködni valakit, akinek a nevét sem hallottátok eddig. Brávó! Ez teljesítmény!

 

Azt hiszem többet nem érdemes erről mondanom, Mosonyi Emil nem általatok ítéltetik meg, ahogy általam sem.

Előzmény: cren (128)
Sir Balamber Creative Commons License 2006.03.14 0 0 132
Van aki szerint gyurcsány így "szórakoztatja" Sólyomot.
Előzmény: topdzsoj (131)
topdzsoj Creative Commons License 2006.03.14 0 0 131

Talán mostanság ünnepelhetjük vizeink leigázását, ami indokolná, hogy ezt a múmiát kiborították a szekrényből?

Előzmény: Törölt nick (125)
Sir Balamber Creative Commons License 2006.03.14 0 0 130
Talán várjuk meg mit mond Sólyom, kit és miért kifogásolt. Nekem a neve és a véleménye jelent annyit mint mosonyié vagy bárki másé a díjazandóak listájáról.
Előzmény: Törölt nick (127)
cren Creative Commons License 2006.03.14 0 0 129
Lekötelezel. :-)))
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (126)
cren Creative Commons License 2006.03.14 0 0 128
Azért mert három ilyen ember szerintem nem érdemli meg a Magyar Köztársaság kitüntetéseit, és néhány nick a poldiliben osztja a véleményemet, még nem kellene világgá menned. Lehet, hogy egyszer te is kapsz valamilyen fényes keresztet vagy csillagot, biztos meg is érdemled majd, és akkor egy kicsit pirulhatsz, ha ilyenekkel kerülsz egy társaságba. Ha pedig már kaptál, akkor itt az ideje, hogy egy parányit elgondolkozzál.
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 127

Siralmas ez az egész "vita". Kedvem lenne világgá menni, ha nem tudnám, hogy élnek ebben az országban normális, gondolkodó emberek is.

 

cren: remélem egyszer el fogod szégyelni magad azért, ahogy "vitázol". Ne félj ettől, meg fogsz tisztulni. Talán. És reméld, hogy nem kell hasonló dilemmák és fenyegetések közé kerülnöd, mint Mosonyi korosztályának kellett. (persze lehet, hogy már kellett és itt kompenzálsz... bár ezt nem gondolom komolyan)

Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2006.03.14 0 0 126
Igen, idegesít és nem foglak olvaslak többet, megígérem.
Előzmény: cren (109)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 125

A "manus" nem a Kádár-rendszer vízmérnöke. Ha utánajárnál, megtudhatnád. Mosonyi elment az országból és hogy vissza ne jöhessen itthon elítélték. Ha jobban utánaolvasol az életrajzának, láthatod, hogy karrierjét a háború előtt kezdte. tulajdonképp távozásáig ugyanannyi időt töltött a két rendszer idején szakmájában. Aztán kiment N-országba.

 

Ő nem a múlt rendszer főembere.

 

Előzmény: Fine Tune (46)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 124
Felteszem, a rockzenén kívül a vízmérnökséghez is értesz. De tegnap már egyszer ezt az egész ügyet kitárgyaltuk egy másik topikban... most nem kezdem újra.
Előzmény: Törölt nick (38)
ooloo Creative Commons License 2006.03.14 0 0 123

[Mosonyi] "Életének fő műve a háromkötetes vízerő-hasznosítási szakkönyve, a Water Power Development, amely az angol mellett magyar és német nyelven is megjelent. Kiemelkedő a mintegy 200 műből álló szakirodalmi tevékenysége."

 

Gondolom, azért nem kezdődnek el ismét a könyvégetések? :(

Előzmény: csak szólok (121)
Ghanima Creative Commons License 2006.03.14 0 0 122
A második és harmadik bekezdésben egyetértünk, illetve én is így voltam vele. :-)
Előzmény: Fine Tune (116)
csak szólok Creative Commons License 2006.03.14 0 0 121
"Az Uni Karlsruhera is ők nyomták be professzornak." --
Te most elszóltad magad ! :-)
Mit kapsz még ezért...
Előzmény: Gép-ész (120)
Gép-ész Creative Commons License 2006.03.14 0 0 120
Ilyenek ezek a büdöskomcsik. Az Uni Karlsruhera is ők nyomták be professzornak.
Előzmény: csak szólok (119)
csak szólok Creative Commons License 2006.03.14 0 0 119
Lyukak az életrajzban:
"Az 1950-es évektől " ...a rabszolgamunkával épített " tiszalöki vízlépcső felelős fő tervezője, majd az építés létesítményi főmérnöke."

majd , nem is merek rágondolni, hogy ennek a jutalmául kapta volna:

"a műszaki tudomány doktora (1952), a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja (1954)".
Tudni lehet, hogy mennyire politikai érdemekért vettek föl vagy tartottak bent valakit az Akadémián abban az időben.
( http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=100135&page=2 )

De az Akadémia védi még most is:
"A világszerte elismert tudós mérnök novemberben töltötte be 95. életévét, s ebből az alkalomból terjesztette föl középkeresztre az MTA Műszaki Tudományok Osztálya."
Előzmény: Unua (20)
ooloo Creative Commons License 2006.03.14 0 0 118
Részben a szervezeti változtatásokat elfedő titkolózás, részben pedig a könnyebb kiejthetőség miatt az utca embere '56 előtt és után is "ávósokat" emlegetett. Pontosabban "kék-ávót", hogy a "zöld-ávós" határőröktől megkülönböztesse őket. Ez az akkor még használt fegyvernemi szinezésű parolira, illetve válllapra utalt.
Előzmény: cren (117)
cren Creative Commons License 2006.03.14 0 0 117
Köszönöm az olvtársak észrevételeit, ezek szerint Ó helyett H.
Előzmény: ooloo (115)
Fine Tune Creative Commons License 2006.03.14 0 0 116

Nem hibádzik, ugyanis a világban számtalan példa létezik a környezetbe illeszkedő, azt nem tönkretévő, sőt adott esetben feljavító vízierőművekre.

 

Magyarországon én sem tudok elképzelni bizonyos méretnél nagyobb erőművet, amely ne károsítaná jelentősen a környezetet.

 

Mosonyiék igazából nem számoltak a lakosság környezettudatának növekedésével, a projekt támadását természetszerűen vették ellenzéki viselkedésnek. Én pld. nem voltam ellenzéki, igaz, szimpatizáns sem, de az erőművet én is elleneztem.  

Előzmény: Ghanima (111)
ooloo Creative Commons License 2006.03.14 0 0 115
Valóban, 1948-tól ÁVH ...
Előzmény: Unua (112)
ooloo Creative Commons License 2006.03.14 0 0 114
Ez tényközlés volt. Ne keverd az ÁVO-t az ÁVH-val (1951-53), majd a BM alá tartozó államvédelemmel (1953-56) és Kádár belső karhatalmával...
Előzmény: csak szólok (108)
Ghanima Creative Commons License 2006.03.14 0 0 113
Szerintem ezügyben nem érdemes szólnod/írnod, tekintve, hogy Unua a szervezet, mint olyan működéséről írt. Az, hogy előtte és utána hasonló feladatokkal más néven voltak szervezetek, nem kérdéses senki számára sem. :-(
Előzmény: csak szólok (108)
Unua Creative Commons License 2006.03.14 0 0 112
Pedig így igaz. 1948 és 1956 között ÁVH volt annak a szervezetnek a neve, amire gondolsz.
Előzmény: csak szólok (108)
Ghanima Creative Commons License 2006.03.14 0 0 111
Szerintem még ott is hibádzik a megítélés, hogy energianyerési szempontokból éppen lehet akár kevésbé rossz, mint teszem föl, a szénre épülő erőművek, de a felépítésének szűkebb/tágabb természeti környezetére való hatásai... brrrrrr!!
Előzmény: Fine Tune (100)
Fine Tune Creative Commons License 2006.03.14 0 0 110

Hasonlatod egyáltalán nem állja meg a helyét. A miniszternek mi a szavazók adjuk meg azt a jogot, (amely döntésünket 4 évente felülvizsgáljuk), hogy életek felett döntsön. Bár az USA elnöke rengeteg katonát küldött a halálba, mégsem itélték el.

 

Nem lett volna rossz döntés. Sajnos hátránya, hogy az adott korban nem, ezt a döntését csak ma értékelnénk. Ezért nehéz így dönteni.  

 

Azzal együtt jópáran megtették. Egy személyes ismerősőm is. És még csak nem is disszidált, a Kádár rendszer által szivatva halt meg. Én sem értem az akkori döntését, de már a Kádár rendszerben is ő volt a példa környezetemben az egyenességre és becsületességre és ma is az.

 

Sokszor olyanokból válik hős, akik nem is hős típusúak.  

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (93)
cren Creative Commons License 2006.03.14 0 0 109
Csak a véleményemet mondom. Ugye szabad? Ha idegesít, ne olvasd el.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (99)
csak szólok Creative Commons License 2006.03.14 0 0 108
"ÁVO (rövid o-val) 1946 és 48 között létezett. " -ez annyira igaz, mint hogy nem volt szabad a hatókörükbe került embereket bántalmazniuk...
Előzmény: Unua (94)
Unua Creative Commons License 2006.03.14 0 0 107

Von Braun V-2 rakétájának gyártása közben különben több ember halt meg mint a rakétatámadások következtében. A gyártás nagy részét koncentrációs táborban fogvatartott kényszermunkások végezték.

 

 

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (93)
cren Creative Commons License 2006.03.14 0 0 106
"Mosonyi és von Braun erkölcsi dilemmája nem összemérhető". Akkor miért méred össze?

Előzmény: Kettes számú törzsvendég (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!