Keresés

Részletes keresés

falum Creative Commons License 2016.11.16 0 0 1805

Szerintem keres fel egy helyi audiológust,mert egyrészt többet tudna mondani, másrészt érdemes lenne egy hallásvizsgálatot elvégezni. Mert ha eddig nem volt gond,de most a vizsgálat nagy eltérést mutat a 2 fül között, akkor gond van. Érted a beszédet vagy csak hallod? bizonyos hangokat hallasz? Magas vagy csak mély? Egy profi audiológus sokat segítene.

Előzmény: Törölt nick (1804)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.15 0 0 1804

Sziasztok!

 

Egy éve kb. azt vettem észre,hogy a bal fülem picit büdös.Elmentem dokihoz,audispray-t javasolt.Nyáron elkezdett be-be dugulni az a fülem.Próbálgattam ezt-azt,de végül elmentem fülészetre,mert ki sem akart dugulni.A doki belenyúlt,megpiszkálta,kérdezi jó?,mondom nem,még piszkált ki,aztán mondta,hogy ennyi,jól tele volt.Akkor mondom neki még mindig nem jó,sőt,rosszabbnak éreztem,és ahogy fordítom a fejem balra-jobbra,ott a fülem alatt,úgy érzem,mint ha súrlódna valami.Erre ő azt mondta,hogy az már kipattan.Ez kb. 2 hónapja volt,és azóta is ez áll fenn.Néha viszket a fülem,még mindig picit büdösnek érzem.De a legbosszantóbb,hogy tompábban hallok vele,mint a másik fülemmel.Viszont,ha a szélénél megfogva,picit húzok rajta,úgy tisztán hallok mindent.Ilyet itt tapasztalt valaki?Nem tudom,hogy érdemes-e ehhez a dokihoz visszamennem?Vagy esetleg valami tanács?

Viperator Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1803

Ja, neked. Én már láttam az üzletben és érdeklődtem is, de soknak tűnik nekem a 25ezer Ft. 

Előzmény: Törölt nick (1802)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1802

Hát, van különbség, de megtapizni, csak meg lehet, nem?

Előzmény: Viperator (1801)
Viperator Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1801

Igen, 25ezerbe kerül, én meg 11ezerért vettem a német ebayről.

Előzmény: Törölt nick (1800)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1800

Egyszerűbb lesz bemenni egy Geers-be.

Előzmény: Viperator (1799)
Viperator Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1799

https://www.geers.de/zubehoer/pflegeserie/drybox-elektrische-trocknung  - probáld meg a fordítóval, ez szárító és van benne UV fertőtlenítő is.

Előzmény: Törölt nick (1798)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1798

Ez milyen elven működik?

Nekem leginkább olyasmi kéne ami a baktériumokat kigyilkolja az illesztékről. Még a klasszikus légcsövesem van, amit kívülről le lehet takarítani, de belül... leszedegetni meg nem mindig célszerű. Valami UV-C lámpás dologra gondolnék, csak ne nyírja ki a mikrochip-et is :)

Előzmény: Viperator (1797)
Viperator Creative Commons License 2016.10.29 0 0 1797

Ha valaki nem ismeri: 

Előzmény: Viperator (1796)
Viperator Creative Commons License 2016.10.26 0 0 1796

Na mindegy, már megrendeltem Németországból...

Előzmény: Viperator (1795)
Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1795

Használ valaki Drybox csomagot?

Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1794

Ha nem lesz hallás, jön a beszűkülés. Ezt tapasztaltam fülzúgás alatt, sikerült legyőzni hallásom visszaszerezésével.

Előzmény: Pötyi71 (1792)
Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1793

Már leírtam (1788)...

Előzmény: cimbóka (1791)
Pötyi71 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1792

40 eve hasznalom en is az analog keszuleket. Elore rettegek, ha ez megadja magat, hogy fogok hallani. Az audiologus azt mondta, talan egy erosen civilialt  orszagban talalok meg analog keszuleket. Ha megveszem, beallitja szivesen. 

Előzmény: Viperator (1785)
cimbóka Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1791

Melyik az a fórum? Engem is érdekelne.

Előzmény: Viperator (1783)
Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1790

Ha nem lehet rendesen megérteni hallással, akkor ott van a videó (mint pl skype, viber, stb.) és szájról leolvasva egyszerűbb.

Előzmény: falum (1780)
Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1789

"míg fel nem kell és lekapcsol"

Előzmény: Viperator (1786)
Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1788

Lehet, hogy rosszul írtam. Igazából ezt a topikot (Fülzúgás - gyógyítható?) akartam keresni, régen egyszer találtam rá véletlenül, amikor zúgott a fülem és utána feledésbe merült.... most írtam oda a történetemet, mint itt is...

Előzmény: Törölt nick (1787)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1787

Hol?

Előzmény: Viperator (1784)
Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1786

Nagyon jó ébresztőóra (rezgéssel, akár öt percenként ismétli, míg fel nem kell és lekapcsol):

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=shake+n+wazze&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xshake-+n+wake.TRS0&_nkw=shake-+n+wake&_sacat=0

Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1785

Egy kis történet:

 

Nem értem az egyes üzleteket és kurvára nem szeretem az erőszakos üzletpolitikájukat! A digitális hallókészülék is képes brutális fájdalmat okozni!

 

Csak EGY ÓRÁT volt a fülemben és durva fülzúgást okozott (legalább 7-8 hónapig szenvedtem, és magamtól szüntettem meg a fülzúgást (azaz lassanként analóg készülékemet visszaszoktattam és kisebb fokozattal, napi 5 perc használattal, stb....). Viszont fülzúgás alatt /7-8 hónapig/ nem tudtam használni az analóg készüléket. Kipróbáltam és még nagyobb zúgást kaptam, de a végén másképpen kezeltem.) Ezenkívül SOK MÁS problémát is okozott! Két és fél éve történt, a nagy részük elmúlt, de még mindig nincsen teljesen kiheverve! Én egyébként 40 éve analógot használok és nem nekem való a digitális készülék! Szerintem csak azoknak jó a digitális, aki most született és akinek most romlik a hallása.... Mert az agy és a többi szerv (pl membrán) megszokta az analóg frekvenciáját! De a digitálisé teljesen más!!! És mi a francnak állították le a gyártását? (nem kell sokat gyártani, elég keveset is, de igény bőven van! (amíg ez a generáció él még) Gondolom sokan visszakívánkoznának! Sorstársi ismerősi körömben is sokan panaszkodtak a fejproblémákra (ők korábban analógot használtak és utána digitálisat adtak nekik), én megmondtam nekik, hogy a digitális készülék okozza....

 

Az egyik orvos publikációt akart csinálni (fülzúgásom miatt) és arra gondolt, hogy fülmögötti implantántummal megszüntethető lesz a fülzúgás. Én nem mentem bele, mert hogy fog kinézni a fejem (kiálló készülékkel) és sikeres lesz-e a koponyaműtét vagy sem... Itt is üzleti érdek volt, kapott volna pénzt az államtól a készülékért... (ha jól emlékszem, 8 millió Ft és EGY DB! És csak egy db-t támogat az állam).

 

Régen valaki mondta (aki az audiológiánál dolgozott), hogy azért nem forgalmaznak analógot, mert nem éri meg... Itt nem az emberek egészsége a fontos, hanem a pénz!

 

Sok orvosnál voltam, semmit nem tudtak segíteni rajtam. Voltam craniosacralis kezelésen is (folyamatos fejfájás /ez is a digitális készüléktől van/ elleni csillapítás miatt), ami nem volt olcsó. Voltam MR, CT vizsgálaton, stb. Az egyik kórházi fülorvos is megmondta, hogy nincs értelme kipróbálni a digitális készüléket, aki évek óta analógot használ /szintén ő mondta ezt is, hogy olyan mintha valaki Trabantról átmegy Forma 1-es autót próbálni/. Van még mit írni.... senkinek nem kívánok ezt a borzalmas fájdalmat, amit a digitális készülék okozott nekem!

Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1784

Megtaláltam.

Előzmény: Viperator (1783)
Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1783

Itt az Indexen van egy fórum/topik, ahol nagy a pörgés és elég hosszú (hallássérültek, hallókészülékek témákkal), már nem emlékszem, hogy mi a topik neve... Valaki tudja?

Viperator Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1782

Valaki használt már Drybox készüléket? Ha igen és bevált?

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1781

Mindenképpen lecsekkolom majd ezt a telefont, nekem is cserés. Ha van belőle duos az lenne a jó.

Előzmény: falum (1780)
falum Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1780

Hát azért vannak különbségek.Ennek a samsungnak például erős a hangszórója(azt akartam írni) és  a hangerő még a felénél sincs és a kedvesem jól tud ezzel beszélni, ami nála nagy szó. Volt olyan telefon,hogy én is alig értettem a beszélgetést. Van,de meg kell találni a megoldást. Én  összerakhatom a kezem,hogy erre a telóra rábukkantam. Jó adag mázli kellett hozzá.:)) A programok meg gyerekcipőben járnak sajnos, ott is kukázni kell rendesen.  Ez van.

Előzmény: Törölt nick (1779)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1779

Nem a hangszórója volt erős?

Én még nem találtam semmi érdemi különbséget a lapostelefonok között, szinte pont ugyanolyan a programjuk, a belsejük, meg a hangjuk is, fényben meg ugyanúgy nem látni rajtuk semmit. Variálnak processzorral, huszadlagos giccses-marketing dolgokkal, de lényegében semmi változás.

 

Még az se alap, hogy maguktól kommunikáljanak közvetlen egy beépített induktív-hurok kerettel (hely volna rá) a készülékek induktív hurok-csatlakozásával, vagy más módon. Szimplán-tisztán jogdíj-kérdések állnak emögött, ez nem lehetne technikai kérdés.

Előzmény: falum (1776)
falum Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1778

talkback-et akartam írni.

Előzmény: Pötyi71 (1777)
Pötyi71 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1777

Nagyon szepen koszonom. Kiprobalom. 

Előzmény: falum (1776)
falum Creative Commons License 2016.09.26 0 0 1776

Elvileg eez egy talback nevű program,de végül is,nem kellett,mert találtunk olyan okostelefont, aminek nagyon erős volt a mikrofonja (Samsung core prime). A play.google áruházbna nézz körül ott lehet találni ingyenes programokat,de az a gond,hogy hiába jó az androidra, nem biztos,hogy elindul a progi...-:(( Azért lehet probálkozni.

Előzmény: Pötyi71 (1775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!