Keresés

Részletes keresés

enikocske Creative Commons License 2006.05.05 0 0 19

halódik a fórum!

 

Ha már itt tartunk, tud valaki valamit a tető terasz kulcsokról? Lesz, nem lesz?

csokigombocz Creative Commons License 2006.04.11 0 0 18
Ne hagyjátok magatokat! Hajrá
liviana Creative Commons License 2006.04.05 0 0 17
Szerencsétek, hogy már nincs szükség fűtésre. Különben pár napig felváltva hol melegvíz, hol fűtés nem lenne. A "Kévés Gazdaságos" társasház egyik jellemzője a szar kazán is, persze a javítás nem lesz olcsó, és furcsa módon még csak nem is garanciálisan csinálják majd...
Előzmény: enikocske (15)
liviana Creative Commons License 2006.04.05 0 0 16
Kihívod a szerelőt, oszt felmegy és felszereli. Minek ehhez Kévés, meg engedély, meg 10 lakó? Vagy fogod a tányért és felrakatod az erkélyed mellé.
DigiTV: A soros kötés nem azt jelenti, hogy beltéri egységtől beltériig megy a vezeték. Csupán azt, hogy nem fognak 10 embernek 10 vezetéket lehúzni (hülyék lennének), hanem egy körön van az egész, és abból jön a 10 leágazás, a végén a beltéri egységgel. Ha valaki elfűrészeli a vezetéket a lakásában, nem történik semmi a többinél. Ha ugyanezt a függőleges irányú kábelcsatornában teszi a liftnél, akkor persze valóban megszakad az adás, de rosszabb esetben a telefon, az áram, ezért pedig a kazán működése is. Na, ezért nincs ahhoz kulcs mindenkinek.
Előzmény: manoi (8)
enikocske Creative Commons License 2006.04.05 0 0 15
Én nem tudom, mert a kazánházban nem voltam, szerintem nem is engednének be... szerintem a nyomásfokozóval lehet a probéma.
orwell84 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 14
Jó reggelt!

A negyediken fél nyolckor már langyos volt (csodálkoztam is, hogy nem égetem meg magam zuhanyozáskor teljes meleg állásnál). Pedig a kazán legfelül van, csak nem jön le a melegvíz a földszintre, hogy aztán kerüljön vissza az emeletekre?!
Előzmény: enikocske (13)
enikocske Creative Commons License 2006.04.05 0 0 13
Mindenkinek szép jó reggelt!

A mai napon reggel 6 órától (és megjegyzem, még most se, ) egy fia melegvíz csepp se jön a csapból a 9. emeleten, egyik lakásban sem. Vicces volt reggel 7kor átkopogni...
A negyedik emeleten csak csordogál, az elsőn van és a portán is van rendesen. Melegvíz helyett kávéfőző hang jön a csapból... 2006.04.05. Szerda reggel. Na, erre mondja valaki, hogy minden rendben van a házban... csináltam a csapról fényképeket. Full kinyitva, víz semmi...
orwell84 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 12
Hát igen, ez elég szerencsétlen megoldás lenne. Akkor marad a T-Kábel egyelőre.
Akit esetleg érdekel a digiTV máshová, itt egy fórumuk:

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=9885
Előzmény: manoi (11)
manoi Creative Commons License 2006.03.29 0 0 11
Beszéltem a Digitv-sekkel és következő a szituáció:

1 parabola 20 előfizetőig biztosan el fogja bírni a terhelést, de nem lehet párhuzamosan kötni csak sorosan, vagyis az egyik lakásba bemegy a jel és onnan megy át a másikba és így tovább!
Én nem értek hozzá, de ebben az esetben a kialakított kábelcsatlakozás sem használható.
Az egész rendszer még azzal is súlyosbítva van, hogy ha valaki kikapcsolja beltéri egységet (áramtalanítja), akkor az utána lévőknél megszűnik az adás!

Az alapszerelésben 10m koax kábel van. Minden további kábeligény az előfizető pénztárcáját terheli.

Szerintem ilyen kondíciók mellett nem érdemes beleugrani.

Márk
enikocske Creative Commons License 2006.03.29 0 0 10
engem is érdekelne a szelektív gyűjtő....bár amióta láttam, hogy ugyanabba az autóba, ugyanabba a tartályba borítanak mindent, azóta elment a kedvem tőle... speckó autó kellene hozzá, és nem minden kerületben van. Nem tom, h itt van-e, de meg lehet kérdezni.
Garanciális javításokra egyeztettem időpontot. Mikor az Ulicza Árpád azt mondta, egyeztessünk, mert akkor jönnek ha jó, én azt nem úgy értelmeztem, h megmondják ők, h mikor lesznek itt, "oszt ha jót akarok, legyek mán itthon..., mer máskó' nem jönnek"...
kissildi Creative Commons License 2006.03.27 0 0 9
Üdv, én is igyekszem benézni. Jó ötlet ez a fórum
manoi Creative Commons License 2006.03.23 0 0 8
Nem, nálunk a Hunnet van bekötve!

Jelenleg 4 érdeklődő van a Digitévére.
Szeretném, ha legalább tízen lennénk, de jövő hét kedden mindenképpen hívom Őket!

Apropó nem tudja valaki, hogy hány lakónak kell összejönnie, hogy a Kévés engedélyezze még 1 antenna elhelyezését a tetőn?
Én úgy emlékszem, hogy 10 de ez nem biztos. A Hunnetet nem Én intéztem!

Márk
orwell84 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 7
Milyen Internet van - Beltáv?
orwell84 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 6
Sziasztok!

Mit gondoltok: szelektív hulladékgyűjtők elhelyezésére lenne igény? Nem vagyok különösebben környezettudatos, de ha lenn egyszerűen szétválasztva lehetne kidobni a dolgokat, biztos hogy így tenném (kb. üveg, műanyag, papír).
manoi Creative Commons License 2006.03.22 0 0 5
Ezt nem tudom, de szerintem is használható...
Bár azon sem lepődnék meg, ha nem lehetne használni, mert az internetet is külön kellett kábelezni

Este kirakom a házban a hozzászólásomat, hátha leszünk többen is.
Jelenleg ketten vagyunk!

Üdv,
M.
Előzmény: orwell84 (4)
orwell84 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 4
Sziasztok!

Engem érdekel a dolog. Szerencsére már lejárt a T-Kábel hűségnyilatkozat.
Gondolom a lakások kiépített kábelTV csatlakozása használható, nem kell új kábelezés, csak a tetőről valami jelerősítőig?
Előzmény: manoi (3)
manoi Creative Commons License 2006.03.21 0 0 3
Sziasztok!

Belefutottam a Digi Tv ajánlatába és szerintem megfontolandó, annak akinek még nincsen kábeltévé bekötve.

Internetoldaluk:
http://www.digi.tv/

Telefonon azt mondták, hogy 1 parabola szükséges a tetőre, amihez több előfizető is tud csatlakozni.

A honlapon feltüntetett árakhoz képest így - ha minden igaz - csökkentés is elérhető.

Amennyiben érdekel valakit, akkor jelezze nekem.

Elérhetőségeim:
eMail: manoifaw@gmail.com
MSN: manoi@vipmail.hu

Magyar Márk (V/1)
enikocske Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2

sziasztok!

 

Én nagyon örülök neki, hogy valakinek ez eszébe jutott... Remélem sikeres lesz! Én benézek naponta.

 

Enikő  9. emelet 6.

orwell84 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1
Kedves Lakótársak!

Régóta keresem van-e a házunknak saját fóruma, de nem találtam. Ha Ti is úgy gondoljátok, beszéljük meg ezen a fórumon a társasház ügyes-bajos dolgait.
bindera Creative Commons License 2006.03.09 0 0 0
0rczy nem nulla
RadiX Creative Commons License 2006.03.09 0 0 topiknyitó
orwell84 kérésére nyitottam a topic-ot az Orcyz tér 4/C (avagy Orczy-torony) lakói számára.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!