Keresés

Részletes keresés

Wed Creative Commons License 2011.06.12 0 0 226

Sziasztok!

Abban kérem a segítségeteket, hogy férfi inget milyen módon lehet szakszerűen szűkíteni az oldalán? Varrni hobby szinten tudok, de nem akarom elrontani a dolgot, azonban a neten egyszerűen nem találtam erre vonatkozóan semminemű leírást. Ha valaki tud forrást vagy megírja milyen megoldások léteznek az oldalszűkítésre, nagyon köszönöm.

simoneva1978 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 225

Sziasztok

Igen angolpólya szabásmintát sikerült szereznem Köszönöm a segítségeteket de lenne egy újabb kérésem mégpedig hogy nincs e valakinek gyerek kötényruha szabásmintája.

116-128 as méret kellene ha van valakinek és elküldené nagyon megköszönném.

Üdv

Éva

Edaeda Creative Commons License 2011.05.28 0 0 224

Sziasztok!

 

 Megpróbálkoztam a foltvarrással, s elkezdtem párnahuzatot varrni, négyszögekből, meg egy kutyaplédet :) Az anyag kivágása tart a legtovább.  Olvastam előtte sokat a neten, meg könyvet,  s javasolták kellékként a körkést vagy görgőkést, találtam is netes boltot, s szeretnék venni egyet, de nem tudom milyet? meg melyiket? használtok ilyet? találtam olyat, hogy 25 mm meg  45mm-es átmérőjű, illetve 1200-3000 ftig. És olyant is láttam, hogy zsenília kés.  De inkább a görgőkés, nem?

 

  Tudnátok tanácsot adni róla, hogy milyet vegyek, és hogy hol? köszönöm előre is! 

ancsaborcsa Creative Commons License 2011.05.16 0 0 223

Sikerült már angolpólya szabásmintát szerezned? Úgy emlékszem egy régi szabásmintám van valahol, ha még szükséged van rá, megkeresem.

Előzmény: simoneva1978 (222)
simoneva1978 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 222

Sziasztok!

Érdeklődnék nincs e valakinek angolpolya szabásmontály mert nekem régen volt de eladtam a polyákat és a hugom meg most szolt hogy meg vannak e még a ólyák és szeretnék neki varrni.

Ha valakinek van és eladná kérem jelentkezzen (mármint a szabásmintát)

simoneva@gyor.net

Köszönöm

Éva

Banánospiskóta Creative Commons License 2011.04.15 0 0 221

Sziasztok!! Szeretnék érdeklődni hogy nem tud-e valaki 20 ker központ környékén jó varrónőt??

Előre is köszönöm :)

world2 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 220

Sziasztok!

 

Ma vettem több mint 4 méter világoskék lycra-nt.

Sajnos mintát nem vittem, így egy árnyalattal világossabb lett mint kellett volna.

 

Tehát ha valakinek pont szüksége lenne ilyenre, akkor jelentkezzen.

 

Zoli

adrihip Creative Commons License 2011.02.11 0 0 219

Sziasztok, ezt az oldalt érdemes megnézni, rövidárus, nekem bejött, nem is drága egyébként (szerintem)           http://www.hungarybox.com/

homoni Creative Commons License 2011.01.26 0 0 218

Sziasztok!

A Modell Divatiskola női szabó tanfolyamot indít, mindenkinek ajánlom, aki megszeretne tanulni varrni! http://www.modelldivatiskola.hu

kismanna Creative Commons License 2011.01.04 0 0 217

Üdv! Gyerekelőadáshoz kell felnőtt király jelmezt varrnom. Korabeli ruhákkal foglalkozó könyvet, amiben legalább skicc van, vagy szabásmintát keresek. A segítséget előre is köszönöm. Manyi

Vicuske Creative Commons License 2010.12.27 0 0 216

Sziasztok!

 

Babzsák fotelt szeretnék varrni, de nem hagyományosat, hanem olyan csillag alakút. Itt a link hogy milyet. http://www.webshopnet.eu/amobafotel/index.php?p=termek&kat=&termek=3039

 

Ha valaki tudna segíteni szabásmintát csinálni hozzá, azt nagyon megköszönném.

jucco Creative Commons License 2010.11.09 0 0 215

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem. Ajándékba szánok fél éves kisfiú mamájának, baba partedlit. Szabásmintám van, de nem tudom mekkora egy fél éves baba nyakmérete. Hátul megkötős, csak a nyakrészt nem akarom túl szűkre szabni.

Tud valaki segíteni?

eedikee Creative Commons License 2010.11.05 0 0 214

Sziasztok!

Ügyes varrónő segítségét szeretném kérni.

2db kör alakú kb 10-12cm átmérőjű anyagba kellene ívben zipprárt bevarrni kb 14cm hosszan, és letűzni a varrás mellett. a többi része az anyagnak nyitott marad.

Kb 10-15db ilyenről lenne szó ( bélése lesz valaminek. )

Aki ügyesen tud varrni, annak nem bonyolult. A helyzet az, hogy én nem vagyok nagyon profi, a mintadarabon sikerül szépen ívesre varrnom a zippzárt, de ha élesben kell csinálni nem akar összejönni.

Az anyagot, a zipprát én adom hozzá, több színben készül. A 17. kerületben, keletinél, kőbányán, csepelen tudnánk találkozni.

 

Ha elvállalnád írj, pontosan elmagyarázom, hogy miről lenne szó.

kofafogo@gmail.com

 

köszi

agikusz84 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 213
Sziasztok!

Nincs valakinek mikulás ruha szabásmintája? Szükségem lenne rá sürgősen, hogy még időben elkészüljön.
Köszi
ULAIVA Creative Commons License 2010.11.01 0 0 212

Itt több méret is van a kép szerint:

http://www.varrovilag.hu/gyuszu-176

 

Előzmény: inmi (210)
jucco Creative Commons License 2010.10.31 0 0 211
Sziasztok!Szegőtalpat használ valamelyikőtök? Milyen méretben? Ha többet is melyiket a leginkább? Köszi!
inmi Creative Commons License 2010.10.12 0 0 210
Sziasztok!

Nagyon apró gondom van, segítsetek rajta, ha tudtok!

Gyűszűt keresek, jó nagyot. És nincs. Egyenlőre kb. 10 rövidáru boltban jártam, Budapesten, Pest megyében, és mindenütt csak kis méret kapható. Valaki tud olyan boltot, ahol egyáltalán kapható? Vagy a gyártót ismeri valaki? Már arra is gondoltam, annak írok....
ivite Creative Commons License 2010.10.11 0 0 209

Szia!

 

Népviselet fórumot találsz a www.folkradio.hu-n. Létezik egy könyv, kb népi varrás és hímzés a címe, vannak benne szabásminta ábrák.

Előzmény: mm82 (207)
quiki Creative Commons License 2010.10.09 0 0 208
Eladnám keveset használt (inkább csak tartalékban volt) Privileg varrógépemet (húszezerért).
programok

Könnyen kezelhető.
Ha érdekel írj levelet az e-mail-emre.
mm82 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 207
Sziasztok!
Tudna valaki nekem segíteni? Székely-ing, vagy valamilyen bőujjú "betyár" ing szabásmintára volna szükségem hagyományőrző viselet céljából. Van valakinek ilyesmiről valami infó? Esetleg hol lehetne ilyet találni?
fickó30 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 206
Sziasztok...
Alkalmi munkára keresek egy varrónőt, kb havonta lenne 4-5 ruhadarab, jelenleg 4 nadrág szárát kellene felvarrni, úgy, hogy a koptatos részét feljebb varrni...
kb 500ft / nadrág amit tudnék ajánlani, házhoz vinném és hoznám is,
II-III. ker. elönyös lenne, de a város is megfelel, mert a X. ker-ben dolgozom.
Amennyiben valakit érdekelne a dolog, kérem irjon egy emailt, és egyeztetünk !
Elöre is köszönöm !
homoni Creative Commons License 2010.08.12 0 0 205

Sziasztok!

A Modell Divatiskola női szabó tanfolyamot indít, mindenkinek ajánlom, aki megszeretne tanulni varrni! http://www.modelldivatiskola.hu/felnőttkepzesek/index.html

Victoire Creative Commons License 2010.08.11 0 0 204
Ez igaz. Csak persze gyakorlat teszi a mestert, és azt hiszem varrás témában ez különösen igaz. Biztos vagyok benne, hogy lesznek eleinte olyan darabok, amik nem lesznek jók, de minél többet tapasztalok, annál jobban megy majd. Egyenlőre nagyon lelkes vagyok. :) Ha lesz még kérdésem, jövök és felteszem őket.
Előzmény: PETYUS (203)
PETYUS Creative Commons License 2010.08.11 0 0 203
A saját varrásnak pont az az egyik előnye, hogy nem köt a konfekcióméretek béklyója.
Előzmény: Victoire (200)
Victoire Creative Commons License 2010.08.11 0 0 202
Köszi a választ, azt hiszem nem marad más hátra, mint belevágni. Ha túl nagy lesz, legfeljebb odaadom anyukámnak. :)
Előzmény: PETYUS (201)
PETYUS Creative Commons License 2010.08.11 0 0 201
> ha ugyan olyan arányban kicsinyítem, akkor jó lesz a méret?

Egyáltalán nem biztos. Nincs két egyforma testalkat, és egy adott személy is változhat pár év alatt annyit, hogy igazítani kelljen a ruhát.
De ezen nem kell aggódni, hanem mérni kell, és szükség esetén módosítani a szabásmintát. Esetleg a már meglévő és éppen kényelmes ruhákról levenni a méreteket.
És úgy kell kiszabni és összevarrni, hogy maradjon benne szükség esetén kijjebb vehető tartalék.
Előzmény: Victoire (200)
Victoire Creative Commons License 2010.08.11 0 0 200
Szervusztok! Remélem olvassa valaki még ezt a fórumot, látom régen volt már hozzászólás. Kezdő vagyok varrás terén, de már elkészítettem életem első ruháját. Most egy hosszú ujjú felsőt szeretnék csinálni, de a szabásminta hozzá 44-es méretnél kezdődik, nekem pedig 38-as kéne. Kérdésem, hogy ha megnézem, hogy a 44-es mérettől milyen arányban nő a szabásminta a nagyobb méreteknél, akkor ha ugyan olyan arányban kicsinyítem, akkor jó lesz a méret? Előre is köszi a választ.
e-dittex Creative Commons License 2010.07.17 0 0 199
Elasztikus anyagot nem könnyű varrni. Legmegfelelőbb hozzá a lock. De ha van otthon varrógéped amin van rugalmas öltés funkció, azt használhatod. Az oldalából vegyél be annyit, hogy jó legyen és a fölösleget vágd le. Lehet kapni strech anyagokhoz való varrógéptűt, ami gömbhegyű, érdemes ilyet venni hozzá.
Előzmény: kisboci12 (198)
kisboci12 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 198
Sziasztok!

Nemrég rendeltem magamnak egy bikinit. Szuper, meg minden, de az alsó rész kicsit nagy rám. Lenne valami ötletetek, hogy hogy lehetne bevenni belőle kicsit? Örülnék neki, mert nagyon szupi :)
Köszönöm!

Anita
Princ of Carpatia Creative Commons License 2010.06.10 0 0 197

Üdv Kedves Topiklakó Hölgyek!

Remélem a megszólításom okán nem nyomtok ki, mert elképzelésem szerint a szabás-varrás....

Nos, segítséget szeretnék kérni. Mondhatni rólam, hogy kicsinyt furi fazon vagyok.

Az a gondom egyébbként, hogy öreg fürdőrucim már egészen viseltes, és hát újat szeretnék. Sajnos az elképzelésem nem akármi fazon. Sajnos kereskedelemben sehol nem kapok, és ezidáig bárhol -szabónál- érdeklődve csak együttérző mosolyig jutottam el. Hogy érthető legyek, idecsatolok egy fényképemet, hogy mit is szeretnék, akár vásárolni, akár csináltatni:

 

Szóval iljesmi fürdődresszet szeretnék vásárolni, de csináltatni leginkább. Kérem segedelmetetket. Köszönettel:

Öreg Csóka

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!