Keresés

Részletes keresés

Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.22 0 0 135

Ez az egész fül dolog 1 jó nagy balf@szság.Nálunk a plébánosnak akkora fülcimpája

volt,hogy az elefánt is megirigyelte volna,még sem volt zsidó.Mi van az etióp meg a jemeni zsidókkal,ök milyen rasszhoz tartoznak?

 

Előzmény: efzsuzsa (134)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 134

 Bonyolódik az ügy, határozottan  bonyolódik...azokkal a rassz jegyekkel...

(Már megint leírtam. Lehet, hogy elkárhozom?)

Előzmény: Bekö Tóni (132)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.22 0 0 133
Nyeles fésüt.Az voltaz igazi.:-)
Előzmény: Shwartz Wazul (131)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.22 0 0 132
Én is mindig zoknival viseltem és viselem a szandált,még sem voltam ndk-s túrista.
Előzmény: evil1023 (129)
Shwartz Wazul Creative Commons License 2006.01.22 0 0 131
Kihagytad a fésűt a farzsbben. :-) Ajánlott irodalom: OSZT: NDK túristák dala: "Farzsebünkből kilóg a fésű / Sok köztünk a borostás képű / Arcunkon a Marxista derű ..." (1986)
Előzmény: evil1023 (129)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 130

 Hülye vagyok, de ez még nekem is világos.

 Csak nem tudom, miképp keverhető össze öltözködés, zokni-kultúra és egyáltalán kultúrális szokások --- testi jegyekkel?

 

 Az ndk túrista eltűnnnnnik, de a fül, ha igaz , évszázadokon át marad.....

 

 

Előzmény: evil1023 (129)
evil1023 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 129

Az adott rasszra vonatkozó rasszjegyek az adott rassz azon egyedeire vonatkoznak, akik nem képezik az ez alól való kivételt.

Az NDK túristák zokni-szandál "rasszjegye" sem volt jellemző minden ndk túristára, de sokkal több ndk túrista viselt zoknit szandállal, mint ahány nem ndk túrista.

Remélem igy már világosabb.

Előzmény: efzsuzsa (128)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 128

 Rassz jegyek.

 Jé, ki mertem  mondani!

 

 Azon rassz jegyek ( már megint, figyeled, bátorulok....) , melyek nem mindenkire jellemzőek -- kikre jellemzőek?

 Tehát megítélhetó-e ezek alapján egy csoport?

 Tehár most vannak vagy nincsenek?

 

Előzmény: evil1023 (127)
evil1023 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 127
Segítek. Te cáfoltad hogy lennének bármiféle rassz jegyek(ki sem mernéd ejteni ezt a szóösszetételt), Matuzsálem meg éppen az ellenkezőjét mondta, azaz vannak rassz jegyek, csak nem mindenkire jellemzőek.
Előzmény: efzsuzsa (125)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.22 0 0 126

Életmód,csak az irások szerint élni,öltözködni enni,családot alapitani.

A férfiak,fiúk fekete ruhában járnak ,a fejükön kalot,fekete kalap v.kerek prém kucsma van,van akin kaftánszerü  kabát és térdnadrág szerü van,a hajuk egyformán van vágva (tarkójukon felnyirva),2 oldalt hosszú  hajtincs v.pajesz lóg.Az ortodox ne-

gyed bejáratánál felirat amely tiszteséges öltözék viselésére szólitja föl az idegent,

mielött belép.

Az életükbe nem láttam bele.Ezek csak 1 túrista tapasztalatai kivülröl.Az ott élö

többi zsidó nem igen kedveli ezeket,mert nem dolgoznak csak elmélkednek, meg az

irásoknak,tradicióknak élnek, és állam tartja el öket a nagy számú gyerekeikkel együtt.

Előzmény: efzsuzsa (122)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 125

De talán nem kellene a zsidókra, mint valami különleges emberekre tekinteni és akkor nem a rassz jegyeket keresnétek rajtuk. Ennek semmi értelme

 

Ki keres, mit, kiken?

 

Kivel keversz?

 

Ha figyelmesen olvasol, hopp, rájössz, hogy pont az ellenkezőjét írtam annak, mint amire te felelsz. Vagyis a fenti soraiddal értek egyet.

Te nem velem, magaddal kerültél egy pici ellentmondásba....

 

Előzmény: Matuselah (124)
Matuselah Creative Commons License 2006.01.22 0 0 124
Zsuzsa:

Elég sok zsidó testvérrel tartok kapcsolatot,  nekem elhiheted.

Nem mindenkire vonatozik ez a rassz jegy.

De talán nem kellene a zsidókra, mint valami különleges emberekre tekinteni és akkor nem a rassz jegyeket keresnétek rajtuk. Ennek semmi értelme.
Előzmény: efzsuzsa (115)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 123
 Nem asszociáltam, csak finoman figyelmeztettelek, hogy nem válaszoltál egy kérdésemre.....
Előzmény: evil1023 (120)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 122
 A Milyen? kérdésre a Lényegesen különbözik - nem túl egzakt válasz.
Előzmény: Bekö Tóni (121)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.22 0 0 121

Egy olyan atmoszféra amely csak az ortodox zsidókra jellemzö,lényegesen különbö-

zik Jeruzsálem más részein élö zsidóktól.

Előzmény: efzsuzsa (114)
evil1023 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 120
Érdekesen asszociálsz. Három olimpiai arany, ahogy irtam korábban is.
Előzmény: efzsuzsa (118)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 118
Hány aranyérme is van Balczónak?
Előzmény: evil1023 (117)
evil1023 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 117

-Nagymama, Neked miert olyan nagy a fuled?
-Hogy jobban halljam a Fuhrert.
-Es nagymama, Miert olyan nagy a szemed?
-Hogy jobban lassam a Fuhrert.
-Es miert olyan nagy az orrod???

-Halkabban, Piroska!

Na ez vicc.

Előzmény: efzsuzsa (115)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 116
 Kivéve azokat,melyeket  potom ötven éve találtak és azóta is tudományosan kutatják...Mert hogy azokon mi van, arról elég elentétesek az infók.....
Előzmény: Matuselah (112)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 115

 Te....ez a fül dolog..ez iszonyú nagy marhaság....

 

  Csak a saját ismerőseidet nézzd meg jobban és már nem fog stimmelni....

 

  Vagy vicc?

 

Előzmény: Matuselah (96)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 114

Milyen az igazi zsidó atmoszféra?

 

 

Előzmény: Bekö Tóni (111)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.22 0 0 113

Matuselah!

Ehhez mit szólsz?(Hangsúlyozom,nem vagyok szakértö,csak érdekel a dolog.Az ajánlott törvényeket,ha módomban lesz,folalkozni fogok vele).

 

~~Ötven évvel azután, hogy a nevezetes és máig titokzatos holttengeri tekercsek előkerültek, a kutatók újra összeültek, hogy megvitassák az anyagvizsgálatokból származó újabb eredményeket. A történészek, régészek és más szakértők újabb találkozójára a jeruzsálemi Héber Egyetemen került sor az Orion Center for the Study of the Dead Sea Scrolls anyagi támogatásával. A rendezvény segít abban, hogy az 1990-es évekig egy szűk csoport által féltékenyen őrzött és még a szakmai világtól is elzárt tekercsek titkainak egy részét megfejtsék.
Amióta 1947-ben egy arab pásztorfiúcska a holt-tenger közelében lévő Kumrán melletti barlangok egyikében véletlenül olyan agyagkorsókra bukkant, amelyekben vékony bőrre, valamiféle szövegek voltak írva, több tízezer tekercstöredék került napvilágra tizenegy további barlangüregből. A szövegeket héber, arámi és görög nyelven írták. Egy részük az Ótestamentum bizonyos részeit tartalmazza, de vannak közöttük zsoltárok, kommentárok és egyéb szövegek is. Némelyek máig megfejtetlenek.
A számos vitás kérdés közül az egyik legfontosabb: honnan származnak a szövegek. Az egyik nézet szerint egy Kumránban élő titkos zsidó szekta tagjai, az esszénusok írták. Mások szerint a római csapatok elől rejtették a sivatagi táj barlangjaiba a jeruzsálemi könyvtárak kincseit. (A rómaiak 70-ben lerombolták a Templomot is.) Bár a szakértők többsége arra a véleményre hajlik, hogy a tekercseket Kumránban készítették, bizonyító ereje csak az anyagvizsgálatoknak lehet, vagyis a tekercseket tartalmazó korsók agyagának, illetve a pergamenbőrőknek az elemzése segíthet.~~

Előzmény: Matuselah (112)
Matuselah Creative Commons License 2006.01.22 0 0 112
Bekö Tóni:

Foglalkozz egy kicsit az ókori zsidóknak szóló (amit Isten adott nekik) törvényekkel, és rájössz, hogy ebben a korban Isten kiválasztott népe a zsidó nép volt (de egyébként a Bibliában ezt Isten maga is kijelentette).

A kiválasztottság nem csak egy csoportra vonatkozott.

Ma már Isten elvetette a zsidó népet mint kiválasztottat, mert  Jézust (ezt sok zsidó nem fogadja el a mai napig)nem fogadta el messiásnnak (megmentőnek). Egyszerűen nem ismerték fel annak ellenére, hogy előre lett jelezve eljövetele.

A holt-tengeri tekercsek nem a 40 évi vándorlás alatt készültek, hanem ie. előtt 618 után amikor a babiloni király Jeruzsálem megostromlása után fogságba viszi az izraelitákat. A holt tengeri tekercsek a Bibliában Dániel könyveként szerepel.
Előzmény: Bekö Tóni (111)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.22 0 0 111

Matuselah!

~~Az viszont tény, hogy Isten ókorban kiválasztott népe a zsidó nép volt ~~

 

A kérdésem az,hogy ez valóban igy van e,vagy csak 1 csoportra érvényes a zsidó

népen belül,akik valóban kiválasztottaknak tartották magukat.Ezek a sivatagban

éltek,vallási közösségben és ök irták a holt-tengeri tekercseket?

 

~~Topdzsoj: Elárulok neked egy dolgot. Pl. nekem és sok más zsidó embernek (ha egyenesen tartja a fejét) az orr vonalához képest valamivel lejjebb vannak a füleim. Na , de mi van akkor ha nem örökölt rasszjegyeket, mert csak az egyik szülője zsidó. Akkor, hogy különbözteted meg, és minek~~

 

Ezt az elméletet én is hallottam,de hülyeségnek tartottam.Izraelben jártomban

nem tapasztaltam,igaz nem is figyeltem.Egész Izraelben egyedül Jeruzsálem

ortodox negyedében éreztem az igazi zsidó atmoszférát,de nem a fülek miatt.

 

BT.

Előzmény: Matuselah (96)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 110

 Mi bajod van?

 Mi bajod van?

 mi bajod van?

Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 109
Szerintem meg így a jobb.

Pont az a lényeg: kevés pénzért nem mész el dolgozni, hanem inkább nem dolgozol, vársz a sült galambra, a sok pénzes munkára, az óránként egy forintra. Hát az nem jön...

Persze lehet, hogy mégis tíz fillér...
Előzmény: efzsuzsa (107)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 108

 Mér ellenszenves? A kicsoda? Csak nem az öt aranyérmes Balczóra gondolsz,

 Dehát már megint. Mi köze ennek a cikknek ahhot az öt fantasztikus éremhez?

 Egy cikkről van szó.

 NE MASZATOLJ FOLYTON!

Előzmény: evil1023 (30)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.01.22 0 0 107
 ( kicsit későn, de most olvasom csak,10 fillér lehetett az...mert úgy stimmöl...)
Előzmény: Callie (14)
Lord Sidious Creative Commons License 2006.01.22 0 0 106
:-)))))))
Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.22 0 0 105
:)
Előzmény: tourmalet (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!