Keresés

Részletes keresés

tupatipe Creative Commons License 2005.11.23 0 0 27

Sziasztok!

13/2001. (V. 9.) KÖM RENDELET
A VÉDETT ÉS A FOKOZOTTAN VÉDETT NÖVÉNY- ÉS ÁLLATFAJOKRÓL,
A FOKOZOTTAN VÉDETT BARLANGOK KÖRÉRŐL,
VALAMINT AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGBEN TERMÉSZETVÉDELMI SZEMPONTBÓL JELENTÔS NÖVÉNY- ÉS ÁLLATFAJOK KÖZZÉTÉTELÉRÔL

Itt minden védett lepkét , pillangót megtalálhatsz és még mást is. ( a googl-ban, a kékfutrinkát keresve találtam meg. A környezetvédelmi honlapon nem sikerült.)

A lepkeféléknél összesen 176 db-ot találtam)

Nagyon terjedelmes ezért nem rakom be. Bocs.

Előzmény: Jokeva (20)
Jokeva Creative Commons License 2005.11.23 0 0 26

Szép fotó tényleg, te csináltad?

 

Nemrég jutott eszembe amit az indításban leírtam, hát futottam egy kört h van-e ilyen topik. Nem volt, nyitottam, de úgy tűnt nem életképes, hagytam hadd süllyedjen... Örülök h mégis van érdeklődő!

Tegyél fel képeket, amiket te csináltál. Ha tudod azt is h mi a fajta neve, azt is írd mellé!

Karácsonykor vesz a család digi gépet, úgyhogy jövőre a sajátommal tudok már fotózni (eddig apámét kellett kölcsön kérnem), ha akkor még él a topik akkor én is csinálok pillangós képeket :)))

 

Üdv

Előzmény: HA-SLN (25)
HA-SLN Creative Commons License 2005.11.23 0 0 25

Sziasztok! de örülök! van pilangós topik is? Jaj de jó!:-) Kár, hogy vége a pillangószezonnak...:-(

Én megszállott lepkefotó  vagyok július óta, így bemutatkozásul el is küldök nektek egy számomra kedves képet.

Laci

 

szega Creative Commons License 2005.10.28 0 0 24
Hazánkban az összes lepkefaj közül csak kevés védett, bár tény, hogy a leglátványosabbak általában azok...
Jokeva Creative Commons License 2005.10.28 0 0 23
Én növényvédelmi mérnökként nincs néhány jó képed a kártékony lepkékről? :Đ
Előzmény: Cateye_ (22)
Cateye_ Creative Commons License 2005.10.28 0 0 22
Bocs, lehat= lehet :)
Előzmény: Cateye_ (21)
Cateye_ Creative Commons License 2005.10.28 0 0 21
Lehat hogy az. Én növényvédelmi mérnök vagyok nem lepkész :)
Előzmény: Jokeva (20)
Jokeva Creative Commons License 2005.10.28 0 0 20
Hát, nem igazán tecc ez a lap. Hiányosnak tartom :(
Előzmény: Cateye_ (19)
Cateye_ Creative Commons License 2005.10.28 0 0 19
A lepkék között is vannak fokozottan védett illetve védett fajok, ezekről bővebben pl. a http://lepidoptera.fw.hu/ oldal természetvédelem menüpontjában olvashatsz. Azonban számos olyan faj is van közöttük, amelyek a mezőgazdasági/erdészeti termelés szempontjából jelentős kárt tudnak okozni, pl. bagolylepke fajok (Noctuidae család tagjai) vagy pl. a mostanában sokat emlegetett gyapjaslepke (Lymantria dispar).
Előzmény: Jokeva (18)
Jokeva Creative Commons License 2005.10.28 0 0 18

Érdekes :)))

 

Tehát nem véletlenül nem tartják itthon őket.

 

Egyébként nem tudtam h védettek. Az itthon található lepkékre gondolsz, ők is védettek? Mert akkor ez nagyon nincs meg a köztudatban, szerintem... elég baj :(

Előzmény: szega (17)
szega Creative Commons License 2005.10.27 0 0 17
Ja, külföldről persze be lehet szerezni sokféle gyönyörű élő lepkét, azaz a bábot. Olyan precízen van kiszámítva minden, hogy előre megmondják, hogy a megrendelt bábok a postai szállítástól számítva hány nap múlva fognak kikelni Nálad. Csak legyen elég pénze az embernek... :)))
Előzmény: Jokeva (15)
szega Creative Commons License 2005.10.27 0 0 16

Éppenséggel lehet őket otthon tartani, csak mivel mind a 4 faj védett, NEM SZABAD. Amúgy nem túl szórakoztató lepkét tartani, hacsak nincs erre a célra egy külön szobád. Szűkebb helyen hamar összetörik a szárnyuk.

Szép ez a Danais...

Előzmény: Jokeva (15)
Jokeva Creative Commons License 2005.10.27 0 0 15
Jokeva Creative Commons License 2005.10.27 0 0 14
Harbi Creative Commons License 2005.10.27 0 0 13
Kacsafarkú szender/Macroglossa stellatarum/ de nevezik zúgólepkének is mivel nektárszivás közben zúgó hangot hallat. /de nem csak akkor/
Jokeva Creative Commons License 2005.10.27 0 0 12

Hű, no végre valaki ért hozzá 1 kicsit :)))

És nem tudod, otthon lehet/szabad/szokták tartani őket?

Előzmény: szega (11)
szega Creative Commons License 2005.10.26 0 0 11
A Lepkék rendjének (Lepidoptera) egyik családját hívják Pillangóféléknek (Papilionidae). Magyarországon csak 4 pillangófaj él, ha szigorúan vesszük a taxonómiát, ezek a fecskefarkú, kardos, farkasalma, és a kis Apolló-lepke. Pillangókból inkább a trópusokon van dömping...
Előzmény: Jokeva (1)
Jokeva Creative Commons License 2005.10.26 0 0 10
Jokeva Creative Commons License 2005.10.26 0 0 9

Pedig szépségesek

 

Jokeva Creative Commons License 2005.10.26 0 0 8

 

 

Tarthatók otthon? Lepkeházak? Házi kedvencek? Nem hallani, hogy otthon lepkét tart valaki. Hangyát azt igen, skorpiót, miegymást, de pillangót?!

Jokeva Creative Commons License 2005.10.26 0 0 7
Megnéztem, tényleg ő az :))
Előzmény: PETYUS (3)
em Creative Commons License 2005.10.26 0 0 6

állattanilag nem tudok hozzászólni, ámde láttátok

a Pillangó c. filmet? Ha nem, akkor nézzétek meg!

 

Jokeva Creative Commons License 2005.10.26 0 0 5

Hű, köszi!

 

És tényleg egy és ugyanaz a kettő? Eddig azt hittem h van valami különbség, mint pl a "bogár" és a "rovar" között, valami hasonló...

Előzmény: PETYUS (3)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.10.26 0 0 4
természetesen mûsor és különbség. Bocs!
Előzmény: www.arvai.hu (2)
PETYUS Creative Commons License 2005.10.26 0 0 3
A leírás alapján egy jól megtermett kacsafarkú szender lehetett.
A "Bemutatom fotóimat" című topikban láthatsz róla fényképeket is.
Előzmény: Jokeva (-)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.10.26 0 0 2
Egy idióta showmõsorban mondta egy seggfej: a roma a rendes cigány, a cigány pedig a züllött. Ahogyan a roma vagy cigány szavunk jelentése azonos, a pillangó ill. lepke is ugyanazon élõlényre vonatkozik. A szópárok között csak stiláris külömbség van.
Előzmény: Jokeva (1)
Jokeva Creative Commons License 2005.10.26 0 0 1

Értesz hozzá? És mi a különbség?

Én úgy képzelem el, hogy a pillangó a színes, nagy szárnyú, kecses, a lepke meg a szürke, idomtalan.

Csak reménykedek, hogy tényleg a rovarokról beszélsz... engem most konkrétan ezek érdekelnének!

Előzmény: www.arvai.hu (0)
www.arvai.hu Creative Commons License 2005.10.26 0 0 0
Van! Egy nyári délután menj végig a „kocsisoron”. Észre fogod venni a külömbséget. :-D
Jokeva Creative Commons License 2005.10.26 0 0 topiknyitó

A cím híven tükrözi tájékozatlanságomat. Van egyáltalán különbség?

 

Ma láttam egy lepkét (pillangót???), jó 4-5 cm hosszú volt, tömzsi, szürke alapon kevés kis szín, 2 cm körüli hosszú vékony szívókával épp a muskátlikból szívogatta a nektárt. A szárnyát nem láttam, túl gyorsan mozgott. Egy helyben állt a levegőben, mint egy kolibri madár.

 

Kéretnek képek, leírások!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!