Keresés

Részletes keresés

semb Creative Commons License 2009.11.10 0 0 3909

Kedves András!

 

Nem szeretnélek személyesen zavarni, így inkább írásban kérdezek. Fűtéssel kapcsolatban van (?) problémám. Tudom, hogy most még nincsenek nagy hidegek, így nem okoz túl nagy problémát, de nem tudom a lakást 20 fok fölé fűteni. Gondolom még a kazán sem dolgozik túl nagy gőzzel, ettől lehet ez? Vagy esetleg nálam van valami probléma a rendszerrel?

 

Előre is köszönöm válaszod!

 

Üdv.

M. Balázs

komfort Creative Commons License 2009.11.04 0 0 3908

Valószínű, hogy II-es ütemi fűtést még lakásonként szabályozni kell,

(mostani az első fűtési idényük, így ez még nem történhetett meg, illetve műlt télen csak néhány lakásba költöztek be)  

termosztátról, fűtés beállításról elmúlt évben itt többször írtam, talán érdemes vissza olvasni

komfort Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3906

minden termosztát 230-al működik, elem kijelzőhöz kell

siemens programos simán fúrás nélkül mehet a mostani tekerős helyére

semb Creative Commons License 2009.09.28 0 0 3905

Szia!

 

Köszönöm az infókat, de attól tartok rosszul fogalmaztam meg a kérdést.

Azzal tisztában vagyok, hogy biztosítottak a feltételek mosogatógép beszereléséhez (aljzat, ki/be víz), de az általam ismert legkissebb beépíthető mosogatógép (45*60*85) is túl nagynak tűnik ahhoz, hogy beférjen a mosogató alá a konyhaszekrény "átszabása" nélkül.

 

Viszont nem ismerem a mosogatógépek teljes választékát. Esetleg ilyen jellegű infókat is meg tudnál osztani velem?

 

Köszönettel,

Előzmény: KedvesKelemen (3904)
KedvesKelemen Creative Commons License 2009.09.28 0 0 3904
Szia,

Természetesen lehet.
Hosszabban: természetesen lehet, azért is van ott egy dugalj, hogy legyen hova bekötni az elektromos részét, a bejövő ill kimenő vizet pedig a csőrendszerre lehet rákötni.

Örülök ha segíthettem:
Üdvözlettel:
Kedves Kelemen
Előzmény: semb (3903)
semb Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3903

Szia!

 

Esetleg megosztanád velem az információidat?

 

Előzmény: KedvesKelemen (3902)
KedvesKelemen Creative Commons License 2009.09.22 0 0 3902
Szia!

Nekem van róla infóm!

Üdv
Előzmény: semb (3901)
semb Creative Commons License 2009.09.15 0 0 3901

Üdv!

 

Van valakinek információja arról, hogy lehet-e mosogatógépet beszerelni a mosogató alá? Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Balázs

KedvesKelemen Creative Commons License 2009.08.06 0 0 3900
Kedves Komfort Úr!

Köszönöm a nem túl megnyugtató válaszát.

Továbbra is maradok tisztelettel:
Kedves Kelemen
Előzmény: komfort (3899)
komfort Creative Commons License 2009.08.06 0 0 3899
a falra való rögzítést illetően biztosan nem, elektromos bekötéséhez pedig nem értek ( sajnos)
Előzmény: KedvesKelemen (3898)
KedvesKelemen Creative Commons License 2009.08.04 0 0 3898
Kedves Komfort Úr!

Azt szeretném kérdezni, hogy az EBERLE INSTAT 6 2w szobatermosztát csereszabatos-e az eredetileg beépített Siemens csavaróssal.

Válaszát előre is megköszönve,
Maradok tisztelettel:

Kedves Kelemen
KedvesKelemen Creative Commons License 2009.07.16 0 0 3897
QvaElvisz hova tűnt?
Bimbike86 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 3896
Sziasztok!


Ma volt nálunk a Garanciásoktól egy srác és gondoltam megosztom Veletek az egyik kiválló megoldását:

A 6. emeleten lakunk és az a problémánk, hogy megáll a víz az erkélyen. A srác: ne foglalkozzunk vele, ez csak annyit jelent, hogy a terasz egyik fele hamarabb szárad fel mint a másik. Mi mondtuk neki, hogy ez télen fel fog fagyni... Azt mondta erre, hogy akkor az a mi hibánk lesz, mert nem tartjuk megfelelően karban a teraszt, ugyanis be kéne vinni a havat a fördőkádba vagy az erkélyen levő vizet/havat egyszerűen le kéne söpörnünk a teraszról /gondolom mennyire örülnének az alattunk lakók/...

A lehetséges javítás esetén ki kéne költöznünk a lakásból 2 hétre, mert csak úgy tudnák megcsinálni!!!

Amikor ezeket meghallottam, azt hittem, hogy szétvág az ideg....

Remélem másban nem fog ekkora megdöbbentést kelteni ha ilyen választ kap!


Nem ismertek véletlenül egy építészt, akit meg lehetne kérdezni arról, hogy szabályos-e az, hogy a 6. illetve 7. emeleti teraszok felett nincs tető???
gyia2 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 3895

Sziasztok,

Asztalost ajánlanék: 06/20-388-6013

3D-ben tervet is készít.

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 3894
"Ami "közöshasználatú", nem feltétlenül a miénk, lakóké,...ha nem fizettük ki, elviheti a biciklitartót, kiskocsit, épületfelügyeletet..."

no persze, csak éppen azt, h mi volt benne az árban, vagyis mit fizettek ki a lakók a vételárral, az építtető döntötte el egyoldalúan. sztem nem éppen tisztességes azt mondani, h egy autónál a kormányt és a szélvédőt csak külön havi díj megfizetése ellenében lehet bérelni a gyártó lízingcégétől. de persze lehet azt ist mondani, h ha már egyszer ilyen feltételekkel vettem meg, akkor fizetek mint a katonatiszt
Előzmény: komfort (3889)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 3893
"Ha az új szolgáltató átveszi, (bérli?), onnantól kezdve egy új sor a költségfelosztón."

nem tudom, miből gondolod, h jelenleg a társasház nem bérli ezeket az eszközöket a külsős cégtől, így váltás esetén új sor lenne a költségek között. talán jelenleg szerelemből engedi át a társasházkezelő saját eszközeinek a használatát a társasháznak?
Előzmény: komfort (3886)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 3892
"hogy kerültek a kamerák ide a MI (értsd: a tulajdonunk!) területére? Ki szerelte fel azokat? Kinek a megbízásából? Van -e rá engedély?"

azt, h a valóságban hogyan történt, én sem tudom, de azt igen, hogyan lehet jogszerűen megoldani. az építtető, még amikor egy személyben volt társasház, engedélyt adott a felszerelésre a külső cégnek, mint ah egyszemélyes társasházként szerződött vele a közös képviselet ellátására is

viszont, ha kamerákkal, biztonsági berendezésekkel együtt hirdette meg a mandalát az építtető, és/vagy ez valamilyen formában szerepel a műszaki leírásban, akkor szerződésszegést (nem szerződésszerű teljesítést) követett el az építettő azzal, h ezek nélkül adta át a társasházat (hiszen a külsős cég eszközei nem tartoznak a társasházhoz). ezt a közös képviseletnek a közös területek átvételekor jeleznie kellett (volna) az építtetőnek, és azóta már rég tisztázni kellett volna, h az építtető a hibás teljesítésért milyen felelősséget vállal
Előzmény: fenyőbútorasztalos (3887)
qwaevisz Creative Commons License 2009.05.21 0 0 3891
nekem erről a "több portás annál jobbról" az általam legtöbbre tartott művészi alkotás egy részlete jut eszembe:

"Szomszédimat, igaz,
Agyonverém már mind, de hasztalan,
Mindég kerülnek újak; s oly kevés
A fókafaj. - Ha isten vagy, tegyed,
Könyörgök, hogy kevesb ember legyen,
S több fóka."

Madách is megmondta, egymást frankón agyonverhetjük, de az nem számít...

Előzmény: Törölt nick (3890)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3890
"Rendőr sem jár egyedül" Tudod miért? Az egyik írni tud, a másik olvasni.

"Recepció, porta létszáma: ha többen vannak, annál jobb. (Mi az optimális?) "

257+183+1
Előzmény: komfort (3889)
komfort Creative Commons License 2009.05.20 0 0 3889

szia,  utoljára, mert úgy érzem nem ér már ennyit az egész

Ami  "közöshasználatú", nem feltétlenül a miénk, lakóké,...ha nem fizettük ki, elviheti a biciklitartót, kiskocsit, épületfelügyeletet...

Priviben sem kell sugdolózni, mondom én így is, -pláne, ha kérdezel: mérőszekrény svájci hőmennyiségmérőjének van saját szoftvere, az pedig, a forgalmazó kezelésében lehetett volna. ( mondjuk kvázi üzemeltető) Telepítés idején hozzájárultak, hogy"szinkronizálás" mellett, számítógépesek "átírják közös nyelvre", hogy egy helyen, az összes vízfogyasztással egy kattintással együtt leolvasható legyen, ( garancia megtartása mellett), és ezért idegen ne mászkáljon a mérőszekrényhez, ne zavarja a lakókat, persze azért a lakó ellenőrzésképpen megnézhesse...ez volt a vezérelv, ami akkor üdvözlendő volt 

( lehet túlságosan tisztelem azokat akik tudnak blokksémában gondolkodni, és programot tudnak hozzá írni, szerintem magasan egyéb szakmák fölött vannak, esetünkben biztos is, mert jó, hogy van) 

egyedi fűtés kialakítása mellett, ilyen házakban semmi sem szól.

247 x 100 e Ft megint hergelés, Duval Sanier-től induljunk min 150 e feltéve a falra,( 24 kW-os már 200 ezer fölött van), némi spec hőszigetelt fémkémény, métere kb 15-20 ezer a helyére szerelve, (I e és tető között min 17-18 m lehet) VI emeleten ugyan 2-3 m elég, és a gázvezeték hálózat, és a mérők, és még egyebek, múltkor is írtam...hidd el, többen, több helyen összenézték a két rendszert, és mint másban is, itt is az építtető szempontjai különböznek a vevők szempontjaitól, itt vásároltál, ezügyben így jártál. Egyedi rendszer, és a magasabb ár miatt, célközönség is más lett volna..

 

Fűtéskör rendben van, fel tudja fűteni a melegvíztartályt, hőcserélőről is tökéletes hőfokú víz jön le, más kérdés, hogy cirkulációs rendszer csak az aknákban tudja keringtetni a melegvizet, mert ha bevinnénk a csapolók mellé, akkor az örökké mozgásban, áramlásban lévő vízmennyiséget is mérné a mérőd! Így mérőszekrény kötése előtt "fordították" vissza a melegvizet a kazánház felé! Lakáson belül pedig a távolságok miatt később jön meg a melegvíz...panelben egy központi akna köré építették a vizesblokkot, gyakorlatilag az akna falán voltak a csapolók, ott ez rendben volt...más nem igazán, ...itt pedig pontházakban garázsfödém alatt látszik hány helyen indul felfelé a gépészeti akna..ahol szabályzók vannak

 

Kazánházban 60 fokos vizet ajánlatos előállítani, ezen a hőmérsékleten már elpusztulnak legionella baktériumok ( egyesek szerint már 52-53oC nál), de viszont még nem indul meg a rendszert károsító kiválási folyamat. ( Vízkövesedés 62oC-tól komoly,.. csövek, tartályok, berendezések "érszűkületesek"-é válnak)

Lakásokban ettől alacsonyabb hőfokon lép be a melegvíz, mert ugye a távolság számít,

  

AL-nél és projektjein (3 kivétellel) Buderus atmoszférikus kazán van. Még nagyon sokáig korszerű lesz, építtetőnek árban, minőségben jól megfelelt, és nincs is ebben hiba. ( Nem tudhatták, hogy egyes lakók majd egy-két dologban kifogást emelnek, de hát előbb építtettek, majd csak azután következett a beköltözés! Módosítások köre nem terjedhetett ki a kazánokra...érdekes lett volna)

 

Recepció, porta létszáma: ha többen vannak annál jobb. ( Mi az optimális?)

Egy szerelő sem szerelő,  -minimum kettő kell,- ezért is beszélünk szerelőpár-ról

Rendőr sem jár egyedül, Portás is kell kettő, ...esetleg, ha egész nap nem csinál semmi tevőlegeset, ha kell, akkor ott legyen ahol segítenie kell. Éjjelente  találkozom velük. Este 10-11 között szinte mindig, itt a garázsban járnak éppen. Tegnap hajnalban egyik leolvasó sem működött bejáratnál sem, és garázs kijáróknál sem, lánccal felemeltem garázskaput, elballagtam recepcióra, bejelentettem, reggelre intézkedtek. 

 

Befejezésül ennyi lett volna, megpróbáltalak végig olvasni, -nem könnyű ám-, és valamiféle választ adni (szubjektív ez is persze,)

András   

 

Előzmény: fenyőbútorasztalos (3887)
fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3888
...vagy fordítva: innen figyelőzi idegen portás vadidegen társasház lakóinak szokásait, az mondjuk csak őket érintheti érzékenyen...és akkor 1 aki vörösre nézi a szemét a monitor előtt, egy meg ugye megint csak nem lesz elég, kell mellé még egy...ott tartunk hogy 3 a magyar igazság...
fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3887
kedves Andrisom:-) Remélem nincs harag, nem volt és nem is lesz.

Viszont a kamerákkal kapcsolatban, már megbocsáss...hogy kerültek a kamerák ide a MI (értsd: a tulajdonunk!) területére? Ki szerelte fel azokat? Kinek a megbízásából? Van -e rá engedély? Nos, én egyelőre nem tudom a válaszokat, de azon leszek hogy megtudjam! Ugyanis egy sor kérdést vetnek fel, amik nagyon is komolyan veendők!
Ki szerelte fel? Az építő? Gondolom, mert portával és kamerákkal hírdette meg a Mandalát! Innentől kezdve mit akar leszerelni?? Hogy képzeli? Hívj rendőrt ha ilyet látsz, az ugyanis a ház tulajdona, egyáltalán idegen emberek szerelgetik lefelé a tulajdonunkat...? Ha nem volt rá engedélye az építőnek, akkor milyen jogon vagyunk itt megfigyelve?? Más nézőpontból: hol vannak a számlák, kinek a nevére lettek megvéve? De ha mittudom én Gipsz Jakab nevére...attól, hogy felszerelték, az a HÁZ TULAJDONA! Most képzeld csak el...felcsavarozok egy biciklitárolót a falra, és minekután levonulok innen szépen leszedem és viszem magammal...nem tehetem meg, mert attól kezdve hogy felszereltem a KÖZÖSBE, az a KÖZÖSÉ! Gondolkodjunk már egy kissé el ezeken a témákon, mert különben csak szájtátva nézzük hogy "húúú...leszerelték a kerti csapot...hűűű...leszerelték a szökőkutat...hááá...nem tudunk leülni mert elvitték a padokat....ugye milyen "vicces kis magyar valóság" lenne?

Panelhez volt szerencsém, rég volt és a gyerekkori élmények megszépítik a valóságot. Nem most volt, ez tény, és nagyon is tisztában vagyok hogy micsoda FŐTÁV rablás folyik szerencsétleneknél -túl azon hogy a melegvízet nem kell minden használat előtt kifolyatni, és annyit pancsol az ember amennyit úri kedve bír...de félre a tréfát: "vicces" hogy érv helyett mindig ez a fals példa jön elő. Hát vajh' miért nem panelt fizettem én be?? Hogy csak éppen kevesebbel legyen magasabb a kategória? Nyilván hogy nem! Számháborút lehet folytatni, biztos nincs értelme -hasonlítgatni pl. hogy a mi kondenzációs (javíts ki ha atmoszférikus -azaz 8m3 gáz/m3 melegvíz előállítására alkalmas a kazánunk!) kazánunk mennyibe került az építőnek, mennyibe került volna ama modernebb atmoszférikus, mennyibe került volna egyedi fűtést kialakítani a lakásokba (257 x min. 100.000Ft/cirkó) és mennyibe került 4 kondenzációssal és ezzel az elcseszett fűtéskörrel (...folyatás-folyatás...) kialakítani...mennyibe van a cirkónak a melegvíz előállítása (negyedébe? És tűz forró?) és mennyibe van a központinak (négyszerese? És melegecske -folyatva-folyatva?)...ki lehet számítani -bár nincs értelme- hogy havi 7.000Ft(melegvíz!) évi 84.000 -ezzel szemben a cirkó havi 2.000Ft(melegvíz!)-évi 24.000Ft -60.000Ft diffi, még ha lejön belőle a karban tartás és kéményseprés 15.000Ft felül árazva, akkor is 45.000Ft -10 év mire tönkremegy ha tönkremegy, megspórolsz addig 4 cirkóra valót...de gyagyaság lenne számháborúzni ebben a témában, nyilván ekkora épületnél nem lehet 40-60-70 kéményt kialakítani, gondolom én...ez van, ezt kell szeretni. Nem vitatom, mielőtt megint megkapnám: "húzz el a prérire, mi igenis szeretünk itt lakni, te...."

A kis mérőműszer doboz típusát pedig szépen megnézem otthon, ha tudsz ebben segíteni nekem akkor priváti súgd meg nekem, információm szerint ezekhez sztenderd szoftvereket gyártanak, egész egyszerűen nem tudom honnan repkednek itt milliók tucatjai...interneten komoly szakirodalma van e témának, aki akar utána nézhet. Ugyanezen téma: beléptető kód...pár száz forintos tétel, mégis a tízszeresét mérik aki plusszban kér vagy csak elvesztette(...tudom, drágaja szoft-ver amija mester kódot előállíccsa....)

A porta szimultánozással kapcsolatban pedig, annyira kilóg a lóláb -most éppen az lett kitalálva a 2 fő indoklásául (hiszen az óránkénti lótifuti-izzócsere-költöző beengedtetés-garázskódozás-macskaantialomtakarózás-állagellenőrzés nem elég) hogy összekapcsolják az AFM házakat multiba...
Vajon valamire való biztonságtechnikai szakember meg lett kérdezve ez ügyben?? 1. Mégis, milyen kiegészítő étrend biztosítja egy átlag portás teljesítőképesség fokozását olyan szintűre, hogy az ne csak az itteni több tucat(!!) kamerát hanem a sokszor több tucatot is észlelni és értékelni legyen képes??
2. Bele gondolt itt bárki abba a kockázati tényezőbe, hogy ebben az esetben illetéktelen személyek -értsd tőlünk független idegen portások!- értesülhetnek a személyi mozgásról, szokásokról...ugye nem kell folytatnom, példák és összejátszások sokaságát lehetne sorolni Kék fénytől kezdve egyéb bűnügyi krónikáig...biztosan nem gondoltak bele akiknek agyukból kipattant ez a szikra, hogy mekkora lehetséges rizikónak teszik ki a lakóparkunkat!
...nem hergelés képpen mondom ezeket, ne érts félre, de egyrészt 2 portás -szerintem- felesleges ide, egész egyszerűen pazarló ez a létszámduzzasztás, pláne ekkora háttérszemélyzettel, a jelenlegi munkakör leírás mellett, ésszerűsítés kell ide, nem két portás -szerintem-, ez a multiba bekötés pedig egyrészt felesleges, másrészt finoman szólva is könnyelműség...
Előzmény: komfort (3886)
komfort Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3886

olvass vissza, hogy ki hergel itt, kicsodát?

dokumentumot miért kellene lakóknak kapni Afm-től, miután "kisöprés" esetén íródhat ilyen forgatókönyv,

CD-s leolvasás benne volt, sőt AL honlapján lehet, hogy még működik is...

Úgy gondolom, hogy én ott vettem lakást, ahol akartam

(Zuglóból indultunk két gyerekkel, és idejöttünk vissza -pontosan erről a környékről van szó- legtöbbet panelben éltünk kb. kétszer ennyiért!)

... tehát én tudhatom, mit beszélek

Mi mennyit ér, akkor tudjuk meg ha lekapcsolják! Sokat bontani nem kell! Ha az új szolgáltató átveszi, (bérli?), onnantól kezdve egy új sor a költségfelosztón. Mostanában esett le nekem is, hogy ahol tavaly még láttam kamerát, ma már nincs ott..talán elvitték másik projektre!?  

Ezeket már nincs módom megbeszélni senkivel, feltételezéseimet írom ide!

Bálint általában jó kedélyű vagyok, viccet én is értem, -amíg el nem felejtem, fejből egyet sem tudok-.

Semmi gond, de, hogy én vagyok az, aki itt a hergeli a másikat, hogy képzeled ezt?

Maradok tisztelettel Kulcsár András

 

Előzmény: fenyőbútorasztalos (3883)
komfort Creative Commons License 2009.05.19 0 0 3885
úgy emlékszem U 60 vagy 90
Előzmény: Törölt nick (3884)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 3884
Kedves komfort!

Köszönöm válaszod, a gyártó nevét időközben sikerült lelesnem magáról a szellőzőről. A Wernig honlapját is már végig tanulmányoztam, de a rengeteg hasonló formatervezésű típus közül nem tudtam megállapítani, hogy melyik lehet az...

Üdvözlettel:

Bélabácsi
MK2. D.II.2.
Előzmény: komfort (3876)
fenyőbútorasztalos Creative Commons License 2009.05.17 0 0 3883
Kedves Andris!

Még mielőtt "így tudom-úgy tudom" meg "szó volt róla hogy mindenki kap szoftvert ingyen!!!" kavalkáddal hergeled magadat és másokat, javaslom, hogy tegyünk meg mindent amit lehetőségeinken belül tudunk! Én pl. ezúton is kérdezem Mk1-es Tulajtársaimtól, hogy kaptak -e dokumentumot arról hogy az áefem leszereli a rendszereit, és ezáltal "mezítláb maradunk". Sőt, érdeklődöm máshonnan is hogy az mennyiben kötelez bárkit is ilyen lecsupaszításra, ha éppen hogy az orra alá dugják birtokba adáskor eme irományt.

...Remélem, hogy most is csak "mérnöki 60.000-es munkadíj" -szerű tréfálgatás szól belőled:-)) Amúgy értem és szeretem is a viccet (lásd sámli 3M-ért)...30M? 20M? vagy csak egy nullával kevesebb, netán több? Remélem, figyelembe veszik a panel-viszonyokat, hogy azért még mindig megérje itt lakni:-))
Előzmény: komfort (3882)
komfort Creative Commons License 2009.05.17 0 0 3882

igen, elég az a watt is, mert tervezők, biztonsággal számolnak,

sajnálom, hogy éppen nem voltunk itthon, vásárolni lehettünk, ne add fel!

 

általában,:

akinek személyesen udvaron, garázsban, teraszon, lakásban az elmúlt hónapokban, hetekben, napokban mondhattam, hogy AFM viszi a rendszerét ( kisöprés esetén), most is tartom, és ha 30 millát kér, akkor annyi, ha kevesebbet, akkor kevesebbet, de azért nem lesz olcsó, ( informatikus-programozó nem csinál olcsó dolgokat, pláne, hogy ide nem nyúlfarknyi programot írtak, az installálás sem olcsó pár napos dolog volt. Komoly költségek ezek ) Elképzelhető, hogy csak az AFM jóindulatán múlik az átadás gyorsasága ( kisöprés esetén), mert bőven volt részük sértegetésben, arról nem beszélve Imrével, Tamás Zsuzsival szemben sokan mit meg nem engedtek maguknak. Ha lassabban megy pereskedéssel tetőzve, megint mondom, -bár ezzel sokan vitatkoznak- Center Ház, és adósság  ( Tök mindegy ki a "hülye", és ki a "gaz" ilyenkor)

Söpörjétek ki, aztán mindenki szálljon magába.

Aztán saját személyes fogyasztói adatainkat nem szeretném senkinél tudni, nem egyszerűen azért, mert kinek mi köze hozzá, hanem ebből még következtetni lehet életvitelre, higiénés körülményre, ...meg aztán ki tudja, a körülmények alakulása folytán, ki, mit meg nem próbál kihozni azokból az adatokból?

Személyes hozzáfűzni valóm annyi, hogy én pontosan a központi fűtés, a recepció, a biztonság és -előzőleg összegezve a havi költségeinket- az itteni jóval kevesebb kiadások miatt adtuk el, hagytuk ott a régi lakásunkat.  

Előzmény: Paja21 (3881)
Paja21 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 3881
Szia András,

Köszönöm még 1x!

Teljesen véletlenül pont Imre Júliával beszéltem, nagyon kedves és segítőkész volt.
Holnap megyek a minta terembe, és úgy néz ki van (remélhetőleg jó) megoldás az elhelyezésre. A parapetfalat visszabontanánk a kád magasságáig és akkor lehet magasabb, 1190-es radiátor. Mivel a mosógép vízcsöve megszűnik ott, elvileg más cső nincs benne. A 600-as 758W-os elég lehet? (vagy inkább a 700 széles 888W-os?)
6 körül csörgettem hozzád, de nem voltál otthon. Lehet, hogy holnap is megpróbálom, ha arra járok.

Üdv
Paja
qwaevisz Creative Commons License 2009.05.15 0 0 3880
Zárójel: mivel meg lettem "szólitva": a garázsgyűlésen mondtad. tény hogy tegnap is szóba jött, de akkor csak ketten voltunk. Zárójel bezárva (bocsánat hogy forumon írom, ezt sokan nem értik, de nem is fontos)
komfort Creative Commons License 2009.05.15 0 0 3879

szia, nem emlékszem kinek, de valahol lehet Neked, vagy Dávidnak de mindegy is, úgy saccolom 30 millát kérhetnek a rendszerükért ( ne kérdezd mi mennyit ér?, én sem tudom, de van a sámlis példa, mindennek megvan a vevője),

 

azt ki mondta, hogy ha elhajtotok a bánatba....és így tovább? honnan idézted, én nem olvastam ilyet sehol, lehet hogy a magán vagy mondjuk úgy háttér beszégetéseid során hallottad? Tényleg nem tudok erről semmit, mindenesetre ki lehetett ezt kalkulálni előre, hogy ez lesz SZb-nek is miért kell ezt felróni szamócának, mit tehettek Ők erről, hogy AFM esetleg ...( azért még csak ott tartunk, hogy ez egy lehetőség,) megszünteti a szoftveres dolgok működtetését?

Előzmény: fenyőbútorasztalos (3878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!