Keresés

Részletes keresés

vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.02 0 0 92
Rendesen viselkedő autósok, rendesen viselkedő bringások, jó autó -és bicikliutak...
Csak a saját kis környezetünket tudjuk befolyásolni valamennyire. Naphosszat szájkaratézunk, biciklizés helyett...
A hollandok és a dánok egy picit sem jobbak vagy rosszabbak nálunk, más keretek között élnek, de a kerékpárutakat ott is meg kellett építeni, az autósoknak ott is meg kellett fogni valamikor...

Szal' tegyük, amit tehetünk! Gyertek bringázni április 27-én!

www.erdkorbe.hu
Előzmény: plkmn (91)
plkmn Creative Commons License 2008.04.02 0 0 91

Nekem a filmet nézve az jut eszembe. Ezt csak kulturált autósok , jó bicikli utak   

mellett lehet...

Ja és kulturált emberek sem ártanak..

Előzmény: Törölt nick (87)
Who111 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 90

Hát nem tudom, én tegnap is voltam biciklizni, pedig nem vagyok gazdag.

Elővettem a kiherélt Szputnyik bringámat, amit úgy kaptam valakitől, váltó nincs

már rajta, a pedált hegesztenem kellett, egyedül nyerget meg fékeket vettem rá,

és a kisfiammal bringáztunk egy jó nagyot a környékbeli utcákban. :-)

(De mindíg leereszt, úgyhogy vettem a bringásnál 1000Ft-ért 2db belsőt szeleppel.)

 

Én horgászatnál is megnézem a drága cuccokkal, bojlipaddal, stb. érkezőket.

Ha telik neki rá, akkor használja. Valamiből a bojlipad gyártónak is élni kell.

Többet nem fog, mint én. (Általában.)  :-)

 

Autóm 13 éves, de nincs rajta tartozás, és gázzal járok vele.

Mert nem vagyok gazdag.

Sokféleképp fel lehet fogni a dolgokat... :-)

 

Persze néha én is irigykedem.

De utána belegondolok, hogy mire?

Van amire érdemes.

Ha valakinek jól néz ki a felesége, arra érdemes. :-)

 

Nem kell az igényeket túlhajszolni, és meg kell találni, hogy mi igazán fontos.

Azt nagyon nehéz.

Nyilván nem lehet pénz nélkül élni, de túlhajszolni sem érdemes, csak azért, hogy

ott maradjon egy tönkrement házasság, gyerek egy szülővel, esetleg a kockáztatás

miatt egy totális anyagi bukás, ahonnan már csak az utca van hátra.

Vagy a kábítószeres gyerek, mert nem tudtam vele foglalkozni pénzkeresés közben.

Inkább boldog vagyok a családommal.

 

Igazából nem is neked szól, csak ki kellett írnom magamból.

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 89
Mert nem kell hegyet másznia:-)
Előzmény: vitanyi.zsolt (88)
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.02 0 0 88
Nem olyan újkeletű találmány ez, csak meg kell nézni a kisebb-nagyobb alföldi városokat! Meglepődnénk, hogy mennyivel több a bringaút és mennyivel természetesebb, hogy Mari néni felpattan a fekete vascsigára (az első kerék tengelyénél névtábla) és elkerekezik a kenyérboltba...
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 87
A filmet nézve tényleg van abban valami, hogy a bicikli a gazdagok közlekedési eszköze.
Előzmény: vargailles (86)
vargailles Creative Commons License 2008.04.01 0 0 86
mily gyönyörű álom ...
Előzmény: vitanyi.zsolt (85)
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.04.01 0 0 85
www.erdkorbe.hu

http://www.youtube.com/watch?v=5rwwxrWHBB8&feature=related
vitanyi.zsolt Creative Commons License 2008.03.31 0 0 84
Kedves Ismerőseink, Tekergők!

Meghívunk mindenkit még egy körre!
Örömmel tudatom- veletek először -, hogy idén is megrendezésre kerül az immár hagyományos ÉRD KÖRBE kerékpáros felvonulás. Idén, 2008 április 27 vasárnap 10.00 órakor dördül el a rajtpisztoly az érdi Stop Shop parkolójában.
A tavalyi, több mint félezer(!) résztvevő számát, idén szeretnénk megdönteni, ezért kérlek benneteket, továbbítsátok ezt az üzenetet, hogy idén 2008 fővel vághassunk neki a távnak.
Célunk: a kerékpár, mint közlekedési eszköz elfogadtatása, a kerékpározás népszerűsítése és a biztonságos kerékpáros közlekedés feltételeinek megteremtése, kerékpárutak megépítésével.

További info:
www.tekergo.extra.hu
www.erdkorbe.hu
http://www.youtube.com/watch?v=17o1rJGsO4w;

(A résztvevők száma várhatóan hasonlóan nagy lesz, mint az előző évben, ezért szükségünk van önkéntesek segítségére! Ha a segítségünkre tudtok lenni a rendezvény napján a lebonyolításban, vagy ha a továbbiakban szeretnétek idejében tudni a programjainkról, kérünk benneteket, hogy jelezzétek ezt, ezen az e-mail címen: teker.go@freemail.hu)

Utólag kívánsz értesülni, hogy mennyien voltunk, vagy részese kívánsz lenni a rekorddöntésnek?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 83
Lassan ilyeneket küldenek vasuti kocsik helyett. :-)
Ezt könnyebb takarítani, és a fűtésre eddig se fordítottak sok gondot... De ezek legalább nem büdösek... :-D
Előzmény: vz55 (82)
vz55 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 82



Bocs, csak a poén kedvéért.
Vasútaséknál ez a kerékpár.
:-))
üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.25 0 0 81
Találtam egy új oldalt.
Egy új kezdeményezés: http://kerekparklub.uw.hu/
Látogassátok meg.
Deneskecske Creative Commons License 2008.03.15 0 0 80
Wáu srácok,

Sirályságot találtam a caprine honlapján....

10 legzebb kerékpártúra itthon, egy hetente jövő hírlevél..... ami önmagában is tök jó, mert már megjött 1 rész... DE a lényeg...

500 user között kisorsolják a legdrágább létező Caprine bringát 300k értékben....

SZVSZ még van hely, mert elég friss a cucc....

Léccilécci ha valaki megnyeri hadd menjek vele egy kört!!!!

www.caprine.hu gyengébbek kedvéért.... :-)
odin88 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 79

A Guriga Bringa kerekegyházi kerékpáros egyesület Évadnyitótúrája

Útvonal: Kerekegyháza-Lajosmizsei út-Méntelek-Kecskemét-Helvécia-Kadafalva-Ballószög-Kerekegyháza

táv:80Km

időpont:2008.03.15. szombat 9.00 (érkezés kb.:17.00)

Azoknak akik igénylik a célban meleg gulyás 500Ft

A túra ingyenes

Gulyás igénylés illetve jelentkezés: 0630/405-1373

6041 Kerekegyháza Park u.12.

oregdiak67 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 78

A "pocsék kerékpárút" képek nov. 12. szombaton készültek.

Ma ismét arra jártam, az út továbbra is siralmas.

A két víznyelő rácson van keresztben lemez.

 

Előzmény: Rooger Preed (76)
Árpi Creative Commons License 2007.11.13 0 0 77
Nem tudom, ott ritkán járok, de ilyen vacak utakat még Magyarországon sem láttam máshol, mint Érden...

Ceterum censeo a vízművek vezetését rúgják ki!
Előzmény: Piros Hangszóró (74)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.11.13 0 0 76
Köszi a képet! mikor készültek?

A Mély utcában a vízelnyelő rácsokra tényleg került az út irányára merőleges lemez is (eddig csak hosszanti rácsozás volt, ami kész életveszély).
Előzmény: oregdiak67 (71)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.11.13 0 0 75
Igen. A battai szakasz is kritikán aluli. Nem megfelelő űrszelvény, rázós, osztatlan gyalog-kerékpárút mindkét végén több centi vastag szegéllyel, idióta átvezetések, jelölés hiánya.
Előzmény: Piros Hangszóró (74)
Piros Hangszóró Creative Commons License 2007.11.13 0 0 74
Értem. Tehát Battán is "érdi módszerrel" építenek?
Előzmény: Árpi (73)
Árpi Creative Commons License 2007.11.13 0 0 73
Sajnos, ez tipikus érdi útépítési módszer. Oldallejtés és vízelvezetés nélkül, kátyúsodásra hajlamos anyagból, egyenlőtlen tömörítéssel készített "burkolat".
Aki ezt átvette, az is megéri a pénzét! Szakmai képességei azonos szinten vannak a készítőkével.

Ceterum censeo a vízművek vezetését rúgják ki!
Előzmény: oregdiak67 (71)
oregdiak67 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 72
Bocs a szerencsétlenkedésért!
Előzmény: oregdiak67 (71)
oregdiak67 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 71
Előzmény: oregdiak67 (70)
oregdiak67 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 70

 

Előzmény: oregdiak67 (69)
oregdiak67 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 69

Ízelítő az Érd Batta közötti kerékpárútból! Azért csak ennyi, mert az egész így néz ki!

Nesze nektek EUROVELO! (Bocs. nekünk érdieknek).

Remélem az illetékes hivatal (nem tudom melyik?) már szorgalmasan olvassa a szerződések és átvételi jegyzőkönyvek garanciális fejezeteit!

Előzmény: Rooger Preed (63)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.07.09 0 0 68

Sajnos Ausztriában nem sokat jártam, amit láttam az főként mezőgazdasági utak voltak szépen leaszfaltozva és a kerékpárosok számára megnyitva (Léka és környéke). Olyan, mintha Ercsi és Batta között illetve a Csenterics úttal szemben le lenne a földút aszfaltozva és kitiltva a gépjármű forgalom.

 

Az erdei utakkal kapcsolatban teljesen igazad van. Ezzel eljutottunk az teljesen kerékpár ellenes erdőtörvényhez, amit módosítani kéne mihamarabb.

Érdekes, hogy katonai célokra szépen leaszfaltozták az erdei utakat Kőszeg környékén.

Előzmény: vargailles (67)
vargailles Creative Commons License 2007.07.09 0 0 67
nem, fehér murva volt, abból is a nagyobb szemű, hogy a kerék ne kapja fel ... de ettől eltérő megoldások is vannak ... ha Te is kerékpáros vagy, akkor minden bizonnyal te is jártál már deszkából készült erdei úton, karban tartott földúton, stb ... kész téboly, hogy környezetbarát közlekedési módszer (kerékpár) miatt kell erdőművelésből kivonni területet ... az erdész a terepjárójával olyan úton megy, ami nincs kivonva, a kerékpárosok miatt meg ki kell vonni ...

a földút lehetőségének a vegyes forgalmú utaknál van még jelentősége ... külterületeken gondot szokott okozni a mezőgazdasági gépekkel való társítás ... nálunk ... mert hogy nyugaton ezt is meg tudják oldani ... itthon egyelőre csak a stabilizált földutat látom megoldásnak ...

gondolj bele: ha ezeket az utakat is használhatnánk, micsoda hálózat lenne!
Előzmény: Rooger Preed (65)
Ró-Ka Creative Commons License 2007.07.09 0 0 66
Szeretném, ha az utcánkból szilárd burkolatú bicikliutat csinálnának, vagy legalább osztrák murvásat az érdi helyett.:)
Előzmény: vargailles (64)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.07.09 0 0 65

De az is stabilizált aszfalt volt, nem? Nem csak az, ami most nálunk van.

Előzmény: vargailles (64)
vargailles Creative Commons License 2007.07.09 0 0 64
... félre értés ne essék ... első valóban a szilárd útburkolat ... de ahol ez egyelőre nem megoldható, esetleg a helyzet mást diktál, ott lehetne ettől eltérni. Lásd erdei utak, töltések, stb.

A murvás osztrák úthoz: én anno 35 km/h-s sebességgel, versenygéppel és 90 kilóval mentem. Indulni nehéz volt rajta, de működött. Azon a szakaszon környezetvédelmi okokból nem tudták megoldani az aszfaltozást.
Előzmény: Rooger Preed (63)
Rooger Preed Creative Commons License 2007.07.09 0 0 63

Egy kerékpárút szerinem legyen aszfalt, beton. Egyszerűen azért, mert egy kerékpárútnak nem csak a mountain bikeokat kell kiszolgálnia, hanem az országúti kerékpárokat és az akár 30-40 kg csomaggal megpakolt túrakerékpárokat is.

Érd és Batta között ez a rövid időn belül szétjárt stabilizálatlan murva nem tudja a fent említett kerékpár típusokat kiszolgálni. Lesz is ebből balhé, mert ezt a GKM nem fogja átvenni és bukja a teljes szakaszra nyert pénzt a két önkormányzat.

 

Az EV folytatása érdekében Érd is nyomás alá helyezhetné a XXII. kerületet. Mert így a Termál Hoteltől kifelé szinte semmi értelme nincs a kerékpárútnak.

Előzmény: vargailles (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!