Keresés

Részletes keresés

bluesbean Creative Commons License 2014.07.14 0 0 7789

Ez a Roling's nagyjából ugyanaz a kategória, mint az a Stagg M50, amivel jakijani szenved...

Előzmény: királypapi (7788)
királypapi Creative Commons License 2014.07.13 0 0 7788

Bocsánat,a kép lemaradt:

 

királypapi Creative Commons License 2014.07.13 0 0 7787

Sziasztok Kedves Mandolinosok!

Elcserlném olasz gyártmányú elektro-akusztikus mandolinomat (Roling's MA005 tipusú),ukulelére.

Főleg tenor érdekelne,mert szopraninó,és szoprán van már.

Itt egy kép a hangszerről:

 

 

 

Zsóti_bá Creative Commons License 2014.07.13 0 0 7786

... Nemessányi Laciról nem terjesszünk rosszat, mondjuk inkább, hogy hegedű, cselló és főleg nagybőgő az illetékességi köre; ez utóbbiban rendkívül profi!

 

Javításra Újlaki Sándort  javasolnám (az Oktogon közelében), nagyon korrekt. Azzal azonban lehet számolni, hogy javítás után módosul a hangszer hangja, nem éppen előnyére. Én egyszer restauráltattam nagyapám mandolinját (többek közt a fedlap is megrogyott), nem volt mit tenni, be kellett tenni még egy merevítőt; hallatszik.

Egy kérdést azért megér.

Előzmény: bluesbean (7785)
bluesbean Creative Commons License 2014.07.09 0 0 7785

Ha rétegelt lemez a teteje, akkor tényleg lehet, hog többe kerül a javítás, mint amennyit az egész ér. Én bevinném a Vintage52-be, és megézetném először. Vagy Viszkeleti Sanyihoz, Pestlőrincen. Megnézik, aztán mondanak valamit. Meg lehet próbálni Nemessányi Lászlónál is, bár Zsóti_bá-nak, ha jól emlékszem, nem csak pozitív tapasztalatai voltak vele.

Előzmény: s.berci (7784)
s.berci Creative Commons License 2014.07.09 0 0 7784

Maya a márka, a netes infok szerint egy 70es évekbeli japán kereskedőcég, főleg olcsó akusztikus gitárt gyártottak, de csináltak mandót is. Szép kis hangszer nagyon, kár lenne érte, a hangja is szép, bár ott nem volt nagy viszonyítási alapom, egy régeni mandolinhoz képest jobb a hangja szerintem. Tud valaki segíteni, hova-kihez vigyem?

 

Előzmény: Törölt nick (7767)
Zsóti_bá Creative Commons License 2014.07.07 0 0 7783

Sziasztok! Én az ELDERLY-től (http://www.elderly.com/) szoktam rendelni. Szerintem jók az árak.

 

Az OLX-en hirdetek egy mandolint: http://olx.hu/hirdetes/mandolin-washburn-m1s-ID2atxT.html#6963a38b7c  

Ha valakit érdekel, 40eFt.

bluesbean Creative Commons License 2014.07.05 0 0 7782

Feltettem a Bill Monroe féle húrokat az Epiphone-ra. Előzőleg 10-es húr lehetett rajta, mert sokkal nagyobbat szól ezzel.

A Muzikernél is csak 2410 Ft, de a szállítás 990 Ft-tal megdobja. Próbáltam asszonyt rábeszélni, hogy a hegedűjén cserélni kéne a húrokat, az úgyis 12e körül van (15 felett meg igyenes lenne a szállítás), de nem találtunk olyat, amilyet szeretett volna. Ellenben két nap alatt ideért a húr. De a Stageshopból is rendeltem már szállítással húrt, amikor már egy hónapja nem volt időm elzarándokolni odáig :) A Thomastik mandolinhúrt pedig még mindig a stringsbymail-nél találtam legolcsóbbnak, szallítással együtt is... ( a pcsolyán túlról)

 

Valamikor volt egy angol oldal stringwexpress.co.uk néven, amellyik minden húrt ingyen szállított, árban nagyjából ugyanannyiért, mint amit itthon kérnek ért érte... csak időközben megszűnt.

 

Ha már áthúroztam, azért megnéztem, hogy a fejnél a kis műanyag lapocska csak kamuból van, vagy tényleg van benne pálca. Van :) Pedig már épp gondolkoztam, hogy felajánlom Jakijaninak, és vegy veszek egy Gretch Supreme-et, vagy megvárom a féléves prémiumot és Rovertől megveszem az oktáv mandolinját (Inch bácsi orra elől). Persze egyelőre pénzem nincs rá :)

Előzmény: inch (7776)
bluesbean Creative Commons License 2014.07.04 0 0 7781

A húrokat akkor érdemes leengedni kicsit, ha több hónapig nem fogod használni a hangszert. De napi használat mellett valóban nem javallt. 

Előzmény: Jakijani (7779)
inch Creative Commons License 2014.07.04 0 0 7780
Szerintem az nem használ, sőt. Ha statikailag stabil akkor bírnia kell a konstans terhelést, ha van gond akkor a folyamatos változás szerintem gyorsítja a tönkremenés folyamatát.
Előzmény: Jakijani (7779)
Jakijani Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7779

Nem látszik szemmel látható kopás és nem is érezni, szerintem a nyak lehet az oka. Inch is írta, hogy az alsó alatti kategóriáknál csak idő kérdése, hogy mikor adják meg magukat a fizikának, meg hogy nagy ám a húzó erő. Ennek kapcsán jutott eszembe egy kérdés. Ha nem játszok a hangszeren akkor lejjebb kell engedni a húrokat? Én eddig nem tettem meg. Nem lehet, hogy emiatt húzódik el a nyak?

Előzmény: bluesbean (7771)
Jakijani Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7778

Hát igen, megfontolandó amiket írtál. Köszi szépen! :)

Előzmény: bluesbean (7773)
Atteeharp Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7777

Kb ennyiért már szívesen megválnék a kallódó Elixir PhBr 11es készlettől. Az ok meg egyszerű, a következő készlet a Sam Bush Monel lesz, ami felkerül.

 

A Gretsch mostani szériája folk hangszerek terén elég impozáns. Ha van alkalmad kipróbálni bármit, szívesen olvasnék véleményt róla, a tiédet meg pláne. 

Előzmény: bluesbean (7775)
inch Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7776
Nekem két hete jött meg a pocsolyán túlról. 5 darabb szállítással volt 13e :)
Előzmény: bluesbean (7775)
bluesbean Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7775

Azt hittem, Attila9219 azt az OM10-et vette meg. De úgy látszik kering még pár darab belőle az országban.

 

Ma megérkezett a Muzikertől a Gibson Bill Monroe phosphor bronze 11-41-es húr. Szállítással együtt 3400-ból jött ki, ami nem is olyan vészes. Csak baromira nem volt kedvem áthúrozni a hangszert...

Előzmény: inch (7774)
inch Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7774

Pont egy ilyen om10e van itt a gitárpontban

igaz hogy az nem használt :)

Ez a gond az alsó (alatti) kategóriával: nem tudni mikor fogja megadni magát a fizikának (bizony van húzóerő azokban a húrokban)

 

Előzmény: bluesbean (7771)
bluesbean Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7773

Ja... És az áthidaló megoldásokkal az a baj, hogy a végén ott állsz három-négy(-öt...) áthidaló megoldással, aminek az árából már vígan kijöhetett volna egy (majdnem) végleges is. Azért majdnem, mert akkor is elkezd nézegetni az ember egy még jobb hangszert. De hát ilyenek vagyunk mi :)

Előzmény: Jakijani (7770)
bluesbean Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7772

Ja... És persze az ebay-t is lehet nézegetni, hátha sikerül valamit lőni. Itt is érdekes, hogy EU-ból vagy EU-n kívülről jön-e. Én az UK és DE ebay-t szoktam nézegetni.

Előzmény: Jakijani (7770)
bluesbean Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7771

Pár hónapja adtam el egy baromi régen hirdetett Oscar Schmidt OM10E mandolint, ami még mindig belépőszintű hangszer, de még mindig sokkal jobb, mint egy Stagg. (Érdekességképp, végül Háromszékből utazott Pestre a vevő.)

 

Fura, hogy nemrég lettek síkba hozva a bundok, és ennyi idő alatt kikoptak annyira, hogy zörögjenek. Látszik is a kopás? Nem lehet, hogy a nyak görbülete változott?

 

Nézegettem, de használható elektroakusztikusat 250 EUR alatt nem nagyon látok. És még az is az alsó-közép kategória. És még hozzá lehet számolni 20 EUR-t a szállításra. Ha meg nem EU országból jön, akkor 1,5% körli vám és 27% ÁFA, ez utóbbi a szállítási költségre is.

 

Mostanában a Gretsch mandolinokra lennék kíváncsi. Pl. Gretsch G9310 NY Supreme Mandolin Nat tömör mahagóniból az egész, 190 EUR körül is van már.

Előzmény: Jakijani (7770)
Jakijani Creative Commons License 2014.07.02 0 0 7770

Nagyon szépen köszönöm a választ. Kicsit elkettyentem, mert áthidaló megoldásnak gondoltam volna.

 

A Stagg-el egyre több a gondom, fel lettek a bundok síkolva, szuper alacsonyra lehetett állítani a húrokat, de pár hét után újra elkezdett a 4-ik bundnál zörögni és egyre feljebb kell állítani a húrokat. Az ismerősöm aki csinálta azt mondta, hogy nagyon puha a bundok anyaga.

 

A pick-up miatt a hangjával egyszerűen nem tudok mit kezdeni és augusztusban, szeptemberben jó pár bulink lesz. Drágábbat meg egyelőre ha megfeszülök se tudok venni. :(

Előzmény: bluesbean (7769)
bluesbean Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7769

Nem igazán tudom javasolni. Nekem még valahol van egy ilyen, de már sok éve nem használom. Nem volt túl kényelmes a nyaka és nem túl szép hangja, amolyan karcos. Sokkal jobban jársz, ha még egy kicsit vársz, és rakosgatod félre a pénzed.

Matyi bácsi biztos tud mondani valamit, amire már érdemes gyűjtögetni.

Előzmény: Jakijani (7768)
Jakijani Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7768

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata ezzel a mandolinnal kapcsolatban? Elektroakusztikusan is kapható. Érdekes, hogy az itthoni boltokban olcsóbb, mint ha a gyártótól rendeli az ember. A Stagg mellé kell egy jobb mandolin és én egyelőre sajnos csak egy ilyenre tudom összekaparni a pénzt.

 

http://www.hora.ro/portuguese_1_mandolin_solid.html

 

http://www.youtube.com/watch?v=fGhZVxZ4Ors

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7767

Mi a márka ?  -lehet hogy nagyonis megéri rendbe hozatni, a japánok igen jó dolgokat csináltak a hetvenes években..

Előzmény: s.berci (7766)
s.berci Creative Commons License 2014.07.01 0 0 7766

Sziasztok!

 

Van egy régi japán mandolinom, és sajnos a fedlapja elkezdte megadni magát (csúnyán behajlik ha van húrnyomás, már hídemeléssel se tudom kompenzálni). Kérdésem, hogy érdemes-e javíttatni, vagy keresgéljek más hangszer után? (a hangja nem rossz, de amúgy olcsón vettem, és a hetvenes évekbeli japán kopihangszerek közé tartozik). Gondolom a javítás többe fog kerülni, mint amennyiért vettem szegényt. Ha mégis javításra adom a fejem, tud valaki ajánlani mandolinhoz értő hangszerészt?

 

előre is köszönöm a segítséget:

Berci

Jakijani Creative Commons License 2014.06.28 0 0 7765

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! :)

bluesbean Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7762

Nekem is Newtone van fenn az Epiphone-on (már rég le kellene cserélni), nem rossz, de nem is jobb annyival, mint amennyivel drágább...

Inch által említett Gibson húrt lehet rendelni a Muzikertől is.

Előzmény: Jakijani (7760)
Atteeharp Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7761

Én használtam Newtone-t, úgy rémlik hogy kicsit keményebbnek éreztem a 11est mint más készlet 11-ese (DAddario, vagy Elixir)

Aztán egyszer szakadt és úgy döntöttem, hogy inkább veszek Daddario-t. De ez már volt vagy 6-7 éve, és lehetett a mandolin híd/nyereg baja is.

 

Nekem van egy "felesleges" Elixir 11-es készletem, amitől szeretnék megválni (bolti ár alatt). Ez bevonatos húr, sokáig megtartja az "új" hangját.

Nekem sose szakadt. Foszforos, nekem pont az a bajom vele hogy nekem túl fényes.

Gondolom nem segítettem, de ha esetleg az Elixirt is ki akarod próbálni, akkor majdnem Newtone árban meg tudod tenni ;-)

 

 

Előzmény: Jakijani (7760)
Jakijani Creative Commons License 2014.06.27 0 0 7760

Sziasztok!

 

Szeretnék normális húrkészletet a mandolinra, de eddig még mindig melléfogtam :D Pl ami most van rajta LaBella ezüst bevonatos és tök tompa a hangja. A Stageshop-ban lehet kapni Newtone márkájút. Tudna valaki véleményt mondani róla? Lejjebb láttam, hogy volt szó húrokról, de én ebay-ről nem tudok rendelni, mert tök hülye vagyok hozzá. :D Előre is köszi a segítséget.

 

http://stageshop.hu/newtone-mandolin-hurok-p-68.html

inch Creative Commons License 2014.06.18 0 0 7758
És szerintem pont arról van szó :)
Előzmény: bluesbean (7756)
Atteeharp Creative Commons License 2014.06.18 0 0 7757

Ez még mindig az? Azt hittem ez már elkelt?

 

Ha valaki ki akarná próbálni az Elixir PhBr 11-es készletét, akkor szívesen megválnék egy felesleges csomagtól bolti ár alatt.

Előzmény: inch (7755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!