Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 2300

A városon belül jó csak a gyűjtőjegy, de a főbb látnivalók gyalogosan is elérhetők, szerintem azt felesleges venni. 

Előzmény: rebkaaa (2299)
rebkaaa Creative Commons License 2018.09.06 0 0 2299

Sziasztok,

Tudom már mindenki könyökén jön ki, hova milyen jegy kell, de most tényleg megbonyolódtam.

Tegnap előtt vettem a repülőjegyeket, 2 hét mulva megyünk is, ezért szeretném megkérdezni, hogy hova jó a sima gyűjtőjegy, hova kell az Azúr jegy?

A reptérről sima busszal megyünk be, kisétálunk az Angyalok sétányára. Szállást most nézek(hú.., nem számítottam min. 10.000ft/fő árakra, de ez van 3 éjszakát kibírunk)  ha valakinek van ettől olcsóbb  ötlete azt szívesen veszem. Még a hálótermi ágyak is 7-8.000-ért vannak.

Monaco, Eze, Saint Paul de Vence, Nizza ezek férnének bele 3 napba.

Egy barátnőmmel ketten megyünk, nem is tudom elhasználnánk-e egy 10-es gyűjtőt?

Megpróbálok szállást nézni a Pl. Messina-tól nem messze.

Köszönöm a segítséget

 

 

pali_78 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 2298

Sziasztok!

Nem akarok okoskodni, s ha volt már a két infó, akkor elnézést kérek. Olvasgattam, s annyira nem találkoztam velük.

1. Mikor mi Cannesba illetve Monacoba mentünk csak odafelé fogadták el a gyűjtőjegyet, visszafelé már nem. Mondván az már nem Nizza térség. Gondolom odafelé pont lesz..ják, hogy meddig mész. De nem volt gond, a sofőrnél simán vettünk 1,5-ért. Monaco felé a 100-t keressétek, a 112-t senki nem ismerte, még a dolgozók sem, csak a turisták.

2. A kilátó 8-kor zár, de már fél 8 felé jönnek a rendőrök, s szépen elkezdenek lefelé terelni mindenkit. A lift pedig fél 6-kor. Mindez nyáron, máskor még hamarabb is.

Szinte mindenki tudott angolul.

 

Nincsen76 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 2297

Szia! Küldj légy szíves egy e-mail címet és átküldök egy kis brossurát azokról a helyekről amit megnéztünk. ( melyik busszal lehet eljutni oda azok is rajta lesznek )

Marinelandban nem voltunk csak Antibes városban, de azt nem szabad kihagyni. Monacoban is voltunk busszal, szerintem a 1,5 eurós buszjegy nem drága ezekre a helyekre. A többit majd az e-mailben részletesen.

Üdv.

Előzmény: gajdi8 (2295)
Nincsen76 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 2296

Szia! Én tudok segíteni, de írj egy e-mail címet és arra elküldök város térképet, közlekedési térképet stb.

Egyébként nem kell a drága reptéri busszal bemennetek. Átmentek az ingyenes busszal a Terminál1-re, onnan 200 méter séta után a főútról 4-5 busz is indul a belvárosba. Előtte vesztek a reptéri kijárat melletti ticket office-ban mondjuk gyűjtőjegyet vagy a buszmegálló melletti terminálból és azt már tudjátok is használni. A buszon is tudtok venni jegyet a sofőrtől 1,5 euróért, de ha a 10 alkalmas gyűjtőjegyet használod fel, akkor jobban kijössz.

 

Előzmény: rövidnadrág (2287)
gajdi8 Creative Commons License 2018.08.19 -2 0 2295

Szia Nincsen 76!

 

Engem érdekelnének az infók a Nizzai úttal kapcsolatban. Merre jártatok, miket néztetek meg? Milyen megállóknál kell leszállni a  buszokról, hogy gyorsan ott legyünk? Antibes Marinelandba voltatok? Ott vettétek meg a jegyet, vagy itthon? Monacoban voltatok -e? Melyik volt a kedvenc homokos tengerpartotok?  Oda mivel kell menni és hol kell leszállni?

 

 

Köszi válaszodat

Előzmény: Nincsen76 (2285)
Flower2000 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 2291

Bus 200 connects Nice City with Cannes via Antibes but passes en route in front of the airport. The bus does not stop at the terminal building but rather at Aéroport / Promenade in the main road in front of the airport.

A Terminálnál nem áll meg, nézd meg hol áll meg, mert nem véletlenül mennek az emberek a drágább megoldással.

https://www.european-traveler.com/france/transportation-from-antibes-to-nice-cote-dazur-airport-nce-in-france/

 

Előzmény: rövidnadrág (2290)
rövidnadrág Creative Commons License 2018.08.12 0 0 2290

Köszönöm szépen a tanácsokat, nagyon hasznosak !! Így már tudunk tervezni ezekkel az infókkal is ! :)

 

rövidnadrág Creative Commons License 2018.08.10 0 0 2287

Sziasztok ! most léptem be az Indexre. Nizzai nyaralást tervezek, de a reptérről a transzfer a városig elég húzós. Ha vki tud segíteni, h normál városi busz vagy vonatközlekedéssel hogy lehet bejutni a városba ? köszii 

noresz87 Creative Commons License 2018.08.06 -1 0 2286

Szia!

 

Köszönöm, várom: noresz0714@freemail.hu! :)

Előzmény: Nincsen76 (2285)
Nincsen76 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 2285

Szia! Küldj légy szíves egy e-mail címet oda átküldenék egy kis információs anyagot. (mit néztünk meg a közelbe, hogyan lehet eljutni oda stb. )

Üdv.

Előzmény: noresz87 (2282)
Nincsen76 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 2284

Szia!

 

Mi itt voltunk: Jardin Yellow ( bookingon foglaltam még tavaly ősszel. Nem jó áron hirdették meg, mert drágább lett volna az 1 hét, de megreklamáltam és megkaptam a régi áron ) Tényleg nem olcsók a szállások, de mivel mi sok helyre mentünk a környéken, ezért fontos volt az induló buszok buszmegállóinak közelsége. Masséna térről indulnak a buszok pl. Cannes, Grasse, Vence, a kikötő közeléből Eze, Monaco és a közeli szuper helyekre. A tömegközlekedés nem drága és nagyon sűrűn közlekednek a villamosok és buszok. A Massena tér környékéről minden gyorsan elérhető még ha a térképeken olyan távolinak is tűnik.

A vasút környékén nem jártunk, de mi 5 perc alatt gyalog a strandon voltunk. Onnan szerintem gyalog kicsit messze van a part. Konkrét éttermet nem tudok ajánlani, de este 9 után minden étterem zsúfolásig tele volt. Az óvárosi piac helye estére átalakul éttermekké és ott nagyon gusztusos tengeri herkentyűket szolgáltak fel.

Remélem tudtam segíteni. Esetleg konkrét kérdés esetén írj e-mail címet és válaszolok.

 

Előzmény: Marcsiiiiiiiiii (2283)
Marcsiiiiiiiiii Creative Commons License 2018.08.03 0 0 2283

Szia Nincsen76,

Szállást keresek Nizzába, ti merre szálltatok meg? Vasút környéke milyen lehet? Voltatok afele? Óvárosban kicsit magasabbak az árak, érhetnek annyival többet? Mi a meglátásod?

Valamint tudsz étteremet ajánlani :) Köszi előre is ;)

Előzmény: Nincsen76 (2281)
noresz87 Creative Commons License 2018.08.01 -1 0 2282

Szia! 

 

De jó nektek! Nekünk még 2 hónap :/ Miket néztetek meg? Mi tetszett a legjobban és legkevésbé? Engem minden érdekel, bármit is fogsz megosztani az úttal kapcsolatban :)

Előzmény: Nincsen76 (2281)
Nincsen76 Creative Commons License 2018.08.01 0 0 2281

Sziasztok! Ha valaki Nizzába készül és pár információra van szüksége szívesen segítek ha tudok. Most jöttünk haza így friss az élmény.

szofi762 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2280

Figyelj, az időjárásra nincs garancia, alapvetően jó idők vannak, jobbak mint itthon,de ki lehet fogni néhány esős napot.
Március végén 20-22 fok volt és ragyogó napsütés, szeptember végén 26-28 fok. Mi egyszer október elején voltunk k 4  napot Toszkánában, olyankor ott nagyon szép időnek kellene lenni, mi kifogtunk 3 nap szakadó esőt... de olyat hogy Firenzében konkrétan nem tudtunk kiszállni az autóból, úgy ömlött az eső. Na és azt ki gondolta volna hogy Skandináviában erdőtüzek pusztítsanak nyáron? Dél-Portugáliában május végén 22 fok volt itthon 30... Na ennyit az időjárásról!

 

Mint írtam mi megyünk megint, de az is igaz ha sokadszorra mész vissza egy helyre akkor nem annyira zavar az időjárás. Lehet egyszer kétszer esik kicsit az eső, na és akkor mi van?

Volt egy őszi esős napunk a provanszi falvakban,  szállt fel a köd eső után  a szőlőültetvények felett, gyönyörű volt, és szinte kihalt volt minden, a piacokon jóformán csak a helyiek, én sokkal jobban élveztem mint a júliusi tömeget.  Ha rajtam múlik még kb. százszor térek vissza de július augusztusban soha többet ;)

 

 

Előzmény: aszofi (2278)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2279

Mehetsz oda, ha mindenképp akkor akarsz utazni. Az időjárás azért a budapestinél jobb mindig általában, csak nem a legszerencsésebb idő, hamar sötétedik, stb. Nem akarlak lebeszélni. 

Előzmény: aszofi (2278)
aszofi Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2278

oh...én meg - többek között - pont azért gondoltam ezt a területet novemberben jó desztinációnak, mert - ahogy olvasgattam a cikkeket-hozzászólásokat - gyakorlatilag egész évben kellemes klímájáról "nevezetes" - többek között :-)

 

Mindenképp novemberben szeretnénk utazni....esetleg tipp hová-merre. Tavaly Lisszabonban és Portóban voltunk novemberben....nagyon kellemes idő volt ( a reggeleket és az estéket leszámítva, mert akkor tényleg kissé hűvös volt már)

Előzmény: Flower2000 (2277)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 2277

A növények ott mindig szépek, mindig van virág, télen is. Csak a tenger színe nem olyan szép, esik az eső, fúj a szél novemberben, nem lehet a szép parti ösvényeken sétálgatni. Mikor süt a nap, akkor adja a szép azúr színét a tenger, amiről az egész nevezetes. A legszebb júliusban, mikor a leanderek csodás színben pompáznak, mikor a tenger meleg és azt is ki lehet élvezni. Hosszúak a nappalok sokat lehet kint lenni a szabadban. Akkor találtam legszebbnek. 

Előzmény: aszofi (2273)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2276

ha neked szólt az a hsz...., akkor itt elmondanám,hogy Tőled is az elmúlt utazásinkhoz, nagyon sok segítséget kaptam!

Előzmény: Törölt nick (2275)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2275

Ha nagyon szépen megkérlek, be tudnád nekem ide másolni az Index fórum szabályzatának azt a részét, mely kimondja, hogy kizárólag olyanok válaszolhatnak a kérdésekre, akik már jártak az adott helyen? Előre is köszönöm!

 

Valamint az is érdekelne, hogy mely válaszommal vezettem félre a kérdezőt?

 

Amúgy az olasz topikokról elég pontosan tudhatod, hogy minden utazásomra kb egy teljes évig készülök fel, a legapróbb részletekig menően. 

Előzmény: Flower2000 (2272)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2274

különben melyik hónapot javasolnád ( a nyári hónapokon kívül,)

Előzmény: Flower2000 (2272)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2273

Miért nem novemberben, a növenyek-növényzet miatt?

Előzmény: Flower2000 (2272)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.13 -2 0 2272

Csak novemberben nem olyan szép, ez a bökkenő. Én voltam ott mindegyik hónapban és meglehetősen jól ismerem az egész vidéket. Érdekes, hogy olyan emberek adnak itt tanácsot, akik életükben nem voltak még ott.

Előzmény: aszofi (2267)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2271

tökéletesen igazad van (ezért is szeretem ezt a fórumot....mindig kapok más megvilágítást is :-)...

 

hát igen, ilyen szempontól a nyár nyilván jobb...de akkor meg tömeg és meleg...nincs tökéletes megoldás :)

Előzmény: Törölt nick (2266)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2270

hű, kemény vagy :-)))))))

Előzmény: szofi762 (2265)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2269

mondjuk a fürdés az pont nem mérvadó egyáltalán

Előzmény: Flower2000 (2264)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2268

Oh, erre nem is gondoltam...köszönöm!

Előzmény: szofi762 (2263)
aszofi Creative Commons License 2018.07.13 0 0 2267

épp ezért mennénk novemberben, a tömeget próbálván elkerülni :-)

Előzmény: Flower2000 (2262)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.13 0 1 2266

Alapesetben szvsz simán eltölthető egy hét Nizzában, a környék felfedezéséhez a legjobb kiindulási pont. Azért azt is figyelembe kell venni, hogy novemberben már befigyelhet az eső, jóval korábban sötétedik, egy csomó látnivaló nyitvatartási ideje korlátozottabb, mint nyáron, vagy ki sem nyit, hajókirándulást nem igazán lehet tervezni, mert a hajók döntő többsége már nem jár.

Neked kéne kitalálnod, hogy miket szeretnél megnézni és ennek függvényében osztani el az éjszakákat. Nekem szempont lenne, hogy rossz idő esetén hol lehet értelmesebben eltölteni az időt zárt helyen lévő programokkal.

Előzmény: aszofi (2261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!