Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.10 0 0 294
Szia! Én már régóta matricázok, de olyen ritkán csinálom, hogy nekem sem tudnak egyenesek lenni a fránya kontúrok. :) Igaza van Evickének: a gyakorlás a kulcsa mindennek. Ezen kívül néhány tanács- a profibbak talán többet is tudnak majd mondani.

Mielőtt újra használni kezdenéd a tubust, a csőrét le kell csavarni és egy hegyes tűvel, vagy dróttal ki kell belőle piszkálni a beszáradt festéket. Lehet, hogy emellett is jönne az anyag, de egyenletesen biztosan nem lehet húzni, és tutira akkor robban ki a dugó, a mikor már éppen készen lennél. A másik, hogy a kontúrozó hegyét ne rakd a fóliára, hanem egy pár mm-re a vonal felett tartva egy kis csepp kontúrfestéket nyomj ki és ebben a magasságban tartva "ejtsd" a festéket a vonalra, miközben folyamatosan, egyenletes tempóban nyomod a flakont és húzod a festékcsíkot. Ne rázd fel a tubust, mert a levegőbuborékok szintén egyenetlenné teszik a vonalat. Végül ha még így is hullámos, kisebb korrigálásokat utólag is tudsz végezni: rögtön a felvitel után fogpiszkálóval vagy fültisztító pálcikával beletörölhetsz, vagy ha már félig megszáradt, egy lapos végű pálcikával kicsit megtologathatod a szélét ott, ahol vastagabb..
Azért ne a kedvenc darabodon próbáld ezeket ki, csak valamin, amit nem nagyon sajnálsz! :) Majd mutass képeket! :)

Karácsonyra készülődik már valahol ablakmatrica?
Nincs valakinek véletlenül magyalos bordűrmintája?
Előzmény: minyuu (292)
Evicke Creative Commons License 2006.11.10 0 0 293

hát én biztosan nem, úgyhogy ne általánosítsunk :-))

amúgy meg sztem gyakorlás kérdése, belejössz. ha csak tegnap kezdted, egyelőre sztem ne aggódj ... :-)

sok sikert az alkotásban!

Előzmény: minyuu (292)
minyuu Creative Commons License 2006.11.10 0 0 292

Sziasztok

 

Bár régen írtatok hátha jár még ide valaki.

Tegnap kezdtem  a matricafestést. A topicotok alapján. Olyan szépen egyformán tudtok konturt húzni, hogyan?????

F.Szilvi Creative Commons License 2006.09.28 0 0 291

Látod  én  is  ezért  szeretem  a  Braumann-t  csak  már  megszűnt  a  gyártása, nem  tudom  miért  nem  gyártják  már....

Ez  is  olyan , hogy  5  év  után  is  jól  használható.

Néha  sikerűl  az  E-bay-en  bevásárolnom  belőle  , ha  valahol  felbukkan  egy elraktározott  tétel , de  egyre  ritkábban  sajnos.

A múlkor  először  sikerűlt  Rot-Flitter-t  /flitteres  piros-t/inkább  rubin / vennem , hát  valami  álomszép..szeretem  a  különlegeseket, főleg  van  3-4  féle  gyönygyházasom is.

De  hát  mégis  csak  az  alapvető  színek  fogynak , na  meg  vigyázok  is  rá, nehogy  hamar  elfogyjanak  a  különlegességek...

 

 

Csen

 

Nagyon  ügyi  vagy ...szép  lett.

 

 

Előzmény: Michelke (289)
csen Creative Commons License 2006.09.28 0 0 290

Én meg készítettem 2 őt. Csak a másikról elfelejtettem képet készíteni.
Előzmény: Michelke (289)
Michelke Creative Commons License 2006.09.28 0 0 289

Na, előszedtem az 5 éves matricafestékeimet állapotfelmérésre.

 

Glas Deco: a víz kicsapódott, és bedöglött. (Ezekkal annak idején se voltam megelégedve, mert már akkor is hajlamos volt a vizesedésre, megszáradva hamar rugalmatlan lett így nehéz volt leszedni az üvegről és áttenni máshova.)

 

Hobbyvész: Ezek tökéletesen olyanok, mint új korában! Jó volt velük dolgozni, szép, de nem sok színe van. Megszáradva is kemény, tartós, rugalmas marad sokáig.

 

Marabu: csak a csőrükbe száradt bele a festék, egy kicsit rendbe kell dobni és már használható is.

 

C2 WindowPen: kicsi rendrakás és ez is jó lenne.

Előzmény: F.Szilvi (288)
F.Szilvi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 288

Szia

 

 

Örülök, hogy  nem  haragszol...

Az  Amos-ról  már  hallottam, de  még  nem  próbáltam  ki, hát  igen  nem  olcsó  mulattság , mert  ugye  az  alapvető 4-5  szín  után  az  ember  csak  szeretne  egy  rózsaszínt, türkíz stb.  színt...

Én  is  így  kezdtem....

Gyönyörű  dolgokat  csinálsz  , nehéz  ez  a  technika?

Olyan  különleges  antik  hatású, nekem  nagyon  tetszik.

Nagyon  ügyi  vagy...

 

Előzmény: Evicke (287)
Evicke Creative Commons License 2006.09.27 0 0 287

köszi. :-)

semmi gond, írtam is, hogy természetes, hogy azt szokja meg az ember, amit a környezetében használnak. nomeg nálam a nyelvészkedés szakmai ártalom is. :-)

 

személy szerint matricafestékekben még nincs nagy tapasztalatom, csak mostanában kezdtem, nomeg 2. technikánál már spórolósabb is az ember, hiszen egyik sem olcsó mulatság. eddig csak olcsóbbakba (pl. Amos) mertem beruházni, abból sincs túl sok színem még, próbálom keverni, egyelőre elvagyok velük.

Előzmény: F.Szilvi (286)
F.Szilvi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 286

Sziasztok

 

 

Igazatok  van  , csak  mivel  mi  német  nyelvűek  vagyunk  így  nekem   fura  én  pld. nem  is  ismertem  így  a  kifejezést,  ált. ablakfestéknek  hívtam, de  itt  ugye  jött  a  megtévesztő  üvegfesték  kifejezés  ami  összekeveredett  az  emberekben ezért  sokszor  meg  is  kérdezik  tőlem, hogy  lehúzható-e  vagy  sem , akkor  biztosak  benne, hogy  miről  van szó.

Nem  ált szándékomban  a  kifejezéssel  senkit  megbántani......én  így  "tanultam"és  nem  holmi  sznob  hozzáállásból  mondom  így... ezer  bocsi.

 

 

Melyik  márka  az  ami  itt  kapható  és  jó  minőségű, de  nem  az  ára  alapján  hihető  annak.

Az  üzletben   vagy  nagyon  olcsó  volt  vagy  arany árában  mérték  és  lásd  nem  is  olyan  jó  minőségű.

 

Gondolom  a  te   "sablonod " abból  más, hogy  lenézed  a  motívumot, én  meg  csak  áthúzom...

Ezért  gondolom , hogy  az  üvegfestés  sokkal művészibb. 

 

 

Mónika

 

Nagyon  jó  az  oldalad ,  gyönyörűek  a  munkáid, gratulálok, ja  és  a  cicád  is édes .

Nekem  is  van  kettő...

Előzmény: Evicke (285)
Evicke Creative Commons License 2006.09.26 0 0 285

OFF

sztem ez nem tetszik-nem tetszik kérdése. N.o.-ban simán el tudom képzelni, hogy WiCo-znak, az egy anglomán ország (mármint nyelvileg), ott egyszerűen ezt szokja meg az ember. itt viszont sokan meg sem is értik, azok sem feltétlenül, akik jártasak az efféle technikákban. már csak ezért is jobban jársz, ha matricafestésnek hívod, másrészt pedig meg legalább azt hívjuk magyarul, aminek tényleg van találó magyar neve.

ON

Előzmény: F.Szilvi (283)
Michelke Creative Commons License 2006.09.26 0 0 284

Tévedsz, én is "sablon" alapján dolgozok. Mármint, ha egy festményt lehet sablonnak nevezni.

Nem hiszem, hogy neked túl nehéz lenne ennyi matrica után az üvegfestés.

Hisz kontúrozni már nagyon szépen tudsz.

 

Én meg a WiCo szót nem szeretem, mert van neki magyar megfelelője, a matricafestés. S ha már magyorok vagyunk, inkább használjuk azt. Szerintem.

 

Valamikor a matricafestéssel kezdtem, de amikor már nem volt szabad felölet és elég bátorságot gyüjtöttem, megpróbálkoztam az üvegfestéssel. A matricafestékeim többsége azóta már be is száradt. Anno, jól bevásároltam belőlük, ami színt fel tudtam kutatni, mindet megvettem. Kisebb vagyon költöttem rá.

 

A marabu márkát semmibe se szeretem.

Előzmény: F.Szilvi (283)
F.Szilvi Creative Commons License 2006.09.26 0 0 283

Szióka

 

Örülök,hogy  írtál,

Wow, nagyon profik  vagytok...

Megnéztem  a  honlapot  szuper  , az  üvegfestés  szerintem  nagyon  nehéz, mert  ugye  nem  feltétlenűl  sablon  alapján  dolgozol, hanem  a  saját  kreatív  elképzelésed  szerint.

Ugyanakkor  én  aki a  matricafestést  csinálom, sablon után  dolgozom.

Nem  szeretem  ezt  a  szót, hogy  matricafestés én  WiCo-nak  hívom.

Mint  már  írtam , hogy  közel  10  éve  Németországban  láttam meg  és  rögtön  beleszerettem  a  WiCo-ba.

Az  akkori  albérlőnk  avatott be a  festés  szépségébe .

Csodálkoztam  amikor  láttam , hogy  30-40 féle  színű  festéke  van, mostanra , már  nekem  is  van  annyi, és  sok különleges  is , a  mai  napig  kintről  hozom  a  festékeket,  a  legszebb  árnyalatokban .

A  legjobban  a  Braumann USA  Profi  Line  festékeket  szeretem.

 

Köszönöm  dicsérő  szavaidat, hát  sokat  festek,  megrendelésre  is.

Viszont  most  nagyon  kínlódok  a  mostani  fekete  kontúrommal/marabu/hát  nem  vagyok  elájulva  tőle...darabos , nagyon  levegős, már  higítottam  min. vízzel, de  azt hiszem  kihajítom.

 

 

 

Előzmény: Michelke (282)
Michelke Creative Commons License 2006.09.25 0 0 282

A lepkéről jut eszembe! Pont most nyitottunk egy barátnőmmel egy üvegfestmény kiállítást, ahol a lepkék a főszereplők. :-)

 

http://www.uvegfestmeny.hu/KIA06CSEREPES.htm 

Előzmény: F.Szilvi (279)
Michelke Creative Commons License 2006.09.25 0 0 281

Szia Szilvi!

 

  Nagyon szépen dolgozol!

Szép egyenletesek a kontúrjaid és a festéket is szépen viszed fel.

Nagyon tetszik  pillangód is. 

   Talán azért vannak itt kevesen, mert sokan összekeverik a matricafestést az üvegfestéssel. Ez általában azért van, mert a boltosok, eladók a matricafestéket üvegfestékként árulják.

Nem rég feliratkoztam egy honlapon, ahhol azt mondták, hogy 5  e-mail címért cserében küldeni fognak hetente egy-egy üvegfestéssel kapcsolatos ismertetőket. Persze ez is matricafestés volt. De nem is ez a lényeg, azt akarom csak mondani, hogy borzalmas ronda munkákat mutattak ott. Kár, hogy véleményt nem lehetett feléjük nyílvánítani.

   Azért remélem, hogy máskor is megmutatod a munkáidat.

Előzmény: F.Szilvi (279)
F.Szilvi Creative Commons License 2006.09.24 0 0 280
Kár, hogy  ennyire    halott  ez  a  topik....
F.Szilvi Creative Commons License 2006.09.12 0 0 279

Sziasztok

 

Miért  csak  most  találtam  ide....

Én  már   lassan  10  éve, hogy  WiCo-zok .

Nagyon  szeretem  csinálni, gyermekeim örömére  is....

 

pynky Creative Commons License 2006.09.10 0 0 278
Sezi: azt hisezm ezzel a matricalehűtéssel az idegbajtol mentettél meg. Legközelebb kipróbálom:)))
Köszikösziköszi!!!

p.
Előzmény: sezi (265)
Michelke Creative Commons License 2006.08.26 0 0 277
Michelke Creative Commons License 2006.08.26 0 0 276
Michelke Creative Commons License 2006.08.26 0 0 275
Michelke Creative Commons License 2006.08.26 0 0 274
Ezt alakítottam át a 3szög delfines órához
Michelke Creative Commons License 2006.08.26 0 0 273
Előzmény: balogheszti (272)
balogheszti Creative Commons License 2006.08.25 0 0 272

Azt nagyon szépen megköszönném. A színeknél biztos nézem az eredetit, de nekem még egyszerűbb a sablonról.   

Előre is köszönöm!

Előzmény: Michelke (271)
Michelke Creative Commons License 2006.08.25 0 0 271
Persze, hogy vannak, én is arról dolgozok. Ha megtalálom őket, szívesen felteszem az eredetiket. De nyugodtan felhasználhatod az enyémeket is.
Előzmény: balogheszti (270)
balogheszti Creative Commons License 2006.08.25 0 0 270

Nagyon szépen köszönöm a képeket.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy azoknak az óráknak, amelyek a honlapodon vannak, vannak-e sablonjai? Ha igen, akkor azokat is feltudnád ide tenni?

Előzmény: Michelke (269)
Michelke Creative Commons License 2006.08.25 0 0 269

Végülis, bármilyen kép alkalmas órának.

 

Itt még jobbak vannak: http://images.google.co.hu/images?q=clock+tiffany+glass&ndsp=20&svnum=10&hl=hu&lr=&filter=0

 

 

Michelke Creative Commons License 2006.08.25 0 0 268

Szia Eszti!

 

Itt is válogathatsz: http://images.google.co.hu/images?q=clock+stained+glass&ndsp=20&svnum=10&hl=hu&lr=&filter=0

 

 

Milyen témájú és alakú kép kell?
Előzmény: balogheszti (267)
balogheszti Creative Commons License 2006.08.25 0 0 267

Sziasztok!

 

Arra szeretnélek kérni Titeket, ha vannak szép óra mintáitok, légyszi tegyetek fel ide párat, mert ajándékba szeretnék csinálni néhányat. Egy pár darabot már kaptam az Üvegfestés topicon, de szivesen válogatnék még.

És még annyi kérdésem lenne , hogy mik a tapasztalatok az Amos festékekkel?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

robertav Creative Commons License 2006.08.23 0 0 266

Én is így csinálom nagyon bevált nálam!

Előzmény: sezi (265)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.04 0 0 264
Szia! Köszi! :-) Igazándiból nem is konkrétan az elszakadásra, csak a tönkremenetelre gondoltam- az én specialitásom az, hogy összeragad leszedéskor a matrica.. :) (vagy inkább :( ) Most is sikerült a produkció, de szerencsére csak egy kicsi sarok ragadt össze, így azt levágtam ollóval, aztán kontúrral egyzserúen kiigazítottam.. :-)

Amint látom, nem nagyon sikerült mozgósítanom a társaságot.. már nem matricázik senki?
Előzmény: Michelke (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!