Csányi Sándor miniszterelnök akar lenni - vonja le a következtetést a Political Capital elemzése, amely az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának eddigi pályafutását, nyilvánosság előtti szerepléseit vizsgálja. Magyarország egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb embere egyre kevésbé „szürke” és egyre inkább eminenciás: Csányi az elmúlt másfél évben hangot váltott, lépései mögött egyre inkább látszik a tudatos, megtervezett kommunikációs stratégia.
Bocs: MDF-Centrum...ez már több egy kicsit... Ugyanis Kupa nem lép koalícióra senkivel /ha bejut/, hanem az a szándéka, hogy a győztes párt /ha így alakul/ kisebbségből dolgozzon meg a sikerért...nem mondom, hogy könnyű feladat lenne és tkp. a győztes szimpatizánsai mondhatnák azt is, hogy van kicsike zsarolás-szaga is...
Ha Csányi egy már meglévő pártot jól _felhasználni akar, akkor azt szerintem inkább mint az adott párt új vezetője tudja hatékonyabban. Egy már "bukott" vezető mögött én kevesebb esélyt látok az érdemi szavazatszerzésre.
Az most pont elég, ha Ovi 2006-ban megbukik, akkor megszűnik a Fidesz egyeduralma a jobboldalon. Az tetszik, hogy 20%-ot jósolsz, én a 10%-kal is elégedett lennék! :-)))
Nem tőkellenes, hanem a tőke ellenfele, ha tetszik, a vetélytársa. Ha a tőke (politikai) hatalomra tör, akkor Orbán a legnagyobb ellenfele. Egyezkedne ő a tőkével, de az miért akarna egyezkedni, amikor övé lehet a jackpot?
Szeretném felhívni a figyelmet, hogy állítólag alacsony részvételnél a kis pártok felértékelődnek. Most aszongyák mindenki utálja a pártokat, ehhez képest időközin Sopronban 26 %-os részvételnél a kicsik még 4%-ot sem értek el.
Látom működik a szelektivítás...nem egészen van ez a 2002 így... Azért, mert egy párt ellenzékben van, nem feltétlenül jelenti azt, hogy mindent ellenszavazni kell. Ezen az alapon is a fidesz legalább ugyanolyan kiszámíthatatlan, mert már többször szavazott együtt a kormánykoalicióval...
Szerintem életet lehell az MDF-be, Kupáék pedig csatlakoznak és keletkezik egy partiképes középpárt. A tőke össztüzet zúdít Orbánra, ugyanis a valódi vetélkedés a tőke és ellenfelei között zajlik.