XY: Azért az a kamu "Jézus" kép amit Püspökladány határába tettek fel a g.térképre, ügyesebb volt. Ezt még gyakoroni kellene, vagy más programot kellene használni
Én: (XY) Az nem kamu Jézus kép volt, hanem valós kép, amibe belelátták Jézust.2009.04.11-i műholdkép ma is fenn van a Google Earthben (Ezenkívül a két következő műholdképen is látszanak a "pocsolyák", amik alkották a képet) Antropomorfizmus a tudományos neve.
XY: (ÉN) téved! Az egy áttetszővé szerkesztett fotó volt, amit feltettek arra a területre. Ugyan úgy, mint azokat a rétegeket, (gyártelep, üzem, vagy akár magánterület, stb.) amivel kitakarták a területet. Bármikor megcsinálom. Az akkori őrület miatt ugyan ott egy területre szerkesztettem és a határaira torzított virágfotóval próbáltam ezt bizonyítani. Nekem megjelent és meg is maradt, de hogy a térképen az mások számára látható legyen, valahol el kellett volna fogadtatni. Ezt a hétvégi telkem sima kitakarásánál sem tudtam véglegesíteni.
Én: (XY) Kik tettek egy 500x600 méteres "átlátszó fotót" és miért és milyen pénzből? 300.000 négyzetméteres átlátszó fotó? Forrás?
Talán másnak is érdekes lehet: 47 hosszúsági fokon mértem le 1-1 fokot "vízszintesen" és "függőlegesen", ez hosszúságban kb. 75 km, szélességben pedig 110 km ;-)))
én kimásoltam a képről a fokokat-perceket, rákerestem, és csodák-csodájára ott volt a térképes találat a lista tetején, vagyis Mr. Guglesz megértette a finom célzást és jó helyre repített ;-)
2009 óta vannak róla műholdképek, ahhoz képest én nem nagyon látok semmiféle változást.
Állítólag 2015-ben lett gyanús a hely, kérdés, hogy az azt megelőző hat évben miért nem tűnt fel senkinek?
Az eléggé valószínű, hogy valami katonai létesítmény, de hogy valaki abból megél, hogy műholdképek alapján föld alatti létesítményeket vélelmez, az már egy kicsit fura nekem...
Ide is berakom, mert látom, hogy a másik kutakodós topik döglöttebb:
Nagyon érdekesek ezek a csepp(?) alakú körforgalmak nálunk, Budatétény-Nagytétény határában, most már megjelent egy október 15-i műholdkép a kész körforgalmakról, szerintem baromi jó forgalomszervezési koncepció. Nem teljesen 2 sávos, hanem valahogy a fő irányokból két sávos, a kevésbé forgalmas irányokból 1 sávos vagy valami ilyesmi...
De jó hír, hogy a hatalmas Oroszország nem is olyan hatalmas, Afrikára vetítve például már egészen normális méretűvé "zsugorodik". Rossz hír, higy Magyarország ag egyenlítőnél még a mostani méreténél is jelentéktelenebb...
Egyszer elgondolkoztam, kellene olyan programot írni, ami megadott koordinátákra elkészít egy kml-t, amely a Google Earth-re rak egy átlátszó png-t, rajta Magyarország országhatárával, a png sarokpontjait az adott koordinátákhoz, mint középponthoz számolja megfelelő gömbtrapézzá, hogy az adott helyen is az eredeti helyén lévő méreteiben és alakjában látszódjon Magyarország, összehasonlítható lenne USA államokkal, más országokkal, stb. Ha a görbület különbségétől eltekintünk, a Holdon is érdekes lenne.
Na, ők földi viszonylatban megcsinálták sokkal általánosabban. :-)