Keresés

Részletes keresés

unnamed Creative Commons License 2005.06.28 0 0 22
Ja igen, ezt kifelejtettem. Teljes az egyetértés közöttünk :)))
Előzmény: IDKFA (21)
IDKFA Creative Commons License 2005.06.28 0 0 21
100%-ban egyetértek + a parlament felét (listás képviselők) is nyugodtan kirúghatják.
Előzmény: unnamed (18)
geszthi Creative Commons License 2005.06.28 0 0 20
Hulye is lesz a Gyurcsay ha ki akarna rugni. Varjuk meg a 2006 valasztasokat, majd utana.

Aztan lesz itt meg a nemzet erdeke, a jovo zaloga, hogy a Fidesz-kormany kirugjon 200 ezer kozalkalmazottat, ha ok gyoznek, akarki meglassa.

Előzmény: tfa (-)
unnamed Creative Commons License 2005.06.28 0 0 18
Lehet, hogy te fogékony vagy a kormánypropagandára, én nem. Viszont eltöltöttem 3,5 évet közalkalmazottként, és azóta is sokat "tapasztalatot" gyűjtöttem az államigazgatás "ügyfeleként".

Összegezve: bármelyik "hivatalban", ha sorbaállítod az embereket, és minden harmadikat kirúgod, meg sem fog látszani a hivatal működésén. Egyre kell figyelni, ne legyen köztük takarító...

További javaslat: az így megspórolt pénz egyharmadát adják oda az ápolónőknek és a paraszolvenciától "nem szenvedő" orvosoknak. És aztán ezt a pénzt spórolják meg az IHM megszűntetésével.
Előzmény: tfa (12)
tfa Creative Commons License 2005.06.28 0 0 17
1957. évi VII. törvény a népi ellenőrzésről

A magyar dolgozó nép szorgalmas munkájával építi a szocializmust hazánkban és hétről hétre, hónapról hónapra jelentős eredményeket ér el.

Ezt az építőmunkát, e munka eredményeit, a népi állam további erősítését veszélyeztetik a népi demokrácia ellenségei, akik szembefordulnak a törvényes renddel, kijátsszák a törvényeket és rendeleteket, herdálják a nép vagyonát.

E kártevő tevékenységet megkönnyíti az államigazgatásban és népgazdaságban nemegyszer jelentkező bürokratizmus.

Népi államunk szervei és a dolgozó nép e káros jelenségek és kártevők ellen szívós és eredményes harcot folytat.


Valaki szólhatna Gyurcsánnak, hogy nézzen már a naptárra: nem 1957-et írunk.
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2005.06.28 0 0 16

Föl,föl ti rabjai a földnek...)))

Te lent, Járai fenn, én meg középen.)))

183 cm-esként kisember vagyok?))))

Előzmény: tfa (15)
tfa Creative Commons License 2005.06.28 0 0 15
Burzsuj-e Járai? Van-e sok pénze? Szerintem van.

Az országot nem baloldaliakra és jobboldaliakra osztom, így csak az ostobák tesznek. Vannak fennt a gazdag és vannak itt lent a kisemberek.
Előzmény: Ki(vagyok)_én (14)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2005.06.28 0 0 14

És a balos propaganda vezére Járai Zsiga.)))

Ekkora baromságot is csak egy elfogult orbánfan írhat le.((((

Előzmény: tfa (12)
kisztitkar Creative Commons License 2005.06.28 0 0 13

100000 közszolga az utcán=-10000 szavazat az emeszpének.

 

 

tfa Creative Commons License 2005.06.28 0 0 12
3,5 év uralkodás alatt az állami vagyont szétlopó és a gazdaságot tönkretevő új arisztokráciát alkotó burzsuj nagytőkések, akik a modernkori Agitációs Főosztály, a médiát is a kezükben tartják, ilyen döbbentes közalkalmazott-ellenességet értek el a zsigeri hangulatkeltéssel:

Hogyan spórolna Ön?
Kirúgni százezer közszolgát 1523
Megszüntetni minisztériumokat 505
Kilépni az EU-ból 150
Kevesebb pénzt az önkormányzatoknak 23
Kérdezzük meg Bokros Lajost! 1289
Sehogy, szívesen fizetnék több adót 118

Én nem tudom, de talán utoljára a kulákok vagy a zsidók ellen folyt ilyen módszeres propaganda. Ilyesztő és félelemkeltő.
Vokálpatrióta Creative Commons License 2005.06.28 0 0 10
2004. december 19., vasárnap 20:45

(...)

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke egy vasárnap reggeli rádióműsorban elmondta: a jelenlegi mintegy 40 milliárd euró feletti államadóság a bruttó hazai termékhez (GDP) viszonyítva körülbelül azon a szinten van, mint ahol az 1995-ös gazdasági válság idején volt. "Azt gondolom, hogy a hitelezők nem viselnének el ilyen magas adósságszintet, ha nem uniós tagok lennénk" - jelentette ki.
Korrigálni kell a gazdaságpolitikát
Véleménye szerint ez sokáig már nem folytatható, korrigálni kell a jelenlegi pályát, és más gazdaságpolitikát kell megvalósítani. A jegybankelnök a Vasárnapi Újság című rádióműsorban a megoldások kapcsán arról beszélt, hogy elsősorban az államapparátus karcsúsítása lenne szükségszerű.

"Túl sokan dolgoznak az államapparátusban, hiszen 800 ezer embert tart el az állam" - mondta. Járai Zsigmond közgazdászok véleményére hivatkozva úgy fogalmazott, hogy csak mintegy 600 ezer foglalkoztatottra lenne szükség az államigazgatásban.

kestengo Creative Commons License 2005.06.28 0 0 9

Mikor?

Egyebek iránt,mintha szó lett volna már ,miszerint az eu-s átlaghoz viszonyítva KB..70-80ezer fővel több "kuncsi"van a közszférában mint az eu átlaga!!!

És ez az adat azeus hivatalok megszaporodása elött keletkezett!

Uraim,ha ezek a becsületes közszolgák,+ produktumot hoznak kishazánknak,és kitermelik azt a lent említet pár forintnyi fizetésüket,akkó igenis hagyni kellene őket a pozíciójukban.

De ha nem.....akkó el lehet bocsájtani igen akár 100ezer illetékest.

Mert ugye amikor a bányákat felszámolták,és közel hasonló nagyságrendben kerűltek MELÓSOK az utcára.....senki sem rinyált!

De olyan szöveg volt,hogy nehogymá mi tartsuk el a veszteséges bányászatot!

Igen és akkó most ezen helyzetben má nem úgy ám,hogy ne az anyját.....nehogy má mi tartsuk el az államkasszát fosztogatókat!

Egyebek iránt az a 300 milliárd egyí kicsivel több ezen réteg elbocsájtásából adódóan!!!!

kisztitkar Creative Commons License 2005.06.28 0 0 8
A Gyurcsány-reform ára
avagy hogyan spóroljunk meg 300 milliárdot?
2005. június 28.

Hogyan lehetne megspórolni a Gyurcsány-féle adócsökkentési javaslat miatt az államkasszából jövőre kieső 300 milliárd forintot? Az Index szerint például 100 ezer közszolga elbocsátásával, a Honvédelmi Minisztérium bezárásával, vagy ha nem fizeténénk az EU-nak, illetve ha megvonnának bizonyos önkormányzati támogatásokat.
Előzmény: tfa (-)
kutya17 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7

Hát pedig muszály lesz.

Nem lehet soká halogatni azt a Boksros csomagot

Coma Creative Commons License 2005.06.28 0 0 6
Ciki van. Bár tény, hogy sok a léhűtő, aki hasznosabban is eltölthetné a munkaidejét...
goldnadel Creative Commons License 2005.06.28 0 0 5
Ideje lenne.
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2005.06.28 0 0 4
Persze, nagy vezérünk is megmondta: a munka-alapú társadalmat kell megteremteni.)))
Előzmény: lajhárfék (2)
lajhárfék Creative Commons License 2005.06.28 0 0 2
Irány a munka világa!
Előzmény: tfa (-)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1
nulla, egyébként rúgjanak.
wizes Creative Commons License 2005.06.28 0 0 0

A címben de s0k nulla!

w.

Előzmény: tfa (-)
tfa Creative Commons License 2005.06.28 0 0 topiknyitó
Jön a Veres-csomag. http://index.hu/gazdasag/magyar/ketsz050628/
Spóroljon velünk 300 milliárdot! http://index.hu/gazdasag/magyar/spor050627/

Rúgjanak ki százezer közszolgát?

A statisztikai hivatal adatai szerint - a 13. havi kifizetések áthúzódó hatása miatt - idén 196 868 forint volt a közszférában dolgozók bruttó átlagkeresete. Ha ehhez hozzávesszük a munkáltatót terhelő járulékterheket, akkor kijön, hogy nagyjából havi 260 ezer forintba kerül az adózóknak egy közszolga foglalkoztatása (ezúttal, noha tisztában vagyunk azzal, hogy a közalkalmazottak, a köztisztviselők és a fegyveres testületek dolgozóinak illetménye között komoly különbség van, mi egyben kezeljük ezt a három csoportot).

A havi 260 ezer forint éves szinten megközelítőleg 3 millió forintot jelent, ruhapénzzel és egyéb béren kívüli juttatásokkal ez akár 3,3 millióra is emelkedhet. Vagyis körülbelül kilencven-százezer dolgozót kellene elküldeni a közszférából, és azzal máris meg lehetne spórolni 300 milliárd forintot; pontosabban az elbocsátások egyszeri költséghatása miatt ennél valamivel kevesebbet. Egy ilyen létszámcsökkentésért talán még Bokros Lajos is irigykedne: az ő pénzügyminisztersége idején két év alatt 22 ezerrel csökkent a közszférában dolgozók száma.

A legutóbbi adatok szerint a közigazgatásban 310 ezren, az oktatásban 257 ezren dolgoztak áprilisban, az egészségügyben és a szociális ellátásokban további 222 ezer foglalkoztatott van. Ez a három ágazat az, ahol jellemzően közintézmények működnek, ezekben összesen 789 ezer munkavállalót tartanak nyilván. Egy kilencven-százezres létszámcsökkentés tehát a közszférában dolgozók 11-12 százalékának elbocsátását eredményezné.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!